Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ίσως από τη μια κ εγώ να είναι παράλογη που ψάχνω βοήθεια κ νευριαζω που δεν με βοηθάει κανείς αλλά το πιο εκνευριστικό είναι να σου λένε "εεε μην τα κάνεις κ όλα, ο τι μπορείς κ τα άλλα δε χρειάζονται". Αν δεν τα έκανα θα πήγαινα στο μαιευτήριο χωρίς βρακί να βάλω χαχαχα. Αυτό πάντως πέρασα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη , στον 9ο μου βγήκαν όλα... Συσπάσεις δεν έχω τίποτα ιδιαίτερο αλλά με πιάνουν κάτι πόνοι. Επίσης δεν ξέρω τι να μαγειρέψω κάθε μέρα με αυτό το ζάχαρο έχω μπερδευτεί τι πρέπει να τρώω κ όλο τρώω ψητό κρέας με χόρτα κ εχω μπουχτισει με γάλα κ γιαούρτι! Έχετε καμία ιδεα οι ομοιοπαθουσες;

Εγω τρωω σχεδον τα παντα σε συγκεκριμενες ποσοτητες. Απλα οχι τηγανητα. 


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στην παρέα!!! 

Εμένα θα με τρελανουν εδώ μέσα!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!! 

Ερώτηση αν ξέρει κάποια να μου πει! 

Η προεκλαψια στην εγκυμοσύνη δεν περνά μετά τον τοκετό???? 

Μου είπαν πως εχω προεκλαψια λογω υψυλων πρωτεΐνων στα ουρά. Κ θα προσέχω την πιεση να μην ανέβει κ φουσκωσω κ παω για προωρο τοκετό. 

Μετά απο μια εβδομάδα, επαναλαβαν την ανάλυση με τα ουρά, και μου είπαν πως η προεκλαψια πέρασε η πρωτεΐνη στα ούρα έπεσε κάτω απο τα όρια! Γι αυτο επεσε κ η πίεση μου. Άρα τωρα εχω μονο υπέρταση κύησης!!! 

Γίνεται σε αυτό το πράγμα??? 

Όπως μου είπαν πως ο πλακούντας ανεβηκε που ηταν χαμηλά. Εγώ ήξερα πως ανεβαίνει μέχρι των 5ο μήνα. Όπως μου ειπαν πως τα νερά που έχασα αναπληρωθηκαν. Θαααα μεεεε τρελανουν!!!!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα στην παρέα!!! 

Εμένα θα με τρελανουν εδώ μέσα!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!! 

Ερώτηση αν ξέρει κάποια να μου πει! 

Η προεκλαψια στην εγκυμοσύνη δεν περνά μετά τον τοκετό???? 

Μου είπαν πως εχω προεκλαψια λογω υψυλων πρωτεΐνων στα ουρά. Κ θα προσέχω την πιεση να μην ανέβει κ φουσκωσω κ παω για προωρο τοκετό. 

Μετά απο μια εβδομάδα, επαναλαβαν την ανάλυση με τα ουρά, και μου είπαν πως η προεκλαψια πέρασε η πρωτεΐνη στα ούρα έπεσε κάτω απο τα όρια! Γι αυτο επεσε κ η πίεση μου. Άρα τωρα εχω μονο υπέρταση κύησης!!! 

Γίνεται σε αυτό το πράγμα??? 

Όπως μου είπαν πως ο πλακούντας ανεβηκε που ηταν χαμηλά. Εγώ ήξερα πως ανεβαίνει μέχρι των 5ο μήνα. Όπως μου ειπαν πως τα νερά που έχασα αναπληρωθηκαν. Θαααα μεεεε τρελανουν!!!!!! 

Για την προεκλαμψια δεν ξερω να σου πω, αλλα ο πλακουντας μεχρι και τελευταια στιγμη μπορει να ανεβει.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα στην παρέα!!! 

Εμένα θα με τρελανουν εδώ μέσα!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!! 

Ερώτηση αν ξέρει κάποια να μου πει! 

Η προεκλαψια στην εγκυμοσύνη δεν περνά μετά τον τοκετό???? 

Μου είπαν πως εχω προεκλαψια λογω υψυλων πρωτεΐνων στα ουρά. Κ θα προσέχω την πιεση να μην ανέβει κ φουσκωσω κ παω για προωρο τοκετό. 

Μετά απο μια εβδομάδα, επαναλαβαν την ανάλυση με τα ουρά, και μου είπαν πως η προεκλαψια πέρασε η πρωτεΐνη στα ούρα έπεσε κάτω απο τα όρια! Γι αυτο επεσε κ η πίεση μου. Άρα τωρα εχω μονο υπέρταση κύησης!!! 

Γίνεται σε αυτό το πράγμα??? 

