Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Φεβρουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημέρα! Τζο τελικά τον πήρες όλο το μήνα. Θα βγει μπαμπατσικος!

Εγώ αρρώστησα πάλι..μ έχει αγχωσει πολύ αυτή η ιστορία με τους ιούς φέτος. 

Οι υπόλοιπες κοπελες καλά?


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 486
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα σας.

Εγω ειμαι στην ομαδα του Μαρτιου (για την ακριβεια 01.04.18 εχω πητ) αλλα δεν παιζει να φτασουμε εκει για κανενα λογο.βασικα ουτε αν θα μπω στον μαρτη ξερω γιατι πριν 1 βδομαδα πηγα για doppler κ μου βρηκε τον τραχηλο πολυ χαμηλα κ συνεστησε μερικη ακινησια ωστε να κερδισουμε χρονο.τωρα διανυω την 34η εβδομαδα κ σε πρωτη φαση μου ειπε ο γιατρος πως αυτη ειναι το μαξιλαρι μας κ θελουμε να την κλεισουμε οπωσδηποτε.την κυριακη θα ολοκηρωθει κ εγω καθομαι σε αναμμενα καρβουνα να μην γεννησω πιο πριν.η μικρη μου ειναι καλα,το βαρος της πριν μια βδομαδα ηταν λιγο παραπανω απο 2 κιλα,ειναι ψηλουλα κ εχει παρει θεση με το κεφαλι κατω.τωρα απλα ευχομαι να κερδιζω μερες για να μην κατσουμε πολυ στη θερμοκοιτιδα. Τουλαχιστον αν γεννησω μεσα στον φλεβαρη, να ειναι προς το τελος.

Με το καλο να δεχτειτε τα μωρακια σας κ σεις και να ειναι υγιεστατα ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @Stalicha. Κ εγώ για Μάρτη ήμουν με βάση την πητ μου αλλά λόγω  καισαρικης ήξερα εξαρχής ότι πάω για Φλεβάρη. Ελπίζω να πάρει λίγες ημέρες ακόμη η μικρή σου, αλλά με τα ανάπτυξη που ήδη έχει θα πάνε όλα καλά ότι κ να γίνει. Είχε κατέβει πολύ ο τράχηλος? Στο γκρουπακι μας είναι άλλη μια κοπέλα που γέννησε στις 34 κ πήγαν όλα μια χαρά.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Γεια σου @Stalicha. Κ εγώ για Μάρτη ήμουν με βάση την πητ μου αλλά λόγω  καισαρικης ήξερα εξαρχής ότι πάω για Φλεβάρη. Ελπίζω να πάρει λίγες ημέρες ακόμη η μικρή σου, αλλά με τα ανάπτυξη που ήδη έχει θα πάνε όλα καλά ότι κ να γίνει. Είχε κατέβει πολύ ο τράχηλος? Στο γκρουπακι μας είναι άλλη μια κοπέλα που γέννησε στις 34 κ πήγαν όλα μια χαρά.

Α ναι???μου δινεις κουραγιο!!ευχομαι κ με μενα να πανε ολα καλα!ο τραχηλος μου ειναι 1 εκατ.ενω θα πρεπε να ειναι 2.5-3 ειπε ο γιατρος!!! Τελευταια ομως εχω παρα πολυ μεγαλες εκκρισεις κ φοβαμαι μηπως σιγα σιγα φευγει το τραχηλικο πωμα και γεννησω αμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, μόλις γύρισα από τη μαία. Αν δεν γεννήσω αυτή την εβδομάδα θα μπω στο νοσοκομείο 22/2 για πρόκληση, όποτε είμαστε ακόμα στην αναμονή. Κατά τα αλλά όλα καλά με τον μπέμπη. 

@Stalicha καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου! 


nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Stephanie13 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, μόλις γύρισα από τη μαία. Αν δεν γεννήσω αυτή την εβδομάδα θα μπω στο νοσοκομείο 22/2 για πρόκληση, όποτε είμαστε ακόμα στην αναμονή. Κατά τα αλλά όλα καλά με τον μπέμπη. 

@Stalicha καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου! 

