Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σιγά μηνυμα μου έστειλε. Αυτός θυμάται ένα κατεψυγμένο γιαυτο είπε να κάνουμε φυσικό ή  μίνι διέγερση για να πάρουμε κανα δυο. Από Σεπτέμβρη όπως και να έχει. Είμαι κουρασμένη πολύ άλλωστε και θέλω μία παύση.

Εννοείται να κανεις παύση να απολαύσεις μπανάκια κ με καθαρό μυαλό πάμε από Σεπτέμβρη...

Just now, Rose7 είπε:

Αυτο ισχύει αλλά είμαι εξωτερικό και με καλύπτει η ασφάλεια εδώ οπότε οικονομικά για εμένα δεν αλλάζει κάτι.

Ψυχολογικό είναι περισσότερο το θέμα μου...

Α είσαι εκτός Ελλάδας οκ, όμως το έχετε ψάξει με καμιά εξέταση παραπάνω; Για συζητα το με το γιατρό κ εγώ αυτό θα κάνω.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rose7 είπε:

Αυτο ισχύει αλλά είμαι εξωτερικό και με καλύπτει η ασφάλεια εδώ οπότε οικονομικά για εμένα δεν αλλάζει κάτι.

Ψυχολογικό είναι περισσότερο το θέμα μου...

Οκ τότε 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Εννοείται να κανεις παύση να απολαύσεις μπανάκια κ με καθαρό μυαλό πάμε από Σεπτέμβρη...

Α είσαι εκτός Ελλάδας οκ, όμως το έχετε ψάξει με καμιά εξέταση παραπάνω; Για συζητα το με το γιατρό κ εγώ αυτό θα κάνω.

Ναι περσι έκανα και λαπαροσκόπηση και βρέθηκαν εστίες ενδομητρίωσης...με το γιατρό συζήτησα για το πρωτόκολλο της μεταφοράς αλλά θεωρεί ότι είναι οκ οπότε πάω με το ίδιο για την επόμενη ετ.

Αν βγει πάλι αρνητικό θα πάω να ξανασυζητήσω πριν την επόμενη διέγερση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Εννοείται να κανεις παύση να απολαύσεις μπανάκια κ με καθαρό μυαλό πάμε από Σεπτέμβρη...

Α είσαι εκτός Ελλάδας οκ, όμως το έχετε ψάξει με καμιά εξέταση παραπάνω; Για συζητα το με το γιατρό κ εγώ αυτό θα κάνω.

Τι εξετάσεις εννοεις; Τι σκέφτεσαι;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες που δεν έχω κάνει είναι για θρομβοφιλία και για ένα γονίδιο που σχετίζεται την απορρόφηση του φυλλικού οξέος.

Πιστεύετε ότι χρειάζεται να κάνω για θρομβοφιλία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Τι εξετάσεις εννοεις; Τι σκέφτεσαι;

 

Just now, Rose7 είπε:

Οι μόνες που δεν έχω κάνει είναι για θρομβοφιλία και για ένα γονίδιο που σχετίζεται την απορρόφηση του φυλλικού οξέος.

Πιστεύετε ότι χρειάζεται να κάνω για θρομβοφιλία;

Κ γω για θρομβοφιλια σκέφτομαι κ μήπως κάνω καρυότυπο δικό μου...παίζει ρόλο η προγεστερόνη λέτε αν ήταν χαμηλή;;; Αλλά πήρα μετά κ ενέσεις...

Σκέψεις είναι αυτές...δεν είχαν καθόλου διάθεση να πάω από κοντά κ είπαμε από Σεπτέμβρη να τα πούμε...τώρα είμαι καλύτερα. Επίσης κάτι που είδα στις εξετάσεις δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο ομως:χρόνος μερικής θρομβοπλαστινης βγήκε 26.8 ενώ το όριο ξεκινά από 29...ξέρει καμιά τι είναι αυτό;; Το είχα κάνει πριν την ωοληψια..δεν μου είπαν ότι έχω θέμα οπότε δεν το έψαξα.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Οι μόνες που δεν έχω κάνει είναι για θρομβοφιλία και για ένα γονίδιο που σχετίζεται την απορρόφηση του φυλλικού οξέος.

