Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Μαρθα Κ κι εμένα ο γιατρός μου δεν ήθελε πριν κλείσουμε χρόνο προσπαθειών να μου δώσει εξετάσεις και πήγα σε ενδοκρινολόγο.. είπα ότι προσπαθώ 1 χρόνο (μιας και δε με ήξερε) και μου έγραψε τις βασικότερες.

Ο αντρουλης μου βέβαια δε θέλει ακόμα να κάνει το σπερμοδιαγραμμα γιατί πρόκειται να φύγουμε διακοπές οπότε θα το κάνει το Σεπτέμβριο αν δεν έχει προκύψει μέχρι τότε κάτι ευχάριστο! Να σκέφτεσαι θετικά.. δυστυχώς κι εμένα με παίρνει πολλές φορές από κάτω.. αλλά ότι και να λέμε δεν είναι στο χέρι μας. Η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει!

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 50 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Αρνητική κορίτσια!Αν δεν έρθει μέχρι Παρασκευή μουπε να πάω για επανάληψη! Στενοχωρήθηκα!

 

καλημερα κοριτσια και εγω αδιαθετησα..

απο τον αλλο μηνα ειμαι για εξετασεις τερμα τα αστεια!!!!

Σημερα μωλης σηκωθικα και ειδα αιμα το μονο που σκευτικα οτι ισως δεν θα καταφερω ποτε να κανω παιδακιαα!!!

Αλλα τι να κανουμε....

Καλη επιτυχεια στα υπολοιπα κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

 

καλημερα κοριτσια και εγω αδιαθετησα..

απο τον αλλο μηνα ειμαι για εξετασεις τερμα τα αστεια!!!!

Σημερα μωλης σηκωθικα και ειδα αιμα το μονο που σκευτικα οτι ισως δεν θα καταφερω ποτε να κανω παιδακιαα!!!

Αλλα τι να κανουμε....

Καλη επιτυχεια στα υπολοιπα κοριτσια!!!

Στο Εύχομαι!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Εσείς ποτέ ακούσατε καρδιά;; νομίζω ότι μόνο τότε θα ηρεμήσω ...... λίγο! 

εγω ημουν 7 οταν πηγα!το ιδιο με εσενα ελεγα!!!βεβαια να ξερεις οτι καθε εξεταση που θα περιμένεις ειναι σημαντική οποτε λιγο αγχος θα το εχουμε!!

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Αρνητική κορίτσια!Αν δεν έρθει μέχρι Παρασκευή μουπε να πάω για επανάληψη! Στενοχωρήθηκα!

μην δε παιρνει απο κατω!μπορει να μην πετυχατε αυτον αλλα που ξερεις μπορει ο επομενος να ειναι ο τυχερος σας!

πρίν από 39 λεπτά , Ungry girl είπε:

 

καλημερα κοριτσια και εγω αδιαθετησα..

απο τον αλλο μηνα ειμαι για εξετασεις τερμα τα αστεια!!!!

Σημερα μωλης σηκωθικα και ειδα αιμα το μονο που σκευτικα οτι ισως δεν θα καταφερω ποτε να κανω παιδακιαα!!!

Αλλα τι να κανουμε....

Καλη επιτυχεια στα υπολοιπα κοριτσια!!!

να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη ποθ σκεφτηκε οτι δε θα τα καταφέρει ποτε!ολες λιγο πολυ το σκεφτόμασταν!δεν ισχυει ομως!το οτι δεν πιανετε αμεσως δε σημαινει οτι υπαρχει προβλημα!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

 

καλημερα κοριτσια και εγω αδιαθετησα..

απο τον αλλο μηνα ειμαι για εξετασεις τερμα τα αστεια!!!!

Σημερα μωλης σηκωθικα και ειδα αιμα το μονο που σκευτικα οτι ισως δεν θα καταφερω ποτε να κανω παιδακιαα!!!

Αλλα τι να κανουμε....

Καλη επιτυχεια στα υπολοιπα κοριτσια!!!

ο αντρας σου εχει κανει εξετασεις? δες και την θετικη πλευρα..ο κυκλος σου ειναι ρολοι...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

ο αντρας σου εχει κανει εξετασεις? δες και την θετικη πλευρα..ο κυκλος σου ειναι ρολοι...

Ναι εχει κανει και βγηκαν πολυ  καλες ρολοι μπορει να ναι αλλα αμα ειναι θεμα ενδομητριωσης η σαλπιγγων?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Αρνητική κορίτσια!Αν δεν έρθει μέχρι Παρασκευή μουπε να πάω για επανάληψη! Στενοχωρήθηκα!

