Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Εμείς με τα παζλ δεν τα πάμε καλά τα διαλύει από τη θέση τους και δεν καθεται με την καμία πάνω τους αντιθέτως όπου είναι γυμνό το πάτωμα πηγαίνει και γενικά σε όλο το σπίτι .

το αυγό το πάμε αμάσητο κάτω αφού περάσαμε το στάδιο με το κρόκο για δυο εβδομάδες τώρα το τρώμε όλο απλά λιωμένο με το πιρούνι. Ούτε στη φρουτοκρεμα δεν το λιώνω μέσα το τρώει έτσι σκέτο όλο . Με τη φρουτοκρεμα δεν τα πάμε καλά στο τσακίρ κέφι τρώει 200 τις περισσότερες φορές με το ζόρι 150 ... σε αντίθεση με το μεσημεριανό που το αλλάζουμε τα φώτα κ μάλλον τρώει υπερβολικό .

επισης έχουμε θέμα με το πως θα βγούμε από το μπάνιο... τον κάνουμε μπάνιο μισή ώρα σχεδόν κ δεν θέλει να βγει από μέσα μιλάμε για πολυ κλάμα. Και μετά με παμπερς και ρούχα δεν τα δέχεται με τη καμία. Ένας μικρος γολγοθάς να του αλλάξεις πάνα και ρούχα ... τι παιχνίδια του δίνω τι τραγούδια λέμε τίποτα αμα δει μπλούζα γίνεται πανικός !! 

Μεζέδες σκεφτεί πάνα βρακάκι ; Δεν τα θεωρώ ευκολία αλλά μήπως είναι καλύτερα για αυτή τη δύσκολη περίοδο που δεν κάθονται καθόλου να τα αλλάξεις ; Ή μήπως δεν είναι τοσο απορροφητικά ; 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ουτε εμενα βγαζει γουλιες.αλλα και εμενα οταν δεν πινει πολυ γαλα ξυπναει το πρωι νωρις.σημερα της εδωσα βρωμη με αχλαδι αλλα δεν ενθουσιαστηκε.εσεις δινετε; εχετε καμια καλη συνταγη;

ηρθαν και οι παπουδες σημερα και μολις εφυγαν στεναχωρεθηκε η καημεβουλα και γκρινιαζε σηκωσε και το χερακι πρωτη φορα να κανει"γεια"

αχ κοριτσια εχω προβλημα...ολη μερα ειμαι με την μικρη και νονιζω πως δεν την χορταινω...πως περναει ετσι ο καιρος..

Link to comment
Share on other sites

@Geo81χαχαχα δεν θελει ορια ο δικος σου κοριτσακι ειναι large τυπος.κ εγω εχω θεμα με το αλλαγμα οχι με το μπανιο ολα οκ μεχρι στιγμης.κ εγω σκεφτομουν τις πανες βρακακι γτ τωρα τον αλλαζω με τη βοηθεια του αντρα μου.αν ομως λειπει ζουμε μεγααλες στιγμες.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου εγω να δειτε τι τραβαω με το μπανιο! Τα κανω και τα 2 ταυτοχρονα. Ο μικρος μπαινει σε ενα ειδικο καρεκλακι (βολευει πολυ να το παρετε) που βεντουζωνει στη μπανιερα και η μεγαλη καθιστη στη μπανιερα. Εκει εχουν πολυ πλακα, η μεγαλη του σαπουνιζει το κεφαλι και ο μικρος της τραβαει τα μαλλια, του πεταει νερα και κακαριζουν απο τα γελια!! Μετα ομως αρχιζει ο γολγοθας... πρεπει να βαλω πανα και στα 2 και να τα ντυσω. Η μεγαλη παιρνει την πετσετα τυλιγμενη γυρω της σαν τσεμπερι, παει στον καθρεφτη χορευει και τραγουδαει "ειμαι παπουλης!!". Ο μικρος μου φευγει απο τα χερια και μπουσουλαει πανω στο κρεβατι. Με το ενα χερι κραταω το μωρο και με το αλλο ντυνω τη μεγαλη. Αυτος χτυπιεται να ξεφυγει και η αλλη κανει μουσικοχορευτικο σοου! Μετα θελει να του βαλει κρεμα στον ποπο του και να τον χτενισει, ομως ο μικρος δεν εχει μαλλια και τον ποναει. Μετα τους δινω ταυτοχρονα το γαλα τους και οσο κραταω τον μικρο να ρευτει με το αλλο χερι χτενιζω τη μεγαλη (που φυσικα δεν θελει να χτενιστει). Ειπατε τιποτα;;;; μια χαρα ειστε!!!

