Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Ευτυχως στην Αθηνα δεν βρεχει πολυ...κοριτσια μου πηγα στον γιατρο σημερα η πριγκιπισσουλα μου ειναι 1480γρ , στις 29βδομαδες...ο τραχηλος στο 2,5 ακουνητος ευτυχως...ειδα κοσμο μετα απο τοσο καιρο κ έπαθα πολιτισμικο σοκ..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια μου καλησπέρα!

 

Καλέ τι διαβάζω για αρκουδίτσες και χαζομάρες...! Καλέ εγώ είμαι στα +10 κιλά,  αλλά με τόσο φιτ που είστε όλες ντρέπομαι να πω στα πόσα είμαι σύνολο χαχαχαχαχα ξεκίνησα δηλαδή ήδη με παραπανίσια κιλά...αρκετά... βρε κορίτσια, αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας με τα κιλά δεν βρίσκω το κακό να τρώει μια έγκυος όσο πεινάει..μετά θα τα χάσει..τι να κάνουμε τώρα ? 

@november rain αν θυμάμαι καλά και στις άλλες εγκυμοσύνες σου έπαιρνες αρκετά κιλά? αλλά μετά τα χάνεις, έτσι?

Κορίτσια σήμερα πήρα κρέμα συγκάματος μωρού της frezyderm και μυρίζει τέλεια!!! :) βάζω συνέχεια και λέω, πωπω έτσι ωραία θα μυρίζει ο ποπός του μπέμπη μου! αχ ανυπομονώ να τον κρατήσω αγκαλιά!

2 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Ευτυχως στην Αθηνα δεν βρεχει πολυ...κοριτσια μου πηγα στον γιατρο σημερα η πριγκιπισσουλα μου ειναι 1480γρ , στις 29βδομαδες...ο τραχηλος στο 2,5 ακουνητος ευτυχως...ειδα κοσμο μετα απο τοσο καιρο κ έπαθα πολιτισμικο σοκ..

μπράβο για τη μπουμπού σας! χαίρομαι που έχει κι άλλο μωρό σε αυτή την εβδομάδα το ίδιο βάρος! :) 

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakith είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα!

 

Καλέ τι διαβάζω για αρκουδίτσες και χαζομάρες...! Καλέ εγώ είμαι στα +10 κιλά,  αλλά με τόσο φιτ που είστε όλες ντρέπομαι να πω στα πόσα είμαι σύνολο χαχαχαχαχα ξεκίνησα δηλαδή ήδη με παραπανίσια κιλά...αρκετά... βρε κορίτσια, αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας με τα κιλά δεν βρίσκω το κακό να τρώει μια έγκυος όσο πεινάει..μετά θα τα χάσει..τι να κάνουμε τώρα ? 

@november rain αν θυμάμαι καλά και στις άλλες εγκυμοσύνες σου έπαιρνες αρκετά κιλά? αλλά μετά τα χάνεις, έτσι?

Κορίτσια σήμερα πήρα κρέμα συγκάματος μωρού της frezyderm και μυρίζει τέλεια!!! :) βάζω συνέχεια και λέω, πωπω έτσι ωραία θα μυρίζει ο ποπός του μπέμπη μου! αχ ανυπομονώ να τον κρατήσω αγκαλιά!

μπράβο για τη μπουμπού σας! χαίρομαι που έχει κι άλλο μωρό σε αυτή την εβδομάδα το ίδιο βάρος! :) 

Μωρέ τα χάνω αλλά μέχρι να τα χάσω, μου βγαίνουν τα μάτια από την πείνα χαχαχα...53κιλα ξεκίνησα και περιμένω να χτυπήσω την 30αρα μου ως συνήθως

Κορίτσια τί συμφορά στην Δυτική Αττική; τριτοκοσμική χώρα καταντησαμε, να χάνουν την ζωή τους άνθρωποι κατά αυτόν τον τρόπο.... αισχος στην πολιτεία...

Λοιπόν στόλισα το Χριστουγεννιάτικο δέντρο, το'πα και το κανα.. βέβαια ψοφησα,η κοιλιά στα πατώματα από την κούραση... βοήθησαν και τα παιδιά όσο μπορούσαν, το σπίτι είναι βομβαρδισμενο τοπίο, αύριο η φασινα όμως...καλό βράδυ μανούλες!

  • Μου αρέσει 4

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Λοιπον εγω παρολο που εχω παρει μονο 8 κιλα, ξεκινησα πολυ πανω απο το φυσιολογικο μου αφου τα κιλα της προηγουμενης εγκυμοσυνης δεν τα εχασα ποτε! Εχω φτασει αισιως τα 88 και προχωραω... χθες κατεβασα χειμωνιατικα... ειχα αδεια, εστειλα τη μικρη στη γιαγια και πηρα και γυναικα να με βοηθησει. Περιτο να σας πω οτι τα εφτυσα...απο τις 10 το πρωι μεχρι τις 7 το απογευμα...σημερα ποναω παντου!!!

Εχω και σημερα αδεια, λεω να παω τη μικρη για κουρεμα και μετα ισως κανενα mall; που αλλου να παω με τετοιον καιρο;

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στα μοντέλα και στις άλλες τις δικές μου :-D:-D:-D

Εμένα σαν να μ ενοχλεί το αριστερό μου κωλομέρι δηλαδή η μέση μου ζορίζεται πλέον... 

