Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Faihb είπε:

Πάντως όσο αφορά τ α συμπτώματα εγώ έχω να πω ότι σίγουρα σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά..άλλες έχουν κ άλλες όχι..εγώ κ τις προηγούμενες φορές είχα κ τζίφος..οποτε πια έφτασα στο σημείο να μη δινω σημασία...

κ εγώ 6η μερα μετά την ετ έχω τσιμπηματάκια και πονάκια χαμηλά και στο στήθος αλλά όπως είπα η κάθε φορά είναι διαφορετική..το θέμα είναι τα εμβρυακια μας να καταφέρουν να μείνουν με η χωρίς συμπτώματα απλα να τα καταφέρουν!!!!

Έτσι είναι καλή μου..

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, stroumfita123 είπε:

καλησπέρα!! εσυ αν επιτρεπεται ydroxoos 76 eisai στη φαση μετα την εμβρυομεταφορα ??? εχεις κανει κι άλλες ετ,ευχομαι αυτή να είναι η τυχερη!!!!!

Όχι είμαι στη φάση δυστυχώς....του περίμενε για νέα διέγερση. Έχω κάνει τέσσερις έμβρυο μεταφορές. Οι τρεις ήταν με δανεικά ωάρια. Δύο από αυτές θετική χοριακή αλλά βιοχημική κύηση. Η μία το Φεβρουάριο με δικά μου πάλι θετική χοριακή αλλά κάναμε διακοπή κύησης λόγω του ότι η χοριακή ανεβοκατέβαινε.... Επειδή πήρα μεθοτρεξάτη πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες. Οπότε άφησα από το Φεβρουάριο τέσσερις κύκλους και θα κάνω Ιούνιο νέα διέγερση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Όχι είμαι στη φάση δυστυχώς....του περίμενε για νέα διέγερση. Έχω κάνει τέσσερις έμβρυο μεταφορές. Οι τρεις ήταν με δανεικά ωάρια. Δύο από αυτές θετική χοριακή αλλά βιοχημική κύηση. Η μία το Φεβρουάριο με δικά μου πάλι θετική χοριακή αλλά κάναμε διακοπή κύησης λόγω του ότι η χοριακή ανεβοκατέβαινε.... Επειδή πήρα μεθοτρεξάτη πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες. Οπότε άφησα από το Φεβρουάριο τέσσερις κύκλους και θα κάνω Ιούνιο νέα διέγερση.

Ταλαιπωρήθηκες πολύ καλή μου.. Εύχομαι η επόμενη διέγερση να σου δώσει το πολυπόθητο αποτέλεσμα και να είναι η τελευταία! Καλή αρχή!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι καταλαβα ydroxoos76!! από όλα αυτά που μου γραφεις το θετικο είναι για μενα που το διαβαζω χωρις να είμαι ειδικος ετσι? ότι εμεινες εγκυος ,ειχες θετικη χοριακη που σημαινει ότι το συστημα λειτουργησε !!! αρα αυτή του ιουνιου ευχομαι να είναι κ η τυχερη!!! σου προσπαθεια.δηλαδη ένα τσικ θελεις…..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Ταλαιπωρήθηκες πολύ καλή μου.. Εύχομαι η επόμενη διέγερση να σου δώσει το πολυπόθητο αποτέλεσμα και να είναι η τελευταία! Καλή αρχή!

Να σαι καλά. Περιμένω τα αποτελέσματα των χοριακών σας να πάρω κουράγιο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Να σαι καλά. Περιμένω τα αποτελέσματα των χοριακών σας να πάρω κουράγιο!

Σου ευχομαι πραγματικα μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου!!!καλη επιτυχια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Όχι είμαι στη φάση δυστυχώς....του περίμενε για νέα διέγερση. Έχω κάνει τέσσερις έμβρυο μεταφορές. Οι τρεις ήταν με δανεικά ωάρια. Δύο από αυτές θετική χοριακή αλλά βιοχημική κύηση. Η μία το Φεβρουάριο με δικά μου πάλι θετική χοριακή αλλά κάναμε διακοπή κύησης λόγω του ότι η χοριακή ανεβοκατέβαινε.... Επειδή πήρα μεθοτρεξάτη πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες. Οπότε άφησα από το Φεβρουάριο τέσσερις κύκλους και θα κάνω Ιούνιο νέα διέγερση.