  • Χαχα 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESκοριτσακι αν κ ακουγεται αστειο δεν πρεπει ναειναι κ τοσο.οκ το μουσικοχορευτικο της κορης σου ομως με το τσεμπερι ομως με εκανε κ εκλαψα.ελα πες την αληθεια τωρα ποσα χερια εχεις;φορας κ στολη με καπα;το εκανα εικονα ολο αυτο κ με δυο χερια ειμαι σιγουρηηηηηηηη οτι δεν παιζει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έχω δει αυτό για το πάτωμα https://www.trampolino.gr/index.php?act=viewProd&productId=798865&return=1537718128&fad=798865

Το έχει καμία υπόψιν? Εντυπώσεις? 

 

@rainbow τη βρώμη πως την έφτιαξες? Την εβρασες με γάλα? Κι εγώ το σκέφτομαι για απογευματινό...

 

Εμένα ο μπεμπακος κλαίει όταν τον βγάζω από το μπάνιο, αλλά ξεχνιέται γρήγορα με παιχνίδια κ χάδια..τελευταία δεν του αρέσει να αλλάζουμε πάνα κ να αλλάζουμε ρουχα επίσης, και γκρινιαζει. 

@CMES έχουν πολύ πλάκα τα μωρά σου! Είναι ωραία που παίζουν μαζί :)

αυτο το καρέκλα κι για τη μπανιέρα που το βρίσκουμε? Τη γεμίζεις τη μπανιέρα όταν τους κάνεις μπάνιο? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESκοριτσακι αν κ ακουγεται αστειο δεν πρεπει ναειναι κ τοσο.οκ το μουσικοχορευτικο της κορης σου ομως με το τσεμπερι ομως με εκανε κ εκλαψα.ελα πες την αληθεια τωρα ποσα χερια εχεις;φορας κ στολη με καπα;το εκανα εικονα ολο αυτο κ με δυο χερια ειμαι σιγουρηηηηηηηη οτι δεν παιζει.

Αχ που να με δεις οταν μπαινουμε και βγαινουμε απο το σπιτι! Το καινουριο σπιτι ειναι υπερυψωμενο ισογειο με 10 σκαλακια περιπου  πανω σε μια τεραστια κατηφορα. Βγαινουμε λοιπον με τον χοντρο αγκαλια, την κορη μου απο το χερι, τσαντα με πραγματα για τα 2 παιδια + την δικη μου τσαντα στον ωμο και να γλιστραμε στην κατηφορα! Μετα να τα βαλω στο αμαξι και να τα δεσω στο καθισμα. Και οταν γυριζουμε τα ιδια! Με τη διαφορα οτο στον γυρισμο συνηθως τη μεγαλη την εχει παρει ο υπνος οποτε κοβει οχταρια οταν την κατεβαζω. Και βγαζω καθε απογευμα βολτα!! Ποτε θα με μαζεψει το ασθενοφορο μονο δεν ξερω...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESπαρε στην marvel για οδηγιες κοριτσακι.να κανουν ενα συμβουλιο οι υπερηρωες να σου δωσουν καμια υπερδυναμη να τα βγαζεις περα.τελικα με επεισες...θα μεινω στο ενα παιδακι καλα ειναι.αν θελω να φτασω σαραντα ναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESπαρε στην marvel για οδηγιες κοριτσακι.να κανουν ενα συμβουλιο οι υπερηρωες να σου δωσουν καμια υπερδυναμη να τα βγαζεις περα.τελικα με επεισες...θα μεινω στο ενα παιδακι καλα ειναι.αν θελω να φτασω σαραντα ναι.

