Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Papaki@ είπε:

Ήρθε η αναθεματισμένη το βράδυ! Κορίτσια με πέθανε! Πόνος στη κοιλιά μαζί με εμετό και τάση λιποθυμίας... 

βρε κορίτσια να κάνω εξέταση την fsh 3ή μέρα η δεν θα δείξει σωστά; Είμαι στο χωριό και δεν έχει πουθενά να κάνω την εξέταση 

μα 2η η 3η μερα την κανουν..γτ να μην δειξει σωστα?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

 καλησπέρα σε όλες.. Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό αλλα δεν θυμόμουν τους κωδικούς μου για να μπω!!!τους εψαξα όμως γιατί είδα κάποια πράγματα και είπα να βοηθησω.Ετοιμαστείτε γαι μεγάλο ποστ!!! Θεωρώ πλέον τον εαυτό μου εξπέρ σε θέματα γονιμότητας-υπογονιμότητας. Είμαι 31 και ο σύζυγος 36. προσπαθούμε περίπου 5 χρόνια για το πρώτο μας παιδάκι. Εχουμε διαγνωστεί με ανεξήγητη υπογονιμότητα, και έχουμε κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής που κατέληξε βιοχημικη στο Παπαγεωργίου. Αυτός είναι και ο λόγος που ήθελα να γράψω κυρίως. Είδα κάποια κορίτσια που το σκέφτονταν. Σίγουρα είναι πολλά τα ζευγάρια που έχουν πετύχει όμως εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη και θα εξηγήσω. Όταν έλεγα ότι έχω υψηλή προλακτίνη μου έλεγαν ότι δεν παιζει ρόλο στην εξωσωματική. Όταν ειπα πως ο συζυγος ναι μεν έχει καλό σπέρμα όμως έχει υψηλό δείκτη κατακερματισμού του dna του σπέρματος, μου έλεγαν ότι τζαμπα κάναμε αυτή την εξέταση και χαλάσαμε τα λεφτά μας. Ησυχάσαμε και συνεχίσαμε.. Τελικά εμένα μου πήραν 18 ωαρια την 11η κιόλας μέρα από τα οποία 10 ήταν ώριμα. Γονιμοποιήθηκαν τα 7 αλλά μονο ένα έφτασε να γίνει βλαστοκύστη και να το τοποθετήσουμε αργότερα(ξερω στις περισσότερες ακουγονται κινέζικα αλλά θα συνεχίσω). Οταν η χοριακή μου ανεβαινε σιγά σιγα και ήθελα να πω στη συντονίστρια μήπως πρέπει να πάρω αντιπηκτικά γιατι μου το έιχε πει μια γυναικολόγος κάποια στιγμή, μου το έκλεισε σχεδόν στα μούτρα γιατί είχε δουλεια. Μετα από αυτό θύμωσα και πήγα και σε ένα ιδιωτικό καθως και σε ένα κέντρο γονιμότητας οπου και στα δυο μου είπαν οτι αυτα που τους ειπα για την ορμόνη και το σπέρμα φυσικά και είχαν σχεση και φυσικά συνέβαλαν στην κατάληξη αυτής της προσπάθειας. Οπότε αποφάσισα να μην ξανακάνω σιγουρα εκει αν αποφασίσω να κάνω πάλι εξωσωματική. Εχω βρει βέβαια και κάποια άλλα πραγματα μέσω του κέντρου γονιμότητας(υψηλα ΝΚ κυταρρα και θρομβοφιλία) τα οποια προσπαθω να αντιμετωπίσω και να πετυχει το θαύμα! Αυτα από μενα αν χρειαστειτε κάτι είμαι διαθέσιμη!Καλή επιτυχία σε όλες

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , noni90 είπε:

Ναιιι Καλώς σας βρήκα anemoni1989. :):) 

Απ τη χαρά μου και το άγχος μου πως να τα γράψω, τις μισές πληροφορίες έδωσα χιχιχιχι!

Αν το 1989 είναι ηλικία είμαστε συνομίληκες σχεδόν. Είμαστε και οι 2 27 στα 28, δεν έχουμε άλλα παιδάκια, προσπαθούμε για το πρώτο. Δεν είμαστε ακόμη παντρεμένοι, αν και αυτό είναι στα σχέδια μέχρι το Μάιο. Αυτός ήταν ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας, κυρίως γιατι με βοηθούν να μην αγχώνομαι αν κάνω ωορρηξία ή όχι καθώς παλαιότερα ο τότε γυναικολόγος μου είχε αναφέρει ότι έχω εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών. Οι απόψεις διίστανται γιατί ο επόμενος δεν είδε κάτι τέτοιο. Επίσης έχω θυροειδή ρυθμισμένο ευτυχώς πριν 5 μήνες που έκανα τις τελευταίες μου εξετάσεις. Τώρα περιμένω την ακατανομαστη 21-10 και φυσικά έχω ήδη αρχίσει και αγχώνομαι να δω τι ψαρια πιασαμε αυτο το μηνα!

