Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@Geo81χαχχαχα τον αμαζευτο εχετε εσεις!!

Εμεις εχουμε παρει αυτα τα παζλ για το πατωμα βεβαια δεν περιοριζεται εκει φευγει προς οπουδηποτε αλλου εκτος απο εκει που εχει παζλ.προχτες πηγε κατω απο το κρεβατι!! Πιανεται απο το τραπεζακι κ σηκωνεται.κ εγω χτες τον αφησα ελευθερο στο πατωμα αλλα φοβαμαι μην χτυπησει η μην παγωσει( εχουμε κρυο εμεις εδω).τα γονατακια του κοκκινισαν κ του δικου μου γ αυτο τον σηκωνω τον ξαναφηνω κ παει λεγοντας.εχω δει κατι προσταυευτικα σαν επιγονατιδες ειναι αλλα κ παλι δεν ξερω αν θα ειναι βολικες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!!

εμεις εχουμε δυο μερες ππλυ γκρινια για να κοιμηθει..κουτουλαει παω να την βαλω για υπνο και κλαιει ασταματητα..γενικα ποτε δεν ειχε τοσο προβλημα τωρα κλαιει και χτυπιεται στην αγκαλια κλαιει οταν την αφηνω και μετα απο λιγο αρχιζει τα χαμογελα παω να φυγω μπας και...με το που με βλεπει κλαιει παλι..πολυ ταλαιπωρια..λες και νευριαζει που την περνει ο υπνος κανει..δεν βλεπω να βγαινει αλλο δοντακι αν και εχει σαλια ..ειπα μπαε και την πιναρι κανενα αυτι αλλα μονο στον θπνο κανει ετσι..να εθναι κανενα αλμα; εν τω μεταξυ την εβαλα να "περπατισει και ετσι οπως ειμαι σκημενη με πιαστηκε και η μεση...ωραια λεω....

για τις περπατουρες τι γνωμη εχετε; μας εχουν δωσει μια και το σκεφτομαι να την παρω ..ξερω οτι τις εχουν ψιλοαπαγορευσει αλλα νομιζω μονο λογω ατυχηματων η κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

@rainbowεγω προσωπικα δεν τις πολυσυμπαθω αλλα ειχα ρωτησει τον παιδιατρο.μου το απαγορευσε.εκτος του οτι πατανε στις μυτες των ποδιων τους αυτη η σταση που καθονται επιβαρυνει την μεση τους. κ πολλα ατυχηματα.ρωτα τον γιατρο σου καλυτερα.αυτο με τον υπνο το παθαινει κ δικος μου σαν να δινει μαχη με τον μορφεα μεχρι που πεφτει ξερος πανω στην προσπαθεια.ισως ειναι αλμα.το περασαμε πριν λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Rainbow  το αγχος αποχωρισμου....αστα κ εμεις τα ιδια....ασε που θελει να την καμαρωνω οταν παιζει κ γυρναει με κοιταει κ ενθουσιαζεται...ψωναρα απο κουνια!!!!χιχι!!κοριτσια μου εχουν αρχιζεις τις επαναλαμβανομενες συλλαβουλες ;;;;μαμαμα μπαμπαμπα. βλεπετε λιγο η προωροτητα λιγο οτι παντα ημουν φοβιτσιαρα λιγο η δουλεια με τα παιδακια τα σκαλιζω περισσοτερο...οπως μου ειπε κ μια καθηγητρια πανεπιστημιου εμεις κ οι γιατροι ειμαστε οι χειροτεροι σε αυτες τις περιπτωσεις....

Link to comment
Share on other sites

zinalove: Ποσο πρωορο ηταν;δεν θυμαμαι.ναι και εμενα ειχρ ξεκινησει με το μα μαμ και τωρα λεει ολο μπα μπα μπα..βγαζει και φωνουλες..και ειναι πολυ γλυκα...! Εμεις να δεις ψωνιο που ειμαστε κοιταζεται στον καθρεφτη και γελαει...αφου την παω στο μπανιο να την πλυνω και τεντωνεται να δει τον εαυτο της...

καλα οσο για αυτο που λες οτι ειμαστε χειροτερες ισχυειι.(αν και δεν ειμαι γιατρο,αλλα νοσηλευτρια)τι ειδικοτητα εχεις;εγω κοιτουσα βιντεακια με την ψυχοσωματικη αναοτυξη ανα μηνα και αρχισε να μου βγαζει για τον αυτισμο..τι με θες μια βδομαδα ημουν χαλια..παρατηρουσα τα παντα στη μικρη μετα με εβρισε λιγο ο αντρας μου και ηρθα στα ισια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1μηνα νωριτερα..παιδοψυχολογος ειμαι κ εγω κ ο αντρας μου..οκ το κοντρολαρω αλλα δεν παυω να φοβαμαι γιατι ακουμε συνεχως περιπτωσεις...η λογοθεραπευτρια φιλη μου οταν της ειπα οτι δεν το κανει γελαγε..μεχρι 10μηνων πρεπει ομως να το κανει..εμεις παντως ειμαστε στα φωνηεντα..κ εμενα δε  καθοταν ελεγα κ ειχα παθει καταθλιψη κ την εβαλα κ εκατσε..

Link to comment
Share on other sites

Εμας λεει μπα μπα μπα και ο αντρας μου καμαρωνει γιατι νομιζει οτι τον φωναζει!!

