Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κοριτσια μ ειμαι καλυτερα κ επανηλθα!

@elenakii22 στειλε μας οταν ξεμπερδεψεις να μας πεις πως εισαξ κ τι σου ειπαν!!

@Dimitr@17 περιμενω κ τα δικα σ νεα με αγωνια

@Farmakotriftena θεωρω οτι ο γραπτος λογος σε παρεξηγησε χωρις λογο..να μπαινεις το ιδιο συχνα και να μας λες τη γνωμη σου..παμε παρακατω

@orianna καλα εκανες και το ειπες σε καποιους συναδελφους σου για να μην σηκωνεις βαρη και να εχουν κατανοηση..περιεργο αλλα εχουμε μια περιεργη λαμψη η φρεσκοεγκυουλες κ καποιοι μας καταλαβαινουν! 

@Nati85 σε ευχαριστω κοριτσι μου οντως κ το μισο φορουμ κρυωσε καποια στιγμη

Τα φιλια μ σε ολες τις υπολοιπες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κοριτσια εχει κανει καμια αυτη την εξεταση ΑΜΗ?  Ποιος σου την γραφει? Αν γραφεται. Μα εχω κανει τοσες εξετασεις και ακομα ανακαλυπτω νεες θα τρελαθω 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Κοριτσια εχει κανει καμια αυτη την εξεταση ΑΜΗ?  Ποιος σου την γραφει? Αν γραφεται. Μα εχω κανει τοσες εξετασεις και ακομα ανακαλυπτω νεες θα τρελαθω 

Στην γράφει ή ο γυναικολόγος ή ο ενδοκρινολόγος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Ειναι αιματολογικη ε?

Ναι και φαίνεται το απόθεμα των ωαρίων!!!Νομίζω γίνεται 2-3 μέρα του κύκλου!!Γι αυτό ας μας πει κάποιο κορίτσι!!Πότε έκανες ορμονολογικές τελευταία φορα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MelinaFo είπε:

Ειναι αιματολογικη ε?

Ναι είναι αλλά εγώ που την έκανα πέρυσι δεν γράφεται και πλήρωσα 60€

και η κουμπαρά μου την έκανε πριν ένα 6μηνο και αυτή την πλήρωσε κανονικά 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Ναι είναι αλλά εγώ που την έκανα πέρυσι δεν γράφεται και πλήρωσα 60€

και η κουμπαρά μου την έκανε πριν ένα 6μηνο και αυτή την πλήρωσε κανονικά 

Υπεροχα! Μου εδωσε προγεστερονη κ προλακτινη τωρα και θα μου γραψει τα υπολοιπα μετα για να τις κανω οταν αδιαθετησω. Ευχαριστω κοριτσια.

Αρα με την ΑΜΗ τελειωνουν τα ψεματα βλεπεις τι χρονικο περιθωριο εχεις...


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, orianna είπε:

 

φυσικα και υπαρχει λογος που δινουν ενα χρονικο διαστημα προσπαθειων πριν προβεις σε εξετασεις...εσυ μιας και εισαι του χωρου οπως λες, τον γνωριζεις τον λογο?

Μαια δεν ειμαι... Ειμαι νοσηλευτρια οροφου... Σε ζευγαρια με ιδανικες προϋποθέσεις ο ενας χρονος ειναι ενα ευλογο διαστημα για να επιτευχθεί εγκυμοσυνη... Συνηθως μεσα σε 6 μηνες πετυχαινεται,  αλλα μπορει να φτασει τους ή 12 μηνες... Για αυτο λενε μετα απο προσπαθειες ενος χρόνου να ψαχνομαστε περαιτερω με γιατρο... Σκεψου οτι καθε μηνα έχουμε 20% πιθανοτητες να επιτυχει μια εγκυμοσυνη... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μαια δεν ειμαι... Ειμαι νοσηλευτρια οροφου... Σε ζευγαρια με ιδανικες προϋποθέσεις ο ενας χρονος ειναι ενα ευλογο διαστημα για να επιτευχθεί εγκυμοσυνη... Συνηθως μεσα σε 6 μηνες πετυχαινεται,  αλλα μπορει να φτασει τους ή 12 μηνες... Για αυτο λενε μετα απο προσπαθειες ενος χρόνου να ψαχνομαστε περαιτερω με γιατρο... Σκεψου οτι καθε μηνα έχουμε 20% πιθανοτητες να επιτυχει μια εγκυμοσυνη... 