Πιστεύετε ότι χρειάζεται να κάνω για θρομβοφιλία;

Εχεις αποβολές στο ιστορικό σου ή κληρονομικότητα;

Just now, Moomin είπε:

 

Κ γω για θρομβοφιλια σκέφτομαι κ μήπως κάνω καρυότυπο δικό μου...παίζει ρόλο η προγεστερόνη λέτε αν ήταν χαμηλή;;; Αλλά πήρα μετά κ ενέσεις...

Σκέψεις είναι αυτές...δεν είχαν καθόλου διάθεση να πάω από κοντά κ είπαμε από Σεπτέμβρη να τα πούμε...τώρα είμαι καλύτερα. Επίσης κάτι που είδα στις εξετάσεις δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο ομως:χρόνος μερικής θρομβοπλαστινης βγήκε 26.8 ενώ το όριο ξεκινά από 29...ξέρει καμιά τι είναι αυτό;; Το είχα κάνει πριν την ωοληψια..δεν μου είπαν ότι έχω θέμα οπότε δεν το έψαξα.

Και ο δικός μου το ίδιο μου είπε από Σεπτέμβρη.

δεν ξέρω αλλά αφού είπαν οκ αυτοί ξέρουν. 

Θρομβοφιλία είχα κάνει μετά την βιοχημική πριν χρόνια όμως. Καλό θα ήταν να κανείς. Καρυοτυπο λες; Μήπως όμως να σε συμβουλεύσει ο γιατρός πρώτα; Επειδή κοστίζει σαν εξέταση. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εχεις αποβολές στο ιστορικό σου ή κληρονομικότητα;

Και ο δικός μου το ίδιο μου είπε από Σεπτέμβρη.

δεν ξέρω αλλά αφού είπαν οκ αυτοί ξέρουν. 

Θρομβοφιλία είχα κάνει μετά την βιοχημική πριν χρόνια όμως. Καλό θα ήταν να κανείς. Καρυοτυπο λες; Μήπως όμως να σε συμβουλεύσει ο γιατρός πρώτα; Επειδή κοστίζει σαν εξέταση. 

Ναι κοστίζει γτ αν πάω σε δημόσιο θα περιμένω μήνες...καλά θα τον συμβουλευτώ κ θα δούμε...για θρομβοφιλια θα κάνω σίγουρα. Σου είπε κ σένα έτσι ε, τώρα είναι κ κλειστά τα κέντρα....να ηρεμήσει κ ο οργανισμος...τη προηγούμενη εβδομάδα ήμουν χάλια, τωρα ηρέμησα.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εχεις αποβολές στο ιστορικό σου ή κληρονομικότητα;

 

Όχι δεν έχω αποβολές γιατί φυσιολογικά δεν μένω έγκυος...

ούτε η μαμά μου είχε αποβολες και μάλιστα έμεινε πολύ εύκολα έγκυος...

απλά σκέφτομαι τι έχει μείνει να τσεκάρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Ναι κοστίζει γτ αν πάω σε δημόσιο θα περιμένω μήνες...καλά θα τον συμβουλευτώ κ θα δούμε...για θρομβοφιλια θα κάνω σίγουρα. Σου είπε κ σένα έτσι ε, τώρα είναι κ κλειστά τα κέντρα....να ηρεμήσει κ ο οργανισμος...τη προηγούμενη εβδομάδα ήμουν χάλια, τωρα ηρέμησα.

Θα αδιαθετησω σε λίγες μέρες πρώτον και να αφήσουμε αυτόν τον κύκλο είπε και λογικό. Το κέντρο μας δεν κλείνει καθόλου απλά είναι μέρες διακοπών ξέρεις όποτε είναι λίγο υποτονικά. Τεσπα δεν πειράζει. Εγω προσπαθώ να συνέλθω. Έχω διαφορά να διαχειριστώ. Τρομερή πίεση στη δουλειά να φύγει ο Αύγουστος θέλω να ηρεμήσω.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Θα αδιαθετησω σε λίγες μέρες πρώτον και να αφήσουμε αυτόν τον κύκλο είπε και λογικό. Το κέντρο μας δεν κλείνει καθόλου απλά είναι μέρες διακοπών ξέρεις όποτε είναι λίγο υποτονικά. Τεσπα δεν πειράζει. Εγω προσπαθώ να συνέλθω. Έχω διαφορά να διαχειριστώ. Τρομερή πίεση στη δουλειά να φύγει ο Αύγουστος θέλω να ηρεμήσω.

