Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , orianna είπε:

καλως ηρθες χριστινα...την αλλη παρασκευη μπορεις να θεωρησεις αν δεν σου ερθει περιοδος οτι εχεις καθυστερηση οπως ειπε και η λινα.φυσικα μπορει να εχεις ηδη καθυστερηση αλλα αυτο αφου δεν ξερουμε ποτε ηταν η ωορρηξια σου δεν το γνωριζει κανεις. το ροζ που ειδες μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος, αιμα εμφυτευσης η αιμα ρηξης ωοθυλακιου (ωορρηξια).αν ηταν αιμα εμφυτευσης ενα τεστ ακομα και σημερα θα εδειχνε θετικο.αν το τεστ ειναι αρνητικο το αιμα δεν εχει σχεση με εγκυμοσυνη.ισως τυχαιο ισως ορμονικο ισως ωορρηξια.ειναι στη κριση σου λοιπον αν θα κανεις ενα τεστ η αν θα περιμενεις μια σιγουρη καθυστερηση την αλλη εβδομαδα.εγω θα εκανα στη θεση σου για να μου φυγει η ιδεα και αν φυσικα ειχα ελευθερες επαφες.αλλα συμπτωματα δεν εχεις?

μπορει να ειναι μπορει και οχι...

Οπότε εγώ λογικά σήμερα έχω δεύτερη μέρα καθυστέρησης;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Οπότε εγώ λογικά σήμερα έχω δεύτερη μέρα καθυστέρησης;

εσυ κοριτσακι εισαι 33η μερα. επειδη κανεις και 35 ημερων κυκλους απο κυριακη θα μιλαμε για πιο σιγουρη καθυστερηση.μπορει να ειναι απλα ενας μεγαλος κυκλος.εχεις μια αρνητικη χοριακη απο  χτες οποτε τα καφε που ειδες ειναι πιθανο να μην σχετιζονται με εγκυμοσυνη αφου δεν φανηκε τιποτα στη χοριακη.η δεν εχει γινει η εμφυτευση ακομα η θα αδιαθετησεις τις επομενες μερες.με τις επαφες που ειχες απο δευτερα αν δεν σου ερθει μπορεις να επαναλαβεις τη χοριακη και να εισαι πιο σιγουρη για οποιο ειναι το αποτελεσμα της.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

εσυ κοριτσακι εισαι 33η μερα. επειδη κανεις και 35 ημερων κυκλους απο κυριακη θα μιλαμε για πιο σιγουρη καθυστερηση.μπορει να ειναι απλα ενας μεγαλος κυκλος.εχεις μια αρνητικη χοριακη απο  χτες οποτε τα καφε που ειδες ειναι πιθανο να μην σχετιζονται με εγκυμοσυνη αφου δεν φανηκε τιποτα στη χοριακη.η δεν εχει γινει η εμφυτευση ακομα η θα αδιαθετησεις τις επομενες μερες.με τις επαφες που ειχες απο δευτερα αν δεν σου ερθει μπορεις να επαναλαβεις τη χοριακη και να εισαι πιο σιγουρη για οποιο ειναι το αποτελεσμα της.

Σωστά έτσι θα κάνω!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου, είμαι καινούρια στην παρέα σας μιας και έχουμε ένα παιδάκι και σκεφτόμαστε να προσπαθήσουμε για δεύτερο :) στις διακοπές. Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών (τους τελευταίους έξι μήνες κυμαίνεται μεταξύ 27-29 ημερών) και περιμένω την επόμενη περίοδο στις 3/9. Θέλετε να με βάλετε κι εμένα στο πινακάκι σας;

Ευχαριστώ! 

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

2. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

4. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

8. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018!!!

9. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

10. Ani ani   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1500!!!

11. reniatzo ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 6477!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. Stalicha ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1200!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Nati85 23/7/2017!!!

2. giota@ 4/8/2017!!!

3. Vana87 14/8/2017!!!

4. alina80 15/8/2017!!!

5. λουπιτα 20/8/2017!!!

6. orianna  20/8/2017!!!

7. linaa  23/8/2017!!!

8. caramel_83  25-28/8/2017!!!

9. Vila 28/8/2017!!!

10. μπουμπού92 3/9/2017!!!

11. Koulouri 3/9/2017!!!

12. marillia  4/9/2017!!!

13. Farmakotriftena 7/9/2017!!!

14. Μαρθα Κ 11/9/2017!!!

