Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Αλήθεια?? Με το καλό, να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Αυτό το μήνα για αυτό δε πιστεύω ότι πετύχαμε. Είχαμε πολύ συχνές επαφές και φαντάζομαι ότι ήταν εξασθενημένο το σπέρμα. Αν κ γενικά δεν ξέρω έχω ένα προαίσθημα ότι θα αργήσω ακόμα. Σκέφτομαι μάλιστα τον άλλο μήνα να πάω στο γυναικολόγο εδώ να κάνω προγεννητικό. Είμαι στη σκέψη βέβαια ακόμη προσπαθώ να ζυγίσω αν θα με αγχώσει παραπάνω αυτή η κίνηση ή θα με ηρεμήσει. Είμαι πολύ αγχώδης εκ φυσεως και προσπαθώ να το κουμαντάρω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Anemoni 1989 κι εγώ την ίδια σκέψη έχω με σένα, ότι ίσως δε τα καταφέρω. Και μάλιστα για ακριβώς τους ίδιους λόγους. 2 πολύ κοντινά μου ζευγάρια προσπαθούν γύρω στα 10 χρόνια με κανενα αποτέλεσμα ως τώρα. Να κοιτάμε όμως και πόσα άλλα ζευγάρια τα κατάφεραν! Μη μας πέρνει από κάτω!

κοιτα, δεν με παίρνει από κάτω...  Βασικά, εγώ με το φίλο μου δεν προσπαθούμε ούτε 2 μηνες καλα καλα...και αυτοί λειψοί ηταν γιατι με τις δουλειες δε βρισκόμασταν και πολύ!!!

Τώρα, άμα αρχίσουν να περνούν οι μήνες και προκοπή δε δω και μου πουν για εξωσωματικές κλπ μπορει και να με πάρει από κάτω και να φρικάρω και τα πάντα... Προς το παρόν το όλο θέμα το σκέφτομαι πολύ ψύχραιμα... Ποτέ δεν με σκέφτηκα ως μητέρα...μόνο ως καριερίστα...και πιστεύω ακράδαντα πως αν δεν ήταν ο φίλος μου συγκεκριμένα (και όχι ο οποιοσδήποτε άλλος άντρας) δε θα έμπαινα στη διαδικασία του παιδιού..(έτσι λέω τωρα τουλάχιστον...)...Με μία φίλη μου που έκανε εξωσωματική, της έλεγα πόσο πολύ θαυμάζω τις γυναίκες που υπομένουν τόσα για ένα αιδι και το εννοώ.... Εγώ δε νομίζω ότι θα το έφτανα τόσο μακριά (ίσως να μην είμαι τόσο αξια ή καλή για μαμα..ποιος ξέρει?).... Προτιμώ να μπω σε διαδικασία υιοθεσίας ή αναδοχής, παρά να τρυπιέμαι και να παίρνω ορμόνες...

Τώρα, όμως, όλα τα λέω υποθετικά!!! Αμα μου προκύψει, μπορει να λέω άλλα...


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elma86 είπε:

Προσπαθούσαμε 3,5-4 χρόνια, έχω χάσει και τον λογαριασμό, και δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος. Εχω πολύ σταθερό κύκλο και μόνο μια φορά είχε αργήσει αρκετές μέρες αλλα είχα κάνει ενα τεστ και την επόμενη μου ηρθε περίοδος

αν ειχες μεινει τοτε το τεστ δεν θα το επιανε..η χοριακη θα ειχε πεσει ηδη..το μονο σιγουρο οτι οταν μεινεις θα χρειαστεις ασπιρινη η και ενεσεις ηπαρινης αναλογα το βαθμο θρομβοφιλιας..σου τα εχει πει ο γυναικολογος σου αυτα?εχω την εντυπωση οτι δινουν και στην προσπαθεια ασπιρινη γτ παιζει ρολο γτην εμφυτευση..το χεις συζητησει αυτο?ευχομαι βρε κοριτσι να ανταμειφθούν οι θυσιες και αυτα που εχεις περασει συντομα..ειμαστε συνομιληκες κιολας...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι σύντομα μια καλή εγκυμοσύνη, να είστε καλά και αγαπημένοι με τον σύντροφο σου

Με τον συντροφο μου ειμαστε πολθ δεμενοι και μου δινει κουραγιο...μου ειπε δεν εγινε και τπτ την επομενη φορα θα ειμαστε πιο τυχεροι...και ο γιατρος ειπε απλα να αφησω μια περιοδο και μετα μπορω παλι να προσπαθησω...

