Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Εγω ειχα. Κ δεν το χε βρει ή ψαξει ο πρώτος μου γυναικολογος οταν ξεκινησα να εχω θεματα. Αποτελεσμα: 5 φορεςαιμα. πώς γεννηθηκε αυτο το παιδι ειναι θαυμα, κ σωθηκε λογω συγκυριων. Η θρομβοφιλια μπορεί για καποιον που δε γνωρίζει να ναι τιποτα. Η ξαδερφη μου εχασε ενα μωρο απο αυτο. Η κουμπαρα μου 2. Δεν το γραφω για να τρομοκρατηθεις, απλα ειναι αμαρτια να κανεις την προσπάθεια κ να μην εχεις έλεγξει αυτο. 

Ποιος γιατρός τα γράφει; Αιματολόγος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rose7 είπε:

Ποιος γιατρός τα γράφει; Αιματολόγος;

Εγω τις εκανα μονη μου και ηταν πολλες διαφορετικες εξετάσεις, κ όπως καταλαβαίνεις ο κουκος αηδονι. Δεν ξέρω αν γραφονται. Καποια κοπέλα που τις εγραψε ας μας πει. Απλα τωρα σκεψου οτι κανω inohep κάθε μερα κ θα κανω κ 1 μηνα αφότου γεννησω με το καλο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Εγω τις εκανα μονη μου και ηταν πολλες διαφορετικες εξετάσεις, κ όπως καταλαβαίνεις ο κουκος αηδονι. Δεν ξέρω αν γραφονται. Καποια κοπέλα που τις εγραψε ας μας πει. Απλα τωρα σκεψου οτι κανω inohep κάθε μερα κ θα κανω κ 1 μηνα αφότου γεννησω με το καλο. 

Ειδα κι εγώ ένα πακέτο σε εργαστήριο στην Αθήνα 270€. Σκέφτομαι μήπως κάνω τίποτα εξετάσεις τώρα που θα έρθω Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Ποιος γιατρός τα γράφει; Αιματολόγος;

Καλησπέρα κι από μένα εγώ με δύο στην σειρά αποβολές πήγα σε μια τοπ αιματολογο και με έκανε φύλλο και φτερό.απλα πρέπει να πας κοντά σε μια αποβολή ας πούμε ηηη με το που μείνεις έγκυος να δεις αιματολογο αμέσως αν υπάρχει υποψία θρομβοφιλιας.οπωσδηποτε αιματολογος να σε δει.μονη σου δεν μπορείς να κάνεις αυτές τις εξετάσεις.κατ αρχήν είναι πανάκριβες πρέπει κάποιες να τις γράψεις.εγω ας πούμε που όσα γινόταν τα έγραψα μου βγήκε περίπου στα 150 αν θυμάμαι μαζί με του συζύγου μου.και χωριά η γιατρός.

Just now, Mareva είπε:

Εγω τις εκανα μονη μου και ηταν πολλες διαφορετικες εξετάσεις, κ όπως καταλαβαίνεις ο κουκος αηδονι. Δεν ξέρω αν γραφονται. Καποια κοπέλα που τις εγραψε ας μας πει. Απλα τωρα σκεψου οτι κανω inohep κάθε μερα κ θα κανω κ 1 μηνα αφότου γεννησω με το καλο. 

Μήπως ξέρει κάποια από σας κορίτσια,εγώ μπαίνω στο δύσκολες στιγμές,αλλά ίσως ξέρετε εσείς...έκανα προγεστερόνη σήμερα 22 μέρα κύκλου 15,2.λεει κάτι αυτό για την ποιότητα της ωορηξιας;;;το πιο πολύ που έχω φτάσει ήταν κάποτε με κλομιφαινη πήγε 20.πρεπει να έκανα ωορηξια πριν οχτώ μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Ειδα κι εγώ ένα πακέτο σε εργαστήριο στην Αθήνα 270€. Σκέφτομαι μήπως κάνω τίποτα εξετάσεις τώρα που θα έρθω Ελλάδα.

Καλησπερα..πακετο θρομβοφιλιας εννοεις..?εγω αν θυμαμαι καλα πληρωσα 190 το πακετο στην Αθηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω πληρωσα παρα πολλα χρηματα... Εκανα σε νοσοκομείο κάποιες κ σε ιδιωτικο μικροβιολογικο καποιες αλλες. Μετα την περυσινή αποβολη βεβαια πηγα. Πληρωσα τα μαλλια του κεφαλιου μου. Αφου μπορεί να γραψει αιματολογος δεν το συζητω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλησπέρα κι από μένα εγώ με δύο στην σειρά αποβολές πήγα σε μια τοπ αιματολογο και με έκανε φύλλο και φτερό.απλα πρέπει να πας κοντά σε μια αποβολή ας πούμε ηηη με το που μείνεις έγκυος να δεις αιματολογο αμέσως αν υπάρχει υποψία θρομβοφιλιας.οπωσδηποτε αιματολογος να σε δει.μονη σου δεν μπορείς να κάνεις αυτές τις εξετάσεις.κατ αρχήν είναι πανάκριβες πρέπει κάποιες να τις γράψεις.εγω ας πούμε που όσα γινόταν τα έγραψα μου βγήκε περίπου στα 150 αν θυμάμαι μαζί με του συζύγου μου.και χωριά η γιατρός.

