Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε??..δν γραφω αλλα μπαινω κ διαβαζω τα νεα σας!!..εγω σταματησα τον θηλασμο στις 20 μερες..αρχισε να με πιανει καταθλιψη κ δεν ημουν καλα..μολις αρχισα να του δεινω ξενο το μωρο μου εστρωσε κ απο τοτε περναμε μια χαρα..σε εναν μηνα μεσα πηρε 2,5 κιλα!!η παιδιατρος φωναζε βεβαια γιατι πηρε παραπανω απο οσο επρεπε κ μου ειπε να μην τον ταιζω πριν το 3ωρο!!πινει 150-180γρ. σε καθε γευμα!!την αλλη εβδομαδα κλεινουμε τους δυο μηνες κ ο μπουλουκος μου ειναι 6 κιλα!!μην σας παιρνει απο κατω με τον θηλασμο κ τις ποσοτητες που βγαζετε!!!!καθε μανουλα ειναι διαφορετικη οπως κ καθε μωρο!!κ για να ειναι τα μωρα σας καλα,πρεπει να ειστε εσεις πρωτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

cmes: Την πλενω τις περισσοτερεςφορες γιατι ειπαμε τα κανει 12 φορες και τη μερα..αν τα κανει στον υπνο της αναγκαστηκα μενει λιγες ωρες λερωμενη.ελπιζω να μη γινει κατι τετοιο..

katerinaki: Φαγανουλης ο μπεμπακος!! Να σε ρωτησω αρχισε να καθεται ξυπνιος και να παιζει; απο ποτε ξεκινανε να το κανουν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , rainbow είπε:

cmes: Την πλενω τις περισσοτερεςφορες γιατι ειπαμε τα κανει 12 φορες και τη μερα..αν τα κανει στον υπνο της αναγκαστηκα μενει λιγες ωρες λερωμενη.ελπιζω να μη γινει κατι τετοιο..

katerinaki: Φαγανουλης ο μπεμπακος!! Να σε ρωτησω αρχισε να καθεται ξυπνιος και να παιζει; απο ποτε ξεκινανε να το κανουν;

Εδω κ μια εβδομαδα καθεται ξυπνιος κ θελει κουβεντουλα!!γελαει κ βγαζει φωνουλες!!!συνηθως απο τον δευτερο μηνα και μετα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Χθες το βραδυ ο μικρος θηλαζε σαν τρελος και μετα το μπουκαλι δεν το πολυηθελε. Αναθαρρησα και χαρηκα! Ηρθε χθες το μεσημερι η πεθερα μου και καθαρισαμε ολο το σπιτι σε 2 ωρες! Ειναι πολυ προκομενη! Αυριο σαραντιζουμε και θα παμε το απογευμα να παρουμε την ευχουλα! Οποτε σημερα πρεπει να λουστω και να βγαλω και κανα φρυδι που ειμαι σαν τον Καραμανλη! Ολη την εβδομαδα εχω κανονισει βολτιτσες-δουλιτσες, ελπιζω να μαε βοηθησει λιγο ο καιρος!