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι επιτυχημένη η επόμενη φορά που θα κάνεις διέγερση κ μεταφορά... Ξέρω ότι εμείς το λέμε ταλαιπωρία...αλλά μήπως πρέπει να το λέμε δοκιμασια; Μήπως τελικά αυτό μας δίνει περισσότερο δύναμη από την άσχημη λέξη της "ταλαιπωρίας". Πάντως όλα να σου πάνε καλά... Εγώ είμαι στην τρίτη φορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι επιτυχημένη η επόμενη φορά που θα κάνεις διέγερση κ μεταφορά... Ξέρω ότι εμείς το λέμε ταλαιπωρία...αλλά μήπως πρέπει να το λέμε δοκιμασια; Μήπως τελικά αυτό μας δίνει περισσότερο δύναμη από την άσχημη λέξη της "ταλαιπωρίας". Πάντως όλα να σου πάνε καλά... Εγώ είμαι στην τρίτη φορά.

Τι να σου πω κορίτσι μου έχεις πολύ μεγάλο δίκιο σε αυτό που λες αλλά εγώ είμαι στη φάση που αυτή τη στιγμή έχει κλονιστεί η πίστη μου.... Νιώθω πολλή αδικία και θυμό... Δεν ξέρω πραγματικά τι μου φταίει και πρέπει να βρω το κουράγιο να πιαστώ από κάτι. Όταν διαβάζω εδώ μέσα ότι μία κοπέλα πήρε θετική χοριακή αυτό μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και εγώ να παλεύω... Δεν ξέρω πραγματικά ποια είναι τα όρια μου και τι μπορώ να ξεπεράσω Αλλά αυτή τη στιγμή μέσα μου αισθάνομαι πολύ δύσκολα... Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες να χαμογελάσουμε στο τέλος....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, διαβάζω τις αναρτησεις σας και ειλικρινά συγκινουμαι.... Θυμαμαι δικες μου στιγμές, δοκιμασίες που δεν χωρουσε πριν το μυαλο μου... 

Εχω βιωσει ολα τα στάδια και ολα στο μεγιστο βαθμό.... Θυμαμαι καποτε ειχα δει ενα πνευματικό, ειχα χασει πολυ προσφατο το μωρό μας και του ειχα ανοιξει την καρδια μου, λεγοντας και πολλες "σκοτεινες" σκεψεις μου.... Τοτε με ειχε καθησυχασει οτι ειναι ανθρωπινο οτι αισθανομουν και μου έδωσε ενα παράδειγμα που μου ειχε μείνει... Ειχε παει μια κοπελα να τον δει που του έλεγε πως ηθελε τοσο πολυ να κανει ενα παιδι.... Και καθε φορα που βρισκοταν σε μερη με παιδια μισούσε, τις μητερες τους, τα ιδια.... Και με ρώτησε, πες μου παιδι μου εσύ αφου δεν εχει αγαπη μεσα της αυτη η κοπελα, πως θα γινει μανα; Τι θελω να πω, πως ολες μας με γνωμονα την αγαπη ερχεται η στιγμη μας, ειλικρινά το πιστεύω! Το εχω ξαναναφερει και θα το πω ακόμα μια φορα.... Μετρήστε τις δυνάμεις σας, ειναι ενα βουνο, πισω ομως απο αυτο εχει ενα τερααααστιο ουρανιο τοξο και απλετο Φως! Ακολουθηστε ακόμα και την χαραμαδα φωτός, δεν ειναι καθε στιγμη έντονα φωτεινή, τα ξέρω, ομως μην αφησετε κανενα και τιποτα να σας απομακρυνει απο το φωτεινο σας όνειρο! 

Σας περιμένουμε ολες απέναντι, ειμασταν εκει που ειστε και θα βρεθειτε εδω που ειμαστε❤️Καλη δυναμη κοριτσια μου! 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου, διαβάζω τις αναρτησεις σας και ειλικρινά συγκινουμαι.... Θυμαμαι δικες μου στιγμές, δοκιμασίες που δεν χωρουσε - πριν το μυαλο μου... 