15. andrianni  12/9/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

Πρεπει να περιμενεις λιγο ακομα αν κανεις κ κυκλους 35 ημερων δεν εχεις καθηστερηση. Κανε υπομονη μεχρι την αλλη εβδομαδα κ πεμπτη παρασκευη πηγαινε απευθειας για χοριακη οχι για τεστ. 

 

1 hour ago, orianna είπε:

καλως ηρθες χριστινα...την αλλη παρασκευη μπορεις να θεωρησεις αν δεν σου ερθει περιοδος οτι εχεις καθυστερηση οπως ειπε και η λινα.φυσικα μπορει να εχεις ηδη καθυστερηση αλλα αυτο αφου δεν ξερουμε ποτε ηταν η ωορρηξια σου δεν το γνωριζει κανεις. το ροζ που ειδες μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος, αιμα εμφυτευσης η αιμα ρηξης ωοθυλακιου (ωορρηξια).αν ηταν αιμα εμφυτευσης ενα τεστ ακομα και σημερα θα εδειχνε θετικο.αν το τεστ ειναι αρνητικο το αιμα δεν εχει σχεση με εγκυμοσυνη.ισως τυχαιο ισως ορμονικο ισως ωορρηξια.ειναι στη κριση σου λοιπον αν θα κανεις ενα τεστ η αν θα περιμενεις μια σιγουρη καθυστερηση την αλλη εβδομαδα.εγω θα εκανα στη θεση σου για να μου φυγει η ιδεα και αν φυσικα ειχα ελευθερες επαφες.αλλα συμπτωματα δεν εχεις?

μπορει να ειναι μπορει και οχι...

Καλως σας βρηκα...θα περιμενω να ειμαι σιγουρη..τα μονα "συμπτωματα" ηταν αρχες τις εβδομαδας που καθε βραδυ ειχα εμμετους και ζαλαδες αλλα κρατησαν 3 μερες τα οποια ομως τα αποδιδω στην υπερβολικη ζεστη,τωρα δεν μπορω να πω οτι νιωθω κατι παραπανω που να μην εχει σχεση με την ζεστη..ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, orianna είπε:

το τκε ειναι ταχυτητα καθιζησης ερυθρων...ειναι γενικος δεικτης για παρουσια καποιας φλεγμονης στο σωμα.ειναι κριμα να μην ελεγχουμε την υγεια μας μια φορα το χρονο ειδικα αμα υπαρχει ασφαλιση το κοστος ειναι μικρο για ενα ετησιο check up.γτ να την πληρωνουμε τσαμπα χωρις οφελος?επισης σποραδικα να ελέγχετε την πιεση σας και το σακχαρο.ας πουμε αν δεν εχετε πιεσομετρο οταν πατε να παρετε κατι απο το φαρμακειο ζητηστε να σας μετρησουν. υπαρχουν κοπελες που μειναν εγκυες και ανακαλυψαν αυξημενη πιεση στον γυναικολογο τους και δεν ειχαν ιδεα.

το deadline μου ειναι 6 μηνες πετυχημενων επαφων.ας πουμε αυτον τον μηνα βρηκα ωορρηξια αλλα  ειχαμε επαφη μονο την ημερα του θετικου τεστ.την επομενη που λογικα ηταν η ωορρηξια ο αντρας μου αργησε να ετοιμαστει και ειχαμε κανονησει για μπανιο και δεν προλαβαμε.το βραδυ που γυρισαμε καταλαβα οτι μαλλον επαθα μυκητες.την επομενη επιβεβαιωθηκα.οποτε αυτον τον κυκλο πιθανον να μην τον λαβω  υποψην.αν και μια φορα μπορει να ειναι αρκετη δεν ειναι και εντατικη προσπαθεια.

αρχισαμε απο τον προηγουμενο κυκλο προσπαθειες με τεστ ωορρηξιας λογω του οτι κυμαινομαι απο 26-35 μερες τους τελευταιους 4 μηνες.πριν ειχα πολυ σταθερο κυκλο.απο τις εξετασειςπου σου ειπα τα εχω κανει ολα εκτος απο καλλιεργεια κολπικων υγρων.ο αντρας μου δεν εχει κανει τιποτα προς το παρον.

αν εκανες ενα παιδακι φυσιολογικα μην φοβασαι.η δεν ειναι τιποτα και θελει να βρειτε λιγο τις γονιμες η πρεπει να ρυθμισετε κατι ψιλο.και το σπερμα ειναι κατι που αλλαζει με την παροδο των ετων.εγω θα σου ελεγα να κανετε πρωτα εξετασεις οταν κρινετε και αν υπαρχει θεμα που δεν λυνεται ευκολα η ειναι χρονοβορο να προχωρησεις σε αλλες μεθοδους οπως η σπερματενχυση.τι ηλικια εχετε τωρα?