Αντε με το καλο!!!!σε λιγο καιρο απο τωρα θα κρατας τον μικρουλη αγκαλια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Stalicha, καλώς ήρθες, κάτσε και άραξε να πάρεις όσο πιο πολύ μπορείς, μια χαρά είναι τα κιλάκια της μπέμπας, οπότε όλα καλά θα πάνε!

Εδώ ηρεμία από μένα, τελικά τελευταία θα μείνω, χαίρομαι που είστε κι εσείς να μην είμαι μόνη! Δεν θα το πίστευα μετά τον πρώτο που γιο που ήρθε νωρίς νωρίς από μόνος του!

@Konsta15 μου, άντε να αναρρώσεις και από αυτό, ευτυχώς έχει χρόνο ο μπέμπης σου ακόμα! Κι εμένα ο μπαμπάς μου κόλλησε και μάλιστα τη χειρότερη στιγμή που τον χρειαζόμαστε, αλλά τι να γίνει, είμαστε όλοι σε καραντίνα. Δύσκολη περίοδος. Τις προάλλες ήταν η μαία μου άρρωστη και παρακαλούσα να μη γεννήσω εκείνη την εβδομάδα. 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε Τζο μου είμαι πολύ χάλια. Δεν μπορώ να σηκώσω κεφάλι κ το απόγευμα έπεσε και ο άντρας μου στο κρεβάτι με πυρετό. Έμεινε ο μικρός να μας φέρνει ντεπον.. Πού θα έρθει το καημένο το μωράκι μου με τόσα μικρόβια? Και να πω ότι δεν προσέχουμε? Όλο πλενομαστε κ έχουμε κάθε μορφή ντετολ σε πρώτη χρήση. Και πάλι αρρωσταίνουμε συνέχεια..  


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, @Konsta15, εγώ και στη μουσικοκινητική και από τους συγγενείς του κοντινού μου περιβάλλοντος ακούω όλο για μια επίμονη ίωση χωρίς πυρετό αλλά με πολλή καταρροή που κρατάει μέρες και θερίζει. Αυτό περίπου έχεις; Συνάχι που επιμένει για μέρες δηλαδή. Τι να πω, κι εμείς σε καραντίνα, εσένα ο μπέμπης σου ευτυχώς έχει λίγο ακόμα και θα έρθει όταν γίνεις καλά, άλλωστε και καισαρική με ίωση δεν γίνεται ε; οπότε μπορείτε να το αναβάλλετε λογικά, τι σου λέει ο γιατρός;

εγώ ήρεμα, περπατάω, κάνω μπάλα, τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν, δηλ. οι πόνοι περιόδου γιατί οι συσπάσεις μάλλον με έχουν ξεχάσει

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τίποτα. Πήρα όλο το μήνα, αλλά δεν έχω ούτε συσπάσεις ούτε εξάλειψη τραχήλου, παρ´ολο που το μωρό είναι πολύ χαμηλά... αν δεν προκύψει τοκετός μέσα στο τριήμερο, την Τρίτη πάω με ραντεβού...


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ ηρεμία ακόμα, διαστολή κι εξάλειψη δεν ξέρουμε γιατί δεν εξετάζει κολπικά πριν την έναρξη τοκετού ο γιατρός μου. Οπότε περιμένουμε και περιμένουμε, φέεεετα! Το καλό πράγμα αργεί να γίνει όπως λέει κι ο σύζυγος!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Jo sephine και @Maria_Chris μου φαίνεται θα βγάλετε κάτι 4κιλα μωρά έτοιμα για νηπιαγωγείο!! 

Τζο όπως το περιέγραψες.  Επίμονο μπούκωμα. Περνούσαν οι μέρες κ δεν βελτιωνοταν καθόλου. Ευτυχώς από χτες απόγευμα σαν να ειμαι καλύτερα, αλλά πέρασε κ ολόκληρη εβδομαδα. Άρχισε ο μικρός μου όμως κ αν αποκτήσει το δικό μου μπούκωμα σίγουρα θα χρειαστεί να αναβάλλουμε τη γέννα. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, επιτέλους γεννήθηκε κ το δικο μας το μπουμπούκι! Όλα πήγαν πολύ καλά αν κ ταλαιπωρήθηκα πολλές ώρες! 

Με το καλό εύχομαι κ στις υπόλοιπες! 

  • Μου αρέσει 2

nEOBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...