Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

τι κανεται κοριτσια!! Εγω πηγα σημερα να δηλωσω το ονομα της μικρης.πολυ ταλαιπωρια..θελει λεει κ τον πατερα παρον αλλιως δηλωση οτι συμφωνει με το ονομα..οτι να ναι..μου ηρθε να της πω συμφωνησε κ υπεγραψε στη βαφτιση ενα καρο χαρτια και τωρα το μετανιωσε;; και περιμενα μια ωρα στην ουρα και μιση ωρα για να αλλαξει ενα ονομα..δηλαδη ελεος.μετα στον εφκα..ευτυχως μοβο ενα τεταρτακι..δεν ειχε κοσμο!!!

σημερα φαγαμε την πρωτη μας ολοκληρη μπανανα..την ειχαμε στο καρεκλακι ενω τρωγαμε εμεις και αρχισε να γκρινιαζει(αυτη ειχε ηδη φαει) ε και σκεφτηκα θα ζηλευει κ της εδωσα μιση μπανανα να δω τι θα κανει...την εφαγε με μεγαλη χαρα.εγινε λιγο χαλια βεβαια γκριανιαξε λιγο κ ο αντρας μου (νομιζουν οι αντρες οτι τα παιδια τρωνε χωρις να λερωνονται)αλλα καναμε μια αρχη..ξερω τουλαχιστον οτι μπορω εξω να της δωσω να φαει αν δεν μπορω να εχω φαγητο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@rainbowχαχαχα κοριτσακι οταν μπλεκεις με γραφειοκρατεια ολα να τα περιμενεις.καλα που μας το ειπες ομως να ξερουμε κ οι υπολοιπες τι να κανουμε.να παμε με ολο το σοι να δηλωσουμε το ονομα μην κ δεν συμφωνει καμια γιαγια.μπραβο κοριτσακι μου στο λουλουδι σου εξελισεται με το φαγητο.μεγαλωνετεε.εγω παλι οποτε κ να πω να του δωσω κατι σε κοματι το βαζει ολο μεσα στο στομα κ αν δεν χωραει σπρωχνει κιολας.επαθα πανικο οταν το ειδα!!!αν τα κραταμε εμεις ανοιγει το στομα ωστε να χωρεσει κ το χερι μας αν γινετε.τι θα κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Το τερας της γραφειοκρατιας δεν εχει τελειωμο..μια περιοδο ειχε πεσει να πηγαινω σε διαφορες υπηρεσιες ικα εφορια οαεδ στη γραμματεια της σχολης για 5 μερες συνεχομενες...συνειδητοποιησα οτι φταινε οι υπαλληλοι που βαριογνται κ δικαιολογουνται..μου θυμισε σκηνες απο ταινιες με τον Ψαλτη..

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Ο καημενος απο τη λαιμαργια του σου λεει θα χορτασω πιο γρηγορα χαχα! Δεν ξερω ενω κανει κινησεις μασησηςκαι ισω θα ηταν καλο να δω και τη μεθοδο blw που εχουν παθει ολοι ψυχωση θεωρω οτι πχ με τη φρουτοκρεμα βαζω 3-4 φριυτα και παιρνει πιο πολλες βιταμινες κ ψιλοβαριεμε να περιμενω ποτε θα φαει..αλλα θα μου πειτε τι τωρα τι σε λιγους μηνες..!!εδωσα και τραχανα της μαμας μου..μεγαλη αποτυχια...!! Την πρωτη φορα τι εκανα χαλια γιατι δεν εχω ξαναφτιαξει αλλα και τις αλλες μερες δεν τρελαθηκε..να συνεχισω να δινω μπας και τον συνηθισει;γιατι αργοτερα θελω να την κοψω την ετοιμη κρεμα η να τη δινω μια φορα τη βδομαδα

και σκεφτειτε ειχα και τη μικρη μαζι που γκρινιαζε..που να μην την ειχα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Εγω σκεφτομαι αυτες τις μερες να δοκιμασω να φτιαξω κατι μπισκοτα οδοντοφυιας που ειναι λεει πολυ σκληρα.για να δουμε!

Καλα ειναι πολυ ωραιος ο μικρος!! Τρελαινομαι οταν τον σκεφτομαι να μπουκωνεται!

