Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε εγώ είμαι λίγο χάλια πάλι αδιαφετισα έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι δε  θα κάνω ποτέ παιδάκι..... Για όσες δεν με ξέρετε 7 μήνες προσπαθούμε.... Αυτή την φορά με στεναχωρεί ποιο πολύ ότι είχαμε πάει διακοπές και είχαμε πολλές επαφές και μάλιστα μέσα στης γόνιμες μέρες... Αχ τέλος πάντων.... @caramel_83 11 Σεπτεμβρίου να με βάλεις στον πίνακα..... Τέλος η άδεια κορίτσια από χθες γύρισα δουλειά!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εγώ μπερδεύτηκα!Λοιπόν τελευταίες τρεις περίοδοι 9/5 9/6 8/7 με κύκλο 30 ημερών και περίμενα 7/8 σωστά;Μην τρέχω τζάμπα για χορική!!!! ΧαχαχΧ

Κορίτσι μου το  είχες 31 μέρες κύκλο και 30.Σήμερα είσαι την 31 μέρα.Γενικά αν δεν έχεις μεγαλύτερους κύκλους και αύριο να κάνεις θα δείξει.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εγώ μπερδεύτηκα!Λοιπόν τελευταίες τρεις περίοδοι 9/5 9/6 8/7 με κύκλο 30 ημερών και περίμενα 7/8 σωστά;Μην τρέχω τζάμπα για χορική!!!! ΧαχαχΧ

Ντεμη μου αν δεν κάνω λάθος ο πρώτος κύκλος είναι 31 μέρες και ο δεύτερος 29...οπότε περιμένεις 6-8/8 σύμφωνα με τους προηγούμενους κύκλους σου.... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.... πήγα σήμερα στο γιατρό είδαμε σάκο, είδαμε έμβρυο και όλα καλα. Τα καφέ έχουν ψιλό σταματήσει             Όσο τα έχω μου είπε ξεκουραση.  Ευτυχώς όλα καλα!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ κοπελα μου μην το λες αυτο...το ξερω οτι απογοητευεσαι αλλα δεν υπαρχει λογος...εξετασεις εχετε κανει καθολου?

@maria1988 τέλεια!!!ποτε θα ξαναπας???ποσο εβδομαδων εισαι τωρα?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Μαρθα Κ κοπελα μου μην το λες αυτο...το ξερω οτι απογοητευεσαι αλλα δεν υπαρχει λογος...εξετασεις εχετε κανει καθολου?

@maria1988 τέλεια!!!ποτε θα ξαναπας???ποσο εβδομαδων εισαι τωρα?

Αγαπη ο γιατρός μου αν δεν περάσει χρόνος δεν μας βάζει για εξετάσεις είναι κάθετος..... Εσύ τι μου κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγαπη ο γιατρός μου αν δεν περάσει χρόνος δεν μας βάζει για εξετάσεις είναι κάθετος..... Εσύ τι μου κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου?? 

κοιταξε να δεις οντως πανω απο χρονο προτεινουν το θεμα ειναι εσυ τι θες!πολυκυστικες φαντοζομαι δεν εχεις σωστα?εγω στο λεω για τις εξετασεις γτ αν ειναι να σε παιρνει απο κατω καλυτερα να κάνετε!εγω ολα καλα!το στομαχι μου είναι ετσι κ ετσι αλλα καλα ειμαι!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοιταξε να δεις οντως πανω απο χρονο προτεινουν το θεμα ειναι εσυ τι θες!πολυκυστικες φαντοζομαι δεν εχεις σωστα?εγω στο λεω για τις εξετασεις γτ αν ειναι να σε παιρνει απο κατω καλυτερα να κάνετε!εγω ολα καλα!το στομαχι μου είναι ετσι κ ετσι αλλα καλα ειμαι!

Εγώ όπως ξέρεις έχω  χάλια κύκλο λόγο κιλών όταν παίρνω βάρος γίνετε άστα να πάνε.... Αγάπη μου θα περάσουν όλα αυτά σε λίγους μήνες και θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγώ όπως ξέρεις έχω  χάλια κύκλο λόγο κιλών όταν παίρνω βάρος γίνετε άστα να πάνε.... Αγάπη μου θα περάσουν όλα αυτά σε λίγους μήνες και θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου!!! 

