Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, orianna είπε:

σωστα...να το ρυθμισεις σε κυκλο 29.

orianna αφου χθες εμαθα οτι εχω κυκλο 29 ημερων ηρθε η ωρα να μαθω και ποτε κανω ωορριξια παραγγιλα τα τεστ χααχαχαχχαα!!:cool:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

αγαπη τι εγινε με τις εξετασεις σου? τις πηρες? θα ξεκινησεις τεστ ωορηξιας? εγω μιλησα με τον αντρα μου και σκεφτομαστε να περασει λιγο ο καιρος να ηρεμησουμε και να μπω κι εγω παλι στους ρυθμους μου και μηπως παρουμε κι εμεις κανενα τεστ ωορηξιας

αγαπη μου δεν απογοξητευομαστε εχουμε πει, σκεφτομαστε θετικα και προχωραμε :) 

ευχομαι να ειναι τεραστιααααα!!!!

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

2. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

4. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

8. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018!!!

9. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

10. Ani ani   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1500!!!

11. reniatzo ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 6477!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. Stalicha ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1200!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Nati85 23/7/2017!!!

2. giota@ 4/8/2017!!!

3. Vana87 14/8/2017!!!

4. alina80 15/8/2017!!!

5. λουπιτα 20/8/2017!!!

6. orianna  20/8/2017!!!

7. linaa  23/8/2017!!!

8. caramel_83  25-28/8/2017!!!

9. Vila 28/8/2017!!!

10. μπουμπού92 3/9/2017!!!

11. marillia  4/9/2017!!!

12. Farmakotriftena 7/9/2017!!!

13. Μαρθα Κ 11/9/2017!!!

14. andrianni  12/9/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

@caramel_83 μου έχεις δίκιο δεν το βάζουμε κάτω θα έρθει κάποια στιγμή και σε μας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Ντεμι μου αν κατάλαβα καλά.Αν είχες ωορρηξία 30/7 την έκανες νωρίς.Μετά από 10-11 μέρες δείχνει και καλύτερα λένε οι γιατροί μετά από 14.

 

πρίν από 11 λεπτά , Ungry girl είπε:

orianna αφου χθες εμαθα οτι εχω κυκλο 29 ημερων ηρθε η ωρα να μαθω και ποτε κανω ωορριξια παραγγιλα τα τεστ χααχαχαχχαα!!:cool:

και πολυ καλα εκανες..ποσα πηρες?η αποψη μου ειναι να αρχισεις τα τεστ και να παρεις να κλεισεις ραντεβου στο γυναικολο για την τριτη 22 αυγουστου.να εχει κ νοημα η επισκεψη καθως θα μπορεσει να δει την ωορρηξια σου και το μεγεθος απο το αυγουλακι και το ενδομητριο..θα σου γραψει και εξετασεις ορμονικες τις οποιες θα κανεις στην επομενη περιοδο σου 2η-4η μερα αν φυσικα δεν εχεις μεινει εγκυος μεχρι τοτε.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Μαρθα Κ κι εμένα ο γιατρός μου δεν ήθελε πριν κλείσουμε χρόνο προσπαθειών να μου δώσει εξετάσεις και πήγα σε ενδοκρινολόγο.. είπα ότι προσπαθώ 1 χρόνο (μιας και δε με ήξερε) και μου έγραψε τις βασικότερες.

Ο αντρουλης μου βέβαια δε θέλει ακόμα να κάνει το σπερμοδιαγραμμα γιατί πρόκειται να φύγουμε διακοπές οπότε θα το κάνει το Σεπτέμβριο αν δεν έχει προκύψει μέχρι τότε κάτι ευχάριστο! Να σκέφτεσαι θετικά.. δυστυχώς κι εμένα με παίρνει πολλές φορές από κάτω.. αλλά ότι και να λέμε δεν είναι στο χέρι μας. Η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει!

Ναι κοριτσάκι μου έχεις δίκιο η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει και μας σύντομα με συγκίνησες πολύ να ξέρεις?? Εσύ έχεις παιδάκι η για το πρώτο προσπαθείς και εσύ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , orianna είπε:

 

και πολυ καλα εκανες..ποσα πηρες?η αποψη μου ειναι να αρχισεις τα τεστ και να παρεις να κλεισεις ραντεβου στο γυναικολο για την τριτη 22 αυγουστου.να εχει κ νοημα η επισκεψη καθως θα μπορεσει να δει την ωορρηξια σου και το μεγεθος απο το αυγουλακι και το ενδομητριο..θα σου γραψει και εξετασεις ορμονικες τις οποιες θα κανεις στην επομενη περιοδο σου 2η-4η μερα αν φυσικα δεν εχεις μεινει εγκυος μεχρι τοτε.

Δεν ξερψ αν δουλευει τον αυγουστο

Θα προσπαθησω να επικοινωνήσω..

Πηρα 30 τεστ + 10 εγκυμοσύνης αυριο θα τα παραλαβω θα μπορω να ξεκινησω να τα κανω με το που μου τελειώσει η περίοδο ς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσια ποια τεστ ουρηξια είναι καλά?? Πότε τα ξεκινάμε και όταν βγει θετικό τι συμβαίνει?? 

