Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Γεια σας κορίτσια... Μόλις εγγράφηκα .. είχα την ανάγκη να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία της έμβρυο μεταφοράς...

Έκανα κι εγώ έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκύστες μετά από απόψυξη την Τετάρτη 1/12 ... Μετά από 5 προσπάθειες με πρωτόκολλα, είναι η πρώτη μου φορά που προχώρησα σε εμβρυομεταφορά... Η αγωνία τεράστια... Είναι και ο σύζυγός μου σε ένταση κάποιες στιγμές και σήμερα διαφωνούσαμε σε κάτι και για λίγη ώρα αναστατώθηκα... Ταράχθηκα... Μετά προσπάθησα να ηρεμήσω γιατί φοβήθηκα... Έχετε κάποια εμπειρία? Λέτε να έχει επηρεαστεί η διαδικασία της εμφύτευσης? Περιμένω με αγωνία και σε λίγες μέρες την 10/12 να κάνω τη β-χοριακη...

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Θα σου πω ότι πέντε μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά τράκαρε ο μεγάλος γιος μου. Κατέβηκα τρέχοντας δύο ορόφους και έτρεξα σχεδόν ένα χιλιόμετρο και είχα πλανταξει στο κλάμα. Ο μπέμπης μου τώρα είναι 25 μηνών και κοιμάται. Μην αγχώνεσαι δεν χάνονται τόσο εύκολα τα μωράκια μας. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Συγχαρητήρια!!Σου εύχομαι μόνο καλά νέα από τώρα!! Σχετικά με τη χοριακη, σου ανακοινωνουν μόνο το νούμερο η σου λένε αν είναι εντάξει σχετικά με την ημέρα του κύκλου κλτ; 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου είπαν ότι για πρώτη χοριακη είναι πολύ καλή και θα κάνω μια επαναληπτική την Τετάρτη που θα έχουμε κλείσει 2 βδομάδες από την εμβρυομεταφορα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω τέστ σήμερα  10 η μέρα από την οβιτρελ θα είναι ανόητο;;;

 

19 ώρες πρίν, NataSou είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χοριακη 130 μονάδες!!! Δεν το πιστεύω τρέμω ολόκληρη!! Σας εύχομαι κι εσάς σύντομα να έχετε τα πιο όμορφα νέα!!

Μπράβο κορίτσι μου 

Καλούς διπλασιασμόυς 

Ήμουν σίγουρη για σένα μετά το τεστ που είδαμε

Ελπιζουμε να σε ακολουθήσουμε σε λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Αν κάνω τέστ σήμερα  10 η μέρα από την οβιτρελ θα είναι ανόητο;;;

 

Μπράβο κορίτσι μου 

Καλούς διπλασιασμόυς 

Ήμουν σίγουρη για σένα μετά το τεστ που είδαμε

Ελπιζουμε να σε ακολουθήσουμε σε λίγες μέρες

Νομίζω πως είναι οριακά.... Μπορεί να δείξει ψευδώς θετικό λόγω της ένεσης

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Αν κάνω τέστ σήμερα  10 η μέρα από την οβιτρελ θα είναι ανόητο;;;

 

Μπράβο κορίτσι μου 

Καλούς διπλασιασμόυς 

Ήμουν σίγουρη για σένα μετά το τεστ που είδαμε

Ελπιζουμε να σε ακολουθήσουμε σε λίγες μέρες

Εχεις τεστακι στο σπίτι δηλαδή και κρατιέσαι ακόμα;;!!!!!!

Νομίζω ότι με τόσο καλά έμβρυα που έβαλες θα εχεις θετικό αποτέλεσμα 

Για να δούμε.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Εχεις τεστακι στο σπίτι δηλαδή και κρατιέσαι ακόμα;;!!!!!!

Νομίζω ότι με τόσο καλά έμβρυα που έβαλες θα εχεις θετικό αποτέλεσμα 

Για να δούμε.

Ρε συ εγώ τα παίρνω με το κιλό έχω πάνω από 40 

Χαχαχαχα

Δεν είμαι ο τύπος που περιμένω μωρέ για τη χοριακη και τέτοια 

Όχι όχι 

Τεστ μέχρι τελικής πτώσης Κ ότι γίνει

Χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Ρε συ εγώ τα παίρνω με το κιλό έχω πάνω από 40 

Χαχαχαχα

Δεν είμαι ο τύπος που περιμένω μωρέ για τη χοριακη και τέτοια 

Όχι όχι 

Τεστ μέχρι τελικής πτώσης Κ ότι γίνει

Χαχαχαχα

Και φυσικά έκανα τώρα που περίμενα λίγες ώρες να μην έχω πάει τουαλέτα γιατί όλο το βράδυ δεν σταμάτησα να πηγαίνω και βγήκε θετικό 

Ας το κοιτάζω να το χαρώ λοιπόν 

Κ αν είναι ψευδώς θετικό ας ευχαριστήσω τη φίλη μου την οβιτρελ που μου έδωσε αυτή τη χαρά 

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα όλες με αγωνία περιμένουμε και ελπίζουμε για το πολυπόθητο μεγάλο νούμερο χοριακης....Εγώ εχθες 6 μέρες από την εμβρυομεταφορα είχα όλη την ημέρα πιασμενη μεση ειδικά όταν ξαπλωνα δεν μπορούσα να βρω σημείο να με βολέψει και το στήθος μου ποναγε αρκετά και εννοείτε πρησμενο!!Σήμερα τίποτα ούτε μεση ούτε το στήθος ποναει πολύ ελαχιστα στα πλάγια..τι να πω μια έρχονται τα συμπτωματα μια φεύγουν έχω και ζαλάδα από τα φάρμακα αυτά χαχαχα!!Το παθαίνει καμία μια να της έρχονται τα συμπτωματα και μια να της φεύγουν?Με έχει πιάσει η ανησυχία μου τωρα:mellow:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ellidr είπε:

Και φυσικά έκανα τώρα που περίμενα λίγες ώρες να μην έχω πάει τουαλέτα γιατί όλο το βράδυ δεν σταμάτησα να πηγαίνω και βγήκε θετικό 

Ας το κοιτάζω να το χαρώ λοιπόν 

Κ αν είναι ψευδώς θετικό ας ευχαριστήσω τη φίλη μου την οβιτρελ που μου έδωσε αυτή τη χαρά 

Χαχαχαχα

Σου εύχομαι μια μεγάλη χορταστική χοριακή!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Konisn είπε:

Σου εύχομαι μια μεγάλη χορταστική χοριακή!!!!!!!! 

