Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, ypatia88 είπε:

Καλή επιτυχία και στις 2! Έχετε συμπτώματα?

Να σαι καλά! Εγώ εχω σαν να έρχεται η περίοδος...αλλά είχα γενικά όλες αυτές τις μέρες...δεν δίνω σημασία..

Έχεις κάνει κ εσύ εμβρυομεταφορα;

Just now, happykar είπε:

Κι εγω  τριτη επαναληπτικη αυριο αν και στη δευτερη τα πραγματα δεν ηταν καθολου καλα. οποτε μαλλον για το τυπικο του πργαματος θα παω αυριο :(

Για να δούμε πως θα πάει! Μη χάνεις τη πίστη σου ακόμη! Άσε που μπερδεύεσαι έτσι, κανονικά πρέπει ανά δύο μέρες να το δεις..


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ypatia88 είπε:

Καλή επιτυχία και στις 2! Έχετε συμπτώματα?

Ευχαριστουμε πολυ! Περιμενεις κι εσυ χοριακη; Εγω ειχα αρκετα συμτωματα την 9η (που εκανα και την πρωτη χοριακη που ηταν θετικη) και 10η μερα αλλα απο 12 και μετα τιποτα. Μαλλον επειδη πεφτει.

Just now, Moomin είπε:

Να σαι καλά! Εγώ εχω σαν να έρχεται η περίοδος...αλλά είχα γενικά όλες αυτές τις μέρες...δεν δίνω σημασία..

Έχεις κάνει κ εσύ εμβρυομεταφορα;

Για να δούμε πως θα πάει! Μη χάνεις τη πίστη σου ακόμη! Άσε που μπερδεύεσαι έτσι, κανονικά πρέπει ανά δύο μέρες να το δεις..

Ειναι πολυ καλο που αισθανεσαι σαν να σου ερχεται περιοδος. ετσι αισθανομου κι εγω οταν ηταν θετικο! Μου ειπε ο γιατρος να παω μετα απο τρεις μερες γιατι ειναι το λιγοτερο που θελουν να δουν διπλασιασμο. Αλλα το καταλαβαινω το "συστημα" απο κατω πως δεν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

Ναι πάω την Παρασκευή για χοριακή...

Μεγάλη αγωνία.  Πριν την 9η δεν είχες τίποτα? 

Είμαι καινούρια κ δεν ξέρω πώς απαντάω ξεχωριστά στην κάθε μία. 

Καλα αποτελεσματα! Να πανε ολα τελεια! Βλαστοκυστες εχεις βαλει; Ειχα μετα την εμβρυομεταφορα και για τις επομενες δυο μερες και μετα τιποτα. Απολυτως. Ωσπου δεν αντεξα και πηγα την 9η για χοριακη και ηταν 145. Αλλο που μετα δεν προχωρησε...Εσυ εχεις συμπτωματα; ποσες μερες μετα την ετ εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Βάλαμε 4 ημερών μορίδιο, λίγο πριν το στάδιο της βλαστοκύστης και είμαι στην 9η μέρα. Μου είπαν Παρασκευή χοριακή. 

Είχα τις 2-3 πρώτες τραβήγματα, πονάκια ξέρεις σαν περιόδου αλλά ήπια. Από τότε σταδιακά μειώθηκαν μέχρι που τις 3 τελευταίες μέρες δεν εχω τίποτα. Μόνο όταν κουράζομαι νιώθω κάτι σαν τράβηγμα. Κατά τα άλλα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρα μου ακουγονται ολα αυτα!!! Καταλαβαινω την αγωνια σου οποτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κρατας τον εαυτο σου απασχολημενο! Αν ισχυει και το '88 στο nickname σου, τοτε εισαι πολυ μικρουλα και ολα ειναι με το μερος σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Βάλαμε 4 ημερών μορίδιο, λίγο πριν το στάδιο της βλαστοκύστης και είμαι στην 9η μέρα. Μου είπαν Παρασκευή χοριακή. 

Είχα τις 2-3 πρώτες τραβήγματα, πονάκια ξέρεις σαν περιόδου αλλά όχι ήπια. Από τότε σταδιακά μειώθηκαν μέχρι που τις 3 τελευταίες μέρες δεν εχω τίποτα. Μόνο όταν κουράζομαι νιώθω κάτι σαν τράβηγμα. Κατά τα άλλα τίποτα. 

Φρέσκα βάλατε;;; Με το καλό! Άσε από συμπτώματα δεν έχει νόημα να ψάχνουμε, νομίζω κακό μας κάνει.

Just now, happykar είπε:

Ευχαριστουμε πολυ! Περιμενεις κι εσυ χοριακη; Εγω ειχα αρκετα συμτωματα την 9η (που εκανα και την πρωτη χοριακη που ηταν θετικη) και 10η μερα αλλα απο 12 και μετα τιποτα. Μαλλον επειδη πεφτει.

Ειναι πολυ καλο που αισθανεσαι σαν να σου ερχεται περιοδος. ετσι αισθανομου κι εγω οταν ηταν θετικο! Μου ειπε ο γιατρος να παω μετα απο τρεις μερες γιατι ειναι το λιγοτερο που θελουν να δουν διπλασιασμο. Αλλα το καταλαβαινω το "συστημα" απο κατω πως δεν...