ποσο ηταν  το αποτελεσμα?εχεις σημειωσει πιο παλιους σου κυκλους που να ηταν μεγαλυτεροι απο 31 μερες?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elenakii22 είπε:

εγω ημουν 7 οταν πηγα!το ιδιο με εσενα ελεγα!!!βεβαια να ξερεις οτι καθε εξεταση που θα περιμένεις ειναι σημαντική οποτε λιγο αγχος θα το εχουμε!!

μην δε παιρνει απο κατω!μπορει να μην πετυχατε αυτον αλλα που ξερεις μπορει ο επομενος να ειναι ο τυχερος σας!

να ξερεις οτι δεν εισαι η μονη ποθ σκεφτηκε οτι δε θα τα καταφέρει ποτε!ολες λιγο πολυ το σκεφτόμασταν!δεν ισχυει ομως!το οτι δεν πιανετε αμεσως δε σημαινει οτι υπαρχει προβλημα!!

Ναι αλλα  δεν ειναι η πρωτη φορα αλλα η 17 η 18αρα δεν μηλαμε πια για κατι τυχαιο

Και απο τη στιγμη που το σπερμα ειναι καλο και αποκλειουμε εκεινη την πλευρα μενει η δικη μου αλλιως 18 φορες θα ειχε γυνε μια

2 πραγμματα δεν θελω να μου πει ο γιατρος βουλομενες σαλπιγγες η ενδομητριωση

οτι αλλο το αντεχω αχαχχαχαχχα

Απλα μπορεινα μην κανουμε ολοι για γονεις..

Τι να πω εχω βαλει ολα τα μεσα  δεν θελει να γινει...

Και πραγμματικα το τελευταιο μου χαρτι ειναι ο γιατρος αλλα αν ο Θεος δεν θελει τη να κανει και ο γιατρος!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι εχει κανει και βγηκαν πολυ  καλες ρολοι μπορει να ναι αλλα αμα ειναι θεμα ενδομητριωσης η σαλπιγγων?

ποσες μερες σου κραταει η περιοδος?πονας πολυ?κ αν ναι ποσες μερες?εχεις πολυ αιμα? αυτα που  λες ειναι τα τελευταια πραγματα που ψαχνουμε.οπως το μηπως προσπαθεις σε λαθος μερες????μεχρι τον προηγουμενο μηνα  νομιζες οτι εχεις ωορρηξια 13η μερα..πραγμα που ειδες οτι δεν ισχυει..υπαρχουν πολυ πιο απλα που πρεπει να κοιταξεις...πρεπει να δεις γυναικολογο...ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηγες?

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι αλλα  δεν ειναι η πρωτη φορα αλλα η 17 η 18αρα δεν μηλαμε πια για κατι τυχαιο

Και απο τη στιγμη που το σπερμα ειναι καλο και αποκλειουμε εκεινη την πλευρα μενει η δικη μου αλλιως 18 φορες θα ειχε γυνε μια

2 πραγμματα δεν θελω να μου πει ο γιατρος βουλομενες σαλπιγγες η ενδομητριωση

οτι αλλο το αντεχω αχαχχαχαχχα

Απλα μπορεινα μην κανουμε ολοι για γονεις..

Τι να πω εχω βαλει ολα τα μεσα  δεν θελει να γινει...

Και πραγμματικα το τελευταιο μου χαρτι ειναι ο γιατρος αλλα αν ο Θεος δεν θελει τη να κανει και ο γιατρος!!

μην ακουω χαζομαρες...τι δεν κανουμε ολοι για γονεις? αυτοι που δειχνουν στις ειδησεις δεν κανουν για γονεις και οπως βλεπεις μια χαρα σπερνουν παιδια και τα κακοποιουν...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

ποσο ηταν  το αποτελεσμα?εχεις σημειωσει πιο παλιους σου κυκλους που να ηταν μεγαλυτεροι απο 31 μερες?

Γράφει <2 

Ωχ λάθος είχε έρθει 11 Μαϊου κι όχι 9

Λοιπόν από Γενάρη 5/1 3/2 10/3 10/4 11/5 9/6 8/7


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

ποσες μερες σου κραταει η περιοδος?πονας πολυ?κ αν ναι ποσες μερες?εχεις πολυ αιμα? αυτα που  λες ειναι τα τελευταια πραγματα που ψαχνουμε.οπως το μηπως προσπαθεις σε λαθος μερες????μεχρι τον προηγουμενο μηνα  νομιζες οτι εχεις ωορρηξια 13η μερα..πραγμα που ειδες οτι δεν ισχυει..υπαρχουν πολυ πιο απλα που πρεπει να κοιταξεις...πρεπει να δεις γυναικολογο...ποτε ηταν η τελευταια φορα που πηγες?