Κοριτσι εγω πηρα τα home test λενε ειναι καλα και πηρα 30 με 10 τεστ εγκυμοσύνης 22€ + 2€ τα εξοδα αποστολής ειναι πολυ λιγα τα χρηματα γτ και εγω τν προηγούμενο μηνα την πατησα πηγα πηρα με 32€ μονο 6 τεστ

Οπωτε αν παρεις και εσυ 3 κανε 1 τη μερα

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα κοπέλες μου. Μην απογοητεύεστε όσες δεν πιάσατε αυτό το μήνα. Δεν γνωρίζω κανένα προσωπικά που δεν τα κατάφερε ποτέ με τον ένα η τον αλλο τρόπο. Επίσης ξέρω και ζευγάρια που υιοθέτησαν και τους έτυχε εγκυμοσυνη. Συμπέρασμα: δεν θέλει άγχος! 

Εγώ σήμερα δεν είμαι καλά. Έχω τρομερό πονοκέφαλο απο χθες και πολλά νεύρΑ. Αυτά τα έχω και προν την περίοδο όμως πάντα. Το μόνο που δεν συνέβηκε αυτόν το μήνα είναι ότο δεν φουσκωσε το στήθος μου και δεν με πονάει όπως συμβαίνει συνήθως 7-8 μέρες πριν τη περίοδο. Πριν 3-4 μέρες είχα κράμπες στην κοιλιά αλλά απο χθες εξαφανίστηκαν κι αυτές. Ανακατωσούρες έχω αλλά μάλλον είναι απ τη ζέστη. Όλα αυτά δεν θεωρώ ότι είναι σημάδια. Έτσι νιώθω τουλάχιστον. Μόνο τα εξογκώματα στο στήθος με προβληματίζουν και λέω ρε μπας και;; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Μαρθα Κ κι εμένα ο γιατρός μου δεν ήθελε πριν κλείσουμε χρόνο προσπαθειών να μου δώσει εξετάσεις και πήγα σε ενδοκρινολόγο.. είπα ότι προσπαθώ 1 χρόνο (μιας και δε με ήξερε) και μου έγραψε τις βασικότερες.

Ο αντρουλης μου βέβαια δε θέλει ακόμα να κάνει το σπερμοδιαγραμμα γιατί πρόκειται να φύγουμε διακοπές οπότε θα το κάνει το Σεπτέμβριο αν δεν έχει προκύψει μέχρι τότε κάτι ευχάριστο! Να σκέφτεσαι θετικά.. δυστυχώς κι εμένα με παίρνει πολλές φορές από κάτω.. αλλά ότι και να λέμε δεν είναι στο χέρι μας. Η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει!

Χα vila κ εγω αυτο κανω με τις εξετασεις! Καλα κανεις κ το ψαχνεις γενικα πιστευω οτι η καθεμια μας πρεπει να κανει αυτο που θα την ηρεμησει. Οι γιατροι λενε ενα χρονο αλλα προσωπικα πιστευω οτι υπαρχουν κ αλλοι λογοι δικοι τους που δεν δινουν πιο νωρις εξετασεις. Νομιζω ενα ζευγαρι 25-30 χρονων που εχει πολυ συχνες επαφες 3-4 την εβδομαδα μεσα στο εξαμηνο θα πετυχει εγκυμοσυνη. Τουλαχιστον ο κυκλος μου δεν προσπαθησε εντατικα πανω 4 μηνες. Οποτε καλο ειναι οσες κοπελες το θελουν πολυ κ ανχωνωνται να ξεκινανε εναν ελενχο νωρις γιατι μπορει να ειναι κατι εντελως αστειο που εμποδιζει κ να φας εσυ ολη την στεναχωρια 1 χρονου για κατι ασυμαντο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marillia είπε:

Ντεμι μου αν κατάλαβα καλά.Αν είχες ωορρηξία 30/7 την έκανες νωρίς.Μετά από 10-11 μέρες δείχνει και καλύτερα λένε οι γιατροί μετά από 14.

Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω!Δεν τα κοιτούσα ποτέ αυτά τώρα με σας εδώ αρχίζω και καλώς που μοιράστηκα μαζί σας τους προβληματισμούς μου! Οπότε γι'αυτό μου λέτε να πάω ξανά Δευτέρα για χοριακη!Εσύ πως κατεληξες στο συμπέρασμα ότι είχα ωορρηξία 30/7;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω!Δεν τα κοιτούσα ποτέ αυτά τώρα με σας εδώ αρχίζω και καλώς που μοιράστηκα μαζί σας τους προβληματισμούς μου! Οπότε γι'αυτό μου λέτε να πάω ξανά Δευτέρα για χοριακη!Εσύ πως κατεληξες στο συμπέρασμα ότι είχα ωορρηξία 30/7;