Τί να πω, ήξερα για δύο μέρες...ο,τι σου πει λοιπόν..κάνουμε υπομονη κ θα δούμε...εγώ με φουλ αίμα κ ήλπιζα τη προηγούμενη φορά. Ελπίζω εσύ να διαψευστεις...για αυτό που πιστεύεις δηλ για σένα. 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Ευχαριστώ πολύ. Ναι φρέσκο ένα. Τα υπόλοιπα στην κατάψυξη. Μικρή ηλικία κ κανένα γνωστό πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος και πρώτη προσπάθεια..

Για να δούμε.  Εσένα ποιά προσπάθεια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ypatia88 είπε:

 Ευχαριστώ πολύ. Ναι φρέσκο ένα. Τα υπόλοιπα στην κατάψυξη. Μικρή ηλικία κ κανένα γνωστό πρόβλημα ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος και πρώτη προσπάθεια..

Για να δούμε.  Εσένα ποιά προσπάθεια είναι?

Αν λες για μένα είναι η δεύτερη...η πρώτη ήταν βιοχημική, ανέβηκε λίγο η χοριακη κ έπεσε κ είχα πολύ αίμα από πριν τη χοριακη.

Εύχομαι να πετύχεις, αφού δεν έχετε κ θεματακια!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Μια χαρα μου ακουγονται ολα αυτα!!! Καταλαβαινω την αγωνια σου οποτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κρατας τον εαυτο σου απασχολημενο! Αν ισχυει και το '88 στο nickname σου, τοτε εισαι πολυ μικρουλα και ολα ειναι με το μερος σου!

Ευτυχώς κάνω τηλεργασία και περνάει η ώρα. Ισχύει το 88 ναι.. εύχομαι σε όλες μας το 2020 να λήξει αίσια!!

Just now, Moomin είπε:

Αν λες για μένα είναι η δεύτερη...η πρώτη ήταν βιοχημική, ανέβηκε λίγο η χοριακη κ έπεσε κ είχα πολύ αίμα από πριν τη χοριακη.

Εύχομαι να πετύχεις, αφού δεν έχετε κ θεματακια!

Σε ευχαριστώ πολύ! Έμαθες γιατί κατέληξε σε βιοχημική? Τυχαίο γεγονός?

Εύχομαι αύριο να έχουμε ευχάριστα νέα από σένα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ypatia88 είπε:

Ευτυχώς κάνω τηλεργασία και περνάει η ώρα. Ισχύει το 88 ναι.. εύχομαι σε όλες μας το 2020 να λήξει αίσια!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Έμαθες γιατί κατέληξε σε βιοχημική? Τυχαίο γεγονός?

Εύχομαι αύριο να έχουμε ευχάριστα νέα από σένα. 

Α ωραία, απασχολεισαι!

Όχι δεν ξέρουμε, δεν έγινε καλή εμφυτευση. Το πιο πιθανόν να οφείλεται σε τυχαίο γεγονός.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Καταρχάς εύχομαι σε όλες το συντομότερο με ένα μωρό στην αγκαλιά σας!

Σας διάβαζα γιατί προσπαθουσαμε για μωρό έτσι για να ξέρω τι με περιμένει σε περίπτωση που έκανα εξωσωματική....Το σκεφτόμουν έντονα....τελικά έμεινα έγκυος 4εβδ σήμερα..

14/12 χοριακη 353 πήγα στο γιατρο και μου έδωσε να πάρω φιλισιν και προγεστερόνη..και μου ζήτησε σε 2 μέρες να κάνω επανάληψη χοριακη και προγεστερόνη

16/12 χοριακη 1169 προγεστερόνη 120 όταν τα όρια στο πρώτο τρίμηνο είναι 4 έως 33

Ξέρει κάποια να μου πει τι συμβαίνει; ο γιατρός μου είπε να μην  ξανα πάρω προγεστερόνη και θα με δει το πρωί...αν ξέρει κάποια κοπέλα κάτι ας μου πει γιατί ανησυχώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Καταρχάς εύχομαι σε όλες το συντομότερο με ένα μωρό στην αγκαλιά σας!

Σας διάβαζα γιατί προσπαθουσαμε για μωρό έτσι για να ξέρω τι με περιμένει σε περίπτωση που έκανα εξωσωματική....Το σκεφτόμουν έντονα....τελικά έμεινα έγκυος 4εβδ σήμερα..