 

καλως ηρθες νονη... η tsh σου ποσο ηταν? αφου μας διαβαζεις καιρο θα εχεις δει που λεμε οτι παιζει ρολο στη συλληψη.. εχω και γω θυροειδη...ευχομαι γρηγορα να εχεις το πολυπόθητο αποτελεσμα.. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Elma86 είπε:

 καλησπέρα σε όλες.. Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό αλλα δεν θυμόμουν τους κωδικούς μου για να μπω!!!τους εψαξα όμως γιατί είδα κάποια πράγματα και είπα να βοηθησω.Ετοιμαστείτε γαι μεγάλο ποστ!!! Θεωρώ πλέον τον εαυτό μου εξπέρ σε θέματα γονιμότητας-υπογονιμότητας. Είμαι 31 και ο σύζυγος 36. προσπαθούμε περίπου 5 χρόνια για το πρώτο μας παιδάκι. Εχουμε διαγνωστεί με ανεξήγητη υπογονιμότητα, και έχουμε κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής που κατέληξε βιοχημικη στο Παπαγεωργίου. Αυτός είναι και ο λόγος που ήθελα να γράψω κυρίως. Είδα κάποια κορίτσια που το σκέφτονταν. Σίγουρα είναι πολλά τα ζευγάρια που έχουν πετύχει όμως εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη και θα εξηγήσω. Όταν έλεγα ότι έχω υψηλή προλακτίνη μου έλεγαν ότι δεν παιζει ρόλο στην εξωσωματική. Όταν ειπα πως ο συζυγος ναι μεν έχει καλό σπέρμα όμως έχει υψηλό δείκτη κατακερματισμού του dna του σπέρματος, μου έλεγαν ότι τζαμπα κάναμε αυτή την εξέταση και χαλάσαμε τα λεφτά μας. Ησυχάσαμε και συνεχίσαμε.. Τελικά εμένα μου πήραν 18 ωαρια την 11η κιόλας μέρα από τα οποία 10 ήταν ώριμα. Γονιμοποιήθηκαν τα 7 αλλά μονο ένα έφτασε να γίνει βλαστοκύστη και να το τοποθετήσουμε αργότερα(ξερω στις περισσότερες ακουγονται κινέζικα αλλά θα συνεχίσω). Οταν η χοριακή μου ανεβαινε σιγά σιγα και ήθελα να πω στη συντονίστρια μήπως πρέπει να πάρω αντιπηκτικά γιατι μου το έιχε πει μια γυναικολόγος κάποια στιγμή, μου το έκλεισε σχεδόν στα μούτρα γιατί είχε δουλεια. Μετα από αυτό θύμωσα και πήγα και σε ένα ιδιωτικό καθως και σε ένα κέντρο γονιμότητας οπου και στα δυο μου είπαν οτι αυτα που τους ειπα για την ορμόνη και το σπέρμα φυσικά και είχαν σχεση και φυσικά συνέβαλαν στην κατάληξη αυτής της προσπάθειας. Οπότε αποφάσισα να μην ξανακάνω σιγουρα εκει αν αποφασίσω να κάνω πάλι εξωσωματική. Εχω βρει βέβαια και κάποια άλλα πραγματα μέσω του κέντρου γονιμότητας(υψηλα ΝΚ κυταρρα και θρομβοφιλία) τα οποια προσπαθω να αντιμετωπίσω και να πετυχει το θαύμα! Αυτα από μενα αν χρειαστειτε κάτι είμαι διαθέσιμη!Καλή επιτυχία σε όλες

Καλησπέρα Ελμα!! Σε ευχαριστούμε πολύ για την πρέμβασή σου!! Λυπάμαι πολύ για τις εμπειρίες σου, αλλά δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά... Εμένα πολύ κοντινό ζευγάρι, παρά τις προσπάθειες ετών δεν κατάφεραν να κάνουν παιδάκι και για αυτό έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου πως ίσως ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία... 

Όσον αφορά τους γιατρούς, νομίζω παντού ισχύει πως υπάρχουν καλοί και κακοί και είναι θεμα "πού θα πέσεις"... 

