Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Biscottinomum είπε:

Πολλές καλημέρες σε όλες!!!!@elenakith @Mariachi @november rain σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!!!! Ναι του χρόνου με το καλό θα έχουμε γαμοβάπτιση!!! Να έρθουν τώρα τα σποράκια μας! κι εγώ με πάνες από ολους ακούω για τις pumpers αποκλειστικά! Ο ξαδερφός μου τις παραγγελνει online που είναι πάντα σε προσφορά είτε πάει στον Βασιλόπουλο όταν έχει προσφορά εκεί. Κι εγώ ετσι λέω να ξεκινήσω και βλέπουμε!!!

Άρχισα να αλλάζω ήδη και πράγματα γιατί ολοι μου φέρνουν 0-1 φορμάκια...η μικρη εχει ήδη πάρα πολλά και αν οπως λέει ο γιατρός γεννηθούμε γυρω στα 3500 δεν θα της κάνουν..και πάω και τα αλλάζω σιγά σιγά! Μου συνέστησαν να κάνω λίστα σε κάποιο μαγαζί..αλλά δεν το κάνω..πως να το λες δηλαδή??? Δεν μου πολυαρέσει σαν σκεψη!

Καλέ να ζήσετε!! Μ αρέσει που το είδα αλλά δεν σου ευχήθηκα , συγχώρεσέ μου αλλά οι ορμόνες μου δεν με αφήνουν να σκεφτώ καθαρά!! Κορίτσια κι εγώ έχω πάρει λόγα ρουχακια μην φανταστείτε 4 φορμάκια βελουτέ και δύο βαμβακερά και καμιά δεκαριά ζιπουνάκια! δεν ξέρω πόσα πρέπει να πάρω για αρχή!! πήρα και μία σαλοπέτα σούπερ trendy!

Ωστόσο σε ένα μήνα έχουμε το γάμο του κουνιάδου. Τι θα φορέσω ρε κορίτσια.?? Ευτυχώς είναι μόνο στέψεις !! Δεν θα βρω τίποτε! άσε που δεν θέλώ α ξοδέψω και πολλά χρήματα, έχουμε άλλα έξοδα τώρα.

Πάντως εγώ ξυπνάω το πρωί και νιώθω στεναχωρημένη. Ίσως είναι οι ορμόνες, ίσως τα κιλά που έχω πάρει με ζορίζουν, δεν ξέρω τι μου φταίει , όλα μου φταίνε βασικά. Ουφφφφφφφφφφφφφφφφ.!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Biscottinomum είπε:

Πολλές καλημέρες σε όλες!!!!@elenakith @Mariachi @november rain σας ευχαριστώ κορίτσια μου!!!!! Ναι του χρόνου με το καλό θα έχουμε γαμοβάπτιση!!! Να έρθουν τώρα τα σποράκια μας! κι εγώ με πάνες από ολους ακούω για τις pumpers αποκλειστικά! Ο ξαδερφός μου τις παραγγελνει online που είναι πάντα σε προσφορά είτε πάει στον Βασιλόπουλο όταν έχει προσφορά εκεί. Κι εγώ ετσι λέω να ξεκινήσω και βλέπουμε!!!

Άρχισα να αλλάζω ήδη και πράγματα γιατί ολοι μου φέρνουν 0-1 φορμάκια...η μικρη εχει ήδη πάρα πολλά και αν οπως λέει ο γιατρός γεννηθούμε γυρω στα 3500 δεν θα της κάνουν..και πάω και τα αλλάζω σιγά σιγά! Μου συνέστησαν να κάνω λίστα σε κάποιο μαγαζί..αλλά δεν το κάνω..πως να το λες δηλαδή??? Δεν μου πολυαρέσει σαν σκεψη!

την λιστα την εκανε η γυναίκα καλου φιλου πριν τρια χρονια και ο τροπος της παραηταν ακομψος, θυμαμαι μου χε κακοφανει πολυ, μας εστειλε φανταζομαι σε ολους τους φιλους ενα μεηλ με λιστα οπου ελεγε εν ολιγοις οτι αν παμε να τους δουμε και θελουμε να τους κανουμε δωρο, ενδιαφέρονται για τα ταδε πραγνατα αυτης της μαρκας και αυτα τα μοντελα ή να παμε να αφησουμε χρήματα στο ταδε γνωστο μαγαζι στο μολ. 