Καλά έχω μέλλον ακόμα 

Αλλά μακάρι σ ευχαριστώ 

 

πρίν από 20 λεπτά , Didimakia είπε:

Κορίτσια καλημέρα όλες με αγωνία περιμένουμε και ελπίζουμε για το πολυπόθητο μεγάλο νούμερο χοριακης....Εγώ εχθες 6 μέρες από την εμβρυομεταφορα είχα όλη την ημέρα πιασμενη μεση ειδικά όταν ξαπλωνα δεν μπορούσα να βρω σημείο να με βολέψει και το στήθος μου ποναγε αρκετά και εννοείτε πρησμενο!!Σήμερα τίποτα ούτε μεση ούτε το στήθος ποναει πολύ ελαχιστα στα πλάγια..τι να πω μια έρχονται τα συμπτωματα μια φεύγουν έχω και ζαλάδα από τα φάρμακα αυτά χαχαχα!!Το παθαίνει καμία μια να της έρχονται τα συμπτωματα και μια να της φεύγουν?Με έχει πιάσει η ανησυχία μου τωρα:mellow:

Εγώ κορίτσι μου είναι η δεύτερη μέρα που έχω ήπιους πόνους περιόδου 

Και διάφορα τσιμπήματα σε κανονικό κύκλο είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστερησης 

Το στήθος τούμπανο και πονάει αρκετά και είμαι στην έκτη μέρα κ εγώ 

Ειδωμεν

πρίν από 27 λεπτά , Konisn είπε:

Σου εύχομαι μια μεγάλη χορταστική χοριακή!!!!!!!! 

Το έβαλα προφίλ για πείτε μου γνώμες όσες γνωρίζετε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλά έχω μέλλον ακόμα 

Αλλά μακάρι σ ευχαριστώ 

 

Εγώ κορίτσι μου είναι η δεύτερη μέρα που έχω ήπιους πόνους περιόδου 

Και διάφορα τσιμπήματα σε κανονικό κύκλο είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστερησης 

Το στήθος τούμπανο και πονάει αρκετά και είμαι στην έκτη μέρα κ εγώ 

Ειδωμεν

Και μένα είναι τούμπανο ο πόνος άρχισε από την 2η μέρα εμβρυομεταφορας και ποναγε μέχρι την 3η μέρα,σταμάτησε ο πόνος την 4η μέρα πολύ ελάχιστα όταν το ακουμπαγα την 5η με πέθανε και σήμερα πάλι τα ίδια πρησμενο ναι μεν αλλά πολύ λιγότερος πόνος δε μόνο όταν το πιέζω στα πλάγια!!Μου κάνει καψόνια :cry::grin:Την τελευταία φορά που είχα μείνει δεν είχα τίποτα σχεδόν...Οπότε τι ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Didimakia είπε:

Και μένα είναι τούμπανο ο πόνος άρχισε από την 2η μέρα εμβρυομεταφορας και ποναγε μέχρι την 3η μέρα,σταμάτησε ο πόνος την 4η μέρα πολύ ελάχιστα όταν το ακουμπαγα την 5η με πέθανε και σήμερα πάλι τα ίδια πρησμενο ναι μεν αλλά πολύ λιγότερος πόνος δε μόνο όταν το πιέζω στα πλάγια!!Μου κάνει καψόνια :cry::grin:Την τελευταία φορά που είχα μείνει δεν είχα τίποτα σχεδόν...Οπότε τι ψάχνω...

Ναι μη ψάχνεις 

Έτσι κ αλλιώς και έγκυος να είσαι πάντα πάνε και έρχονται τα συμπτώματα μια μέρα έτσι μια αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλά έχω μέλλον ακόμα 

Αλλά μακάρι σ ευχαριστώ 

 

Εγώ κορίτσι μου είναι η δεύτερη μέρα που έχω ήπιους πόνους περιόδου 

Και διάφορα τσιμπήματα σε κανονικό κύκλο είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστερησης 

Το στήθος τούμπανο και πονάει αρκετά και είμαι στην έκτη μέρα κ εγώ 

Ειδωμεν

Το έβαλα προφίλ για πείτε μου γνώμες όσες γνωρίζετε 

Φαίνονται 2 γραμμούλες!!!!!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ellidr είπε:

Ναι μη ψάχνεις 

Έτσι κ αλλιώς και έγκυος να είσαι πάντα πάνε και έρχονται τα συμπτώματα μια μέρα έτσι μια αλλιώς

Ναι όντως ισχύει το έχω βιώσει...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NataSou said:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου είπαν ότι για πρώτη χοριακη είναι πολύ καλή και θα κάνω μια επαναληπτική την Τετάρτη που θα έχουμε κλείσει 2 βδομάδες από την εμβρυομεταφορα. 

Άρα την έκανες πολύ νωρίς ε; Εγώ πάω αύριο που θα είναι η 16η μέρα από την ετ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...