5 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@Dimitr@17 λυπαμαι Δημητρα μου. Ξερω ειναι δυσκολη η κατασταση εισαι δυνατη και θα το ξεπερασεις.εχεις την υποστηριξη μας εδω.φιλια πολλα

Λογικο ειναι να κλαις! Πρεπει να εκτονωθεις! Αυτη ειναι η αρνητικη πλευρα που ψαχνομαστε νωρις μπορει τωρα να μην ηξερες τιποτα και απλα να ειχες μια καθυστερηση.

@ntemiiiiii μου τι εγινε κοριτσι μ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

κοιτα, δεν με παίρνει από κάτω...  Βασικά, εγώ με το φίλο μου δεν προσπαθούμε ούτε 2 μηνες καλα καλα...και αυτοί λειψοί ηταν γιατι με τις δουλειες δε βρισκόμασταν και πολύ!!!

Τώρα, άμα αρχίσουν να περνούν οι μήνες και προκοπή δε δω και μου πουν για εξωσωματικές κλπ μπορει και να με πάρει από κάτω και να φρικάρω και τα πάντα... Προς το παρόν το όλο θέμα το σκέφτομαι πολύ ψύχραιμα... Ποτέ δεν με σκέφτηκα ως μητέρα...μόνο ως καριερίστα...και πιστεύω ακράδαντα πως αν δεν ήταν ο φίλος μου συγκεκριμένα (και όχι ο οποιοσδήποτε άλλος άντρας) δε θα έμπαινα στη διαδικασία του παιδιού..(έτσι λέω τωρα τουλάχιστον...)...Με μία φίλη μου που έκανε εξωσωματική, της έλεγα πόσο πολύ θαυμάζω τις γυναίκες που υπομένουν τόσα για ένα αιδι και το εννοώ.... Εγώ δε νομίζω ότι θα το έφτανα τόσο μακριά (ίσως να μην είμαι τόσο αξια ή καλή για μαμα..ποιος ξέρει?).... Προτιμώ να μπω σε διαδικασία υιοθεσίας ή αναδοχής, παρά να τρυπιέμαι και να παίρνω ορμόνες...

Τώρα, όμως, όλα τα λέω υποθετικά!!! Αμα μου προκύψει, μπορει να λέω άλλα...

Καταρχήν διαβάζοντας το μήνυμα σου θα σου πώ πόσο βλέπω τον εαυτό μου στα γραφόμενα σου. Πάντα είχα στο μυαλό μου να πετύχω επαγγελματικά ώσπου όταν μπήκε στη ζωή μου ο αρραβωνιαστικός μου αρχισα να βλέπω αλλιώς τα πράγματα. Όταν μου ζήτησε να μπούμε στη διαδικασία απόκτησης ενός παιδιού συμφώνησα υπολογίζοντας ότι έχω σταθερή δουλειά κτλ. Έχω φίλη κ εγώ που λόγω προβλήματος του συντρόφου της δεν μπορεί να αποκτήσει παιδί με φυσιολογικό τρόπο αλλά δεν επιθυμεί να μπει στη διαδικασία της εξωσωματικής. Δεν έχει να κάνει με το αν είσαι άξια ή καλή για μαμά. Έχει να κάνει με τα όρια και τις αντοχές τις κάθε γυναίκας. Και αυτό θα πρέπει να είναι απόλυτα σεβαστό. Παρόλα αυτά, ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να επεξεργαστείς τέτοιες πληροφορίες. Να έρθει φυσιολογικά! 

Απλά εγώ σε αντίθεση με εσένα είμαι αγχώδης. Έιμαι τελειομανής σε κάποια πράγματα και τώρα που είμαστε στον τρίτο μήνα προσπαθειών σκέφτομαι συνέχεια βρε λες να έχω κατι και να προσπαθούμε στο γάμο του καραγκιόζη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , orianna είπε:

αν ειχες μεινει τοτε το τεστ δεν θα το επιανε..η χοριακη θα ειχε πεσει ηδη..το μονο σιγουρο οτι οταν μεινεις θα χρειαστεις ασπιρινη η και ενεσεις ηπαρινης αναλογα το βαθμο θρομβοφιλιας..σου τα εχει πει ο γυναικολογος σου αυτα?εχω την εντυπωση οτι δινουν και στην προσπαθεια ασπιρινη γτ παιζει ρολο γτην εμφυτευση..το χεις συζητησει αυτο?ευχομαι βρε κοριτσι να ανταμειφθούν οι θυσιες και αυτα που εχεις περασει συντομα..ειμαστε συνομιληκες κιολας...