Α οχι μη σε αποθαρρυνω!! Ειναι που και ο συζυγος δεν βοηθαει, ειναι που κι εγω ειμαι ψυχαναγκαστικη και θελω να τα κανω ολα μονη μου!! Αν τα δεις τι χαρουμενα που παιζουν, η μεγαλη τον αγκαλιαζει συνεχεια και του λεει "εισαι καλο μπεμπε μου!". Μια φορα γυριζαμε βραδυ στο αυτοκινητο κσι ο μικρος εκλαιγε πολυ γιατι ειχαμε αργησει, πεινουσε και νυσταζε. Τοτε η μεγαλη αρχισε να του λεει "μην κλαις μπεμπε μου" και μετα εκανε οοοοοοοο τη φωνουλα της σαν να τον νανουριζει και αυτος σταματησε!!! Σου τα λεω κι αυτα για να σου αλλαξω γνωμη!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

cmes: Τι τραβας και εσυ..ποτε τα προλαβαινεις ολα...μονο που τα ακουω κουραστηκα..αφου σκεφτομαιβτι θα κανω οταν γυριαω στη δουλεια...τυχερε οσες δεν χρειαζεται να δουλεψουν και καθονται με τα παιδια.την κατηφορα να προσεχεις οταν αρχισουν ι βροχες..εχουμε κ εμεις μια πηγαινοντας για την πλατεια και σε ενα κομματι ειναι πολυβαποτομη και σκεφτομαι με βροχες και με χιονια αν χρειαστει πως θα κατεβω

εμεις ξεκινησαμε προσπαθειες για δευτερο τωρα αν δεν ερθει λεμε να βαλουμε απο τα κατεψυγμενα που ειχα λογω εξωσωματικηε εκει κατα τα χριστουγεννα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Εχω ενα τετοιο, μας το ειχαν φερει δωρο στη βαφτιση της μεγαλης, αλλη μαρκα ομως (imaginarium). Ειναι ωραιο και ζεστο αλλα γλιστραει πανω στο πατωμα και φευγει απο τη θεδη του.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elenakith είπε:

αυτο το καρέκλα κι για τη μπανιέρα που το βρίσκουμε? Τη γεμίζεις τη μπανιέρα όταν τους κάνεις μπάνιο? 

Λεγεται ok baby crab και το εχω παρρι απο καταστημα βρεφικων. Το καλοκαιρι δεν γεμιζω την μπανιερα, το χειμωνα ομως βαζω νερακι, λιγο ισα ισα για τη θερμοκρασια και βαζω και παπακια μεσα και κατι αλλα αξεσουαρ και γινεται χαμος!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elenakith: Πηγα σε ενα μαγαζι με βιλογικα και ειχαν σε κουτι ετοιμη βρωμη για κρεμα.γιατι αλλιως θελει μουλιασμα.στην ουσια ειναι αλευρι βρωμης .το εκανα με νερο κ ηταν χαλια και μετα το εκανα με γαλα και εβαλα αχλαδι δεν μου πετυχε και πολ.σημερα θα το δοκιμασω με μπανανα νπμιζω θα γινει πιο ωραιο.

 

 

εμεις δεν το συμπαθουμε κ πολυ το μπανιο θα κατσει να παιξει λιηο αλλα μετα βαριεται δεν τη χαλαρι και πολυ που βγαινει

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια έχω πελαγώσει με το απογευματινό ... δεν τρώει ούτε κρέμες ούτε γιαούρτι. Προσπαθώ καθημερινά με εναλλαγές γευμάτων και τίποτα... έχω δοκιμάσει άπειρα γιαούρτια εκτός από επιδόρπια που δεν θέλω να δώσω κ μου έχει απαγορεύσει κ ολας η γιατρός. Σκεφτόμουν τραχανά που έχει δώσει και η @Μανιταρι Μαγικο αλλά δεν θα του πέσει βαρύ για απόγευμα; Επισης δοκίμασα και τη βρώμη τη μούλιασα έβαλα μπανάνα έβαλα ροδάκινο αχλάδι τίποτα .... μόνιμη αντίδραση το μπλλλλ και δίνω πάλι γάλα 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

geo81: Εγω δινω τραχανα τη δευτερη φορα εφαγε αρκετο.δεν της ηρθε βαρυ μη σου πω της ηρθε καλυτερα απο τη φαριν λακτε.εγω σημερα εδωσα βρωμη με γαλα και μπανανα το εφαγε μια χαρα.με το γιαουρτι εχουμε προβλξμα εμεις μετα τις 10 κουταλιες σταματαει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...