Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Dimitra93 είπε:

Λυπάμαι πολυ κορίτσι μου...έχεις μια μεγάλη αγκαλιά και από εμένα.ο γιατρός τι σ είπε?είχες κάνει μια χοριακη κ τώρα η δεύτερη κ έπεσε?πφφ...εύχομαι η επόμενη να είναι κ η τυχερή

Ναι ακριβώς...μάλλον έφταιγαν τα έμβρυα ενώ ήταν τέλεια...θα συζητήσουμε τον Σεπτέμβρη τώρα τις λεπτομέρειες κ πώς θα προχωρήσουμε.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, σε όλες σας! Εγκυουλες κ οι κοπέλες που είναι σε αναμονή!! Οι υπόλοιπες να χουμε δύναμη να προσπαθήσουμε πάλι!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα, δεν ήξερα που να γράψω.. Παίρνω μμ utrogestan και cyclacul μετά από δεύτερη έμβρυομεταφορά σε φυσικό κυκλο (συνεχόμενη). Διανύω την 5η μέρα και ενώ μέχρι τώρα δεν είχα συμπτώματα περα απο λίγη υπνηλία, σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα ελαφρά και ζαλάδα το απόγευμα 2 ώρες μετά το utrogestan.. Ερώτηση: παρενέργεια ή να χαρω? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Ελα κορίτσι μου! Ολα καλα θα πανε.. Λιγη υπομονη ακομη.. Εχεις δευτερα απο οτι θυμάμαι χοριακη; Εγω εχω λιγα καφε, ερχονται κ φευγουν, ξαπλα παραμενω κ περιμενω τις 17. Οσο δεν εχω ροη, οσο δε βλέπω αιμα κοκκινο, νοιωθω ηρεμια.. 

Μπράβο κορίτσι! Τα πας όλο και καλύτερα.

Εγω κανονικά Τρίτη αλλά λέω μα πάω την Δευτέρα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malntalia είπε:

Καλησπερα, δεν ήξερα που να γράψω.. Παίρνω μμ utrogestan και cyclacul μετά από δεύτερη έμβρυομεταφορά σε φυσικό κυκλο (συνεχόμενη). Διανύω την 5η μέρα και ενώ μέχρι τώρα δεν είχα συμπτώματα περα απο λίγη υπνηλία, σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα ελαφρά και ζαλάδα το απόγευμα 2 ώρες μετά το utrogestan.. Ερώτηση: παρενέργεια ή να χαρω? 

Απο υπνηλια τσιμπηματα πονους κ πρηξιματα αστα να πανε..στοχος για βελακια εχει γινει η κοιλια

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μπράβο κορίτσι! Τα πας όλο και καλύτερα.

Εγω κανονικά Τρίτη αλλά λέω μα πάω την Δευτέρα.

Αντε εχω αγωνια!! Θα δεις ολα καλα θα πανε!!! Πλησιάζει η χαρη της Παναγιας.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Marina800 said:

Η διαδικασία ειναι ως εξής στην Κυπρο: εφοσον είσαι δικαιουχος του ΓΕΣΥ - αντιστοιχο εοππυ, σου χορηγει το νοσοκομειο δωρεαν τα φαρμακα, και αφού ολοκληρώσεις και την ετ και πληρώσεις το κεντρο σου (εγω έδωσα 4200), αιτείσαι στο υπουργείο υγείας για να σου επιστραφεί το ποσό των 2500. Επίσης αιματολογικές και ορμονικές εξετάσεις και φάρμακα (αντιπηκτικες και προγεστερονη και οτι αλλο σου χορηγησουν οι γιατροι) καλύπτονται απο το ΓΕΣΥ και πληρώνεις τη συμμετοχή σου. Τα χρήματα σου επιστρέφονται μετά από 2-3 μηνες (θέλω να ελπίζω) και δικαιουσαι να επαναλάβεις αυτη τη διαδικασια συνολικά 4 φορες.    