Υπαρχουν ετοιμα παιδικα μπισκοτακια ή φρυγανιτσες στα φαρμακεια παντως, για να μην παιδευεσαι!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESναι εχει γελιο οταν δεν τα κανω πανω μου.το κραταει κ μαζευεται σαν τα γατακια που κοιταζουν δεξια αριστερα μηπως καποιος του παρει το φαγητο.ειχα παρει τα νουτριτσια αλλα ηταν πολυ σκληρα κ εσπαγαν κ ετρεχα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESναι εχει γελιο οταν δεν τα κανω πανω μου.το κραταει κ μαζευεται σαν τα γατακια που κοιταζουν δεξια αριστερα μηπως καποιος του παρει το φαγητο.ειχα παρει τα νουτριτσια αλλα ηταν πολυ σκληρα κ εσπαγαν κ ετρεχα.

Δεν βλεπω το νοημα στο να ειναι σκληρα και να μην τρωγονται. Ή δωσε του φρυγανιτσα-ψωμακι να το φαει ή δωσε μασητικο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη και τη βοήθεια. Η αλήθεια είναι ότι ενιωθα πολύ χάλια. Μου βγήκε η πίστη να εδραιωσουμε το θηλασμό και τώρα δεν τρώει τις στερεές, είναι ειρωνικό αν το σκεφτεί κανείς. Έχω και την πεθερά μου να λέει συνέχεια αυτό που σου έλεγε η θεία @rainbow, ότι αυτή μπορεί να το ταισει αλλά δεν το κάνει γιατί δεν θα αντέξω..μια φορά που την άφησα για να δω τι θα κάνει, τον τάιζε ενώ ακλαιγε κ μου λέει αυτό δεν είναι κλάμα είναι γκρίνια. Γενικά είναι της άποψης ότι πρέπει να αφήνουμε το μωρό να κλαίει και λίγο. Κάθε φορά που τον παίρνω αγκαλιά όταν κλαίει μου λέει γιατί τον παίρνεις, Άστον να κλάψει κ λίγο, και τα παιδιά που κλαίνε μια χαρα μεγαλωνουν. Δεν ξέρω βρε κορίτσια, μήπως είμαι κι εγώ υπερβολική, από την άλλη τον λυπάμαι, είναι το μωράκι μου...

@Μανιταρι Μαγικο αυτό με το γιαούρτι το έκανα κι εγώ με μπανάνα, αλλά δεν έπιασε...θα δοκιμάσω κ με άλλο φρούτο όμως. Πήρα να δοκιμάσουμε κ κατσικίσιο γιαούρτι...

@SFSI81 όταν λες ότι το επόμενο παράθυρο είναι στον 9ο εννοείς όταν κλείσει τους 9 μήνες ή τους 8? 

Δύο μέρες δεν του έδωσα τίποτα να φάει, είπα να απέχουμε, να ηρεμήσουν ε τα νεύρα μου...πφφφ

Χθες αν μπορείτε να το πιστέψετε, φαγαμε! Όχι μπολ, αλλά 15 κουταλάκια τα έφαγε το μανάρι μου! Ανοιγε το στόμα  του μόνος  του κ  δεν το πίστευα!! Τον ειχά αγκαλια κ όρθιο να χοροπηδάει βλέποντας ζουζούνια! Σήμερα το πρωί το ίδιο με την φρουτοκρεμα! Λέτε να πήρε μπρος? 

@ZinaLove δεν πειράζει που δεν έχετε δόντι, θα βγάλει όταν έρθει η ώρα του, κάθε παιδί έχει δικό του Ρυθμό, κάποια παιδιά βγάζουν στο χρόνο...αλλά όλα τα παιδιά βγάζουν :)