Εχω βιωσει ολα τα στάδια και ολα στο μεγιστο βαθμό.... Θυμαμαι καποτε ειχα δει ενα πνευματικό, ειχα χασει πολυ προσφατο το μωρό μας και του ειχα ανοιξει την καρδια μου, λεγοντας και πολλες "σκοτεινες" σκεψεις μου.... Τοτε με ειχε καθησυχασει οτι ειναι ανθρωπινο οτι αισθανομουν και μου έδωσε ενα παράδειγμα που μου ειχε μείνει... Ειχε παει μια κοπελα να τον δει που του έλεγε πως ηθελε τοσο πολυ να κανει ενα παιδι.... Και καθε φορα που βρισκοταν σε μερη με παιδια μισούσε, τις μητερες τους, τα ιδια.... Και με ρώτησε, πες μου παιδι μου εσύ αφου δεν εχει αγαπη μεσα της αυτη η κοπελα, πως θα γινει μανα; Τι θελω να πω, πως ολες μας με γνωμονα την αγαπη ερχεται η στιγμη μας, ειλικρινά το πιστεύω! Το εχω ξαναναφερει και θα το πω ακόμα μια φορα.... Μετρήστε τις δυνάμεις σας, ειναι ενα βουνο, πισω ομως απο αυτο εχει ενα τερααααστιο ουρανιο τοξο και απλετο Φως! Ακολουθηστε ακόμα και την χαραμαδα φωτός, δεν ειναι καθε στιγμη έντονα φωτεινή, τα ξέρω, ομως μην αφησετε κανενα και τιποτα να σας απομακρυνει απο το φωτεινο σας όνειρο! 

Σας περιμένουμε ολες απέναντι, ειμασταν εκει που ειστε και θα βρεθειτε εδω που ειμαστε❤️Καλη δυναμη κοριτσια μου! 

Εντάξει περιττό να σου πω ότι με κάθε μήνυμα σου λιώνω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


"Ξέρω πως είμαστε όλοι πλοία που ταξιδεύουμε στο σκοτάδι κι ότι ο καθένας από μας είναι ένα πλοίο μοναχικό, είναι όμως ανακουφιστικό να βλέπεις τα φώτα των γειτονικών πλοίων να σκαμπανεβάζουν πλάι σου".

(Γ.Πανόπουλος)

  • Μου αρέσει 7

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Εντάξει περιττό να σου πω ότι με κάθε μήνυμα σου λιώνω....

Το ίδιο και εγώ...Και το ξέρεις αγάπημενη μου!!!!

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Τι να σου πω κορίτσι μου έχεις πολύ μεγάλο δίκιο σε αυτό που λες αλλά εγώ είμαι στη φάση που αυτή τη στιγμή έχει κλονιστεί η πίστη μου.... Νιώθω πολλή αδικία και θυμό... Δεν ξέρω πραγματικά τι μου φταίει και πρέπει να βρω το κουράγιο να πιαστώ από κάτι. Όταν διαβάζω εδώ μέσα ότι μία κοπέλα πήρε θετική χοριακή αυτό μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και εγώ να παλεύω... Δεν ξέρω πραγματικά ποια είναι τα όρια μου και τι μπορώ να ξεπεράσω Αλλά αυτή τη στιγμή μέσα μου αισθάνομαι πολύ δύσκολα... Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες να χαμογελάσουμε στο τέλος....

Μην το βάζεις κάτω Όχι...είσαι πολύ πιο δυνατή από ότι νομίζεις...τα 7δια νιώθω κ περνάω κ εγώ.. Αλλά τη μια μέρα πέφτω κ μετά η θέληση ότι θέλω να κάνω ένα μωρό με κάνει πάλι δυνατή..!!

Από αυτό πιάνομαι..ότι το θέλω πολύ!!

Μην στεναχωριέσαι καλή μου κ μη θυμώνεις..!!!

Θα γίνει αυτό που θες..οταν θα ειναι η ωρα του..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Όχι είμαι στη φάση δυστυχώς....του περίμενε για νέα διέγερση. Έχω κάνει τέσσερις έμβρυο μεταφορές. Οι τρεις ήταν με δανεικά ωάρια. Δύο από αυτές θετική χοριακή αλλά βιοχημική κύηση. Η μία το Φεβρουάριο με δικά μου πάλι θετική χοριακή αλλά κάναμε διακοπή κύησης λόγω του ότι η χοριακή ανεβοκατέβαινε.... Επειδή πήρα μεθοτρεξάτη πρέπει να περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες. Οπότε άφησα από το Φεβρουάριο τέσσερις κύκλους και θα κάνω Ιούνιο νέα διέγερση.

Το εχετε αποκλείσει το ενδεχομενο της ενδομητριτιδας ετσι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το εχετε αποκλείσει το ενδεχομενο της ενδομητριτιδας ετσι;

Έχω ρωτήσει 4 διαφορετικούς γιατρούς δεν θα μου έλεγε κάποιος κάτι; Άλλωστε εμφύτευση είχα σχεδόν πάντα... Έγκυος μένω Αλλά δεν προχωράει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...