Όπως μου είπαν πως ο πλακούντας ανεβηκε που ηταν χαμηλά. Εγώ ήξερα πως ανεβαίνει μέχρι των 5ο μήνα. Όπως μου ειπαν πως τα νερά που έχασα αναπληρωθηκαν. Θαααα μεεεε τρελανουν!!!!!! 

πραγματικά ειναι να τρελαίνεσαι το να σου λενε ολο διαφορετικες γνωμες. 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να είμαι ειλικρινής στα ουρά που μου ειπαν οτι εχω προεκλαψια, ημουν σίγουρη πως κατι θα βρουν. 

Μου εδωσαν μια κρέμα που εβαλα κολπικα κ οσο κι αν είναι οταν πας για πιπι θα φύγει λιγη. Και ρωτούσα κ μου ελεγαν οχι δεν πειράζει. 

Έχω την εντύπωση πως ή ηταν λάθος ή τελικά πείραζε!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

στον γιατρο που πηγα για βυθοσκοπηση μου ειπε οτι δεν βαζει κολλυριο για την εξεταση.μου κοιταξε τα ματια ετσι απλα.παιζει οτι δεν πρέπει να χρησιμοποιηθουν κολλυρια ,.?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ERIANTON said:

στον γιατρο που πηγα για βυθοσκοπηση μου ειπε οτι δεν βαζει κολλυριο για την εξεταση.μου κοιταξε τα ματια ετσι απλα.παιζει οτι δεν πρέπει να χρησιμοποιηθουν κολλυρια ,.?

Κοιτα κ εγω πρωτη φορα τ ακουω χωρις κολλυριο, αλλα δεν ειμαι κ ειδικος. Στην πρωτη εγκυμοσυνη σου ειχαν βαλει; Το μονο που μου ετυχε εμενα ειναι οταν πηγα σε οφθαλμιατρο το μαιο για μια αλλεργια που ειχα κ δεν ηθελε να μου βαλει στα μαυια κολλυριο διασταλτικο αλλα ημουν στο πρωτο τριμηνο τοτε


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ERIANTON είπε:

στον γιατρο που πηγα για βυθοσκοπηση μου ειπε οτι δεν βαζει κολλυριο για την εξεταση.μου κοιταξε τα ματια ετσι απλα.παιζει οτι δεν πρέπει να χρησιμοποιηθουν κολλυρια ,.?

Και τελικα τι ειπε;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλησπέρα στην παρέα!!! 

Εμένα θα με τρελανουν εδώ μέσα!!! Δεν υπάρχει περίπτωση!!! 

Ερώτηση αν ξέρει κάποια να μου πει! 

Η προεκλαψια στην εγκυμοσύνη δεν περνά μετά τον τοκετό???? 

Μου είπαν πως εχω προεκλαψια λογω υψυλων πρωτεΐνων στα ουρά. Κ θα προσέχω την πιεση να μην ανέβει κ φουσκωσω κ παω για προωρο τοκετό. 

Μετά απο μια εβδομάδα, επαναλαβαν την ανάλυση με τα ουρά, και μου είπαν πως η προεκλαψια πέρασε η πρωτεΐνη στα ούρα έπεσε κάτω απο τα όρια! Γι αυτο επεσε κ η πίεση μου. Άρα τωρα εχω μονο υπέρταση κύησης!!! 

Γίνεται σε αυτό το πράγμα??? 

Όπως μου είπαν πως ο πλακούντας ανεβηκε που ηταν χαμηλά. Εγώ ήξερα πως ανεβαίνει μέχρι των 5ο μήνα. Όπως μου ειπαν πως τα νερά που έχασα αναπληρωθηκαν. Θαααα μεεεε τρελανουν!!!!!! 

Έλα τουλάχιστον στα άλλαξαν όλα προς το καλό!!! Αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά. Επανέλαβα τις εξετάσεις για το συκώτι κι έχουν χειροτερέψει πολύ. Σήμερα μου έκαναν την πρωτη ένεση για τα πνευμονάκια των μωρών. Την Πέμπτη θα επαναλάβω τις εξετάσεις . Αν συνεχίζουν και χειροτερεύουν έτσι μου είπε ο γιατρός το Σάββατο μπαίνουμε για γέννα...Γίναν όλα τόσο γρήγορα που αισθάνομαι τελείως απροετοίμαστη..... :-/

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Έλα τουλάχιστον στα άλλαξαν όλα προς το καλό!!! Αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά. Επανέλαβα τις εξετάσεις για το συκώτι κι έχουν χειροτερέψει πολύ. Σήμερα μου έκαναν την πρωτη ένεση για τα πνευμονάκια των μωρών. Την Πέμπτη θα επαναλάβω τις εξετάσεις . Αν συνεχίζουν και χειροτερεύουν έτσι μου είπε ο γιατρός το Σάββατο μπαίνουμε για γέννα...Γίναν όλα τόσο γρήγορα που αισθάνομαι τελείως απροετοίμαστη..... :-/

 

