Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Dosoula μου, ευχαριστώ για το μήνυμά σου και από εδώ. Εύχομαι και για σένα ότι καλύτερο. Αλήθεια, 4/4 δεν ήταν να κάνεις υπέρηχο; Τι έδειξαν τα αποτελέσματα; Θα περιμένουμε με αγωνία να μας ενημερώσεις. Εύχομαι ολόψυχα το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Dosoula μου, ευχαριστώ για το μήνυμά σου και από εδώ. Εύχομαι και για σένα ότι καλύτερο. Αλήθεια, 4/4 δεν ήταν να κάνεις υπέρηχο; Τι έδειξαν τα αποτελέσματα; Θα περιμένουμε με αγωνία να μας ενημερώσεις. Εύχομαι ολόψυχα το καλύτερο!

Αγαπητοι φιλοι οντως εχετε δικιο που δεν σας ενημερωσα για τα δικα μου νεα.Τελικα εκανα υπερηχο 4/4 ο λεμφαδενας καλα κρατει σαν μορφολογια δεν υποψιαζει τον ακτινολογο αλλα λογω του οτι ειναι στο σημειο του ιστορικου το ψαχνουμε.Τελικα την Παρασκευη επεμενε η γιατρος μου εδω να κανω και παρακεντηση πηγα λοιπον αλλα δυστυχως ειναι γυρω γυρω αγγεια και η καροτυδα και δεν μπορουν να μπουν στο συγκεκριμενο σημειο καθολου.Σημερα πηρα και τις αιματολογικες εξετασεις tg=0.3 antitg=15 οποτε λογω χαμηλης antitg δεν ανησυχει ακομα η γιατρος αλλα οφειλουμε να συνεχισουμε με αιματολογικες εξετασεις να το ελεγχουμε καθε μηνα και με υπερηχο καθε 3μηνο.Εγω κανω την κουφη και λεω σε ολους οτι ειμαι μια χαρα γιατι το πιστευω κιολας!!!!!!!Ευχομαι ολοι σας να ειστε καλα και να ξερετε οτι αν και δεν γραφω συχνα παντα σας διαβαζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Dosoula, πολυ καλα κανεις και βρισκεσαι σε φαση "ειμαι καλα και το δειχνω".

Πλεον οι εξετασεις σου θα ειναι ρουτινας και προληψης.

Θεωρω οτι ολο αυτο που συμβαινει σε ολους εδω μεσα, ειναι απλα ενα εμποδιο που ολοι αργα ή γρηγορα το ξεπερναμε και η ζωη μας συνεχιζεται με καλυτερα εφοδια και προοπτικες.

Χαιρομαι για ολους!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Dosoula καλησπερα!Το καλο ειναι οτι δεν βρεθηκε αιματολογικα κατι ανησυχητικο,αλλα σιγουρα καταλαβαινω την ψυχολογια σου,να πρεπει σε τακτα χρονικα διαστηματα να κανεις εξετασεις!Απο την στιγμη ομως που σε παρακολουθουν,μεινε ησυχη και προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι.Και εγω θα δωσω αιμα σε 2-3 εβδομαδες και η αληθεια ειναι οτι ενα σφιξιμο το νιωθω,γιατι πρεπει να μηδενιστει η TG.Τον Ιουνιο υπερηχο,γιατι εκτος των αλλων ,παρακολουθουν εναν λεμφαδενα υποχοικο και αντιδραστικο, 0,50 cm.Την προηγουμενη φορα ηθελαν να κανουν παρακεντηση.Eσενα πως ακριβως στον περιγραφουν και τι μεγεθος ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στο θέμα του πυρηνικού ιατρού; Γνωρίζετε κάποιον από τους κορυφαίους στην Αττική; Νομίζω ότι θα ήταν ίσως σκόπιμο να πάρω και τη δική του γνώμη διότι αυτός που έκανε το σπινθηρογράφημα στον άντρα μου δεν μου εμπνέει ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. Καλή δύναμη σε όλους.

