Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 51 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Μακάρι να πιαστεί καλα!!

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ακομη μια αρνητική χοριακή για μένα. Συγκεκριμένα ,ειναι η τέταρτη. Δεν εχω λογια!Καλή επιτυχια σε ολες σας!!

  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pandora36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ακομη μια αρνητική χοριακή για μένα. Συγκεκριμένα ,ειναι η τέταρτη. Δεν εχω λογια!Καλή επιτυχια σε ολες σας!!

Γιατί όμως;;; Κ τεταρτη φορά;

Κάτι δε γίνεται σωστά δηλ; Δεν ξέρω πως το αντιμετωπιζετε, το ψάχνετε προφανώς...πόσο δύσκολο είναι ρε γμτ


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Γιατί όμως;;; Κ τεταρτη φορά;

Κάτι δε γίνεται σωστά δηλ; Δεν ξέρω πως το αντιμετωπιζετε, το ψάχνετε προφανώς...πόσο δύσκολο είναι ρε γμτ

Αχ, κορίτσι μου. Τέσσερα χρονια τωρα. Εχουμε κανει τις άπειρες εξετασεις. Σε ειδικό αιματολόγο , υστεροσκοπηση, προεμφυτευτική διάγνωση , εξέταση για χρωμοσομικές ανωμαλίες ( που βγήκε φυσιολογική), εχουμε αλλάξει δυο κέντρα ivf, το μονο που εχει βρεθεί ειναι χαμηλή αμη. Ειλικρινά , δε ξέρω τι αλλο πρεπει να κανω.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pandora36 είπε:

Αχ, κορίτσι μου. Τέσσερα χρονια τωρα. Εχουμε κανει τις άπειρες εξετασεις. Σε ειδικό αιματολόγο , υστεροσκοπηση, προεμφυτευτική διάγνωση , εξέταση για χρωμοσομικές ανωμαλίες ( που βγήκε φυσιολογική), εχουμε αλλάξει δυο κέντρα ivf, το μονο που εχει βρεθεί ειναι χαμηλή αμη. Ειλικρινά , δε ξέρω τι αλλο πρεπει να κανω.

Ουκ ολίγα δηλ...κ με έμβρυα διαφορετικων ημερών να υποθέσω....οι γιατροί ποια άλλη εξήγηση δίνουν;; Μήπως κάτι τρέχει με το ενδομήτριο.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Ουκ ολίγα δηλ...κ με έμβρυα διαφορετικων ημερών να υποθέσω....οι γιατροί ποια άλλη εξήγηση δίνουν;; Μήπως κάτι τρέχει με το ενδομήτριο.

Με βλαστοκύστες, πέντε ημερών , αφου τους εχει γινει προεμφυτευτική διάγνωση κ ολα οκ. Ειχα κανει και  εξετασεις για φλεγμονή στο ενδομήτριο , για natural killers , για θρομβοφιλιες , για αντιφωσφολιπιδικο και αλλα πολλα. Τωρα περιμένω να δω τι θα μου πουν και αυτοί. Εχω σκάσει .

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pandora36 είπε:

Με βλαστοκύστες, πέντε ημερών , αφου τους εχει γινει προεμφυτευτική διάγνωση κ ολα οκ. Ειχα κανει και  εξετασεις για φλεγμονή στο ενδομήτριο , για natural killers , για θρομβοφιλιες , για αντιφωσφολιπιδικο και αλλα πολλα. Τωρα περιμένω να δω τι θα μου πουν και αυτοί. Εχω σκάσει .

Ειλικρινά εύχομαι να βγάλεις άκρη! Έχεις κάνει ήδη πάρα πολλά!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pandora36 είπε:

Με βλαστοκύστες, πέντε ημερών , αφου τους εχει γινει προεμφυτευτική διάγνωση κ ολα οκ. Ειχα κανει και  εξετασεις για φλεγμονή στο ενδομήτριο , για natural killers , για θρομβοφιλιες , για αντιφωσφολιπιδικο και αλλα πολλα. Τωρα περιμένω να δω τι θα μου πουν και αυτοί. Εχω σκάσει 

Just now, Pandora36 είπε:
Just now, Pandora36 είπε:

Με βλαστοκύστες, πέντε ημερών , αφου τους εχει γινει προεμφυτευτική διάγνωση κ ολα οκ. Ειχα κανει και  εξετασεις για φλεγμονή στο ενδομήτριο , για natural killers , για θρομβοφιλιες , για αντιφωσφολιπιδικο και αλλα πολλα. Τωρα περιμένω να δω τι θα μου πουν και αυτοί. Εχω σκάσει 

Read more  

Εύχομαι σε ολες μας, τα καλύτερα!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pandora36 είπε:

Αχ, κορίτσι μου. Τέσσερα χρονια τωρα. Εχουμε κανει τις άπειρες εξετασεις. Σε ειδικό αιματολόγο , υστεροσκοπηση, προεμφυτευτική διάγνωση , εξέταση για χρωμοσομικές ανωμαλίες ( που βγήκε φυσιολογική), εχουμε αλλάξει δυο κέντρα ivf, το μονο που εχει βρεθεί ειναι χαμηλή αμη. Ειλικρινά , δε ξέρω τι αλλο πρεπει να κανω.

