Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Didimakia είπε:

Κορίτσια καλημέρα όλες με αγωνία περιμένουμε και ελπίζουμε για το πολυπόθητο μεγάλο νούμερο χοριακης....Εγώ εχθες 6 μέρες από την εμβρυομεταφορα είχα όλη την ημέρα πιασμενη μεση ειδικά όταν ξαπλωνα δεν μπορούσα να βρω σημείο να με βολέψει και το στήθος μου ποναγε αρκετά και εννοείτε πρησμενο!!Σήμερα τίποτα ούτε μεση ούτε το στήθος ποναει πολύ ελαχιστα στα πλάγια..τι να πω μια έρχονται τα συμπτωματα μια φεύγουν έχω και ζαλάδα από τα φάρμακα αυτά χαχαχα!!Το παθαίνει καμία μια να της έρχονται τα συμπτωματα και μια να της φεύγουν?Με έχει πιάσει η ανησυχία μου τωρα:mellow:

Εγώ κανένα σύμπτωμα και καμία παρενέργεια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Konisn είπε:

Εγώ κανένα σύμπτωμα και καμία παρενέργεια.....

Καλά δεν λέει κάτι εγώ σου λέω στην τελευταία μου εγκυμοσυνη δεν αισθανομουνα τίποτα...Υπομονή λοιπον

πρίν από 51 λεπτά , Konisn είπε:

Φαίνονται 2 γραμμούλες!!!!!!!!!

 

 

Νομίζω ότι εισαιαιαι :-D:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ellidr είπε:

Ούτε στήθος ,ούτε συχνοουρια ,ούτε πρήξιμο;; Τπτ;;

Τυχερή είσαι

Συχνοουρια εχω γιατι πινω πολυ νερο. Κατα τα αλλα τπτ απολυτως

πρίν από 23 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλά δεν λέει κάτι εγώ σου λέω στην τελευταία μου εγκυμοσυνη δεν αισθανομουνα τίποτα...Υπομονή λοιπον

Νομίζω ότι εισαιαιαι :-D:-D

Γενικά περίμενα να μου είναι πιο δύσκολο. Αλλά για κάποιο λόγο είμαι ήρεμη κ δε ψάχνω για συμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Giorgetta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ δεν έχω πάντα συμπτώματα τι να πω! Αύριο είναι η πολυπόθητη ημέρα της χωριακης!

Καλημέρα κορίτσι μου δηλαδή εννοείς μια έχεις μια δεν έχεις?Σαν και μένα και συ.Θα φανεί αύριο αντε με το καλό να μας στείλεις τα ευχάριστα κοριτσι!!!:D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Και φυσικά έκανα τώρα που περίμενα λίγες ώρες να μην έχω πάει τουαλέτα γιατί όλο το βράδυ δεν σταμάτησα να πηγαίνω και βγήκε θετικό 

Ας το κοιτάζω να το χαρώ λοιπόν 

Κ αν είναι ψευδώς θετικό ας ευχαριστήσω τη φίλη μου την οβιτρελ που μου έδωσε αυτή τη χαρά 

Χαχαχαχα

@Ellidr τι ωραίο θετικό τεστακι!! Είναι όντως οριακά από την οβιτρελ Αλλά δεν νομίζω να υπήρχε σε τόσο μεγάλη ποσότητα ώστε να ανιχνευθει μετά από 10 μέρες. Καλού κακού Κάνε άλλο ένα μεθαύριο! Αλλά νομίζω ότι είσαι εγκυουλα!!!:x

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Ούτε στήθος ,ούτε συχνοουρια ,ούτε πρήξιμο;; Τπτ;;

Τυχερή είσαι

Τις βλέπω κι εγω τις γραμμούλες!!!!!!! Μακαρι να πάνε καλά τα πράγματα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , NataSou είπε:

@Ellidr τι ωραίο θετικό τεστακι!! Είναι όντως οριακά από την οβιτρελ Αλλά δεν νομίζω να υπήρχε σε τόσο μεγάλη ποσότητα ώστε να ανιχνευθει μετά από 10 μέρες. Καλού κακού Κάνε άλλο ένα μεθαύριο! Αλλά νομίζω ότι είσαι εγκυουλα!!!:x

Αυτά ανιχνεύουν από 25 και πάνω νόμιζω 

Το ξέρω ότι είναι οριακά 

Αλλά είναι αρκετά έντονο 

Βλέπουμε πάλι αύριο

πρίν από 51 λεπτά , Giorgetta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ δεν έχω πάντα συμπτώματα τι να πω! Αύριο είναι η πολυπόθητη ημέρα της χωριακης!

Καλή επιτυχία ας συνεχιστούν οι μεγάλες χοριακες

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giorgetta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ δεν έχω πάντα συμπτώματα τι να πω! Αύριο είναι η πολυπόθητη ημέρα της χωριακης!

Με το καλό να έχεις μια ωραιότατη χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ellidr said:

Καλά έχω μέλλον ακόμα 

Αλλά μακάρι σ ευχαριστώ 

 

Εγώ κορίτσι μου είναι η δεύτερη μέρα που έχω ήπιους πόνους περιόδου 

Και διάφορα τσιμπήματα σε κανονικό κύκλο είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστερησης 

Το στήθος τούμπανο και πονάει αρκετά και είμαι στην έκτη μέρα κ εγώ 

Ειδωμεν

Το έβαλα προφίλ για πείτε μου γνώμες όσες γνωρίζετε 

Πολλά συγχαρητήρια!! Επειδή είμαι σχετικά καινούργια, μπορείς να μου πεις πως βλέπουμε τη φωτο;

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Θα σου πω ότι πέντε μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά τράκαρε ο μεγάλος γιος μου. Κατέβηκα τρέχοντας δύο ορόφους και έτρεξα σχεδόν ένα χιλιόμετρο και είχα πλανταξει στο κλάμα. Ο μπέμπης μου τώρα είναι 25 μηνών και κοιμάται. Μην αγχώνεσαι δεν χάνονται τόσο εύκολα τα μωράκια μας. 

Ελισάβετ μου ελπίζω όλα καλά... Σοκαριστικό... Σ' ευχαριστώ πολύ... Μακάρι να πάνε όλα καλά... Είναι μεγάλη η αγωνία... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...