Καλημερα Κισι!! Ειμαι η Ντιτα,ειχα το ιδιο προβλημα με τον αντρα σου και το ιωδιο το πηρα στο Μετροπολιταν τον Φεβρουαριο, με πυρηνικο τον κ. Χατζηπαναγιωτου, γιατρο με μεγάλη εμπειρια, απο το 1985 οπως ο ιδιος μου είπε, και μάλιστα πολυ χαρακτηριστικα δήλωσε οτι, απο τοτε, ΚΑΝΕΝΑΣ ασθενης του με παρομοιο προβλημα δεν ειχε δυσαρεστη εξελιξη!!! και ειναι και συμπαθητικος ανθρωπος, παντα κοντα στον ασθενη, να λυνει αποριες και να συζηταει χωρις αγχος και βιασυνες...και ειναι και καθυσηχαστικος!!

Δεν χανεις λοιπον τιποτα, να τον αναζητησεις στο Μετροπολιταν και να μιλησετε. Εχει και στη Γλυφαδα δικο του κεντρο πυρηνικης ιατρικης για σπινθηρογραφηματα και τα συναφη (με ολα τα ταμεια) οποτε εχεις και πιο προσωπικη επαφη, εκτος νοσοκομειου...πολυ βασικο! Θεωρω οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι τοοοοοσο πολυ!! Χαλαρωσε κι εσυ μην παθεις τιποτα, γιατι ειναι σιγουρο οτι ο αντρας σου θα το ξεπερασει, οντας ο ιδιος τοσο αισιοδοξος, πραγμα που αποτελει και τη μιση θεραπεια, οπως οι ιδιοι οι γιατροι λενε (για καθε περιπτωση!)....Η διευθυνση του κεντρου του ειναι,NUMED Δουσμανη 20 και Α. Μεταξα στη Γλυφαδα. Τηλ. 2108981734. Για κανε μια προσπαθεια, αν θες, κι εκει...και ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και απο μενα και χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία πάνω απ΄όλα.Τελικά κάνω επέμβαση στις 03/05 στο υγεία με χειρουργό τον κ. Λινό.Εχω αγχωθεί πολύ τοσογια την επέμβαση όσο και για τα αποτελέσματα ,όλο ιδέες κακές μου μπαίνουν...Ασε που τις τελευταίες μέρες νιώθω σαν να με ενοχλούν με πόνο οι όζοι,δεν ξέρω εαν είναι ιδέα μου ή εαν συμβαίνει αυτό και πότε.Είχε κάποιος από εσας παρόμοια συμπτώματα ?

Καλημερα Λανα!! Ειμαι η Ντιτα. Πιθανον να διαβασες για μενα στις σελιδες. Θελω απλα να σου πω οτι εγω εκανα την επεμβαση στο Ιασω general, δεν μου την εκανε ''φιρμα'' γιατρος αλλα ενας φίλος μου ο Γιαννης ο Κοζαδίνος, γενικος χειρουργος και επιμελητης στο Ιασω. Ούτε πονεσα, ούτε βραχνιασα, ουτε τίποτα... Μια χαρα πηγαν ολα, και την αλλη μερα σπιτι μου. Εφαγα και ηπια κανονικα και ολα καλαααααααααααααα!!! Εκανα μετα απι διμηνο και το ιωδιο και ολα τα σχετικα και τωρα ειμαι ''περδικι'', παω και γυμναστηριο κανονικα και να τα βγαλω ολα απ' το μυαλο μου μουείπαν ολοι οι γιατροι!!! Αυτο και κανω. Αν συμβει κατι (αλλο) στ μέλλον, θα το αντιμετωπισω τοτε. Αντε γιατι η ζωη ειναι μικρη για να τη σπαταλαμε σε:P:p πολλες πολλες μαυριλες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κισι!! Ειμαι η Ντιτα,ειχα το ιδιο προβλημα με τον αντρα σου και το ιωδιο το πηρα στο Μετροπολιταν τον Φεβρουαριο, με πυρηνικο τον κ. Χατζηπαναγιωτου, γιατρο με μεγάλη εμπειρια, απο το 1985 οπως ο ιδιος μου είπε, και μάλιστα πολυ χαρακτηριστικα δήλωσε οτι, απο τοτε, ΚΑΝΕΝΑΣ ασθενης του με παρομοιο προβλημα δεν ειχε δυσαρεστη εξελιξη!!! και ειναι και συμπαθητικος ανθρωπος, παντα κοντα στον ασθενη, να λυνει αποριες και να συζηταει χωρις αγχος και βιασυνες...και ειναι και καθυσηχαστικος!!

