Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Deppybach είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... Μακάρι να είναι θετική κ να συνεχίζει να είναι σε όλες μας!!! Πόσο θα χαρώ να λέμε εδώ όλες τα νέα μας για τις θετικότατες χοριακες!!!! 

Εννοείται ότι θα είναι μη χάνεις το κουράγιο σου από ένα παλιό όνειρο...ξου ξου μόνο θετικές σκέψεις! Όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, island1 said:

Αμήν Παναγίτσα μου! Αρκετά ταλαιπωρήθηκε.ακολουθα κατά γράμμα το αφεντικό σου χαχαχ Μ αρέσει όπως το έγραψες!!! 4 μπεμπακια είναι αυτά!!!Με το καλό!!! Άρα 14 μέρες χοριακη; Ο Σφακ νομίζω θέλει αργά ε; Ψυχοβγαλτης...

Ότι τώρα εσύ νομίζεις ότι είσαι η μόνη που το έπαθες ;;; Χαχα καλέ έχουμε κατακατουρησει τον κόσμο χαχαχαχα.. κ να σου πω κ κάτι; Θα δουν πολύ χειρότερη εικόνα στη γέννα..αυτό δεν είναι τιποτα

Οχι δε κατάλαβες, δε κατουρήθηκα μόνο :oops:, το θεμα ειναι οτι σηκώθηκα αρον αρον να παω στη τουαλέτα κ δεν έκατσα στο κρεβάτι μου οσο έπρεπε. Τα άτιμα τα glucophage με έστειλαν (βρήκαν την ωρα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που περιμενουν μια θετική χοριακή να την έχουν και στις κοπέλες που είναι εγκυούλες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσουν επιτέλους τα μωράκια τους..Εμείς κάναμε χθες την δεύτερη εμβρυομεταφόρα με 2 έμβρυα 5ης μέρας,που δεν είμαι σίγουρη αν είναι μορίδια,γιατί η εμβρύολογος που την ρώτησα αν έφτασαν να γινουν βλαστοκύστες μου είπε οτι επειδή εξελίσσονται αργά ήταν ένα στάδιο πριν την βλαστοκύστη..Τι να πω,νομιζω δεν εχω πολλες ελπίδες αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω..Είπα και εγώ τον πόνο μου..

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Οχι δε κατάλαβες, δε κατουρήθηκα μόνο :oops:, το θεμα ειναι οτι σηκώθηκα αρον αρον να παω στη τουαλέτα κ δεν έκατσα στο κρεβάτι μου οσο έπρεπε. Τα άτιμα τα glucophage με έστειλαν (βρήκαν την ωρα)

πόσα glucophage πάιρνεις @Moana? Μου έχουν δώσει κ μενα γιατί κάνω ελαφριά υπογλυκαιμία. αυτό που με έχει μπερδέψει είναι που το δίνουν και στο ζάχαρο και στις υπογλυκαιμίες. Το ίδιο φάρμακο για ακριβώς τα αντίθετα συμπτώματα?? Πολύ καλή σου επιτυχία με τα εμβρυάκια σου!! Να μας πεις τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

2 μέρες ακόμα κορίτσια!.. Δεν ξέρω πραγματικά τι να νιώσω πρώτα... Είδα όνειρο όμως κ αυτό με τρομάζει... Ήταν σχεδόν το ίδιο με εκείνο που είχα δει 3 μέρες πριν τα αποτελέσματα της προηγούμενης φοράς.. Είδα ότι γελούσα πολυ κ ότι γελούσαν μαζί μου κ άλλοι άσχετοι άνθρωποι. Την προηγούμενη φορά είχα δει ότι γελούσα κ ότι ήμουν κ έγκυος.... Με ισοπέδωσε το όνειρο.... Πόσο εύχομαι να μην βγει αληθινό, αφού το γέλιο στο όνειρο σημαίνει "άσχημα νέα θα ακούσεις"....

Και εγω ειχα δει φουλ σκατα και πηρα αρνητικη και τα σκατα σημαινουν οτι παιρνεις λεφτα οποτε  οχι μονο δεν πηρα , εδωσα επιπλεον  για 2η ετ στο καπακι ..