Πλεον παίρνω σαλοσπιρ για τη θρομβοφιλια και μετά την προσπάθεια μου, έμαθα από άλλους γιατρους ότι τις περισσότερες φορές δίνουν και προληπτικα ασπιρινη όπως το είπες μετά την εμβρυομεταφορά. Κάτι που σε εμένα δεν έγινε και ήταν και αυτό ένα από τα πράγματα που με νευρίασε στο νοσοκομείο.Φυσίκά και ξέρω πως αν κάτι δεν είναι να γίνει δεν γίνεται άλλα δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι ότι ίσως έφταιγαν τα ιατρικά λάθη ή οι παραλείψεις

Φυσικά συγχαρητήρια σε έσενα και με το καλό

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σορυ, επειδή εχω φρικάρει, είχε πει κάποια κάτι κάποτε για έντονες φλέβες στο στήθος και τις θηλές???? WTF!!!! Χθες δεν είχα τίποτα... Σήμερα είναι λες και τα περασα με μαρκαδόρο

  • Μου αρέσει 5

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Αλήθεια?? Με το καλό, να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Αυτό το μήνα για αυτό δε πιστεύω ότι πετύχαμε. Είχαμε πολύ συχνές επαφές και φαντάζομαι ότι ήταν εξασθενημένο το σπέρμα. Αν κ γενικά δεν ξέρω έχω ένα προαίσθημα ότι θα αργήσω ακόμα. Σκέφτομαι μάλιστα τον άλλο μήνα να πάω στο γυναικολόγο εδώ να κάνω προγεννητικό. Είμαι στη σκέψη βέβαια ακόμη προσπαθώ να ζυγίσω αν θα με αγχώσει παραπάνω αυτή η κίνηση ή θα με ηρεμήσει. Είμαι πολύ αγχώδης εκ φυσεως και προσπαθώ να το κουμαντάρω. 

ευχαριστω πολυ και ευχομαι και στα δικα σου.. εγω να σου πω την αληθεια τα ειχα κανει ολα και οτι ειχα το ρυθμισα...κατεβασα και τον θυροειδη στο 1,14 και θα επαιρνα και βιταμινη d που ειχα ελλειψη...αλλα με προλαβε το μπεμπε..μονο σαλπιγγογραφια δεν εκανα...πηγα με το σκεπτικο οτι ειμαι 31 και αν εχω κατι θελω να το μαθω οσο πιο γρηγορα..γτ μεχρι να το φτιαξεις και να μεινεις και αν πανε ολα καλα με την πρωτη και μετα να κανω και ενα δευτερο ποσο χρονων θα φτασω?δεν ηθελα δλδ να χασω χρονο και ενιωθα καλυτερα να ξερω οτι τα ευκολα τα εχω κοιταξει και κανω μια σοβαρη προσπαθεια..οχι για να ενα μικροβιο η μια ορμονη να βαραμε στο γαμο του καραγκιοζη..ειχα παρει και τεστ ωορρηξιας απο την αρχη.

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια, σορυ, επειδή εχω φρικάρει, είχε πει κάποια κάτι κάποτε για έντονες φλέβες στο στήθος και τις θηλές???? WTF!!!! Χθες δεν είχα τίποτα... Σήμερα είναι λες και τα περασα με μαρκαδόρο

χχαχαχα συγχαρητηρια...ποτε δεν περιμενεις?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

ευχαριστω πολυ και ευχομαι και στα δικα σου.. εγω να σου πω την αληθεια τα ειχα κανει ολα και οτι ειχα το ρυθμισα...κατεβασα και τον θυροειδη στο 1,14 και θα επαιρνα και βιταμινη d που ειχα ελλειψη...αλλα με προλαβε το μπεμπε..μονο σαλπιγγογραφια δεν εκανα...πηγα με το σκεπτικο οτι ειμαι 31 και αν εχω κατι θελω να το μαθω οσο πιο γρηγορα..γτ μεχρι να το φτιαξεις και να μεινεις και αν πανε ολα καλα με την πρωτη και μετα να κανω και ενα δευτερο ποσο χρονων θα φτασω?δεν ηθελα δλδ να χασω χρονο και ενιωθα καλυτερα να ξερω οτι τα ευκολα τα εχω κοιταξει και κανω μια σοβαρη προσπαθεια..οχι για να ενα μικροβιο η μια ορμονη να βαραμε στο γαμο του καραγκιοζη..ειχα παρει και τεστ ωορρηξιας απο την αρχη.