κοιταξε να δεις η ξαδελφη μου που έχει προβλημα κιλων(μεγαλο προβλημα βεβαια) εχει χαλια ορμονες κ θυροειδη φαντασου παίρνει 150 mg και glucophage 3χαπια 850 οταν εγω φαντασου επαιρνα ενα...δε στο λεω για να σε αγχωσω γτ μπορει κ να μην εχεις τπτ δε παει να πει οτι όποια εχει λιηα παραπανω κιλα εχει προβλημα μπορει ομως κ καποιες να εχουν προβλημα με το θυροειδη για παραδειγμα κ να μημ τις βοηθαει καθολου!θυροειδη τουλαχιστον εχεις δει??εγω να σου πω εκανα εξετασεις στο 6μηνο βεβαια οπως καταλαβαμε δε ειχα εγω το θεμα κ γιαυτο μολις διορθώθηκε του ανδρα του τα φτιαξαμε!ενταξει σιγουρα εμενα ειχε λογο που ηταν χαλια αλλα φαντασου οτι πολλοι ανδρες δεν θελουν να κανουν εξετασεις κ μπορει να εχουν κατι απλο που με μια εξεταση να διορθωθεί!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

@Μαρθα Κ κοπελα μου μην το λες αυτο...το ξερω οτι απογοητευεσαι αλλα δεν υπαρχει λογος...εξετασεις εχετε κανει καθολου?

@maria1988 τέλεια!!!ποτε θα ξαναπας???ποσο εβδομαδων εισαι τωρα?

Θα ξαναπάω την άλλη Παρασκευή. Τώρα είμαι 6 εβδομάδων. Εσυ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Εγώ μπερδεύτηκα!Λοιπόν τελευταίες τρεις περίοδοι 9/5 9/6 8/7 με κύκλο 30 ημερών και περίμενα 7/8 σωστά;Μην τρέχω τζάμπα για χορική!!!! ΧαχαχΧ

χαχαχχχαχαχα αν καταλαβα το μαθημα ναι σωστη σε βρισκω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοιταξε να δεις η ξαδελφη μου που έχει προβλημα κιλων(μεγαλο προβλημα βεβαια) εχει χαλια ορμονες κ θυροειδη φαντασου παίρνει 150 mg και glucophage 3χαπια 850 οταν εγω φαντασου επαιρνα ενα...δε στο λεω για να σε αγχωσω γτ μπορει κ να μην εχεις τπτ δε παει να πει οτι όποια εχει λιηα παραπανω κιλα εχει προβλημα μπορει ομως κ καποιες να εχουν προβλημα με το θυροειδη για παραδειγμα κ να μημ τις βοηθαει καθολου!θυροειδη τουλαχιστον εχεις δει??εγω να σου πω εκανα εξετασεις στο 6μηνο βεβαια οπως καταλαβαμε δε ειχα εγω το θεμα κ γιαυτο μολις διορθώθηκε του ανδρα του τα φτιαξαμε!ενταξει σιγουρα εμενα ειχε λογο που ηταν χαλια αλλα φαντασου οτι πολλοι ανδρες δεν θελουν να κανουν εξετασεις κ μπορει να εχουν κατι απλο που με μια εξεταση να διορθωθεί!

Όχι αγάπη δεν έχω θέμα θυρεοειδή κάθε χρόνο κάνα έλεγχο γιατί έχουμε ιστορικό στην οικογένεια αλλά εγώ την έχω γλιτώσει κοίτα εμένα τα κιλά μου είναι 15 πάρα πάνω δηλαδή αν με δεις δεν με λες χοντρή αα πιάσουμενη πλέων.... Αλλά τώρα ξεκίνησα σοβαρά δίαιτα να πάω πάλι στα. Κιλά που είμαι και δουλεύει μια χαρά ο κύκλος μου και έχω και σούπερ σώμα τότε.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marillia είπε:

Κορίτσι μου το  είχες 31 μέρες κύκλο και 30.Σήμερα είσαι την 31 μέρα.Γενικά αν δεν έχεις μεγαλύτερους κύκλους και αύριο να κάνεις θα δείξει.Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

 

3 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Ντεμη μου αν δεν κάνω λάθος ο πρώτος κύκλος είναι 31 μέρες και ο δεύτερος 29...οπότε περιμένεις 6-8/8 σύμφωνα με τους προηγούμενους κύκλους σου.... 