Δεν κατάλαβα, όμως, θα επιχειρήσεις και 2η εξωσωματική ή όχι; Εκεί μπερδεύτηκα... Σε ότι κι αν αποφασίσεις, πάντως, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει πραγματικότητα..

@noni90 ναι το 1989 χρονολογια είναι...οποτε είμαστε συνομήλικες σχεδόν (υποθετωντας πως και το 90 το δικό σου είναι χρονολογία!!!!)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , elenakii22 είπε:

κκαλησπέρα σε ολες!!!εγω θα κατσω κ σμρ εδω!ο γιατρος δε μπορει να δει κατι γτ μ ειπε οτι το μηχανημα που μετραει συσπασεις δειχνει απο την 26η βδομαδα κ πανω οποτε μ λεει ειναι σημαντικο να μ πεις εσυ πως νιωθεις..απο οτι καταλαβα εχω καποια πετρωματα 1-2 φορες τη μερα κ για λιγο κ αυτο δειχνει συσπαση(αν εχω καταλαβει καλα !)κ επειδη το κανω αυτο κ εχω ελαχιστα τραβηγματακια μ λεει να κάτσω κ σμρ με τον ορο κ αυριο μπορει να βγω..οσο για το μικρόβιο την καλλιεργεια θα την εχουμε δευτερα οποτε στην αναμονη!!

τα πετρωματα τα καταλαβαινεις και η ιδια η βαση γιατρου παμε?απο την γενικη καταλαβαν οτι υπαρχει σιγουρα καποιο μικροβιο και περιμενουν την καλλιεργεια?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

anemoni1989 ναι είμαστε συνομήλικες σχεδον! 

orianna  3.49 ήταν στον πρώτο έλεγχο, ενημέρωσα τον ενδοκρινολόγο ότι θέλουμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι και μου έδωσε χάπι. πριν 5 μήνες έκανα εξετάσεις πάλι και είχε κατέβει στο 0.99. Μου είπε ότι είναι οκ για συλληψη θέλει κάτω από 2.5. τα anti tro μου είναι ανεβασμένα μόνο τωρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα Ελμα!! Σε ευχαριστούμε πολύ για την πρέμβασή σου!! Λυπάμαι πολύ για τις εμπειρίες σου, αλλά δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά... Εμένα πολύ κοντινό ζευγάρι, παρά τις προσπάθειες ετών δεν κατάφεραν να κάνουν παιδάκι και για αυτό έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου πως ίσως ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία... 

Όσον αφορά τους γιατρούς, νομίζω παντού ισχύει πως υπάρχουν καλοί και κακοί και είναι θεμα "πού θα πέσεις"... 

Δεν κατάλαβα, όμως, θα επιχειρήσεις και 2η εξωσωματική ή όχι; Εκεί μπερδεύτηκα... Σε ότι κι αν αποφασίσεις, πάντως, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνει πραγματικότητα..

Ναι δυστυχώς συμβαίνουν και πραγματικά εύχομαι να μην το ζει κανεις. Οχι δεν θα ξανακάνω εξωσωματική. Είναι μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία στο δημοσιο τουλάχιστον οπώς την έζησα.Σίγουρα το ότι μέρα παρά μέρα έπρεπε να οδηγάω 500 χμ γιατί δεν είμαι από θεσσαλονίκη επαιξε τον ρόλο του. Οπώς είπα δεν είμαστε από τα ζευγάρια που πρέπει να κάνουν. Απλώς εγω είχα βαρεθεί να περιμένω και είπα να κάνω ένα βήμα παραπάνω για να μή χάνω χρόνο. Είπα να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και ίσως την άνοιξη ή το καλοκαίρι να προσπαθήσω με κάποια σπερματέγχυση. Ελπίζω να μη φτάσω ως εκει βέβαια

  • Μου αρέσει 2

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Elma86 είπε:

 καλησπέρα σε όλες.. Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό αλλα δεν θυμόμουν τους κωδικούς μου για να μπω!!!τους εψαξα όμως γιατί είδα κάποια πράγματα και είπα να βοηθησω.Ετοιμαστείτε γαι μεγάλο ποστ!!! Θεωρώ πλέον τον εαυτό μου εξπέρ σε θέματα γονιμότητας-υπογονιμότητας. Είμαι 31 και ο σύζυγος 36. προσπαθούμε περίπου 5 χρόνια για το πρώτο μας παιδάκι. Εχουμε διαγνωστεί με ανεξήγητη υπογονιμότητα, και έχουμε κάνει μια προσπάθεια εξωσωματικής που κατέληξε βιοχημικη στο Παπαγεωργίου. Αυτός είναι και ο λόγος που ήθελα να γράψω κυρίως. Είδα κάποια κορίτσια που το σκέφτονταν. Σίγουρα είναι πολλά τα ζευγάρια που έχουν πετύχει όμως εγώ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη και θα εξηγήσω. Όταν έλεγα ότι έχω υψηλή προλακτίνη μου έλεγαν ότι δεν παιζει ρόλο στην εξωσωματική. Όταν ειπα πως ο συζυγος ναι μεν έχει καλό σπέρμα όμως έχει υψηλό δείκτη κατακερματισμού του dna του σπέρματος, μου έλεγαν ότι τζαμπα κάναμε αυτή την εξέταση και χαλάσαμε τα λεφτά μας. Ησυχάσαμε και συνεχίσαμε.. Τελικά εμένα μου πήραν 18 ωαρια την 11η κιόλας μέρα από τα οποία 10 ήταν ώριμα. Γονιμοποιήθηκαν τα 7 αλλά μονο ένα έφτασε να γίνει βλαστοκύστη και να το τοποθετήσουμε αργότερα(ξερω στις περισσότερες ακουγονται κινέζικα αλλά θα συνεχίσω). Οταν η χοριακή μου ανεβαινε σιγά σιγα και ήθελα να πω στη συντονίστρια μήπως πρέπει να πάρω αντιπηκτικά γιατι μου το έιχε πει μια γυναικολόγος κάποια στιγμή, μου το έκλεισε σχεδόν στα μούτρα γιατί είχε δουλεια. Μετα από αυτό θύμωσα και πήγα και σε ένα ιδιωτικό καθως και σε ένα κέντρο γονιμότητας οπου και στα δυο μου είπαν οτι αυτα που τους ειπα για την ορμόνη και το σπέρμα φυσικά και είχαν σχεση και φυσικά συνέβαλαν στην κατάληξη αυτής της προσπάθειας. Οπότε αποφάσισα να μην ξανακάνω σιγουρα εκει αν αποφασίσω να κάνω πάλι εξωσωματική. Εχω βρει βέβαια και κάποια άλλα πραγματα μέσω του κέντρου γονιμότητας(υψηλα ΝΚ κυταρρα και θρομβοφιλία) τα οποια προσπαθω να αντιμετωπίσω και να πετυχει το θαύμα! Αυτα από μενα αν χρειαστειτε κάτι είμαι διαθέσιμη!Καλή επιτυχία σε όλες

 

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

anemoni1989 ναι είμαστε συνομήλικες σχεδον! 

orianna  3.49 ήταν στον πρώτο έλεγχο, ενημέρωσα τον ενδοκρινολόγο ότι θέλουμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι και μου έδωσε χάπι. πριν 5 μήνες έκανα εξετάσεις πάλι και είχε κατέβει στο 0.99. Μου είπε ότι είναι οκ για συλληψη θέλει κάτω από 2.5. τα anti tro μου είναι ανεβασμένα μόνο τωρα. 

ααα τελεια...πολυ ωραιο νουμερο..να τον ξανακοιταξεις οταν κλεισεις 6 μηνο...φανταζομαι σου το ειπε και ο γιατρος σου...καλη επιτυχια και φουλ προσπαθειες στις γονιμες σου..

πρίν από 2 λεπτά , Elma86 είπε:

Ναι δυστυχώς συμβαίνουν και πραγματικά εύχομαι να μην το ζει κανεις. Οχι δεν θα ξανακάνω εξωσωματική. Είναι μια πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία στο δημοσιο τουλάχιστον οπώς την έζησα.Σίγουρα το ότι μέρα παρά μέρα έπρεπε να οδηγάω 500 χμ γιατί δεν είμαι από θεσσαλονίκη επαιξε τον ρόλο του. Οπώς είπα δεν είμαστε από τα ζευγάρια που πρέπει να κάνουν. Απλώς εγω είχα βαρεθεί να περιμένω και είπα να κάνω ένα βήμα παραπάνω για να μή χάνω χρόνο. Είπα να δώσω χρόνο στον εαυτό μου και ίσως την άνοιξη ή το καλοκαίρι να προσπαθήσω με κάποια σπερματέγχυση. Ελπίζω να μη φτάσω ως εκει βέβαια