Να ρωτησω, απο κιλα πως πατε; εγω ειχα παρει 12 σε αυτη την εγκυμοσυνη και μου εχει μεινει μονο 1, εχω ομως 15 να χασω που τα κουβαλαω απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη! Ειπα σιγα σιγα να ξεκινησω διατροφη. Εν τω μεταξυ ο γυναικολογος μου ειπε οτι πρεπει να ξεκινησω φυσιοθεραπειες πυελου+πιλατες για να προλαβω πιθανη ακρατεια. Την Πεμπτη εχω ραντεβου, να δω τι θα μου προτεινει.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκαλημερα μπραβο κοριτσακι μου σε ζηλευω που καθαρισες το σπιτι σου.εμενα ειναι πολυ μικρο το ατιμο καθαρο ειναι αλλα ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο.παντου υπαρχουν πραγματα οπως καροτσι,ριλαξ,καθισμα αυτοκινητου,απλωστρα,παρκο κ δεν ξερω τι να κανω.η κρεβατοκαμαρα εχει γινει αποθηκη.που να ερθει κ η κουνια θα βγουμε εξω εμεις για να χωρεσουμε ολοι.εμενα η πεθερα μου καλη χρυση κ αγια αλλα με τις δουλειες δεν...φαντασου οτι οταν νοικιασαμε το σπιτι ημουν στο μηνα μου κ το καθαρισε αυτη το σπιτι.ε..οσα βλεπει η πεθερα εκανε.δεν ειπα τπτ απλα τα εκανα μετα μονη μου σιγα σιγα κ οσο μπορουσα με την κοιλια να μ εμποδιζει.κ να εχω κ τον αντρα μου"τι σκοτωνεσαι θα φωναξω την μανα μου".κ ελεγα κ εγω" ελα μωρε δεν φτανουν οσα μας εκανε;την ξεθεοσαμε" τι να πω;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESκαλημερα μπραβο κοριτσακι μου σε ζηλευω που καθαρισες το σπιτι σου.εμενα ειναι πολυ μικρο το ατιμο καθαρο ειναι αλλα ειναι σαν βομβαρδισμενο τοπιο.παντου υπαρχουν πραγματα οπως καροτσι,ριλαξ,καθισμα αυτοκινητου,απλωστρα,παρκο κ δεν ξερω τι να κανω.η κρεβατοκαμαρα εχει γινει αποθηκη.που να ερθει κ η κουνια θα βγουμε εξω εμεις για να χωρεσουμε ολοι.εμενα η πεθερα μου καλη χρυση κ αγια αλλα με τις δουλειες δεν...φαντασου οτι οταν νοικιασαμε το σπιτι ημουν στο μηνα μου κ το καθαρισε αυτη το σπιτι.ε..οσα βλεπει η πεθερα εκανε.δεν ειπα τπτ απλα τα εκανα μετα μονη μου σιγα σιγα κ οσο μπορουσα με την κοιλια να μ εμποδιζει.κ να εχω κ τον αντρα μου"τι σκοτωνεσαι θα φωναξω την μανα μου".κ ελεγα κ εγω" ελα μωρε δεν φτανουν οσα μας εκανε;την ξεθεοσαμε" τι να πω;;

Να σου στειλω τη δικη μου;;; εμενα ειναι το ακρως αντιθετο, νοικοκυρα απο τις λιγες! Βεβαια και αυτο δεν ειναι καλο γιατι εχει θεσει πολυ ψηλα τον πηχη. Ο αντρας μου εχει καλομαθει και νομιζει οτι το φυσιολογικο και καθημερινο σε ενα σπιτι ειναι να αστραφτουν ολα! Εξου και ο καβγας που εγινε εκεινες τις μερες που ειχε τα σπυρακια το μωρο και νομιζαμε οτι ειναι σταφυλοκοκκος. Το τι ακουσα για την καθαριοτητα του σπιτιου δεν λεγεται...ετσι αποφασισα να κοψω τις προσπαθειες για αποκλειστικο θηλασμο για να εχω περισσοτερο χρονο για το σπιτι.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , CMES είπε:

Να σου στειλω τη δικη μου;;; εμενα ειναι το ακρως αντιθετο, νοικοκυρα απο τις λιγες! Βεβαια και αυτο δεν ειναι καλο γιατι εχει θεσει πολυ ψηλα τον πηχη. Ο αντρας μου εχει καλομαθει και νομιζει οτι το φυσιολογικο και καθημερινο σε ενα σπιτι ειναι να αστραφτουν ολα! Εξου και ο καβγας που εγινε εκεινες τις μερες που ειχε τα σπυρακια το μωρο και νομιζαμε οτι ειναι σταφυλοκοκκος. Το τι ακουσα για την καθαριοτητα του σπιτιου δεν λεγεται...ετσι αποφασισα να κοψω τις προσπαθειες για αποκλειστικο θηλασμο για να εχω περισσοτερο χρονο για το σπιτι.