Δεν χανεις λοιπον τιποτα, να τον αναζητησεις στο Μετροπολιταν και να μιλησετε. Εχει και στη Γλυφαδα δικο του κεντρο πυρηνικης ιατρικης για σπινθηρογραφηματα και τα συναφη (με ολα τα ταμεια) οποτε εχεις και πιο προσωπικη επαφη, εκτος νοσοκομειου...πολυ βασικο! Θεωρω οτι δεν πρεπει να αγχωνεσαι τοοοοοσο πολυ!! Χαλαρωσε κι εσυ μην παθεις τιποτα, γιατι ειναι σιγουρο οτι ο αντρας σου θα το ξεπερασει, οντας ο ιδιος τοσο αισιοδοξος, πραγμα που αποτελει και τη μιση θεραπεια, οπως οι ιδιοι οι γιατροι λενε (για καθε περιπτωση!)....Η διευθυνση του κεντρου του ειναι,NUMED Δουσμανη 20 και Α. Μεταξα στη Γλυφαδα. Τηλ. 2108981734. Για κανε μια προσπαθεια, αν θες, κι εκει...και ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....

Ντίτα, καλημέρα. Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις και τις πληροφορίες. Σήμερα θα δω για πρώτη φορά την ενδοκρινολόγο που μου συνέστησαν (λεγεται Αλεβιζάκη Μαρία και είναι καθηγήτρια στην Ιατρική Σχολή της Αθήνας) και θα της δείξω όλο το φάκελο του άντρα μου για να μου πει τη γνώμη της και κυρίως- για να πω την αλήθεια- να μου πει πόσο ανησυχητικά είναι τα πράγματα στο στάδιο που βρισκόμαστε. Μετά από αυτό, να είσαι σίγουρη ότι θα έρθω σε επαφή με τον πυρηνικό ιατρό που ανέφερες (ο άντρας μου το δεύτερο επιτυχές χειρουργείο το έκανε άλλωστε στο Metropolitan) και εάν χρειαστεί άλλο σπινθηρογράφημα ή ιώδιο, μάλλον προς τα εκεί θα κατευθυνθούμε. Σε ευχαριστώ και πάλι από την καρδιά μου καθώς κάθε ενθαρρυντικός λόγος από την παρέα μας αυτή ειλικρινά μου δίνει δύναμη και αισιοδοξία, ιδίως σήμερα που είμαι παραπάνω αγχωμένη για το τι θα ακούσω από την ενδοκρινολόγο.

Εύχομαι ότι καλύτερο σε σένα και περαστικά σε όλους εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολη την παρεα.

Καλημερα Λανα!! Ειμαι η Ντιτα. ........................

...............τωρα ειμαι ''περδικι'', παω και γυμναστηριο κανονικα και να τα βγαλω ολα απ' το μυαλο μου μουείπαν ολοι οι γιατροι!!! Αυτο και κανω. Αν συμβει κατι (αλλο) στ μέλλον, θα το αντιμετωπισω τοτε. Αντε γιατι η ζωη ειναι μικρη για να τη σπαταλαμε σε:P:p πολλες πολλες μαυριλες....

:P:p:p:p:p Χαιρομαι πολυ για οσα αισθανεσαι μα και για οσα μεταδιδεις. Μπραβο!!!!

Ντίτα, καλημέρα...............

............ Σε ευχαριστώ και πάλι από την καρδιά μου καθώς κάθε ενθαρρυντικός λόγος από την παρέα μας αυτή ειλικρινά μου δίνει δύναμη και αισιοδοξία, ιδίως σήμερα που είμαι παραπάνω αγχωμένη για το τι θα ακούσω από την ενδοκρινολόγο.

Εύχομαι ότι καλύτερο σε σένα και περαστικά σε όλους εδώ.

Kisi, και μονο το γεγονος οτι εισαι στην παρεα μας, θα λειτουργησει θετικα και θα εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα. Πρεπει να σκεφτεσαι πως "ο,τι μας συμβαινει, ΠΡΕΠΕΙ να βρισκουμε τροπους να το αντιμετωπισουμε". Να πιστευεις οτι θα πανε ολα καλα.

Μολις γυρισεις απο την ενδοκρινολογο, ενημερωσε μας, σε παρακαλω. Θα περιμενουμε με αγωνια.