@elenakith @ZinaLove κι εμένα στις 29 γεμάτες ήταν 1500!! Αλλά να ξέρετε είναι σχετικό το βάρος μπορεί εχει μεγαλη απόκλιση. 

Για σύγκαμα η πιο αποτελεσματική είναι η sudocream

  • Μου αρέσει 2

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες . 

@november rain πραγματικά καταστροφή . Δεν χωράνε λόγια . 

@CME2205 δεν ξεκουράζεσαι καλύτερα σήμερα ή σκεφτεσαι κ την μικρή σου; Ότι σε κάνει να νιώθεις εσύ καλύτερα .

 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μια χαρά σας βρίσκω :-D... Όλα καλά με τα μπεμπάκια :-D

Εμείς πήγαμε κ τον είδαμε τη Δευτέρα. Έχει φτάσει 1.251γρ.!!! Όλα είναι φυσιολογικά. Επόμενο ραντεβού 4/12 για Doppler... Κ μετά μας είπε ο γιατρός θα έχουμε πιο συχνές επισκέψεις :) Λίγο το ζάχαρο προσέχω γιατί μου βγήκε παθολογική η καμπύλη, αλλά απ'ότι φαίνεται ελέγχεται με διατροφή κ δεν έχει επηρεαστεί το μωρό :)

Πρώτα ο Θεός την επόμενη εβδομάδα θα είναι έτοιμο κ το παιδικό κ θα μένουν μόνο ρούχα, σεντόνια, πετσέτες κλπ. να αγοράσουμε κ να πλύνουμε :-D

Ευτυχώς έχει έρθει η μαμά μου πλέον κ με βοηθάει με όλα... Νιώθω πως έχω αρχίσει να βαραίνω, αν κ απ'ότι βλέπω δεν έχω πάρει πολλά κιλά (βέβαια είμαι κ μικροκαμωμένη)... Ίσως είναι κ οι εβδομάδες...


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ekrs συγχαρητήρια κ σε σένα . Μια χαρά το μπεμπακι σου. Εμείς κλείσαμε για 5/12 για Doppler αλλά στο ενδιάμεσο θα μας δει πάλι η γυναικολόγος . Μια χαρά τώρα που θα τα βλέπουμε πιο συχνά :):)

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Λοιπον εγω παρολο που εχω παρει μονο 8 κιλα, ξεκινησα πολυ πανω απο το φυσιολογικο μου αφου τα κιλα της προηγουμενης εγκυμοσυνης δεν τα εχασα ποτε! Εχω φτασει αισιως τα 88 και προχωραω... χθες κατεβασα χειμωνιατικα... ειχα αδεια, εστειλα τη μικρη στη γιαγια και πηρα και γυναικα να με βοηθησει. Περιτο να σας πω οτι τα εφτυσα...απο τις 10 το πρωι μεχρι τις 7 το απογευμα...σημερα ποναω παντου!!!

Εχω και σημερα αδεια, λεω να παω τη μικρη για κουρεμα και μετα ισως κανενα mall; που αλλου να παω με τετοιον καιρο;

Σε καταλαβαίνω... σήμερα φώναξα και γω καθαρίστρια γιατί από το χθεσινό στόλισμα μέχρι και τα βρακιά είχαν γεμίσει στρασακια.για να μην αναφέρω την σκόνη και το χνούδι παντού.ξεσκιστηκα και γω στις δουλειές, πολύ ταλαιπωρία αλλά αύριο θα το χαρώ το σπίτι γιατί από μεθαύριο πάλι σκόνη θα έχει... εγώ λέω να τα πάω αύριο πρωί τζάμπο τα μεγάλα μου, την μικρή την πάω παιδικό και θα λειτουργήσει κανονικά, ενώ τα σχολεία έχουν γιορτή αύριο και στις 10 τελειώνουν... με τρώει η τσέπη ξέρετε... κορίτσια καλό ξημέρωμα να έχουμε.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!μ είπε η παιδίατρος να κρατήσω την μεγάλη οσο μπορώ σπιτι οταν έρθει το μωράκι...Είναι χάλια η εποχή το ξέρω αλλά κ αυτή θα βαριέται κ θα γκρινιάζει πιο πολύ Όσο είναι εδώ..προνηπιο πάει..όσες έχουν κ μεγαλύτερα παιδάκια τι θα κάνουν?τι τους έχουν πει οι γιατροί τους?

Link to comment
Share on other sites

Rita: Παιδακι αλλο δεν εχω αλλα η κολλητη μου ειχε γεννησει τελη σεπτεβρη και αυτη κρατησε τον μεγαλο 2 μηνες σπιτι.και του ειχε κανει κ αντιγριπικο.ο μικρος τοτε ηταν 5.νομιζω καλυτερα να τη κρατησεις σπιτι δεν νομιζω οτι θα γκριναιζει τοσο..ολο και καποιος θα την παει καμια βολτα .απο το να τρεχεις εσυ μετα καλυτερα να γκρινιαξει λιγο η μικρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...