ελμα ποσο καιρο προσπαθουσατε πριν την εξωσωματικη?δεν εμεινες ποτε εγκυος πριν απο αυτην?οι πληροφοριες σου θα ενδιαφερουν το @Papaki@ μας.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Orianna Επειδή είμαι από νησί με έλλειψη στους γιατρούς, έχω σκοπό να κάνω εξετάσεις τον άλλο μήνα για το θυρεοειδή μόνο. Απλά εδώ δεν έχω ενδοκρινολόγο να τις αξιολογήσει. Δυστυχώς ακόμη δεν έχω βρει δικό μου ενδοκρινολόγο στην Αθήνα, είμαι στην αναζήτηση (όπως και για γυναικολόγο). Όταν παρακεντήθηκε ο όζος που έχω γιατί είναι μεγάλος τότε πήγα σε 2 ενδοκρινολόγους σε δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα. Όσο απο προσπάθειες... Άλλο τίποτα! Εμείς και τα κουνέλια! χαχαχαχαχα 

Εσείς προσπαθείτε καιρό? Συγνώμη αλλά είστε πάρα πολλές και τα μπερδεύω ακόμη.. Σιγά σιγά θα σας μάθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , orianna είπε:

 

ααα τελεια...πολυ ωραιο νουμερο..να τον ξανακοιταξεις οταν κλεισεις 6 μηνο...φανταζομαι σου το ειπε και ο γιατρος σου...καλη επιτυχια και φουλ προσπαθειες στις γονιμες σου..

ελμα ποσο καιρο προσπαθουσατε πριν την εξωσωματικη?δεν εμεινες ποτε εγκυος πριν απο αυτην?οι πληροφοριες σου θα ενδιαφερουν το @Papaki@ μας.

Προσπαθούσαμε 3,5-4 χρόνια, έχω χάσει και τον λογαριασμό, και δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος. Εχω πολύ σταθερό κύκλο και μόνο μια φορά είχε αργήσει αρκετές μέρες αλλα είχα κάνει ενα τεστ και την επόμενη μου ηρθε περίοδος


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Anemoni 1989 κι εγώ την ίδια σκέψη έχω με σένα, ότι ίσως δε τα καταφέρω. Και μάλιστα για ακριβώς τους ίδιους λόγους. 2 πολύ κοντινά μου ζευγάρια προσπαθούν γύρω στα 10 χρόνια με κανενα αποτέλεσμα ως τώρα. Να κοιτάμε όμως και πόσα άλλα ζευγάρια τα κατάφεραν! Μη μας πέρνει από κάτω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Orianna Επειδή είμαι από νησί με έλλειψη στους γιατρούς, έχω σκοπό να κάνω εξετάσεις τον άλλο μήνα για το θυρεοειδή μόνο. Απλά εδώ δεν έχω ενδοκρινολόγο να τις αξιολογήσει. Δυστυχώς ακόμη δεν έχω βρει δικό μου ενδοκρινολόγο στην Αθήνα, είμαι στην αναζήτηση (όπως και για γυναικολόγο). Όταν παρακεντήθηκε ο όζος που έχω γιατί είναι μεγάλος τότε πήγα σε 2 ενδοκρινολόγους σε δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα. Όσο απο προσπάθειες... Άλλο τίποτα! Εμείς και τα κουνέλια! χαχαχαχαχα 

Εσείς προσπαθείτε καιρό? Συγνώμη αλλά είστε πάρα πολλές και τα μπερδεύω ακόμη.. Σιγά σιγά θα σας μάθω

χαχαχα καλο ειναι αυτο αλλα οχι υπερβολες ετσι?καθε δυο μερες και στις γονιμες καθε μερα για να μην εξασθενίσει το σπερμα..εγω κοριτσι μολις εμεινα εγκυος..εχω μια βδομαδα που το εμαθα..μετα απο 3- 4 μηνες προσπαθειων..ακομα ειμαι στην αναμονη μεχρι να το δω και να το ακουσω και ευχομαι να πανε καλα τα πραγματα...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Λυπαμαι δεν υπαρχουν λογια. Προσφατα περασα τα ιδια. Τουλαχιστον γλιτωνεις την αποξεση. Ευχομαι γρηγορα κοριτσι μ μια ξεγνοιαστη τελειομηνη εγκυμοσυνη

Σε ευχαριστω πολυ αν.και πηγα κ στον γιατρο της αδ μου κ.αυτος μου εκανε υπερηχο και αμεσως μου ειπε οτι ειναι.παλινδρομη κυηση και οτι θα πρεπει να κανω αποξεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...