 

πρίν από 57 λεπτά , Ungry girl είπε:

χαχαχχχαχαχα αν καταλαβα το μαθημα ναι σωστη σε βρισκω

Οπότε καλά είμαστε!Θα πάω αύριο για χοριακη!Σας Ευχαριστώ πολύ!

2 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.... πήγα σήμερα στο γιατρό είδαμε σάκο, είδαμε έμβρυο και όλα καλα. Τα καφέ έχουν ψιλό σταματήσει             Όσο τα έχω μου είπε ξεκουραση.  Ευτυχώς όλα καλα!!

Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, orianna είπε:

@Farmakotriftena @marillia την πηρα τη γιατρο κοριτσια και μου δωσε υποθετα για εξι μερες...οι μυκητες εμφανιστηκαν μια μερα μετα το θετικο ωορρηξιας..και επαφη ειχαμε μονο την ημερα του θετικου..οπως καταλαβατε σκουρα τα πραγματα γι αυτο το μηνα.στον αντρα μου αν και δεν εχει κατι ειπε να παρει χαπια..πριν χρονια που ειχα παθει παλι ειχα παρει σπορανοχ 3 μερες και ξεμπερδεψα.τωρα θα παιδευομαι με τα υποθετα.επισης φευγουμε και σουκου και δεν νομιζω οτι θα κατσουμε χωρις επαφη...και ο αντρας μου θα εχει τελειωσει με τα χαπια ενω εγω θα εχω αλλο ενα υποθετο...δεν υπαρχει περιπτωση να τον κολλησω ομως τοτε?

Υπάρχει και αγωγή με ένα υποθετο. (500mg)Δεν ξέρω αν μπορώ να πω ονομασίες.... και αφήνεις να περάσουν οι μέρες χωρίς επαφή μέχρι το σκ. 

@caramel_83 προλακτινη μου κάνει αυτό που λες με το στήθος...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Όχι αγάπη δεν έχω θέμα θυρεοειδή κάθε χρόνο κάνα έλεγχο γιατί έχουμε ιστορικό στην οικογένεια αλλά εγώ την έχω γλιτώσει κοίτα εμένα τα κιλά μου είναι 15 πάρα πάνω δηλαδή αν με δεις δεν με λες χοντρή αα πιάσουμενη πλέων.... Αλλά τώρα ξεκίνησα σοβαρά δίαιτα να πάω πάλι στα. Κιλά που είμαι και δουλεύει μια χαρά ο κύκλος μου και έχω και σούπερ σώμα τότε.... 

Αυτο με τα κιλα ισχυει και για μενα εχω  10 παραπανω καιμου ειπε ο ενδοκρινολογος να τα χασω και θα ερθω στα ισια μου.κανω προσπαθεια και τρωω υγιεινά πλεον.μονο σπιτικο φαγηυο και καθολου τηγανητα αλλα δεν τα χανω πρεπει να προσπαθησω πιο πολυ με μικροτερες ποσοτητες

7 μηνες δεν ειναι πολυ μην αγχωνεσαι!βαλε ενα στοχο οτι αν δεν μεινω στο χρονο θα παω για εξετασεις αλλα μεχρι τοτε να μην σε παιρνει απο κατω ασε ελευθερο τον εαυτο σου και να λες θα τα καταφερω!!!θα τα καταφερω!! αλλιως αν το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου κανε πιο πριν τις εξετασεις να σου φυγει το αγχος.εμενα με βοηθαει αυτη η σκεψη σε γενικες γραμμες.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...