 

Μια χαρά μου ακούγεται, στην Ελλάδα μη φανταστείς ότι είναι πιο οικονομικά. Και δικαιούσαι μόνο για 2 προσπάθειες τα φάρμακα της ωοληψίας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Απο υπνηλια τσιμπηματα πονους κ πρηξιματα αστα να πανε..στοχος για βελακια εχει γινει η κοιλια

Η ημερομηνία της Χ οριακής φαντάζει μακρυάαν. Η δικιά σου ποτε είναι? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Malntalia said:

Καλησπερα, δεν ήξερα που να γράψω.. Παίρνω μμ utrogestan και cyclacul μετά από δεύτερη έμβρυομεταφορά σε φυσικό κυκλο (συνεχόμενη). Διανύω την 5η μέρα και ενώ μέχρι τώρα δεν είχα συμπτώματα περα απο λίγη υπνηλία, σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα ελαφρά και ζαλάδα το απόγευμα 2 ώρες μετά το utrogestan.. Ερώτηση: παρενέργεια ή να χαρω? 

Όλα πιθανά-κ ή τα φάρμακα ή το χαρμόσυνο ή και τα δυο μαζί. Κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά.... καλή επιτυχία εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Όλα πιθανά-κ ή τα φάρμακα ή το χαρμόσυνο ή και τα δυο μαζί. Κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά.... καλή επιτυχία εύχομαι!

Ευχαριστώ!! Έτσι μου είπε και ο γιατρός μιας και είναι δευτερη φορά, να μην ψάχνω συμπτώματα.. Αλλά παντα ψάχνεις.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Malntalia said:

Ευχαριστώ!! Έτσι μου είπε και ο γιατρός μιας και είναι δευτερη φορά, να μην ψάχνω συμπτώματα.. Αλλά παντα ψάχνεις.. 

Εννοεειται! Ανθρώπινο είναι. Τόσο άγχος και κούραση σωματική κ ψυχική! Μακάρι να είναι συμπτώματα καλών μαντάτων! Στο εύχομαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα!!!! Πρώτη φορά σας γράφω. Εκανα και εγώ μεταφορα και σήμερα ειναι η 4η ημερα, τις προηγούμενες ημερες ειχα πονακια χαμηλα, αλλα απο σημερα τίποτα.. Να ανησυχώ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinafotou είπε:

Κοριτσια καλημέρα!!!! Πρώτη φορά σας γράφω. Εκανα και εγώ μεταφορα και σήμερα ειναι η 4η ημερα, τις προηγούμενες ημερες ειχα πονακια χαμηλα, αλλα απο σημερα τίποτα.. Να ανησυχώ;;; 

Οχι κορίτσι μου. Καλη επιτυχια καταρχας! Οι πονοι θα έρχονται κ θα φεύγουν, οπως κ τα πρηξιματα, οπως ολα αυτα που θα νοιώθεις. Ειτε οφειλονται μονο στην προγεστερονη, ειτε σε μια επιτυχης εγκυμοσυνη, ετσι θα νοιώθεις κ τωρα μεχρι τη χοριακη αλλα κ μετα που θα σαι εγκυος! Να ξεκουραστεις κ να φροντισεις τιν εαυτο σου, να εχεις βοήθεια αυτες τις μερες κ ολα καλα θα πανε! Να πιστεψεις στο/α εμβρυακι/α σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Οχι κορίτσι μου. Καλη επιτυχια καταρχας! Οι πονοι θα έρχονται κ θα φεύγουν, οπως κ τα πρηξιματα, οπως ολα αυτα που θα νοιώθεις. Ειτε οφειλονται μονο στην προγεστερονη, ειτε σε μια επιτυχης εγκυμοσυνη, ετσι θα νοιώθεις κ τωρα μεχρι τη χοριακη αλλα κ μετα που θα σαι εγκυος! Να ξεκουραστεις κ να φροντισεις τιν εαυτο σου, να εχεις βοήθεια αυτες τις μερες κ ολα καλα θα πανε! Να πιστεψεις στο/α εμβρυακι/α σου! 

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.. Ξέρεις ολες αυτες τις ημέρες οσο χαλαρή και να είσαι γυρναει ολο απο το μυαλο σου.. Εσυ πότε εκανες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...