Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, koukou84 είπε:

Ούτε εγώ περίμενα τέτοια πτώση. Και μάλλον γίνεται είμαι ένα παράδειγμα. Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου μια τεράστια χοριακη και σε σένα. Είδα ότι είσαι στην αναμονή. 

Σε ευχαριστώ! Την προηγούμενη φορά είχα αίμα πριν τη χοριακη. Δεν είχαμε τσεκαρει προγεστερονη. Μου είπε κ έκανα προλουτεξ αλλά δεν το σώσαμε. Είχα ρωτήσει μήπως φταίει η προγεστερονη κ μου είχε πει όχι..

Παίρνεις πρωί κ βράδυ; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moomin είπε:

Σε ευχαριστώ! Την προηγούμενη φορά είχα αίμα πριν τη χοριακη. Δεν είχαμε τσεκαρει προγεστερονη. Μου είπε κ έκανα προλουτεξ αλλά δεν το σώσαμε. Είχα ρωτήσει μήπως φταίει η προγεστερονη κ μου είχε πει όχι..

Παίρνεις πρωί κ βράδυ; Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Καλά μπορεί να λέω και βλακείες και εγώ.Σοκαρίστηκα με τη μείωση άκουσα και το γιατρό μου ανήσυχο και έκπληκτο με αυτό.  Ίσως να θέλω να πιαστώ από καπου και να βρω το πρόβλημα. Ναι κάνω πρωί βράδυ προλουτεξ και πρωί-μεσημέρι-βράδυ πλέον και ουτρο και ο Θεός μαζί μου. Την Τετάρτη θα πάω από κει να μου γράψουν κάτι φάρμακα και θα τον ρωτήσω από κοντά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας! 9η μέρα ετ χοριακη 500 κάτι,προγεστερονη 44. Συγκρατημένη αισιόδοξη επειδή είχα πάλι θετικό αλλά δεν προχώρησε. Σήμερα 13η μέρα χοριακη 2300 κάτι ΑΛΛΑ προγεστερονη 21! Σοκ!! Και ο γιατρός προβληματίστηκε αλλά προσπάθησε να μην με αγχώσει. Έκανα 2 προλουτεξ και κολπικά 1 ουτρο. Συνεχίζω με 2 προλουτεξ, 3 κολπικά ουτρο και έκανα και μια lentogest. Και την Πέμπτη επανάληψη προγεστερονης. Απογοητεύτηκα αρκετά μπορώ να πω. Τα βλέπω όλα μαύρα. 

Ο γιατρος μου ειχε μια περιπτωση με αίσιο τελος.σε μια γυναικα απο θες:νικη/ειχε θεμα με προγεστερονη κ εχανε εμβρυα με φυσιολογικες συλληψεις κ κανεις δε μπορουσε να βοηθησει..εχασε 7 εμβρυα η χοριακη επεφτε στη περιπτωση της..απευθύνθηκε σε εκεινον για εξωσωματικη της ειπε οτι δε θα σου κανω αφου μενεις εγκυος,οταν ξαναμεινεις παρε με τηλ κ για 8η φορα μενει κ ξανα αρχίζει κ πεφτει.Ε τη πλάκωσε σε ουτρο τη μερα κ κολπο κ στομα /προλουτεξ/λεντοτζεστ κ σικλακουρ ..τα παντα ολα κ το εσωσε..πολυ καλα εκανε ο γιατρος σου το ελέγχετε θα κανετε κ εξ αιματος κ ολα καλα να πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ο γιατρος μου ειχε μια περιπτωση με αίσιο τελος.σε μια γυναικα απο θες:νικη/ειχε θεμα με προγεστερονη κ εχανε εμβρυα με φυσιολογικες συλληψεις κ κανεις δε μπορουσε να βοηθησει..εχασε 7 εμβρυα η χοριακη επεφτε στη περιπτωση της..απευθύνθηκε σε εκεινον για εξωσωματικη της ειπε οτι δε θα σου κανω αφου μενεις εγκυος,οταν ξαναμεινεις παρε με τηλ κ για 8η φορα μενει κ ξανα αρχίζει κ πεφτει.Ε τη πλάκωσε σε ουτρο τη μερα κ κολπο κ στομα /προλουτεξ/λεντοτζεστ κ σικλακουρ ..τα παντα ολα κ το εσωσε..πολυ καλα εκανε ο γιατρος σου το ελέγχετε θα κανετε κ εξ αιματος κ ολα καλα να πανε!!!!