14/12 χοριακη 353 πήγα στο γιατρο και μου έδωσε να πάρω φιλισιν και προγεστερόνη..και μου ζήτησε σε 2 μέρες να κάνω επανάληψη χοριακη και προγεστερόνη

16/12 χοριακη 1169 προγεστερόνη 120 όταν τα όρια στο πρώτο τρίμηνο είναι 4 έως 33

Ξέρει κάποια να μου πει τι συμβαίνει; ο γιατρός μου είπε να μην  ξανα πάρω προγεστερόνη και θα με δει το πρωί...αν ξέρει κάποια κοπέλα κάτι ας μου πει γιατί ανησυχώ 

Συγχαρητήρια!!! Ειχατε κάποιο θέμα κ σκεφτόσουν εξωσωματικη;

Για την προγεστερονη δεν νομίζω ότι είναι κακο που έχεις τόσο αλλά ρώτα κ στο τοπικ της εξωσωματικής μήπως το διαβάσει κάποια κοπέλα που ξέρει. Όλα καλά θα πάνε!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Καταρχάς εύχομαι σε όλες το συντομότερο με ένα μωρό στην αγκαλιά σας!

Σας διάβαζα γιατί προσπαθουσαμε για μωρό έτσι για να ξέρω τι με περιμένει σε περίπτωση που έκανα εξωσωματική....Το σκεφτόμουν έντονα....τελικά έμεινα έγκυος 4εβδ σήμερα..

14/12 χοριακη 353 πήγα στο γιατρο και μου έδωσε να πάρω φιλισιν και προγεστερόνη..και μου ζήτησε σε 2 μέρες να κάνω επανάληψη χοριακη και προγεστερόνη

16/12 χοριακη 1169 προγεστερόνη 120 όταν τα όρια στο πρώτο τρίμηνο είναι 4 έως 33

Ξέρει κάποια να μου πει τι συμβαίνει; ο γιατρός μου είπε να μην  ξανα πάρω προγεστερόνη και θα με δει το πρωί...αν ξέρει κάποια κοπέλα κάτι ας μου πει γιατί ανησυχώ 

Καλησπέρα! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

Ξανακάνε μια εξέταση προγεστερόνης... εγώ είχα κάνει 2 μέρες πριν τη καθυστέρηση και μου την έβγαλαν >60 έτσι έγραφε, δεν έπαιρνα τίποτα, έκανα ξανά 2 μέρες μετά σε άλλο εργαστήριο ήταν 39.1 και άλλες 2 μέρες μετά κ ήταν 39.6... άρα ή το εργαστήριο με το >60 είχε κάνει λάθος ή ήταν κάποια διακύμανση, γιατί είχα διαβάσει τότε ότι μέσα στη μέρα συμβαίνει κ αυτό... πάντως σίγουρα δεν είναι ανησυχητική η μεγάλη, το αντίθετο θα ήταν!

Just now, Moomin said:

Συγχαρητήρια!!! Ειχατε κάποιο θέμα κ σκεφτόσουν εξωσωματικη;

Για την προγεστερονη δεν νομίζω ότι είναι κακο που έχεις τόσο αλλά ρώτα κ στο τοπικ της εξωσωματικής μήπως το διαβάσει κάποια κοπέλα που ξέρει. Όλα καλά θα πάνε!

Περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Να έχεις μια τέλεια χοριακή!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Συγχαρητήρια!!! Ειχατε κάποιο θέμα κ σκεφτόσουν εξωσωματικη;

Για την προγεστερονη δεν νομίζω ότι είναι κακο που έχεις τόσο αλλά ρώτα κ στο τοπικ της εξωσωματικής μήπως το διαβάσει κάποια κοπέλα που ξέρει. Όλα καλά θα πάνε!

14 μήνες προσπάθειας με 0 αποτελέσματα και η οριακή μου ηλικία σχεδόν 42 αυτά με έκαναν να το σκεφτώ 

Σ ευχαριστώ πολύ 

Just now, olpapa said:

Καλησπέρα! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

Ξανακάνε μια εξέταση προγεστερόνης... εγώ είχα κάνει 2 μέρες πριν τη καθυστέρηση και μου την έβγαλαν >60 έτσι έγραφε, δεν έπαιρνα τίποτα, έκανα ξανά 2 μέρες μετά σε άλλο εργαστήριο ήταν 39.1 και άλλες 2 μέρες μετά κ ήταν 39.6... άρα ή το εργαστήριο με το >60 είχε κάνει λάθος ή ήταν κάποια διακύμανση, γιατί είχα διαβάσει τότε ότι μέσα στη μέρα συμβαίνει κ αυτό... πάντως σίγουρα δεν είναι ανησυχητική η μεγάλη, το αντίθετο θα ήταν!

Περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Να έχεις μια τέλεια χοριακή!!! :wub:

Για να σου πω την αλήθεια σκέφτηκα ότι κάποιο λάθος έχει γίνει..Εκτός και εάν φταει το γάλα που ήπια πριν το κάνω...χαχα

Θα το ξανα κάνω θα μου πει αύριο ο γιατρός πότε.

Just now, Moomin said:

Συγχαρητήρια!!! Ειχατε κάποιο θέμα κ σκεφτόσουν εξωσωματικη;

Για την προγεστερονη δεν νομίζω ότι είναι κακο που έχεις τόσο αλλά ρώτα κ στο τοπικ της εξωσωματικής μήπως το διαβάσει κάποια κοπέλα που ξέρει. Όλα καλά θα πάνε!

Μια μεγάλη χοριακη σου εύχομαι και εγώ για αύριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...