Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

καλημέρα, ολα μια χαρά,! πήρα και τα αποτελέσματα κατευθείαν!!!ουφφφφφφ τώρα θα περιμένω και τον γιατρό να μου δώσει χαρτί για το δικαστήριο.

Μπραβο Ειρηνακι ειδες ολα καλα με την πιεση!!! Αντε να παιρνουμε τα πανω μας σιγα σιγα.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! 

Γύρισα από γιατρό. Ο πλακούντας ξαναγερασε... 3. Αλλά το μονο που αλλάζει για το γιατρό( και για μενα) ειναι οτι θα ξαναπάω σε 3εβδομάδες, αντί σε 4. Παρα τις εξελίξεις ειμαι πιο καθυσηχασμενη απο αυτα που συζητησαμε με το γιατρό. Ειναι 2 κιλά και όλα τα άλλα, τράχηλος, αμνιακό ειναι πολυ καλα, λέει. Δε θα γίνει μεγάλος , οπως και ο αδελφός του θα πάει ως 3 κιλα βαριά βαριά ,λέει στη λήξη του παιχνιδιού, αλλα τον βλέπει για 39-40 εβδομάδες. Εγώ, ειπαμε, μετα τις 38 του επιτρέπω να βγει :)

Με το καλο οσες περίμενε update από γιατρό και doppler.

Κατεβασαμε πορτ μπεμπε, καθισματακι αυτοκινήτου και ριλαξ. Μπας και ξυπνήσω και καταλαβω πως: ε-ε-έρχεται!

 

  • Μου αρέσει 5

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !!!Μυριζει φθινόπωρο .τι ωραια?Πως ειστε για ελατε να μετρηθουμε !!

Gaidaki μου χαιρομαι οταν σε "βλεπω".Ωραιος ο γιατρος σου!!Δεν σε τρελενει.

Δωρουλιτα μπαίνεις δεν μπαινεις σου στελνω τα φιλια μου και ευχομαι ηδη να εχεις δωσεις τα πρωτα φιλακια στο αστερακι σου.Χρονια πολλα για τα μηνογενεθλια του βρεφακου σου ( μου το θυμησε η Αναστασια μας)γερο και υγιεστατο !!!

Butterfly μου ευχομαι και εσυ να αναρρωνεις και να ηρεμισεις απο τα αγχη και το αγνωστο .Ολα να σου πανε τελεια και καλη δυναμη με το διπλο τζακ ποτ που κερδισες φιλιααααααααα.

Ευτυχια εσυ μας εχεις αφησει τελειως εεε?

Αλζιρακι ?Λιζακι??? ουφφφ δεν μαθαινουνε νεα και στεναχωριεμαι.

Ξεκινησα σεμιναρια γονεικοτητας με μια μαια του δημου Αργυρούπολης η οποια ειναι πολυ διαβασμενη αν και μικρο κοριτσακι (δεν εννοω 5 χρονο,χαχαχα) και ακουσα πολλα νεα πραγματακια ενδιαφεροντα.Ενα που με εντυπωσιασε ηταν το πλανο τοκετου οπου γραφεις τα θελω σου σε ενα χαρτι τα συζητας με τον γιατρο και βρίσκετε μια μεση λυση αν δεν ειναι απολυτως συμφωνος.Πχ μπορεις να τον ενημερωσεις οτι θελεις να σε αφησουν να σηκωθεις οταν γεννας ή να μην σου βαλουν πονους ,να μην σου κανει κατι χωρις να σε ενημερωσει.πχ να σου βαλει με το χερι τιποτα στον τραχηλο κρεμα η χαπι για να επισπευσει τις συστολες,(ετσι λεει λεγονται και οχι συσπασεις που λεγονται οταν ειναι αδεια η κοιλιτσα και τις κανει η μητρα).

Αχχ ποσο ανυπομονώ  συναντησω το μωρουδι μου ,παλι με πιανουν δακρυα.Χτες εβλεπα και την διαφημιση  με τον Παππου αντωνη που του δίνουν το εγγονάκι του και του λενε ο αντωνης.Θυμηθηκα οταν βαφτισαμε τον γιο μου και ο πεθερος μου ο συγχωρεμενος εμαθε εκεινη την ωρα το ονομα και μαλιστα δεν το ακουσε οταν ειπε η νονα "το ονομα αυτου...."και τον ειδα οταν του χτυπαγαν την πλατη και του ελεγαν να σου ζησει  και τον επιασε μια συγκινηση και βγηκε απο την βαφτιση να συνέλθει.Πολυ δυνατή στιγμή!! 

 

Μην μπαινετε εσεις να γραφετε και θα σας γραφω εγω την ιστορια της ζωης μου!! :P

  • Μου αρέσει 4

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εγώ μια χαρά είμαι , έχω ραντεβού την δευτέρα και έχω πολύ αγωνία γιατί έχω να την δω πολύ καιρό. Τώρα πια νομίζω θα πηγαίνω στο γιατρό πιο συχνά. Το μόνο πρόβλημα μου είναι οι πόνοι στην μέση και η δυσκολία στον ύπνο 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eutuxia25 είπε:

Παραπονιαρα @ERIANTON ειμαι στο νοσοκομείο περιμένω να κανω ντομπλερ και μετα θα σας έγραφα νεα... 