Ναι ξερω πως ειναι κ αυτο το ακρο που λες.ειναι λιγο ψυχαναγκαστηκες.ειναι κ αυτοι οι αντρες ομως.εμας ετσι ειναι η γιαγια του αντρα μου.οτι κανει η γιαγια(φαγητο,πλυσιμο ρουχων,σκουπισμα κ.λ) ειναι τελειοοοοο.πλενεις φορμακι με σκατα βαζεις τον καλυτερο σου εαυτο.τριβεις-τριβεις ξεπλενεις το σκατο εκει.κ ακους "θα το παω στη γιαγια μου αυτη ξερει να το βγαλει".οσο για τα κιλα τωρα εγω πηρα 27 στην εγκυμοσυνη αλλα ημουν 45 οταν εμεινα εγκυος οποτε ειναι σαν να μην πηρα.βεβαια δεν εχω ζυγιστει καθολου απο οταν γεννησα.δεν με νοιαζει να τα χασω ισα ισα να μου μεινουν θελω.εχω λιγο μπουτακι κ λιγο ποπουδακι δεν με χαλανε.η κοιλια εχει πεσει αλλα οχι τελειως ειναι λιγο πλαδαρη κ δεν ξερω τι να την κανω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Ναι ξερω πως ειναι κ αυτο το ακρο που λες.ειναι λιγο ψυχαναγκαστηκες.ειναι κ αυτοι οι αντρες ομως.εμας ετσι ειναι η γιαγια του αντρα μου.οτι κανει η γιαγια(φαγητο,πλυσιμο ρουχων,σκουπισμα κ.λ) ειναι τελειοοοοο.πλενεις φορμακι με σκατα βαζεις τον καλυτερο σου εαυτο.τριβεις-τριβεις ξεπλενεις το σκατο εκει.κ ακους "θα το παω στη γιαγια μου αυτη ξερει να το βγαλει".οσο για τα κιλα τωρα εγω πηρα 27 στην εγκυμοσυνη αλλα ημουν 45 οταν εμεινα εγκυος οποτε ειναι σαν να μην πηρα.βεβαια δεν εχω ζυγιστει καθολου απο οταν γεννησα.δεν με νοιαζει να τα χασω ισα ισα να μου μεινουν θελω.εχω λιγο μπουτακι κ λιγο ποπουδακι δεν με χαλανε.η κοιλια εχει πεσει αλλα οχι τελειως ειναι λιγο πλαδαρη κ δεν ξερω τι να την κανω.

45;;;;;εγω εχω να δω αυτο το νουμερο στη ζυγαρια απο το δημοτικο!!!! Υπαρχει μια πολυ καλη κρεμα της frezyderm για συσφιξη της κοιλιας μετα την εγκυμοσυνη. Πρεπει ομως να την βαζεις καθε μερα και να κανεις μασαζ με αυτη στην κοιλια καμποση ωρα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CMESναι 45 αφου κ ο γιατρος μου με κοροιδευε στην αρχη μου ελεγε να βγηκα απο το survivor.δεν ειμαι πολυ του φαγητου μονο στην εγκυμοσυνη ετρωγα διχως αυριο.θα κοιταξω για την κρεμουλα.ευτυχως αν κ ειχα κανει κοιλουμπα δεν εκανα ραγαδες.λαστεξ βοηθαει;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESναι 45 αφου κ ο γιατρος μου με κοροιδευε στην αρχη μου ελεγε να βγηκα απο το survivor.δεν ειμαι πολυ του φαγητου μονο στην εγκυμοσυνη ετρωγα διχως αυριο.θα κοιταξω για την κρεμουλα.ευτυχως αν κ ειχα κανει κοιλουμπα δεν εκανα ραγαδες.λαστεξ βοηθαει;;

Ετσι λενε αλλα εγω δεν τα αντεχω καθολου αυτα. Θελω κι εγω να μην ειμαι του φαγητου αλλα οσες φορες εχω καταφερει στη ζωη μου να αδυνατισω ηταν με παρα πολυ κοπο. Βεβαια τα τελευταια 10 χρονια ειχα καταφερει να διατηρηθω πολυ καλα (με συνεχη προσπαθεια ) αλλα μετα την εγκυμοσυνη εχασα τον ελεγχο. Με κατεστρεψε και η δουλεια, συνεχεια επαγγελματικα δειπνα, ταξιδια, μιτινγκ με ολα τα καλουδια μαζι με τον καφε...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESαλαξε δουλεια κοριτσακι σε παχαινει.αν ξεκινησεις γυμναστικη η πιλατες οπως λες θα χασεις καλε μην αγχωνεσαι.στην τελικη ειμαστε κ μανουλες.

Καλα θελω πολυ να αλλαξω δουλεια για πολλους λογους. Τα σχεδια λενε πως τον επομενο χειμωνα θα ανοιξω ιατρειο και οταν γυρισω απο την αδεια θα παραιτηθω. Οταν ομως ο ανθρωπος κανει σχεδια ο Θεος γελαει...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...