αν δεν υπαρχει επαρκεις παραγωγη προγεστερονης μπορει να εχουμε ενα γονιμοποιημενο ωαριο αλλα μια ανεπιτυχή εμφυτευση στο ενδομητριο καθως δεν ειναι δεκτικο η το παχος του ειναι μικρο.εσυ ομως απ οτι φαινεται ηθελες λιγο το χρονο σου και τα καταφερες...με το καλο το μωρακι σου...

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!Ειμαστε 34.το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ηταν οριακο αλλά τα επομενα δυο καλά.κ ετσι ηρεμήσαμε κ απο αυτο.1.5 χρόνο που με παρακολουθει συστηματικά πια ο γυναικολόγος διαπιστωθηκε οτι δεν κάνω ωορηξια χωρις θεραπεία.ημουν πολύ τυχερη στο πρώτο.τωρα παρατηρω κάτι να γίνεται με τα ινοφερτ.θα πάω Σεπτεμβρη να με δει κ ο γιατρός κ να δουμε αν θα κανουμε προκληση με χαπια πρώτα  και μετα με ενεσεις, όπως μου ειχε πει.εγω έλεγα να μην κανουμε σπερματεγχυση ταυτοχρονα αλλά θα δουμε.ίσως απο τη δευτερη φορα.γιατι εσυ νομιζω μου το ειχες πει, παιρνεις που παιρνεις τα φαρμακα να ειναι πιο στοχευμένη η προσπάθεια.Γενικά δε μπορώ να περιμένω άλλο.συνολικά περασαν 3 χρόνια κ ο μικρος με ρωταει συνεχεια.το θελω κ εγω αλλά στενοχωριεμαι που αργει κ θα εχουν τόση διαφορα.βέβαια οπως ξαναεχω πει η παρεουλα με εχει βοηθησει στο να ειμαι αισιοδοξη.χαρηκα κ με το σχόλιο της @caramel_83 που έχει 7,5 χρόνια διαφορά με την αδερφή της!

Πάντως πρεπει όντως να ξερουμε ποτε ηταν οι γονιμες για να ειμαστε σιγουρες για τις προσπάθειες.το τονιζω κ εγω αυτο που ειπες.

Και τεστακι καλύτερα μετα την καθυστερηση! Ακόμα να το μάθω αυτο!

Κ εσεις αρχη ειστε ακόμη.Αλλά κάντε κ το σπέρμα καλού, κακού κ συνεχίστε με τις προσπάθειες! Σύντομα σου ευχομαι!

Κ στις εξετάσεις που είπες θα ήθελα να προσθέσω κ αυτές για τη θρομβοφιλία.Είναι κάπως εξεζητημένο αλλά απ τη στιγμή που το ψάχνεις καλό ειναι να ξέρεις γιατί ενα ποσοστό γυναικών το μαθαίνει μετά απο αποβολή.Καλυτερα να το ξερεις για να μην περασεις κ αυτό κ ειδικά οταν προκειται να κάνεις κ εξωσωματική.

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Οπότε μπορεί και να μην είναι ένδειξη εγκυμοσύνης;Εγώ πάντως ακόμη να δω περίοδο.

Ναι μπορεί κ να μην είναι.είχα κάνει κ τεστ κ χωριακή τοτε αλλά τιποτα.ήταν το αγχος!Μέτρα κ τη θερμοκρασία σου το πρωι.αν πέσει σημαινει οτι θα ερθει μεσα στη μέρα.Αν όχι κάνε χωριακή!