Μήπως ξέρει κάποια από σας κορίτσια,εγώ μπαίνω στο δύσκολες στιγμές,αλλά ίσως ξέρετε εσείς...έκανα προγεστερόνη σήμερα 22 μέρα κύκλου 15,2.λεει κάτι αυτό για την ποιότητα της ωορηξιας;;;το πιο πολύ που έχω φτάσει ήταν κάποτε με κλομιφαινη πήγε 20.πρεπει να έκανα ωορηξια πριν οχτώ μέρες.

Ότι έκανες ωορρηξία σημαίνει. Είναι καλό το 15. Με κλομιφαινη προφανώς είχες παραπάνω από ένα ωάριο για αυτό βγήκε 20.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna Boo89 είπε:

Ότι έκανες ωορρηξία σημαίνει. Είναι καλό το 15. Με κλομιφαινη προφανώς είχες παραπάνω από ένα ωάριο για αυτό βγήκε 20.

Ευ;χαριστω πολύ για την απάντηση.ε;ναι δύο εγκυμοσύνες με κλομιφαινη έπιασα και η τελευταία ήταν δίδυμα.αα έτσι εξηγειται.δεν πήγαν καλά βέβαια και οι δύο.οποτρ τώρα παλεύω με τον οργανισμό μου.οτι γίνει.ευχαριστω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια εγω πληρωσα παρα πολλα χρηματα... Εκανα σε νοσοκομείο κάποιες κ σε ιδιωτικο μικροβιολογικο καποιες αλλες. Μετα την περυσινή αποβολη βεβαια πηγα. Πληρωσα τα μαλλια του κεφαλιου μου. Αφου μπορεί να γραψει αιματολογος δεν το συζητω.. 

Ναι γιατί κινηθηκες αυτοβούλως.εμενα μετ έστειλε ο καινούριος γυναίκολογος που επέλεξα.αν το άφηνα στην κρίση μου θα πήγαινα σε αιματολογο του χωριού μου.ευτυχως μου τα χωσε ο γιατρός κ πήγα στην καλύτερη.και με έψαξε για τα πάντα.μεχρι κοιλιοκακη,βιταμίνες κλπ.μου έδωσε μπουσουλα.με φόρτωσε βιταμίνες,μου έδωσε προληπτική αγωγή με τι να ξαναμεινώ έγκυος.θελει παρακολούθηση το θεμα.δεν μπορούμε εμείς ηη ακόμα κ ο γυναικολόγος μας να το αξιολογισουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Ναι γιατί κινηθηκες αυτοβούλως.εμενα μετ έστειλε ο καινούριος γυναίκολογος που επέλεξα.αν το άφηνα στην κρίση μου θα πήγαινα σε αιματολογο του χωριού μου.ευτυχως μου τα χωσε ο γιατρός κ πήγα στην καλύτερη.και με έψαξε για τα πάντα.μεχρι κοιλιοκακη,βιταμίνες κλπ.μου έδωσε μπουσουλα.με φόρτωσε βιταμίνες,μου έδωσε προληπτική αγωγή με τι να ξαναμεινώ έγκυος.θελει παρακολούθηση το θεμα.δεν μπορούμε εμείς ηη ακόμα κ ο γυναικολόγος μας να το αξιολογισουν. 

μπορείς να μου στείλεις σε μήνυμα την αιματολογο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ευ;χαριστω πολύ για την απάντηση.ε;ναι δύο εγκυμοσύνες με κλομιφαινη έπιασα και η τελευταία ήταν δίδυμα.αα έτσι εξηγειται.δεν πήγαν καλά βέβαια και οι δύο.οποτρ τώρα παλεύω με τον οργανισμό μου.οτι γίνει.ευχαριστω και πάλι.

Σου εύχομαι ότι κι αν κάνεις τα καλύτερα ! ❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι γιατί κινηθηκες αυτοβούλως.εμενα μετ έστειλε ο καινούριος γυναίκολογος που επέλεξα.αν το άφηνα στην κρίση μου θα πήγαινα σε αιματολογο του χωριού μου.ευτυχως μου τα χωσε ο γιατρός κ πήγα στην καλύτερη.και με έψαξε για τα πάντα.μεχρι κοιλιοκακη,βιταμίνες κλπ.μου έδωσε μπουσουλα.με φόρτωσε βιταμίνες,μου έδωσε προληπτική αγωγή με τι να ξαναμεινώ έγκυος.θελει παρακολούθηση το θεμα.δεν μπορούμε εμείς ηη ακόμα κ ο γυναικολόγος μας να το αξιολογισουν. 

Καθε αλλο. Ο εξωσωματικος με παρεπεμψε στο μικροβιολογικο. Μετα την αποβολη ψαχτηκα με αιματολογο αλλα οχι εγω, μεσω φιλης απο το νοσοκομείο κ ετσι κατεληξα στο νοσοκομείο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...