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Χαμογέλα said:

πόσα glucophage πάιρνεις @Moana? Μου έχουν δώσει κ μενα γιατί κάνω ελαφριά υπογλυκαιμία. αυτό που με έχει μπερδέψει είναι που το δίνουν και στο ζάχαρο και στις υπογλυκαιμίες. Το ίδιο φάρμακο για ακριβώς τα αντίθετα συμπτώματα?? Πολύ καλή σου επιτυχία με τα εμβρυάκια σου!! Να μας πεις τα ευχάριστα!

Ξεκίνησα με μισό χάπι κάθε βραδυ για 7 ημέρες, την επομενη εβδομάδα μισό το πρωι κ μισό το βραδυ, με στόχο να αυξάνω ανα 7 ημέρες δόση κ να φτάσω 1 πρωι ενα βραδυ. Των 1000 mg μου έγραψε αλλα επειδή είχα των 850 παίρνω αυτα. Δεν ξέρω, προφανώς ρυθμίζει κ προς τα κατω αλλα κ προς τα πάνω; Νούμερο ενα παρενέργεια ειναι διάρροιες κ στομαχικές διαταραχές 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που περιμενουν μια θετική χοριακή να την έχουν και στις κοπέλες που είναι εγκυούλες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσουν επιτέλους τα μωράκια τους..Εμείς κάναμε χθες την δεύτερη εμβρυομεταφόρα με 2 έμβρυα 5ης μέρας,που δεν είμαι σίγουρη αν είναι μορίδια,γιατί η εμβρύολογος που την ρώτησα αν έφτασαν να γινουν βλαστοκύστες μου είπε οτι επειδή εξελίσσονται αργά ήταν ένα στάδιο πριν την βλαστοκύστη..Τι να πω,νομιζω δεν εχω πολλες ελπίδες αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω..Είπα και εγώ τον πόνο μου..

Early blastocysts?αντε με το καλό και εσυ μαζι  με μοανα ! ποσο ευχομαι να ειναι σε ολες σας θετικο!! Και ειστε αρκετες! !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Ξεκίνησα με μισό χάπι κάθε βραδυ για 7 ημέρες, την επομενη εβδομάδα μισό το πρωι κ μισό το βραδυ, με στόχο να αυξάνω ανα 7 ημέρες δόση κ να φτάσω 1 πρωι ενα βραδυ. Των 1000 mg μου έγραψε αλλα επειδή είχα των 850 παίρνω αυτα. Δεν ξέρω, προφανώς ρυθμίζει κ προς τα κατω αλλα κ προς τα πάνω; Νούμερο ενα παρενέργεια ειναι διάρροιες κ στομαχικές διαταραχές 

ναι εγώ επειδή έχω δυσκοιλιότητα μου λέει ουου τέλεια, θα σε βοηθήσει κιόλας!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα said:

ναι εγώ επειδή έχω δυσκοιλιότητα μου λέει ουου τέλεια, θα σε βοηθήσει κιόλας!! 

κ εγω δυσκοιλιότητα εχω, κ βρήκε την ωρα να βοηθήσει χαχαχα... ανάποδος άνθρωπος. Βοηθάει πάντως λένε (κ εμπειρικά μιλώντας). Ποσό καιρο το παίρνεις;

1 hour ago, island1 said:

Καλή επιτυχία!!!!!!!!!! Από την καρδιά μου μέσα!Ποτέ έχεις χοριακη; Τι εμβριακια έβαλες;

8/6 χοριακη. Του Αγίου πνεύματος, πάνω στην αργία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

κ εγω δυσκοιλιότητα εχω, κ βρήκε την ωρα να βοηθήσει χαχαχα... ανάποδος άνθρωπος. Βοηθάει πάντως λένε (κ εμπειρικά μιλώντας). Ποσό καιρο το παίρνεις;

ένα εξάμηνο περίπου, αλλά παίρνω πολύ μικρή δόση αν συγκρίνω με αυτά που έχω διαβάσει, ένα των 500 μετά το γεύμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Toxotaki said:

Καλησπέρα κορίτσια μου..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που περιμενουν μια θετική χοριακή να την έχουν και στις κοπέλες που είναι εγκυούλες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσουν επιτέλους τα μωράκια τους..Εμείς κάναμε χθες την δεύτερη εμβρυομεταφόρα με 2 έμβρυα 5ης μέρας,που δεν είμαι σίγουρη αν είναι μορίδια,γιατί η εμβρύολογος που την ρώτησα αν έφτασαν να γινουν βλαστοκύστες μου είπε οτι επειδή εξελίσσονται αργά ήταν ένα στάδιο πριν την βλαστοκύστη..Τι να πω,νομιζω δεν εχω πολλες ελπίδες αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω..Είπα και εγώ τον πόνο μου..