εμεις παντως ζοριζομαστε πολύ με τα δόντια, έχει ανησυχία πολλή κ στον ύπνο του...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakithμηπως ειναι λιγο τεμπελης κ εχει μαθει την ευκολια του γαλατος;κ εγω στην αρχη ειχα προβλημα για λιγο καιρο οπως κ αλλες μανουλες.καλα κανεις κ δεν τον αφηνεις να κλαψει γτ ειναι το μωρο σου κ δεν θελεις να κλαιει.αυτη η καραμελα με το " μην το παιρνεις συνεχεια αγκαλια θα συνηθησει" κ το "αστο να κλαψει δεν θα παθει τπτ" κ " πρεπει να γινει ανεξαρτητο μωρο" κ ενα σωρο αλλα πρεπει να σταματησει.κ στην τελικη μας ρωτανε αν μπορουμε να τα ακουμε να κλαινε;;μην τον πιεσεις με το φαγητο δινε του καθε δευτερη μερα λιγο λιγο κ να δεις οτι θα παρει μπροστα.αν κανεις οπως η πεθερα σου θα σιχαθει το φαγητο το παιδι κ δεν θα τρωει.ετσι μ εκαναν κ εμενα οταν ημουν μικρη δεν ημουν του φαγητου με μπουκωνε η γιαγια κ εχω απεχθεια για το φαγητο γενικα.τρωω απο πρηξιμο του αντρα μου για να ζω.υπομονη κοριτσακι.

@ZinaLoveε ναι δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι γ αυτο.τα παιδια εχουν το δικο τους τροπο εξελιξης.κ ειδικα για δοντια εχω ακουσει πολλες κ διαφορετικες ηλικιες.απο 3 μηνων μεχρι 16 μηνων.οποτε μην σκας.

Link to comment
Share on other sites

elenakith: Καλα εκανες και τον αφησες δυο μερες για να ηρεμισει και αυτος.εγω δεν ειμαι της αποψης αστο για να κλαψει αλλα ουτε αν πχ παω να την καθισω για να παιξει και αρχιζει το ψευτικο κλαμα ε εκει δεν την παιρνω αγκαλια την απασχολω με κατι να ξεχαστει .σε αντιθεση ο πατερας μου την σηκωνει με το που κανει κιχ..ε και αυτο δεν ειναι καλο..ευτυχως δεν την βλεπει καθε μερα γιατι θα ειχα μεγαλο θεμα...

εμεις ενταξει φαγαμε και τον τραχανα μας...( εγινε οντως νοστιμος αυτη τη φορα)

Link to comment
Share on other sites

@elenakithΕμας για το φαγητο μας εχει σωσει η μινιι το καρτουν...αν την κουνας μπροστα της ανοιγει το στομα...μηπως δεν τη βολευει το καθισμα;;στο λεω γιατι στου ικεα στημ αρχη εκνευριζοταν η δικη μου κ δεν καθοταν..στο perego ειναι μαλακο κ μολις την εβαλα αρχισε να τρωει...επισης δοκιμασε τη θερμοκρασια..μπορει να θελει πιπ ζεστο η πιο κρυο...η πιο νερουλο η πιο παχυ....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

@elenakithΕμας για το φαγητο μας εχει σωσει η μινιι το καρτουν...αν την κουνας μπροστα της ανοιγει το στομα...μηπως δεν τη βολευει το καθισμα;;στο λεω γιατι στου ικεα στημ αρχη εκνευριζοταν η δικη μου κ δεν καθοταν..στο perego ειναι μαλακο κ μολις την εβαλα αρχισε να τρωει...επισης δοκιμασε τη θερμοκρασια..μπορει να θελει πιπ ζεστο η πιο κρυο...η π είναιιο νερουλο η πιο παχυ....

 

Για το κάθισμα έχεις δίκιο. Έχω κι εγώ της peg perego αλλά δεν του αρέσει καθόλου, από πιο μικρός που ήταν. Τώρα που έφαγε κάτι ήταν αγκαλιά :) επισης νομίζω το προτιμάει λίγο νερουλο...και θέλει μικρή ποσότητα  να μπαίνει στο στομα. αλλά γενικά έχει θέμα με όλα τα φαγητά και τις κρέμες, δεν είναι ότι κάτι τρώει και κάτι όχι. Το γιαούρτι δεν το θέλει καθόλου, αλλά τώρα σκέφτομαι να επικεντρωθώ κυρίως στα φρούτα και το κρέας...για να δούμε...σήμερα το μεσημέρι έφαγε 13 κουταλιες σε μια ωρα...και λέω και δόξα το θεό! Ίσως άρχισε να συνηθίζει τις νέες γεύσεις, ποιος ξέρει..και έχει κι ένα συνήθειο, κρατάει το φαγητό στο στόμα 4-5 λεπτά κ μετά το καταπίνει. Για να μην εκνευριστει κ το σφραγίσει εντελώς πρέπει να περιμένω να καταπιεί πρώτα...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...