Μωρε μπράβο!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ο γιατρος μου ειχε μια περιπτωση με αίσιο τελος.σε μια γυναικα απο θες:νικη/ειχε θεμα με προγεστερονη κ εχανε εμβρυα με φυσιολογικες συλληψεις κ κανεις δε μπορουσε να βοηθησει..εχασε 7 εμβρυα η χοριακη επεφτε στη περιπτωση της..απευθύνθηκε σε εκεινον για εξωσωματικη της ειπε οτι δε θα σου κανω αφου μενεις εγκυος,οταν ξαναμεινεις παρε με τηλ κ για 8η φορα μενει κ ξανα αρχίζει κ πεφτει.Ε τη πλάκωσε σε ουτρο τη μερα κ κολπο κ στομα /προλουτεξ/λεντοτζεστ κ σικλακουρ ..τα παντα ολα κ το εσωσε..πολυ καλα εκανε ο γιατρος σου το ελέγχετε θα κανετε κ εξ αιματος κ ολα καλα να πανε!!!!

Σε ευχαριστώ παρά πολύ μου δίνεις κουράγιο και ελπίδα! Με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου τα μωράκια σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, koukou84 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ μου δίνεις κουράγιο και ελπίδα! Με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου τα μωράκια σου. 

Σε ευχαριστω.επισης κοπελα μου!ετσι ειναι παντως θα κανετε εξετάσεις κ θα δειτε μπορει κ να σου αυξησει κ αλλα.φαντασου εμενα μου εγραφε καθε δευτερα κ εκανα prg & ε2 σε ολο το 1ο τριμηνο που το θεωρει κρισιμο κ σημαντικες αυτες.μεχρι που τα εκοψα στην αυχενικη που αναλαμβάνει ο πλακουντας κ μετα δε παιζει κανενα προβλημα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Σε ευχαριστω.επισης κοπελα μου!ετσι ειναι παντως θα κανετε εξετάσεις κ θα δειτε μπορει κ να σου αυξησει κ αλλα.φαντασου εμενα μου εγραφε καθε δευτερα κ εκανα prg & ε2 σε ολο το 1ο τριμηνο που το θεωρει κρισιμο κ σημαντικες αυτες.μεχρι που τα εκοψα στην αυχενικη που αναλαμβάνει ο πλακουντας κ μετα δε παιζει κανενα προβλημα...

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί να φτάσω μέχρι εκεί. Μετά από αποτυχία είναι δύσκολο να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου πάει στο άσχημο σενάριο. Βέβαια ναι νιώθω και μια ασφάλεια που τσεκάρουμε και βλέπουμε τις ορμόνες οπότε ίσως προλάβουμε κάτι άσχημο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί να φτάσω μέχρι εκεί. Μετά από αποτυχία είναι δύσκολο να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου πάει στο άσχημο σενάριο. Βέβαια ναι νιώθω και μια ασφάλεια που τσεκάρουμε και βλέπουμε τις ορμόνες οπότε ίσως προλάβουμε κάτι άσχημο. 

Καταννοώ απολυτα!!μετα απο αποτυχιες πως να σκεφτουμε θετικα;; μονο αρνητικα σκεφτομαστε ολες,κ ομως γυριζει ο τροχος..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 είπε:

Καλά μπορεί να λέω και βλακείες και εγώ.Σοκαρίστηκα με τη μείωση άκουσα και το γιατρό μου ανήσυχο και έκπληκτο με αυτό.  Ίσως να θέλω να πιαστώ από καπου και να βρω το πρόβλημα. Ναι κάνω πρωί βράδυ προλουτεξ και πρωί-μεσημέρι-βράδυ πλέον και ουτρο και ο Θεός μαζί μου. Την Τετάρτη θα πάω από κει να μου γράψουν κάτι φάρμακα και θα τον ρωτήσω από κοντά. 

Κατάλαβα...εγώ παίρνω βράδυ βασκλορ κ προλουτεξ το απόγευμα. Ελπίζω να σε βοηθήσει η προγεστερονη. Όλες ψαχνουμε κάτι να πιαστούμε αν δεν πάει καλά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Moomin @Nephele78 κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ! Να είστε καλά και ότι καλύτερο ευχομαι και στις δυο σας! 
@Moomin ευχομαι σε λίγες μέρες να διαβάσω τα ευχαριστα νέα σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, koukou84 είπε:

@Moomin @Nephele78 κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύ! Να είστε καλά και ότι καλύτερο ευχομαι και στις δυο σας! 
@Moomin ευχομαι σε λίγες μέρες να διαβάσω τα ευχαριστα νέα σου. 

Να σαι καλά! Εγώ κάνω υπομονή να πάω στις 12 μερες. 

Να σου πάνε όλα κατ'ευχην!

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει καμιά σας νέα?

Κι εγω  τριτη επαναληπτικη αυριο αν και στη δευτερη τα πραγματα δεν ηταν καθολου καλα. οποτε μαλλον για το τυπικο του πργαματος θα παω αυριο :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...