@elenakii22 πώς είσαι; η 7-8 εβδομάδα είναι ζόρικη! Αλήθεια με τη γυμναστική συνεχίζεις;δε θυμαμαι τι μας ειχες πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , andrianni είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!Ειμαστε 34.το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ηταν οριακο αλλά τα επομενα δυο καλά.κ ετσι ηρεμήσαμε κ απο αυτο.1.5 χρόνο που με παρακολουθει συστηματικά πια ο γυναικολόγος διαπιστωθηκε οτι δεν κάνω ωορηξια χωρις θεραπεία.ημουν πολύ τυχερη στο πρώτο.τωρα παρατηρω κάτι να γίνεται με τα ινοφερτ.θα πάω Σεπτεμβρη να με δει κ ο γιατρός κ να δουμε αν θα κανουμε προκληση με χαπια πρώτα  και μετα με ενεσεις, όπως μου ειχε πει.εγω έλεγα να μην κανουμε σπερματεγχυση ταυτοχρονα αλλά θα δουμε.ίσως απο τη δευτερη φορα.γιατι εσυ νομιζω μου το ειχες πει, παιρνεις που παιρνεις τα φαρμακα να ειναι πιο στοχευμένη η προσπάθεια.Γενικά δε μπορώ να περιμένω άλλο.συνολικά περασαν 3 χρόνια κ ο μικρος με ρωταει συνεχεια.το θελω κ εγω αλλά στενοχωριεμαι που αργει κ θα εχουν τόση διαφορα.βέβαια οπως ξαναεχω πει η παρεουλα με εχει βοηθησει στο να ειμαι αισιοδοξη.χαρηκα κ με το σχόλιο της @caramel_83 που έχει 7,5 χρόνια διαφορά με την αδερφή της!

Πάντως πρεπει όντως να ξερουμε ποτε ηταν οι γονιμες για να ειμαστε σιγουρες για τις προσπάθειες.το τονιζω κ εγω αυτο που ειπες.

Και τεστακι καλύτερα μετα την καθυστερηση! Ακόμα να το μάθω αυτο!

Κ εσεις αρχη ειστε ακόμη.Αλλά κάντε κ το σπέρμα καλού, κακού κ συνεχίστε με τις προσπάθειες! Σύντομα σου ευχομαι!

Κ στις εξετάσεις που είπες θα ήθελα να προσθέσω κ αυτές για τη θρομβοφιλία.Είναι κάπως εξεζητημένο αλλά απ τη στιγμή που το ψάχνεις καλό ειναι να ξέρεις γιατί ενα ποσοστό γυναικών το μαθαίνει μετά απο αποβολή.Καλυτερα να το ξερεις για να μην περασεις κ αυτό κ ειδικά οταν προκειται να κάνεις κ εξωσωματική.

Ναι μπορεί κ να μην είναι.είχα κάνει κ τεστ κ χωριακή τοτε αλλά τιποτα.ήταν το αγχος!Μέτρα κ τη θερμοκρασία σου το πρωι.αν πέσει σημαινει οτι θα ερθει μεσα στη μέρα.Αν όχι κάνε χωριακή!

@elenakii22 πώς είσαι; η 7-8 εβδομάδα είναι ζόρικη! Αλήθεια με τη γυμναστική συνεχίζεις;δε θυμαμαι τι μας ειχες πει

Εγώ ένα πρωινό μόνο καφέ είδα.Και μετά από πόσες μέρες καφέ σου ήρθε;

 


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 Σ'ευχαριστώ!

Βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες τις συζητήσεις σας και τυχερό το γκρουπάκι σας!

Μιας και διαβάζω για σπερμοδιαγράμματα, να σας πω ότι και ο σύζυγός μου έκανε πριν αρκετό καιρό και ήταν καλό αλλά έχει μια ελαφριά μορφή κιρσοκίλης που έχουμε διαπιστώσει με υπέρηχο. Απ'ότι όμως έχω καταλάβει, εκατό σπερμοδιαγράμματα να κάνει ένας άντρας, εκατό διαφορετικά αποτελέσματα θα βγάλει. Οπότε προχωράμε χωρίς άγχος!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , andrianni είπε:

Εμένα μετά απο 1 εβδομάδα.αλλά ειπαμε δεν ειναι το ίδιο...μπορει κ να μην έδειξε η εξεταση.σε άλλες είναι ένδειξη.πόσες μέρες πάνε τώρα από τότε που το είδες;

Δευτέρα πρωί


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Koulouri είπε:

@caramel_83 Σ'ευχαριστώ!

Βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσες τις συζητήσεις σας και τυχερό το γκρουπάκι σας!

Μιας και διαβάζω για σπερμοδιαγράμματα, να σας πω ότι και ο σύζυγός μου έκανε πριν αρκετό καιρό και ήταν καλό αλλά έχει μια ελαφριά μορφή κιρσοκίλης που έχουμε διαπιστώσει με υπέρηχο. Απ'ότι όμως έχω καταλάβει, εκατό σπερμοδιαγράμματα να κάνει ένας άντρας, εκατό διαφορετικά αποτελέσματα θα βγάλει. Οπότε προχωράμε χωρίς άγχος!