Ανεμώνη,  σε τι κλινικη εισαι; εννοώ παθολογική ...χειρουργική...  οχι το όνομα του νοσοκομειου


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ανεμώνη,  σε τι κλινικη εισαι; 

Ημουν σε παιδιατρικη κλινικη και σε ογκολογικο τα τελευταια 6 χρονια... Πλεον εχω στραφει στην εκπαιδευση,  αλλα επειδη συνεργαζομουν πολυ στενα με γιατρους και σε εξωτερική βαση ακομα συνεργαζομαι,  για αυτο το λεω... Ειναι καθαρα συμβουλευτικα οσα αναφερω... Και τα λεω με πολυ φιλικη διαθεση... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , MelinaFo είπε:

Υπεροχα! Μου εδωσε προγεστερονη κ προλακτινη τωρα και θα μου γραψει τα υπολοιπα μετα για να τις κανω οταν αδιαθετησω. Ευχαριστω κοριτσια.

Αρα με την ΑΜΗ τελειωνουν τα ψεματα βλεπεις τι χρονικο περιθωριο εχεις...

Πολλοί γυναικολόγοι δεν το θεωρούν τόσο αξιόπιστο 

εγω δλδ με 1,3 να πέσω από το μπαλκόνι ! 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

Πολλοί γυναικολόγοι δεν το θεωρούν τόσο αξιόπιστο 

εγω δλδ με 1,3 να πέσω από το μπαλκόνι ! 

Διαβασα ειναι ενδεικτικος παραγοντας κρινεται συνδυαστικα και με τις αλλες ορμονες fsh lh e2.  Για να δουμε την τριτη θα παρω τα πρωτα αποτελεσματα και θα παω. Διαβασα και για τον υπερηχο μαστου. Με τα μνημονια αλλαξε η νομοθεσια και μπορει να δωσει υπερηχο μαστου μετα απο μαστογραφια απο την οποια προεκυψε περαιτερω ελεγχος! Αν ισχυει βεβαια ολο αυτο που βρηκα 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Θα περιμενουμε τα νεα σου! Μακαρι να κανουν το θαυμα τους αυτες οι λιγες ελπιδες που εχεις. Ειμαστε εδω

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο...και μου ειπε αυτο που φοβουμουν οτι δλδ σταματησε να αναπτυσσεται...το καλο σε ολο αυτο ειναι οτι δεν χρειαζεται να κανω κατι θα φυγει μονο του..μου ειπε να παω σε μια βδομαδα απο το γραφειο τ σε περιπτωση που δεν εχω αδιαθετησει σε αυτο το διαστημα μηπως μου γραψει και καμια εξεταση...!!επισης μου ειπε να αφησω εναν μηνα κενο και μετα μπορουμε να προσπαθησουμε παλι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο...και μου ειπε αυτο που φοβουμουν οτι δλδ σταματησε να αναπτυσσεται...το καλο σε ολο αυτο ειναι οτι δεν χρειαζεται να κανω κατι θα φυγει μονο του..μου ειπε να παω σε μια βδομαδα απο το γραφειο τ σε περιπτωση που δεν εχω αδιαθετησει σε αυτο το διαστημα μηπως μου γραψει και καμια εξεταση...!!επισης μου ειπε να αφησω εναν μηνα κενο και μετα μπορουμε να προσπαθησουμε παλι..

Λυπάμαι πολύ... όμως είπαμε είσαι νέα υγιής το ίδιο και ο φιλος  σου, έμεινες έγκυος  και θα ξαναμεινεις!!

πρίν από 8 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Μόλις είδα λίγο αίμα στο σερβίετακι! Εμφύτευση ή να ανησυχήσω;

Αιμα; κοκκινο; ροζ; καφε; Πάρε τον γιατρό  σου τηλ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...