Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Σας γράφω ξανά γιατι πάω να τρελαθώ. Τελευταία χοριακη την περασμένη Πέμπτη με 1200. Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο. Πριν 3 μέρες είχα λίγο αίμα και μετα καφέ έκατσα ξάπλα και πήγα στο γιατρό όπου επιβεβαιώθηκε ότι ειναι όλα καλα είδαμε σάκο που μεγάλωνε και έμβρυο. Τα καφέ σταμάτησαν. Σήμερα έκανα κάποιες εξετάσεις που μπυ είχε γράψει ο γιατρός. Η χοριακη έχει ανεβεί στο 5300 αλλα η προγεστερονη ειναι στο 13. Ένα την περασμένη εβδομαδα ηταν 20. Επίσης σήμερα μετα που πήγα στην τουαλέτα είδα πάλι αίμα. Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Εννοείται ότι θα κάτσω ξάπλα αλλα έχω αγχωθεί. Γιατι πάλι αίμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 40 λεπτά , orianna είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου και σε σενα ευχομαι το ιδιο...οι εξετασεις για θρομβοφιλια ειναι πανακριβες αν τις κανεις ιδιωτικα γι αυτο και ψαχνονται μετα απο καθεξης αποβολες.. τωρα αν καποια εχει να διαθεσει τα χρηματα μπορει να τις κανει προληπτικα.θελει πολυ ψαξιμο γιατιι το κρατος στις γραφει αν υπαρχει καποια γνωματευση νομιζω η προηγουμενες αποβολες κ.α η αν εχεις καποιο γνωστο γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο που εχει τη δυνατοτητα να κανει την αναλυση τετοιων εξετασεων.

Εγώ την είχα κάνει πριν χρόνια σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί υποτίθεται όταν είναι να πάρεις αντισυλληπτικά πρέπει να την κάνεις.άλλο που δεν την κάνουν όλοι οι γιατροί.πάντως δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα.εμένα καλή είχε βγει αλλά είναι σχετικά σημαντικό το ποσοστο των γυναικών που έχουν.6 χρόνια πριν ήταν.τωρα δεν ξέρω τι γίνεται.

πρίν από 43 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι αυτό λέμε και με τη γιατρό του φόρουμ!

Ωραία! Γιατί δε θυμόμουν τι σου ειχε πει ακριβώς κ σκεφτόμουν μη πω  και κάτι τελείως άσχετο!

πρίν από 32 λεπτά , maria1988 είπε:

Σας γράφω ξανά γιατι πάω να τρελαθώ. Τελευταία χοριακη την περασμένη Πέμπτη με 1200. Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο. Πριν 3 μέρες είχα λίγο αίμα και μετα καφέ έκατσα ξάπλα και πήγα στο γιατρό όπου επιβεβαιώθηκε ότι ειναι όλα καλα είδαμε σάκο που μεγάλωνε και έμβρυο. Τα καφέ σταμάτησαν. Σήμερα έκανα κάποιες εξετάσεις που μπυ είχε γράψει ο γιατρός. Η χοριακη έχει ανεβεί στο 5300 αλλα η προγεστερονη ειναι στο 13. Ένα την περασμένη εβδομαδα ηταν 20. Επίσης σήμερα μετα που πήγα στην τουαλέτα είδα πάλι αίμα. Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Εννοείται ότι θα κάτσω ξάπλα αλλα έχω αγχωθεί. Γιατι πάλι αίμα;

Ειναι καλή η χοριακή πιστεύω.η προγεστερόνη δεν ξέρω.τι σου είπε ο γιατρός; λογικά κάποια μικρή αποκόλληση θα είναι αφου κ ο υπέρηχος ήταν εντάξει.ότι κ να πουμε όμως εννοείται οτι θα είσαι τρελαμένη μέχρι να σταματήσουν κ να κλείσεις κ τη 12 εβδομάδα.τώρα στην 5η είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , andrianni είπε:

Εγώ την είχα κάνει πριν χρόνια σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί υποτίθεται όταν είναι να πάρεις αντισυλληπτικά πρέπει να την κάνεις.άλλο που δεν την κάνουν όλοι οι γιατροί.πάντως δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα.εμένα καλή είχε βγει αλλά είναι σχετικά σημαντικό το ποσοστο των γυναικών που έχουν.6 χρόνια πριν ήταν.τωρα δεν ξέρω τι γίνεται.