σιγουρα θα παρεις διαφορετικα αποτελεσματα καθε φορα οπως και σε παρα πολλες εξετασεις γινεται αυτο.απλα η γενικη εικονα μας ενδιαφερει.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Δευτέρα πρωί

Πρέπει να περιμένεις μια εβδομάδα πιστεύω κ αν δεν έχει έρθει πάλι εξέταση μήπως έγινε καθυστςρημένη σύλληψη.πέφτει κ αργία...υπομονή κ μακάρι να είναι το θετικό σενάριο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , andrianni είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!Ειμαστε 34.το πρώτο σπερμοδιαγραμμα ηταν οριακο αλλά τα επομενα δυο καλά.κ ετσι ηρεμήσαμε κ απο αυτο.1.5 χρόνο που με παρακολουθει συστηματικά πια ο γυναικολόγος διαπιστωθηκε οτι δεν κάνω ωορηξια χωρις θεραπεία.ημουν πολύ τυχερη στο πρώτο.τωρα παρατηρω κάτι να γίνεται με τα ινοφερτ.θα πάω Σεπτεμβρη να με δει κ ο γιατρός κ να δουμε αν θα κανουμε προκληση με χαπια πρώτα  και μετα με ενεσεις, όπως μου ειχε πει.εγω έλεγα να μην κανουμε σπερματεγχυση ταυτοχρονα αλλά θα δουμε.ίσως απο τη δευτερη φορα.γιατι εσυ νομιζω μου το ειχες πει, παιρνεις που παιρνεις τα φαρμακα να ειναι πιο στοχευμένη η προσπάθεια.Γενικά δε μπορώ να περιμένω άλλο.συνολικά περασαν 3 χρόνια κ ο μικρος με ρωταει συνεχεια.το θελω κ εγω αλλά στενοχωριεμαι που αργει κ θα εχουν τόση διαφορα.βέβαια οπως ξαναεχω πει η παρεουλα με εχει βοηθησει στο να ειμαι αισιοδοξη.χαρηκα κ με το σχόλιο της @caramel_83 που έχει 7,5 χρόνια διαφορά με την αδερφή της!

Πάντως πρεπει όντως να ξερουμε ποτε ηταν οι γονιμες για να ειμαστε σιγουρες για τις προσπάθειες.το τονιζω κ εγω αυτο που ειπες.

Και τεστακι καλύτερα μετα την καθυστερηση! Ακόμα να το μάθω αυτο!

Κ εσεις αρχη ειστε ακόμη.Αλλά κάντε κ το σπέρμα καλού, κακού κ συνεχίστε με τις προσπάθειες! Σύντομα σου ευχομαι!

Κ στις εξετάσεις που είπες θα ήθελα να προσθέσω κ αυτές για τη θρομβοφιλία.Είναι κάπως εξεζητημένο αλλά απ τη στιγμή που το ψάχνεις καλό ειναι να ξέρεις γιατί ενα ποσοστό γυναικών το μαθαίνει μετά απο αποβολή.Καλυτερα να το ξερεις για να μην περασεις κ αυτό κ ειδικά οταν προκειται να κάνεις κ εξωσωματική.

Ναι μπορεί κ να μην είναι.είχα κάνει κ τεστ κ χωριακή τοτε αλλά τιποτα.ήταν το αγχος!Μέτρα κ τη θερμοκρασία σου το πρωι.αν πέσει σημαινει οτι θα ερθει μεσα στη μέρα.Αν όχι κάνε χωριακή!

@elenakii22 πώς είσαι; η 7-8 εβδομάδα είναι ζόρικη! Αλήθεια με τη γυμναστική συνεχίζεις;δε θυμαμαι τι μας ειχες πει

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου και σε σενα ευχομαι το ιδιο...οι εξετασεις για θρομβοφιλια ειναι πανακριβες αν τις κανεις ιδιωτικα γι αυτο και ψαχνονται μετα απο καθεξης αποβολες.. τωρα αν καποια εχει να διαθεσει τα χρηματα μπορει να τις κανει προληπτικα.θελει πολυ ψαξιμο γιατιι το κρατος στις γραφει αν υπαρχει καποια γνωματευση νομιζω η προηγουμενες αποβολες κ.α η αν εχεις καποιο γνωστο γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο που εχει τη δυνατοτητα να κανει την αναλυση τετοιων εξετασεων.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Πρέπει να περιμένεις μια εβδομάδα πιστεύω κ αν δεν έχει έρθει πάλι εξέταση μήπως έγινε καθυστςρημένη σύλληψη.πέφτει κ αργία...υπομονή κ μακάρι να είναι το θετικό σενάριο...

Ναι αυτό λέμε και με τη γιατρό του φόρουμ!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...