Μεχρι το Σαββατο θα εισαι 32 κοριτσι μου. Θα προλαβεις να κανεις και τις ενεσουλες και οτι ειναι καλυτερο για τα μωρακια σου. Μη στεναχωριεσαι.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Έλα τουλάχιστον στα άλλαξαν όλα προς το καλό!!! Αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά. Επανέλαβα τις εξετάσεις για το συκώτι κι έχουν χειροτερέψει πολύ. Σήμερα μου έκαναν την πρωτη ένεση για τα πνευμονάκια των μωρών. Την Πέμπτη θα επαναλάβω τις εξετάσεις . Αν συνεχίζουν και χειροτερεύουν έτσι μου είπε ο γιατρός το Σάββατο μπαίνουμε για γέννα...Γίναν όλα τόσο γρήγορα που αισθάνομαι τελείως απροετοίμαστη..... :-/

 

Ελα δες το θετικά...τουλάχιστον τα μωρά σ δεν έχουν πρόβλημα υγείας απλα θα χρειαστεί να μείνουν στο νοσοκομείο μέχρι να μεγαλώσουν λιγο ακομη ... και γω μπορεί να γεννήσω απο στιγμή σε στιγμή αν απλα σπάσουν τα νερα αλλα ειμαι αισιόδοξη πως οσο περνάνε οι μέρες τοσο πιο μεγάλη και δυνατή θα ναι η μπέμπα... 

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αναστασία33 είπε:

Και τελικα τι ειπε;

οτι το οποίο τζελ του ματιου εχει υγροποιηθει εξ ου και τα μυγακια που βλεπω.το το παθα στην πρωτη γεννα που πιεστηκα παρα παρα πολυ.ηθελα να ξεμπερδευω και δεν επερνα ανασα.θυμαμαι ενιωθα οτι θα σκασω τοσο δυνατα που πιεστηκα φωναζε ο γιατρος παρε ανασα τιποτα εγω δεν ηθελα να χασω την εξώθηση.μου ειπε οτι δεν θα πρεπει να πιεστω πολυ.αλλιως μπορει να γινει αποκολληση.αυτο 

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Έλα τουλάχιστον στα άλλαξαν όλα προς το καλό!!! Αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά. Επανέλαβα τις εξετάσεις για το συκώτι κι έχουν χειροτερέψει πολύ. Σήμερα μου έκαναν την πρωτη ένεση για τα πνευμονάκια των μωρών. Την Πέμπτη θα επαναλάβω τις εξετάσεις . Αν συνεχίζουν και χειροτερεύουν έτσι μου είπε ο γιατρός το Σάββατο μπαίνουμε για γέννα...Γίναν όλα τόσο γρήγορα που αισθάνομαι τελείως απροετοίμαστη..... :-/

 

ολα καλα θα ειναι οποτε και να βγουν . το οκ δεν θα τα παρεις κατ ευθειαν.δες το σαν ευκαιρια να προετοιμασεις διαφορα που αφησες πισω.μην στεναχωριέσαι.νομιζω ειναι χειροτερο να εξελίσσεται το προβλημα σου και να παραμενουν τα μωρουδια μεσα.δεν ξερω αλλα ετσι νομιζω.

 

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα εάν θέλεις μπορώ να σε βοηθήσω με την διατροφή απλά εμένα πολύ αυστηρή διατροφή έχουν δώσει κ δεν ξέρω αν είναι για όλους το ίδιο. Δεν έχει πολύ μαγείρεμα αλλά... Την ψυχολογία μου την τσάκισε . Το σωστό θα ήταν ο γιατρός σου να σου πει με λεπτομέρειες τι να τρως  . Λογικό να μην ξέρεις τι να φας 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ERIANTON είπε:

οτι το οποίο τζελ του ματιου εχει υγροποιηθει εξ ου και τα μυγακια που βλεπω.το το παθα στην πρωτη γεννα που πιεστηκα παρα παρα πολυ.ηθελα να ξεμπερδευω και δεν επερνα ανασα.θυμαμαι ενιωθα οτι θα σκασω τοσο δυνατα που πιεστηκα φωναζε ο γιατρος παρε ανασα τιποτα εγω δεν ηθελα να χασω την εξώθηση.μου ειπε οτι δεν θα πρεπει να πιεστω πολυ.αλλιως μπορει να γινει αποκολληση.αυτο 

ολα καλα θα ειναι οποτε και να βγουν . το οκ δεν θα τα παρεις κατ ευθειαν.δες το σαν ευκαιρια να προετοιμασεις διαφορα που αφησες πισω.μην στεναχωριέσαι.νομιζω ειναι χειροτερο να εξελίσσεται το προβλημα σου και να παραμενουν τα μωρουδια μεσα.δεν ξερω αλλα ετσι νομιζω.

 

Οποτε σου εδωσε το οκ να γεννησεις φυσιολογικα φτανει να προσεχεις. Που ειναι αυτος ο οφθαλμιατρος θελω να παω κι εγω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...