Ωραία! Γιατί δε θυμόμουν τι σου ειχε πει ακριβώς κ σκεφτόμουν μη πω  και κάτι τελείως άσχετο!

Ειναι καλή η χοριακή πιστεύω.η προγεστερόνη δεν ξέρω.τι σου είπε ο γιατρός; λογικά κάποια μικρή αποκόλληση θα είναι αφου κ ο υπέρηχος ήταν εντάξει.ότι κ να πουμε όμως εννοείται οτι θα είσαι τρελαμένη μέχρι να σταματήσουν κ να κλείσεις κ τη 12 εβδομάδα.τώρα στην 5η είσαι; 

Στην 6η εβδομαδα είμαι. Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμα. Καμία φορά λέει τυχαίνει να έχεις αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αυτο μου είχε πει προχτες που είχα παει ξεπαπουτσωτη. Η αποκόλληση δεν θα φαινόταν; και να πεις ότι κάνω και δουλειές για να κουράζομαι. Τίποτα δεν κάνω. Κοντεύουν να μας φάνε αράχνες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , maria1988 είπε:

Στην 6η εβδομαδα είμαι. Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμα. Καμία φορά λέει τυχαίνει να έχεις αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αυτο μου είχε πει προχτες που είχα παει ξεπαπουτσωτη. Η αποκόλληση δεν θα φαινόταν; και να πεις ότι κάνω και δουλειές για να κουράζομαι. Τίποτα δεν κάνω. Κοντεύουν να μας φάνε αράχνες. 

Κ εγώ είχα κάπου στην 8η χωρίς να κουράζομαι.ήταν μικρή αποκόλληση.μπορεί σε σενα να μην είναι αποκόλληση κ να είναι τυχαίο.όντως πολλές έχουν τους 3 πρώτους μήνες συνεχώς καφέ.αφου παιρνεις προγεστερόνη δε νομίζω να υπάρχει προβλημα.Εννοείται κάτω κ μόνο για τουαλέτα να σηκώνεσαι.Σου ευχόμαστε να πάνε όλα καλά!!!

Κ μετά να μιλήσεις με το γιατρό για να σου πει για την προγεστερόνη...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maria1988 είπε:

Σας γράφω ξανά γιατι πάω να τρελαθώ. Τελευταία χοριακη την περασμένη Πέμπτη με 1200. Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο. Πριν 3 μέρες είχα λίγο αίμα και μετα καφέ έκατσα ξάπλα και πήγα στο γιατρό όπου επιβεβαιώθηκε ότι ειναι όλα καλα είδαμε σάκο που μεγάλωνε και έμβρυο. Τα καφέ σταμάτησαν. Σήμερα έκανα κάποιες εξετάσεις που μπυ είχε γράψει ο γιατρός. Η χοριακη έχει ανεβεί στο 5300 αλλα η προγεστερονη ειναι στο 13. Ένα την περασμένη εβδομαδα ηταν 20. Επίσης σήμερα μετα που πήγα στην τουαλέτα είδα πάλι αίμα. Κορίτσια κοντεύω να τρελαθώ. Εννοείται ότι θα κάτσω ξάπλα αλλα έχω αγχωθεί. Γιατι πάλι αίμα;

κ εγω ειχα χαμηλη προγεστερονη γιαυτο ξεκινησα χαπια...εαν παιρνεις ηδη utrogestan μιλα με το γιατρο μηπως χρειαστει να αυξησεις την δοση αν δεν παιρνεις το πιο πιθανο ειναι να σου ξεκινησει...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , maria1988 είπε:

Στην 6η εβδομαδα είμαι. Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμα. Καμία φορά λέει τυχαίνει να έχεις αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αυτο μου είχε πει προχτες που είχα παει ξεπαπουτσωτη. Η αποκόλληση δεν θα φαινόταν; και να πεις ότι κάνω και δουλειές για να κουράζομαι. Τίποτα δεν κάνω. Κοντεύουν να μας φάνε αράχνες. 