Είχες επαφές εκείνες τις μέρες αν κατάλαβα και καφέ υγρά που έχουμε καμιά φορά σε ωορρηξία.Σορρυ αν κάπου μπερδεύτηκα γιατί σας διαβάζω και κάνω και δουλειές στο σπίτι:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Είχες επαφές εκείνες τις μέρες αν κατάλαβα και καφέ υγρά που έχουμε καμιά φορά σε ωορρηξία.Σορρυ αν κάπου μπερδεύτηκα γιατί σας διαβάζω και κάνω και δουλειές στο σπίτι:-D

Επαφές είχα στις 22 και στις 30/7 καφέ είδα προχτές Δευτέρα 


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ναι προχτές! Ωραία έτσι θα γίνει! Σευχαριστω παρά πολύ! Με βοήθησες παρά πολύ και για άλλες φορές αν υποτεθεί ότι δεν έχω μείνει έγκυος!Την κόρη μας πάντως με μια επαφή την πιάσαμε 5 χρόνια πριν! Είσαι γυναικολόγος;

οχι ντεμη μου δεν ειμαι.με ρωτανε συχνα ομως αν ειμαι γιατρος...χαχαχα απλα μ αρεσει να ψαχνω ιατρικα θεματα...αυτον τον καιρο γυναικολογικα αφου ξεκινησα και γω τις προσπαθειες.σιγουρα μπορει και μια επαφη να σε κανει μανουλα αλλα δεν ειναι και καθε μερα πασχαλια που λενε...ησασταν τυχεροι.επισης 5 χρονια ειναι διαστημα που μπορει να αλλαξουν και πραγματα,απο θεμα σπερματος, ορμονων κτλ...δεν πιστευω οτι εχετε κανενα θεμα απλα οτι ησασταν πολυ πολυ τυχεροι την πρωτη φορα...ισως να χρειαστείτε αυτη τη φορα να το δουλεψετε παρα πανω απο μια φορα.... να κυνηγησετε λιγο τις επαφες σας μιας που ο κυκλος σου ειναι 29-35 ημερων.θα περιμενουμε να δουμε ομως και την εξελιξη αυτου του κυκλου και ευχομαι να ησουν και παλι τυχερη...

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Επαφές είχα στις 22 και στις 30/7 καφέ είδα προχτές Δευτέρα 

δεν ξερουμε ποτε ειχες ωορρηξια δυστυχως...αυτο που ξερουμε ειναι οτι λογικα ηταν μετα τις 24 ιουλιου. η ωορρηξια θα βρεθει αν αδιαθετησεις.12-16 μερες πριν την περιοδο σου ηταν η ωορρηξια σου.

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσια ποια τεστ ουρηξια είναι καλά?? Πότε τα ξεκινάμε και όταν βγει θετικό τι συμβαίνει?? 

της hometest  τα εχουμε παρει πολλες εδω μεσα και ειναι καλα και φτηνα.αναλογως την διαρκεια κυκλου που εχεις σου λεει ποτε θα ξεκινησεις.οταν βγει θετικο το τεστ μεσα σε 24-48 ωρες γινεται η ωορρηξια και γι αυτο πρεπει να εχεις επαφες απο το θετικο τεστ και για 3-4 συνεχομενες μερες.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , orianna είπε:

οχι ντεμη μου δεν ειμαι.με ρωτανε συχνα ομως αν ειμαι γιατρος...χαχαχα απλα μ αρεσει να ψαχνω ιατρικα θεματα...αυτον τον καιρο γυναικολογικα αφου ξεκινησα και γω τις προσπαθειες.σιγουρα μπορει και μια επαφη να σε κανει μανουλα αλλα δεν ειναι και καθε μερα πασχαλια που λενε...ησασταν τυχεροι.επισης 5 χρονια ειναι διαστημα που μπορει να αλλαξουν και πραγματα,απο θεμα σπερματος, ορμονων κτλ...δεν πιστευω οτι εχετε κανενα θεμα απλα οτι ησασταν πολυ πολυ τυχεροι την πρωτη φορα...ισως να χρειαστείτε αυτη τη φορα να το δουλεψετε παρα πανω απο μια φορα.... να κυνηγησετε λιγο τις επαφες σας μιας που ο κυκλος σου ειναι 29-35 ημερων.θα περιμενουμε να δουμε ομως και την εξελιξη αυτου του κυκλου και ευχομαι να ησουν και παλι τυχερη...

δεν ξερουμε ποτε ειχες ωορρηξια δυστυχως...αυτο που ξερουμε ειναι οτι λογικα ηταν μετα τις 24 ιουλιου. η ωορρηξια θα βρεθει αν αδιαθετησεις.12-16 μερες πριν την περιοδο σου ηταν η ωορρηξια σου.

της hometest  τα εχουμε παρει πολλες εδω μεσα και ειναι καλα και φτηνα.αναλογως την διαρκεια κυκλου που εχεις σου λεει ποτε θα ξεκινησεις.οταν βγει θετικο το τεστ μεσα σε 24-48 ωρες γινεται η ωορρηξια και γι αυτο πρεπει να εχεις επαφες απο το θετικο τεστ και για 3-4 συνεχομενες μερες.

Σευχαριστω καλή μου! Έχεις δίκιο ναι!Όσο δε βλέπω περίοδο καλά είμαι! ΧαχαχΧ θα σας ενημερώσω!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...