Μη προδικάζεις τπτ, κανε υπομονή κ θετικές σκέψεις οσο μπορεις. Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι αυτη τη φορα! Κ εμενα η ψυχολόγια μου ειναι μια πάνω, μια κατω 

Just now, Χαμογέλα said:

ένα εξάμηνο περίπου, αλλά παίρνω πολύ μικρή δόση αν συγκρίνω με αυτά που έχω διαβάσει, ένα των 500 μετά το γεύμα

ναι, ειναι μικρη η δόση. Το παίρνεις καιρο τωρα κ το εχει συνηθίσει ο οργανισμός σου. Ουτε στην αρχή σε πείραξε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Εννοείται ότι θα είναι μη χάνεις το κουράγιο σου από ένα παλιό όνειρο...ξου ξου μόνο θετικές σκέψεις! Όλα θα πάνε καλά!

Χαχχαχαχ!!! Ξου ξου!!! Μαρεσε!!! Όλα να πάνε καλά!!!! Οι τελευταίες ώρες θα είναι ακόμα πιο δύσκολες!!! Αχ!.. υπομονή είναι αρετή λένε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

ναι εγώ επειδή έχω δυσκοιλιότητα μου λέει ουου τέλεια, θα σε βοηθήσει κιόλας!! 

Χαχαχαχα ναι θα τρέχεις κάθε τρεις και λίγο στην τουαλέτα... χαχαχαχα γελάω αλλά ακριβώς τα ίδια έχω και εγώ!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Μη προδικάζεις τπτ, κανε υπομονή κ θετικές σκέψεις οσο μπορεις. Μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι αυτη τη φορα! Κ εμενα η ψυχολόγια μου ειναι μια πάνω, μια κατω 

ναι, ειναι μικρη η δόση. Το παίρνεις καιρο τωρα κ το εχει συνηθίσει ο οργανισμός σου. Ουτε στην αρχή σε πείραξε;

Απλά απο τα 13 ωάρια τα 10 ητανε ώριμα και μονο τα 4 γονιμοποιηθηκαν και ο γιατρος τα αφησε και τα 4 μεχρι την 5ημερα για βλαστοκυστες..Φυσικα χθες βαλαμε τα δυο που θεώρησαν καλυτερα και τα οποια οπως ειπα εξελισσόταν αργα και έφτασαν ενα στάδιο πριν..Και σημερα η εμβυολογος μου ειπε οτι δεν άντεξαν τα αλλα δυο μεχρι σημερα και δεν μπορούμε να καταψύξουμε..!!!στην ελλαδα διάβασα οτι αυτό τον κανουν μόνο όταν έχεις πολλά ωάρια..Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που περιμενουν μια θετική χοριακή να την έχουν και στις κοπέλες που είναι εγκυούλες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσουν επιτέλους τα μωράκια τους..Εμείς κάναμε χθες την δεύτερη εμβρυομεταφόρα με 2 έμβρυα 5ης μέρας,που δεν είμαι σίγουρη αν είναι μορίδια,γιατί η εμβρύολογος που την ρώτησα αν έφτασαν να γινουν βλαστοκύστες μου είπε οτι επειδή εξελίσσονται αργά ήταν ένα στάδιο πριν την βλαστοκύστη..Τι να πω,νομιζω δεν εχω πολλες ελπίδες αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω..Είπα και εγώ τον πόνο μου..

Μην σκέφτεσαι έτσι!!! Ίσως στο φυσικό τους χώρο να αναπτυχθουν πιο γρήγορα κ πιο καλά!!! Έχε εμπιστοσύνη!!! Μακάρι να σου πάνε όλα καλά!! Εδώ είμαστε ο,τι θες!!!

Just now, Nephelie είπε:

Και εγω ειχα δει φουλ σκατα και πηρα αρνητικη και τα σκατα σημαινουν οτι παιρνεις λεφτα οποτε  οχι μονο δεν πηρα , εδωσα επιπλεον  για 2η ετ στο καπακι ..

Χαχαχαχαχα!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...