το ξεπαπουτσωτη δεν το καταλαβα... η προγεσστερονη ειναι χαμηλη.δεν σου φτανει το συμπληρωμα που παιρνεις αφου εχεις και αιμα λογικα θα σου αυξησει τη δοση.η χοριακη θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη.θελουμε να αυξανεται κατα 60% το λιγοτερο  στις δυο μερες.οι μετρησεις εγιναν στο ιδιο εργαστηριο και τις δυο φορες?μηπως ξερεις ποτε εγινε η συλληψη?να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου αμεσα και να μην κανεις τιποτα.ολο ξαπλα.μονο ο γιατρος μπορει να συμβουλεψει για τετοια σοβαρα θεματα.πιεσε τον αν βλεπει καποιο θεμα βαση εξετασεων μηπως υπαρχει καποια εξεταση ακομα  να κανεις για να αντιμετωπιστει ενα ενδεχομενο προβλημα.σε πολλες εγκυμοσυνες βεβαια υπαρχει αιμα χωρις να σημαινει κατι ιδιαιτερο και χωρις να υπαρχει προβλημα.

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ναι αυτό λέμε και με τη γιατρό του φόρουμ!

καλε μην με λετε γιατρο... θα την ψωνισω και θα αρχισω τις χρεωσεις....χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , orianna είπε:

το ξεπαπουτσωτη δεν το καταλαβα... η προγεσστερονη ειναι χαμηλη.δεν σου φτανει το συμπληρωμα που παιρνεις αφου εχεις και αιμα λογικα θα σου αυξησει τη δοση.η χοριακη θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη.θελουμε να αυξανεται κατα 60% το λιγοτερο  στις δυο μερες.οι μετρησεις εγιναν στο ιδιο εργαστηριο και τις δυο φορες?μηπως ξερεις ποτε εγινε η συλληψη?να επικοινωνησεις με τον γιατρο σου αμεσα και να μην κανεις τιποτα.ολο ξαπλα.μονο ο γιατρος μπορει να συμβουλεψει για τετοια σοβαρα θεματα.πιεσε τον αν βλεπει καποιο θεμα βαση εξετασεων μηπως υπαρχει καποια εξεταση ακομα  να κανεις για να αντιμετωπιστει ενα ενδεχομενο προβλημα.σε πολλες εγκυμοσυνες βεβαια υπαρχει αιμα χωρις να σημαινει κατι ιδιαιτερο και χωρις να υπαρχει προβλημα.

καλε μην με λετε γιατρο... θα την ψωνισω και θα αρχισω τις χρεωσεις....χαχαχαχα

 Χαχαχ αχαχαχαα όχι γιατρέ μου!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maria1988 είπε:

Στην 6η εβδομαδα είμαι. Με το γιατρό δεν έχω μιλήσει ακόμα. Καμία φορά λέει τυχαίνει να έχεις αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αυτο μου είχε πει προχτες που είχα παει ξεπαπουτσωτη. Η αποκόλληση δεν θα φαινόταν; και να πεις ότι κάνω και δουλειές για να κουράζομαι. Τίποτα δεν κάνω. Κοντεύουν να μας φάνε αράχνες. 

λεει ενα αρθρο που διαβασα οτι μετα τις 1200 μοναδες και μεχρι τις 6000 η χοριακη μπορει να διπλασιαζεται και σε 3-4 μερες. οποτε πιθανως η μετρηση σου να ειναι φυσιολογικη.μετα τις 6000 λεει δεν αξιολογειται η τιμη και δεν εχει σχεση με την εξελιξη της εγκυμοσυνης...απο τη στιγμη που ειδατε και μετα το αιμα στον υπερυχο οτι ολα ειναι καλα μπορει να εισαι στο ποσοστο των γυναικων που απλα εχουν αιμα χωρις να εχουν καποιο προβλημα..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , elenakii22 είπε:

κ εγω ειχα χαμηλη προγεστερονη γιαυτο ξεκινησα χαπια...εαν παιρνεις ηδη utrogestan μιλα με το γιατρο μηπως χρειαστει να αυξησεις την δοση αν δεν παιρνεις το πιο πιθανο ειναι να σου ξεκινησει...

Οταν λες χαμηλή εσυ ποσο είχες; παίρνω προγεστερονη απο την αρχή και σε χαπάκι και ένεση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , maria1988 είπε:

Οταν λες χαμηλή εσυ ποσο είχες; παίρνω προγεστερονη απο την αρχή και σε χαπάκι και ένεση. 

ειχα 13 νομιζω...δεν εχω ξανακάνει εξετασεις ακομα αλλα νομιζω μου ειπε θα το κόψουμε σιγα σιγα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/8/2017 at 5:12 ΜΜ, Vana87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι.κανεται???

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο μερος γτ εχω μπει απο το κιν ψιλοκολαει δεν μου τα βγαζει καλα....