μαναρακι σε γυναικολογο εχω παει μονο για παπ και παντα ηταν καλο...

μια φορα του ειπα οτι προσπαθω ενα χρονο και μου ειπαι οτι πριν σε βαλω να κανεις εξετασεις να παμε πρωτα για σπερμοδιαγραμμα και μετα τν 1 μισι χρονο βλεπουμε το σπερμοδιαγραμμα το καναμε μια χαρα..ναι για τς γονημες εχεις δικο αλλα θεωρω οτι και που νομιζα πως ηταν 13η μερα δεν ειχα επαφες μονο τοτε αλλα πιο συχνα

ποναω πολυ γεννικα σημερα σκεψου απο το πρωι πηρα 4 παναντολ και τωρα λιγο εχω ηρεμησει ποναω την πρωτη μερα και τη μισι δευτερη μου κραταει 5 με 6 μερες βαρια και αιμα μετριο κανωνικα θα ελεγα 

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου όλες μαζί στον αγώνα με τη βοήθεια του Θεού!!Και γω όταν αδιαθετώ πάντα απογοητευόμαστε.Εμένα με βοηθά η σκέψη ότι υπάρχουν κοπέλες που έχουν περίοδο 2 φορές το χρόνο.Ας δούμε ευλογία την περίοδο και προχωράμε!!Σας φιλώωωωωω!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι αλλα  δεν ειναι η πρωτη φορα αλλα η 17 η 18αρα δεν μηλαμε πια για κατι τυχαιο

Και απο τη στιγμη που το σπερμα ειναι καλο και αποκλειουμε εκεινη την πλευρα μενει η δικη μου αλλιως 18 φορες θα ειχε γυνε μια

2 πραγμματα δεν θελω να μου πει ο γιατρος βουλομενες σαλπιγγες η ενδομητριωση

οτι αλλο το αντεχω αχαχχαχαχχα

Απλα μπορεινα μην κανουμε ολοι για γονεις..

Τι να πω εχω βαλει ολα τα μεσα  δεν θελει να γινει...

Και πραγμματικα το τελευταιο μου χαρτι ειναι ο γιατρος αλλα αν ο Θεος δεν θελει τη να κανει και ο γιατρος!!

θα σου προτεινα να κανεις εξετασεις!θυροειδη εχεις κοιταξει?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι αλλα  δεν ειναι η πρωτη φορα αλλα η 17 η 18αρα δεν μηλαμε πια για κατι τυχαιο

Και απο τη στιγμη που το σπερμα ειναι καλο και αποκλειουμε εκεινη την πλευρα μενει η δικη μου αλλιως 18 φορες θα ειχε γυνε μια

2 πραγμματα δεν θελω να μου πει ο γιατρος βουλομενες σαλπιγγες η ενδομητριωση

οτι αλλο το αντεχω αχαχχαχαχχα

Απλα μπορεινα μην κανουμε ολοι για γονεις..

Τι να πω εχω βαλει ολα τα μεσα  δεν θελει να γινει...

Και πραγμματικα το τελευταιο μου χαρτι ειναι ο γιατρος αλλα αν ο Θεος δεν θελει τη να κανει και ο γιατρος!!

Παντα βαζουμε στο μυαλο μας το χειροτερο σεναριο αλλα τις περισσοτερες φορες δεν ειναι ετσι.συζητησε με τον γυναικολογο αυτα που σε προβληματιζουν και θα σου πει τις καταλληλες εξετασεις.τωρα ειναι αυγουστος οποτε χαλαρωσε δεν θα συμβαινει κατι σοβαρο οτι και αν ειναι απο σεπτεμβριο θα το βρεις! Εχω γνωστη με ενδομητριωση που εχει δυο παιδακια μην τρελενεσαι ολα γινονται και μια αλλη κοπελα μια σαλπιγγα βουλωμενη και ομως εμεινε εγκυος με την αλλη οχι οτι εσυ θα εχεις κατι αλλα λεμε περιπτωσεις! Ειλικρινα χαλαρωσε θα κανεις σιγουρα παιδακι!στο υπογραφω εδω θα ειμαι οταν θα πεις κοριτσια ειμαι εγκυος!!!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

θα σου προτεινα να κανεις εξετασεις!θυροειδη εχεις κοιταξει?

Ναι εχω κοιταξει ολα καλα και με το θυροειδη..

Ναι ελεγα τωρα μια και ειναι αυγουστος αλλη μια προσπαθεια μιας και ολοι οι γιατροι ειναι διακοπες και σεπτεμβρη ξεκιναω

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...