ηταν ακομψο και αμήχανο μας εφερε σε δυσκολη θεση αλλα καταλαβαινω πλεον οτι για τα παιδια ήταν σουπερ πρακτικο. 

προσωπικα σε πολυ φίλουςπου εχω πολυ πολυ θαρρος ΑΝ ερωτηθω τι Θέλω θα πω οτι ακομη χρειαζομαι πχ μια αλλαξιερα πλαστική, ή αν θελετε κατι σε ρουχαλακι για 0 ως 6 ειμαι καλυμμένη.

 

πρίν από 2 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Καλέ να ζήσετε!! Μ αρέσει που το είδα αλλά δεν σου ευχήθηκα , συγχώρεσέ μου αλλά οι ορμόνες μου δεν με αφήνουν να σκεφτώ καθαρά!! Κορίτσια κι εγώ έχω πάρει λόγα ρουχακια μην φανταστείτε 4 φορμάκια βελουτέ και δύο βαμβακερά και καμιά δεκαριά ζιπουνάκια! δεν ξέρω πόσα πρέπει να πάρω για αρχή!! πήρα και μία σαλοπέτα σούπερ trendy!

Ωστόσο σε ένα μήνα έχουμε το γάμο του κουνιάδου. Τι θα φορέσω ρε κορίτσια.?? Ευτυχώς είναι μόνο στέψεις !! Δεν θα βρω τίποτε! άσε που δεν θέλώ α ξοδέψω και πολλά χρήματα, έχουμε άλλα έξοδα τώρα.

Πάντως εγώ ξυπνάω το πρωί και νιώθω στεναχωρημένη. Ίσως είναι οι ορμόνες, ίσως τα κιλά που έχω πάρει με ζορίζουν, δεν ξέρω τι μου φταίει , όλα μου φταίνε βασικά. Ουφφφφφφφφφφφφφφφφ.!!!!!!!!!!!!!

εχεις βαρύνει πολυ; 


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Οντετ είπε:

την λιστα την εκανε η γυναίκα καλου φιλου πριν τρια χρονια και ο τροπος της παραηταν ακομψος, θυμαμαι μου χε κακοφανει πολυ, μας εστειλε φανταζομαι σε ολους τους φιλους ενα μεηλ με λιστα οπου ελεγε εν ολιγοις οτι αν παμε να τους δουμε και θελουμε να τους κανουμε δωρο, ενδιαφέρονται για τα ταδε πραγνατα αυτης της μαρκας και αυτα τα μοντελα ή να παμε να αφησουμε χρήματα στο ταδε γνωστο μαγαζι στο μολ. 

ηταν ακομψο και αμήχανο μας εφερε σε δυσκολη θεση αλλα καταλαβαινω πλεον οτι για τα παιδια ήταν σουπερ πρακτικο. 

προσωπικα σε πολυ φίλουςπου εχω πολυ πολυ θαρρος ΑΝ ερωτηθω τι Θέλω θα πω οτι ακομη χρειαζομαι πχ μια αλλαξιερα πλαστική, ή αν θελετε κατι σε ρουχαλακι για 0 ως 6 ειμαι καλυμμένη.

 

εχεις βαρύνει πολυ; 

είμαι στα +10 προς το παρόν, αλλά σε ένα μήνα σίγουρα θα έχω πα΄ρει κι άλλα :(


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dimitroula30 είπε:

είμαι στα +10 προς το παρόν, αλλά σε ένα μήνα σίγουρα θα έχω πα΄ρει κι άλλα :(

δεν ειναι τραγικα βρε κοπελα :) ξεκινησες ούσα σε κανονικο βαρος; 

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

@Biscottinomum δίκιο εχεις , πως το λες; Α, αν θέλετε να μου φέρετε δώρο ξέρετε έχω λίστα στο τάδε κατάστημα ;

@Οντετ όντως άκομψο και όπως είπες πρακτικό ,όμως το κανείς; Δεν ξέρω . Το καλύτερο είναι αυτο που περιγράφεις .

@dimitroula30 για τον γάμο μπορείς να βάλεις κολάν ή καλσόν και ρίχτηκαν πουκάμισα ή φόρεμα . Θα είσαι άνετα κ δεν θα ξοδέψεις πολλά . Όσο για τα κιλά μια χαρά είσαι . Εγώ είμαι στα +9 και άκουσα κ μπράβο από την γιατρό .