Πολυ λυπαμαι..η χαμηλη αμη δε λεει τιποτα..ειχα 0,3 για αυτο στο λεω κ υψηλη fah.. εχετε τσεκαρει κ το ενδομητριο προφανως απο τυχον μολυνση μικροβια κλπ. μηπως η μερα δεν ειναι σωστη; Το εχουμε δει κ αυτο...λογω λαθος μερα εμβρυομεταφορας

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Fifo είπε:

Γεια σας κορίτσια. 1η ivf και για μένα με 2 έμβρυα 3ης ημέρας και σήμερα πήρα αρνητική χοριακη. Έχω στην κατάψυξη ακόμα τρία έμβρυα 3ης ημέρας και περιμένω το γιατρό να με πάρει να δούμε πώς θα συνεχίσουμε. Δεν με παίρνει από κάτω, αλλά η απογοήτευση Κ το παράπονο είναι τεράστια. Καλή δύναμη σε όλες. 

Fifo σκέψου θετικά έχεις μια ακόμα προσπαθεια έτοιμη.!!! Ελπίζω να ειναι η τυχερή σου ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Πολυ λυπαμαι..η χαμηλη αμη δε λεει τιποτα..ειχα 0,3 για αυτο στο λεω κ υψηλη fah.. εχετε τσεκαρει κ το ενδομητριο προφανως απο τυχον μολυνση μικροβια κλπ. μηπως η μερα δεν ειναι σωστη; Το εχουμε δει κ αυτο...λογω λαθος μερα εμβρυομεταφορας

Τα εχουμε δει ολα, εκτός από τη μερα εμφύτευσης , νομιζω οτι ειναι μια ειδική εξέταση αυτή. Σας ευχαριστώ ολες για το ενδιαφέρον σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pandora36 είπε:

Αχ, κορίτσι μου. Τέσσερα χρονια τωρα. Εχουμε κανει τις άπειρες εξετασεις. Σε ειδικό αιματολόγο , υστεροσκοπηση, προεμφυτευτική διάγνωση , εξέταση για χρωμοσομικές ανωμαλίες ( που βγήκε φυσιολογική), εχουμε αλλάξει δυο κέντρα ivf, το μονο που εχει βρεθεί ειναι χαμηλή αμη. Ειλικρινά , δε ξέρω τι αλλο πρεπει να κανω.

Τελικά παιδιά δεν ξέρω κ εγώ... Αν τα ψάξεις όλα τι να σε παρηγορήσει ? 

Να πουμε  οτι δεν ήταν καλά τα έμβρυα? Τις ίδιες απορίες έχω κ εγώ.. Ολα δεν τα έχω ψάξει (εδώ το κατάλαβα) αλλά όσο. Ψάχνεις και δε βρίσκεις είναι τόσο αγχωτικό... Τι να πω... Σε καταλαβαίνω παντως και εγώ στην ίδια φάση είμαι... Τουλάχιστον σε ότι με έβαλαν να ψάξω δεν βρέθηκε κάτι που να εξηγεί τις αποτυχημένες εμφυτευσεις... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natty86 είπε:

Τελικά παιδιά δεν ξέρω κ εγώ... Αν τα ψάξεις όλα τι να σε παρηγορήσει ? 

Να πουμε  οτι δεν ήταν καλά τα έμβρυα? Τις ίδιες απορίες έχω κ εγώ.. Ολα δεν τα έχω ψάξει (εδώ το κατάλαβα) αλλά όσο. Ψάχνεις και δε βρίσκεις είναι τόσο αγχωτικό... Τι να πω... Σε καταλαβαίνω παντως και εγώ στην ίδια φάση είμαι... Τουλάχιστον σε ότι με έβαλαν να ψάξω δεν βρέθηκε κάτι που να εξηγεί τις αποτυχημένες εμφυτευσεις... 

Ο γιατρός μου υποστηρίζει ,τελικά, πως φταίει το έμβρυο , ανεξαρτήτως καλής προεμφυτικης διάγνωσης , για αυτο  και δεν εμφυτεύεται - αναπτύσσεται. Δε ξέρω τι να πω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pandora36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Ακομη μια αρνητική χοριακή για μένα. Συγκεκριμένα ,ειναι η τέταρτη. Δεν εχω λογια!Καλή επιτυχια σε ολες σας!!

Ποσο αισθανομαι τη θλιψη σου... Ποσο θελω να σου πιασω το χέρι κ να σου πω "σε καταλαβαίνω, ξερω πως νοιώθεις".. Εχεις απογοητευση κ θυμο, θλιψη κ ερωτηματα, ειμαι σιγουρη.. Εύχομαι να βρεθει λυση σε οσα ψαχνετε (διαβασα τις παρακατω απαντησεις σου..) και να κρατας σε λιγο καιρο ενα μωρακι στην αγκαλιά σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Ποσο αισθανομαι τη θλιψη σου... Ποσο θελω να σου πιασω το χέρι κ να σου πω "σε καταλαβαίνω, ξερω πως νοιώθεις".. Εχεις απογοητευση κ θυμο, θλιψη κ ερωτηματα, ειμαι σιγουρη.. Εύχομαι να βρεθει λυση σε οσα ψαχνετε (διαβασα τις παρακατω απαντησεις σου..) και να κρατας σε λιγο καιρο ενα μωρακι στην αγκαλιά σου! 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου! Εύχομαι τα καλύτερα σε εσενα και την οικογένειά σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pandora36 είπε:

Ο γιατρός μου υποστηρίζει ,τελικά, πως φταίει το έμβρυο , ανεξαρτήτως καλής προεμφυτικης διάγνωσης , για αυτο  και δεν εμφυτεύεται - αναπτύσσεται. Δε ξέρω τι να πω. 

Τι να πω ... Πάντως αν όχι μεταπτυχιακό ,ένα απλό πτυχιο στο 

εξωσωματικη&αυτό ψάξιμο

Εξωσωματικη&ψυχολογία 

Ας ερθει να μας το δώσει κάποιος κρίμα ειναι .... :-)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...