Έτσι τα σκέφτομαι κ εγω. Αλλά διστάζω να ξεκινήσω. Μην βρω οτι κατι δε παει καλά, δε το ρυθμίσω ευκολα και με πάρει από κάτω. χαζομάρες μαλλον σκεφτομαι τωρα που το βλέπω γραμμένο το συνειδητοποιώ. Ξεκίνησα τον προηγούμενο μήνα τέστ ωορρηξίας όπου δεν βγήκε κανένα θετικό, παρά μόνο 2 μέρες γραμμή όχι τόσο έντονη όσο η γραμμή ελέγχου. Και μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά μου ότι παίζει κ να μη κάνω ωορρηξία. Μάλλον θα πρέπει να μπώ στη διαδικασία του ελέγχου κ εγώ, Από βδομάδα που θα λασκάρω στη δουλειά θα φροντίσω να κλείσω ένα ραντεβού. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Papaki@ είπε:

Ήρθε η αναθεματισμένη το βράδυ! Κορίτσια με πέθανε! Πόνος στη κοιλιά μαζί με εμετό και τάση λιποθυμίας... 

βρε κορίτσια να κάνω εξέταση την fsh 3ή μέρα η δεν θα δείξει σωστά; Είμαι στο χωριό και δεν έχει πουθενά να κάνω την εξέταση 

Πολύ χάλια δηλαδή! Ταλαιπωρία!

Γιατί να μη δείξει; το ιδανικό είναι η τρίτη τέταρτη μέρα! Δυναμικά στον επόμενο κύκλο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , orianna είπε:

 

χχαχαχα συγχαρητηρια...ποτε δεν περιμενεις?

Όταν λες συγχαρητηρια??? Είναι κάτι? Για αυτό με πιασε τρεμουλο και συγκοπή μπροστά σ καθρεπτη? Οι απόψεις διίστανται... Περιμένω από χθες, μέχρι και σε 6 μέρες από σήμερα... (οι προηγούμενοι 2 κύκλοι μ ήταν 20-21 μέρες, αλλά πριν τα αντισυλληπτικά ήταν από 23 έως 30, οποτε θα υπολογισω 30ρη κύκλο!)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Όταν λες συγχαρητηρια??? Είναι κάτι? Για αυτό με πιασε τρεμουλο και συγκοπή μπροστά σ καθρεπτη? Οι απόψεις διίστανται... Περιμένω από χθες, μέχρι και σε 6 μέρες από σήμερα... (οι προηγούμενοι 2 κύκλοι μ ήταν 20-21 μέρες, αλλά πριν τα αντισυλληπτικά ήταν από 23 έως 30, οποτε θα υπολογισω 30ρη κύκλο!)

α  τοτε περιμενε λιγο αφου δεν εχεις στανταρ κυκλο..ειναι καλο συμπτωμα οι μπλε φλεβες στο στηθος..οταν βεβαια δεν το εχεις καθε φορα που περιμενεις περιοδο...αρχισε να παρατηρεις και τιποτα αλλο..πονους περιοδου πρησμενο στηθος η να ποναει?συχνοουρια?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.μου!! Χαμος ε??

Καλος ήρθατε καινουρια κοριτσια στην παρεα ομιοπαθουσες ολες εδω!!!

@anemoni1989 απαπαααααα...βρε????

Τι εχουμε η επομενη??? Εγω στη θεση σου δεν θα ηξερα πως να κρατηθω ακομα 6 μερες!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Elma86 είπε:

Πλεον παίρνω σαλοσπιρ για τη θρομβοφιλια και μετά την προσπάθεια μου, έμαθα από άλλους γιατρους ότι τις περισσότερες φορές δίνουν και προληπτικα ασπιρινη όπως το είπες μετά την εμβρυομεταφορά. Κάτι που σε εμένα δεν έγινε και ήταν και αυτό ένα από τα πράγματα που με νευρίασε στο νοσοκομείο.Φυσίκά και ξέρω πως αν κάτι δεν είναι να γίνει δεν γίνεται άλλα δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι ότι ίσως έφταιγαν τα ιατρικά λάθη ή οι παραλείψεις

Φυσικά συγχαρητήρια σε έσενα και με το καλό

 η αληθεια ειναι πως για μενα ανεξηγητη υπογονιμοτητα δεν υπαρχει...η καποιος δεν εχει ψαξει καλα και κατι εχει παραβλεψει η παιζει ρολο το υπερβολικο του αγχος...ποσο καιρο προσπαθεις με σαλοσπιρ?εχετε  κανει μεχρι και κατακερματισμο?εγω θα ελεγα να βρεις ενα καλο γιατρο...η βαση ειναι αυτο..να μην χανεις τις γονιμες καθολου και οταν μεινεις εγκυος να πας αμεσως σε εναν καλο  αιματολογο  να σε ρυθμισει τι θα παιρνεις...μην εμπιστευτεις αλλη ειδικοτητα..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...