και δεν βαριωσουν να κοιτας τις εγκυουλες να πηγαινοερχονται?χαχα μπραβο στην κοριτσαρα σου που περνει οτι του δινεις και ειναι και εσενα αφρατουλα!για το 21 σου ειπε κατι? καπου τοσο ειχες και στον προηγουμενο υπερηχο?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Alzira είπε:

Καλημέρα!! Εγώ μια χαρά είμαι , έχω ραντεβού την δευτέρα και έχω πολύ αγωνία γιατί έχω να την δω πολύ καιρό. Τώρα πια νομίζω θα πηγαίνω στο γιατρό πιο συχνά. Το μόνο πρόβλημα μου είναι οι πόνοι στην μέση και η δυσκολία στον ύπνο 

δεν το εχεις κανει το ντοπλερ ακομα?εμενα μου ειπε ν πΩ σε τρεις εβδομαδες να με δει  και μδτα λεει ν μιλησουμε για την καισαρική.Του λεω τι λετε καλε?????γιατι καισαρική?ετσι δεν γεννησες μου  λεει με τον προηγουμενο?(ο πρωτος μου γιατρος ειναι κουμπαρος του ) οχι βεβαια του λεω.γεννησα ζε του. σε 3:30 ωρες.αααα μου λεει αφου μονο καισαρικες εκανε ο συγκεκριμενος.εεε του ελω δεν πρόλαβε

πρίν από 3 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Τωρα περιμένω την γιατρό μου να τα δει ολα κ να κλείσουμε ραντεβού ...λογικά καλα ειναι αφού δεν επεσε πολυ...την προηγούμενη ηταν 23... 

παλι καλα ωραια!!αν θυμηθεις ρωτα ποτε κανουμε το καρδιοτοκογραφημα.ο δικος μου ειπε 38 ειναι  τοσο αργα οντως?

gaidaki πηγες ικα ?ξεμπερδεψες με αυτο?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε στις 15Νοεμβρίου θα παω για καρδιοτοκογραφημα ...να μετραω μερα παρα μερα την πίεσή μ να παρατηρω τις κινήσεις της κυριας μπέμπας και τέλος να παω σε καρδιολογο και να της παω το χαρτι...για τον τράχηλο μ είπε στην βδομάδα που είμαι δεν ειναι ανησυχητικό

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!!! Εγω την Πέμπτη είδα το μωράκι μου κ είμασταν 1480 λίγο μικρουλιδες.!! ο τράχηλος εμένα παρέμεινε σταθερός ευτυχώς στο 2,5 παρόλο που συνεχίζω ακόμα την δουλεία κ εχω κ τα παιδια όλη μέρα να τρέχουν. Νομίζω με βοήθησαν τα χάπια που μου έδωσε για τις συσπάσεις.

Είμαι χάλια με οξεία ιγμορίτιδα και τώρα ξεκίνησα zinadol αντιβίωση , αγχώθηκα που θα παρω αντιβίωση αλλά μου είπε κ ο γυναικολόγος μου στην εβδομάδα που είμαστε δεν υπάρχει πρόβλημα, καλύτερα να την πάρω μην μου κανει καμία επιπλοκή η ιγμορίτιδα  κ με βάλουν στο νοσοκομείο με ενδοφλέβια αντιβίωση!

Εγω έχω πλύνει σχεδόν όλα τα ρούχα του μωρού, βαλίτσα δικιά μου δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα κ πρέπει να πλύνω κ στρώμα καλαθούνας και λίκνου,

 

  • Μου αρέσει 4

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eutuxia25 είπε:

Μου είπε στις 15Νοεμβρίου θα παω για καρδιοτοκογραφημα ...να μετραω μερα παρα μερα την πίεσή μ να παρατηρω τις κινήσεις της κυριας μπέμπας και τέλος να παω σε καρδιολογο και να της παω το χαρτι...για τον τράχηλο μ είπε στην βδομάδα που είμαι δεν ειναι ανησυχητικό

Αυτά μου είχε πει κ εμένα στον 9ο. Βέβαια ο τωρινός δεν μου είπε κάτι για καρδιολογο, κλείσε ένα ραντεβού με το ΙΚΑ κ πήγαινε δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Εγώ είχα πάει στο λοιμωδών πέρυσι. Απο 36 εβδομάδες κ εμένα είπαν για καρδιοτοκογραφο. Κατά τα αλλά μια χαρα Αφού γύρισε κιόλας πας για φυσιολογικό. Να της πεις κ εσύ κ οι συγγενείς σου να μην σου κάνει καισαρική, δεν υπάρχει λόγος... Με τον τράχηλο είδες; αληθινή θα βγω που σου είπα θα περάσεις τις 36.. Από τις 38 κ μετα αν ακόμα δεν γεννήσεις περιμένω κέρασμα χαχαχα


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...