Αλλα ηθελα να σας πω πως παρελαβα τα τεστ ωορρηξίας τα home test και δεν βγαζω ακρη ειναι κατι παρααααααα πολυυυυ μικρουτσικαααααα....και εχουν πανω τους κατι χαρτακια στις δυο ακρες να φανταστω πως τα βγαζουμε πριν τα χρησιμοποιήσουμε????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:
On 9/8/2017 at 5:12 ΜΜ, Vana87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι.κανεται???

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο μερος γτ εχω μπει απο το κιν ψιλοκολαει δεν μου τα βγαζει καλα....

Αλλα ηθελα να σας πω πως παρελαβα τα τεστ ωορρηξίας τα home test και δεν βγαζω ακρη ειναι κατι παρααααααα πολυυυυ μικρουτσικαααααα....και εχουν πανω τους κατι χαρτακια στις δυο ακρες να φανταστω πως τα βγαζουμε πριν τα χρησιμοποιήσουμε????

ανοίγεις ενα, κατουρας σε ενα ποτηρι πλαστικο μιας χρησης κ το βουτάς μεχρι εκει που λεει max..το κρατας για 10 δευτερολεπτα ..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:
On 9/8/2017 at 5:12 ΜΜ, Vana87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι.κανεται???

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο μερος γτ εχω μπει απο το κιν ψιλοκολαει δεν μου τα βγαζει καλα....

Αλλα ηθελα να σας πω πως παρελαβα τα τεστ ωορρηξίας τα home test και δεν βγαζω ακρη ειναι κατι παρααααααα πολυυυυ μικρουτσικαααααα....και εχουν πανω τους κατι χαρτακια στις δυο ακρες να φανταστω πως τα βγαζουμε πριν τα χρησιμοποιήσουμε????

τις ταινιες πηρες?

πρίν από 2 λεπτά , elenakii22 είπε:

ανοίγεις ενα, κατουρας σε ενα ποτηρι πλαστικο μιας χρησης κ το βουτάς μεχρι εκει που λεει max..το κρατας για 10 δευτερολεπτα ..

ποια χαρτακια θελει να βγαλει απο τις ακρες ομως?οτι λεει η ελενα..σκισε τη συσκευασια που εχει κατουρα σε ενα ποτηρακι πλαστικο μιας χρησης πιασε το τεστ και κρατα το απο τη μερια που ειναι ροζ και βουτα το τεστ απο τη μερια που λεει μαχ μεχρι τη γραμμουλα μαχ για 10 δευτερολεπτα.μετα αστο πανω στη συσκευασια του σε μια στεγνη και επιπεδη επιφανεια.10 λεπτα μετα διαβαζεις το αποτελεσμα.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenakii22 είπε:

ανοίγεις ενα, κατουρας σε ενα ποτηρι πλαστικο μιας χρησης κ το βουτάς μεχρι εκει που λεει max..το κρατας για 10 δευτερολεπτα ..

Δεν βγαζω τα αυτοκολιτακια που εχει πανω?

πρίν από 9 λεπτά , orianna είπε:

τις ταινιες πηρες?

ποια χαρτακια θελει να βγαλει απο τις ακρες ομως?οτι λεει η ελενα..σκισε τη συσκευασια που εχει κατουρα σε ενα ποτηρακι πλαστικο μιας χρησης πιασε το τεστ και κρατα το απο τη μερια που ειναι ροζ και βουτα το τεστ απο τη μερια που λεει μαχ μεχρι τη γραμμουλα μαχ για 10 δευτερολεπτα.μετα αστο πανω στη συσκευασια του σε μια στεγνη και επιπεδη επιφανεια.10 λεπτα μετα διαβαζεις το αποτελεσμα.

Ειναι κατι παρα πολυ μικρα λεπτα χαρτινα.και πανω κ κατω πανω ενα ροζ κατω ενα αλλο αυτοκολιτακι φεν βγαζω κατι όποτε οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!τι κάνετε?χάθηκα,αλλα λόγω αδειών στη δουλειά μας έχουν τρελάνει....πάλι χρειάζομαι τη βοήθεια σας,βοηθηστε την τρελή!τις τελευταίες μέρες,εχω κάθε βράδυ δέκατα,μεχρι 37,1.περιοδο περιμένω στις 19/8.εκτος από τα δέκατα δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα για να με κάνει να πιστέψω ότι είναι καμία ιωση.εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...