@rainbow μεχρι 2 χρονων οταν βλεπουν καθρεφτη δεν καταλαβαινουν οτι βλεπουν τον εαυτο τους. Νομιζουν οτι βλεπουν αλλο μωρο γιαυτο γελανε!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας φωνηεντα εχει αρχισει απο πολυ μικρος να βγαζει γυρω στους τρεις μηνες ελεγε διαφορα για ωρα κραυγουλες πιο πολυ πριν κανα 2 μηνο ελεγε μαμαμαμα.γκαγκαγκα.εχει κατι μερες τωρα που λεει μπαμπαμπαμπα κ αντε.το μαμαμαμα το ξεχασαμε βεβαια χαχα.κ τρεις μερες τωρα κανει παλαμακια κ εχουμε λιωσει ολοι.εκει στο ασχετο που κατι κανει του λεω κανω παλαμακια με τα δυο χερακια κ αρχιζει να χτυπαει τα χερια του κ να γελαει.προχτες το πρωι γκρινιαζε με τα ματια κλειστα κ του ψιθυριζω κανω παλαμακια κ χτυπαγε τα χερια του.εκλαψα απο τα γελια.λεει κ κατι σε ιαια κ δεν θελω να πιστεψω οτι θα πει γιαγια πριν απο μαμα θα παθω εγκεφαλικο.η πεθερα μου παντως ετσι λεει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Κομμωτηριο σημερα να βαψω επιτελους μαλλι! Την αλλη κυριακη ειναι η βαφτιση!

Λοιπον νομιζω πως εγω εχω το αντιθετο προβλημα. Νομιζω οτι ο μικρος τρωει πολυ και τον παραμπουκωνω. Ειναι τωρα μια βδομαδα που δεν θελει καθολου να πιει γαλα το βραδυ. Χθες μαλιστα στην προσπαθεια μου να του το δωσω εβγαλε μια μεγαλη γουλια με φρουτοκρεμα! Δεν την ειχε χωνεψει απο το απογευμα! Ηπιε μονο 80ml γαλα και φυσικα ξυπνησε στις 4 τη νυχτα γιατι πεινουσε. Φαγαμε και αυγο σημερα! Το καταβροχθησε κι αυτο!! (Οχι που θα το αφηνε...)


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Χαχαχα!!!εμενα μπορει να βγαζει κρεατοσουπα αφου τρωει ανετα 250ml  στις 15:00 ,,,στις 12 το βραδυ..

Και εμένα ακριβώς το ίδιο κάνει. Βγάζει γουλιές από το φαγητό του μέχρι και το βραδινό γάλα.


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Έχω ευχάριστα! Ο μικρός άρχισε να ανοίγει το στόμα και να τρώει! Δεν τρώει βέβαια όλο το μπολ αλλά τρώει γύρω στις. 20 κουταλιές σχετικά ευχάριστα κ καταπίνει σχετικά πιο γρήγορα...μακάρι να συνεχίσει έτσι! Και αντί να κοιμάται στο δίωρο το έχουμε κάνει 3-3,5 ώρες. Τώρα ξεκίνησα σιγά σιγά και γιαούρτι κατσικίσιο και ελπίζω να αρχίσει να του αρέσει γιατί προς το παρόν το ψιλοφτυνει και ξινιζει το πρόσωπο. Κάναμε και κακακια πιο σφιχτα! Σας αφήνω τώρα για να προλάβω.....Σας ευχαριστώ υχαριστω πολύ για τις ιδέες και τη στηριξη! :)

 

ααα από φωνουλες εμείς λέμε τώρα μπα μπα μπα και βγάζουμε τσιριδες πολύ δυνατές! Το μα μα μα το έλεγε πριν κάνα μηνα, μετά είχαμε το παιδί ΠΑ ΠΑ και τώρα τα ξεχάσαμε όλα και λέμε μπα μπα... 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή είδα κάπου ότι αναφέρθηκε το παζλ δαπεδου, ήθελα να σας ρωτήσω από που το πήρατε και ποσο? Στο jumbo βλέπω ότι γράφουν ότι είναι ακατάλληλα για παιδιά κάτω των τριών ετών..ξέρετε γιατί? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenakith είπε:

Κορίτσια επειδή είδα κάπου ότι αναφέρθηκε το παζλ δαπεδου, ήθελα να σας ρωτήσω από που το πήρατε και ποσο? Στο jumbo βλέπω ότι γράφουν ότι είναι ακατάλληλα για παιδιά κάτω των τριών ετών..ξέρετε γιατί? 

Γιατι μπορει να το μασησει και να κοψει κομματι. Δεν θα τον αφηνεις ομως χωρις επιβλεψη ετσι κι αλλιως. Εγω αρχικα ειχα παρει απο τα elc που υποτιθεται πως ειναι απο καλυτερο υλικο. Ηταν ομως πανακριβα. Δηλαδη το σετ απο 4 μεγαλα παζλ ειχε 20 ευρω σε αντιθεση με το τζαμπο που εχει 5!! Οταν χρειαστηκα περισσοτερα πηρα απο τα τζαμπο. Οτι και αν αποφασισεις ομως παρε τα απο το ιδιο μαγαζι γιατι αυτα που εχω εγω απο elc και τζαμπο δεν ταιριαζουν μεταξυ τους!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια δεν βγαζει γουλιες πολυυυυ σπανια κ μονο αν καποιος τον πεταει ψηλα η κυλιεται μονος του κ ειναι φαγωμενος.δλδ δυο φορες το εχει κανει ολες κ ολες.αλλα τωρα πια τα βραδια δεν πινει γαλα.80-100 γρ με το ζορι.κ ετσι ξυπναει την νυχτα κ τρωει.χτες ξυπνησε στις 4 κ σημερα στις 7:30 μετα ξανακοιμομαστε ομως μεχρι τις 10-10:30.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...