Θα είσαι καλυτερα τις επόμενες μέρες αλλά έχεις κ τη δουλειά εσύ...ελπίζω να ηρεμήσεις γρήγορα.

Just now, Rose7 είπε:

Όχι δεν έχω αποβολές γιατί φυσιολογικά δεν μένω έγκυος...

ούτε η μαμά μου είχε αποβολες και μάλιστα έμεινε πολύ εύκολα έγκυος...

απλά σκέφτομαι τι έχει μείνει να τσεκάρω

Δεν έχω τσεκαρει κάτι γιατί κάνω πρώτη φορά, μακάρι να σε βοηθούσα ίσως να αφήσεις λίγο τον οργανισμό να συνέλθει...


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dimitra93 said:

Κορίτσια τα νέα μου δεν είναι καλά.... εξωμήτριο και από αύριο χειρουργείο.....μια στις χίλιες μετά από εξωσωματική και όμως αυτή ήμουν εγώ...νιώθω τόσο άδεια....ότι ο Θεός με έχει εγκαταλείψει πια....χάνω τη δύναμη Μ σιγά σιγά...νομίζω Ως εδώ αντέχω ...

Αχ παναγία μου...Πάλι καλά που το είδαν στον υπέρηχο! Πάλι καλά που δεν σε πρόλαβε τίποτα χειρότερο! Καλή ανάρρωση, πες μας τα νέα σου όταν με το καλό βγεις και συνέλθεις...Έχω και εγώ 2 εξωμήτρια στο ιστορικό μου, ένα σε κάθε σάλπιγγα αλλά δόξα το θεό, ξεπερνιέται!

Just now, νικηαντωνια81 said:

Θα αδιαθετησω σε λίγες μέρες πρώτον και να αφήσουμε αυτόν τον κύκλο είπε και λογικό. Το κέντρο μας δεν κλείνει καθόλου απλά είναι μέρες διακοπών ξέρεις όποτε είναι λίγο υποτονικά. Τεσπα δεν πειράζει. Εγω προσπαθώ να συνέλθω. Έχω διαφορά να διαχειριστώ. Τρομερή πίεση στη δουλειά να φύγει ο Αύγουστος θέλω να ηρεμήσω.

Κουράγιο κοριτσάκι μου...έχεις βασανιστεί και εσύ πάρα πολύ...Μπορείς όμως τώρα να κάνεις τις βουτιές που λέγαμε!!!!Να πας με τον Νικόλα σου που σίγουρα του έλειψε η θάλασσα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αχ παναγία μου...Πάλι καλά που το είδαν στον υπέρηχο! Πάλι καλά που δεν σε πρόλαβε τίποτα χειρότερο! Καλή ανάρρωση, πες μας τα νέα σου όταν με το καλό βγεις και συνέλθεις...Έχω και εγώ 2 εξωμήτρια στο ιστορικό μου, ένα σε κάθε σάλπιγγα αλλά δόξα το θεό, ξεπερνιέται!

Κουράγιο κοριτσάκι μου...έχεις βασανιστεί και εσύ πάρα πολύ...Μπορείς όμως τώρα να κάνεις τις βουτιές που λέγαμε!!!!Να πας με τον Νικόλα σου που σίγουρα του έλειψε η θάλασσα!!

Ουουουου εννοείται!!!!!! Καλά αυτός πάει και με τη γιαγιά μέσο βδομάδα αλλά από ΣΚ πάλι μαζί χαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Οι μόνες που δεν έχω κάνει είναι για θρομβοφιλία και για ένα γονίδιο που σχετίζεται την απορρόφηση του φυλλικού οξέος.

Πιστεύετε ότι χρειάζεται να κάνω για θρομβοφιλία;

Εγω ειχα. Κ δεν το χε βρει ή ψαξει ο πρώτος μου γυναικολογος οταν ξεκινησα να εχω θεματα. Αποτελεσμα: 5 φορεςαιμα. πώς γεννηθηκε αυτο το παιδι ειναι θαυμα, κ σωθηκε λογω συγκυριων. Η θρομβοφιλια μπορεί για καποιον που δε γνωρίζει να ναι τιποτα. Η ξαδερφη μου εχασε ενα μωρο απο αυτο. Η κουμπαρα μου 2. Δεν το γραφω για να τρομοκρατηθεις, απλα ειναι αμαρτια να κανεις την προσπάθεια κ να μην εχεις έλεγξει αυτο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...