@elenakith συγχαρητήρια . Μπράβο . Μια χαρά είναι το μπεμπακι σου . Επίσης με γεια για το καροτσι . 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Biscottinomum να ζήσετε, με το καλό τώρα το μωράκι σας κι έπειτα η γαμοβάπτιση.:)

Οι πλενόμενες πάνες δεν συγκρίνονται από άποψη υγιεινής μέ τίς  κοινές από pvc (πλαστικό=πετρέλαιο) μίας χρήσης, όπου το δέρμα του μωρού δεν αναπνέει. Υπάρχουν και οι moltex από καλαμπόκι χωρίς χλώριο λεύκανσης αλλά είναι ακριβές δυστυχώς.

@elenakith όσες περισσότερες χημικες επιστρώσεις τόσο πιο καταλληλες για τα ευαισθητα δερματακια. Όπως και το αρκάδι με πρασινο σαπούνι μπορει να ερεθίσει.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

@Οντετ ξεκίνησα 62κιλά οπότε τώρα είμαι 72!!!!!  Και έχω δρόμο ακόμη , μου επανήλθε και η όρεξη και τρώω όλο βλακείες!!!!

@Mariachi εκτός από ρούχα με προβληματίζουν και τα παππούτσια αλλά σκέφτομαι να πάρω μια μπαλαρινούλα χαμηλή . Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθώ πολύ. 
 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , dimitroula30 είπε:

@Οντετ ξεκίνησα 62κιλά οπότε τώρα είμαι 72!!!!!  Και έχω δρόμο ακόμη , μου επανήλθε και η όρεξη και τρώω όλο βλακείες!!!!

@Mariachi εκτός από ρούχα με προβληματίζουν και τα παππούτσια αλλά σκέφτομαι να πάρω μια μπαλαρινούλα χαμηλή . Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθώ πολύ. 
 

αδυνατουλα ησουν βρε.  εγω με υψος 172 ξεκινησα 65 και είμαι 76 :)

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Οντετ είπε:

αδυνατουλα ησουν βρε.  εγω με υψος 172 ξεκινησα 65 και είμαι 76 :)

Ναι εντάξει εγώ έχω ύψος 1.69. Τώρα είμαι σαν αρκουδίτσα!!! :-D

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@Biscottinomum δίκιο εχεις , πως το λες; Α, αν θέλετε να μου φέρετε δώρο ξέρετε έχω λίστα στο τάδε κατάστημα ;

@Οντετ όντως άκομψο και όπως είπες πρακτικό ,όμως το κανείς; Δεν ξέρω . Το καλύτερο είναι αυτο που περιγράφεις .

@dimitroula30 για τον γάμο μπορείς να βάλεις κολάν ή καλσόν και ρίχτηκαν πουκάμισα ή φόρεμα . Θα είσαι άνετα κ δεν θα ξοδέψεις πολλά . Όσο για τα κιλά μια χαρά είσαι . Εγώ είμαι στα +9 και άκουσα κ μπράβο από την γιατρό .

@elenakith συγχαρητήρια . Μπράβο . Μια χαρά είναι το μπεμπακι σου . Επίσης με γεια για το καροτσι . 

Και βέβαια σας αξίζουν πολλά μπράβο όλες όσες έχετε πάρει τόσο λίγα κιλά... εμένα μου αξίζει μια μούντζα που έχω πάρει 20+:shock:

  • Χαχα 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain μην νομίζεις δεν έχω όρεξη . Νιώθω πρησμένη όλη την ώρα , μπορεί για αυτο . Βέβαια εγώ ξεκίνησα 72 κιλά με ύψος 1,70 όποτε ήμουν ήδη παραπάνω από το κανονικό μου. Μετράει κ αυτο .


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ με κανατε και γελασα!! Να στε καλα χαχα!!

Κοριτσια μου τι περασα σημερα για να γυριαω απο την δουλεια σπιτι αφηστε. Να βρεχει ατο δρομο πολλυυυυυυ_,  να μην βλεπω μπροατα μου τιποτε, η κοιλια μου να εχει σφιχτει απο τον φοβο να μην παθουμε κατι . αυριο σκεφτομαι να ζητησω να μην παω δουλεια. Αλλες δυο βδομαδουλες εμειναν!! Τα κοριτσια απο την αττικη πως ειστε;; 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...