:P:p:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις γύρισα από την ενδοκρινολόγο. Πήγα μέσα στα μαύρα πανιά και γύρισα μες την τρελή χαρά και θα σας πω γιατί. Αφού πρώτα είδε όλο το φάκελο του άντρα μου, μου εξήγησε τα εξής: κατ'αρχήν ότι έπρεπε να κάνουμε το κάναμε και αυτό ήταν το ιώδιο. Τώρα θα πρέπει να περιμένουμε χωρίς κανένα άγχος να περάσουν 2 μήνες για να κάνουμε αξονική στο πνεύμονα και μαγνητική στο στομάχι. Η ίδια πιστεύει ότι το συκώτι είναι καθαρό και επιπλέον θεωρεί ότι το σπινθηρογράφημα είναι απλή ένδειξη και η γνωμάτευση του πυρηνικού ιατρού περί "απομακρυσμένων μεταστάσεων" δεν έχει καμία ισχύ διότι η όποια τέτοια γνωμάτευση μπορεί να γίνει μόνο με αξονική και μαγνητική (αναλόγως του οργάνου) και όχι με το σπινθηρογράφημα. Επίσης, λόγω της νεφροπάθειας του συζύγου μου είναι σχεδόν βέβαια ότι η απεικονίση δεν είναι ακριβής αλλά είναι πιο έντονα τα αποτελέσματα απότι είναι στην πραγματικότητα. Ακόμη, πολλές φορές λόγω της ιδιοσύστασης των οργάνων φαίνεται στο σπινθηρογράφημα ότι απορροφάται ιώδιο ενώ στην πραγματικότητα αυτό δεν συμβαίνει. Αλλά, μου εξήγησε ακόμη ότι επιπλέον, από τις βιοψίες φαίνεται ότι η μορφή του καρκινώματος δεν είναι επικίνδυνη και ότι η θυρεοσφαιρίνη που είχε μετρηθεί στον άντρα μου πριν το χειρουργείο ήταν ιδιαίτερα χαμηλή και δεν δικαιολογεί μετάσταση. Μετά από σχετική ερώτησή μου μου εξήγησε επίσης ότι κι αν ακόμα έχει γίνει μετάσταση στον πνεύμονα, θα καούν από το ιώδιο. "Κανείς δεν πεθαίνει από αυτή τη μορφή καρκίνου" μου είπε και ακόμα και σε εκείνες τις περιπτώσεις που τα καρκινικά κύταρα δεν απορροφούν ιώδιο (τέτοιες είναι αλλες μορφές καρκίνου του θυροειδούς και όχι ο θηλώδηςκαι θηλακιώδης), και πάλι η εξέλιξη είναι αργή και μιλάμε για δεκαετίες επιβίωσης των ασθενών. Τώρα περιμένει να της στείλω με φαξ τις ορμονολογικές εξετάσεις που έκανε ο αντρας μου πριν το ιώδιο τις οποίες θα πρέπει να ζητήσω από το νοσοκομείο για να δει τη θυρεοσφαιρίνη η οποία εάν είναι πολύ χαμηλή, θα δείξει εάν δικαιολογείται η απεικόνιση του σπινθηρογραφήματος. Μέχρι τα μέσα Ιούνη θα περιμένουμε χαλαρά.

Αχ, τι να πω! Σήμερα νοιώθω ότι ξαναγεννήθηκα και ότι πράγματι η παρέα μας και η θετική ενέργεια που μου στέλνετε μου έφερε γούρι! Αποφάσισα μάλιστα να πω τα σχετικά στον άντρα μου, τώρα που είναι καλά τα νέα, για να ανέβει και αυτός ψυχολογικά. Ελπίζω και οι εξετάσεις των νεφρών που θα κάνει αύριο στο νοσοκομείο να είναι καλές όπως ήταν τη τελευταία φορά.

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ για όλα. Θα είμαι κάθε μέρα κοντά της γιατι ο αγώνας του ενός θεωρώ ότι αφοράπλέον όλους μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τώρα που ξαναδιάβασα το μήνυμά μου κατάλαβα ότι από τη χαρά μου ξέχασα τα ελληνικά μου. Εννοούσα ότι θα μπαίνω στο forum μας κάθε μέρα για να αντλώ και να δίνω δύναμη και αισιοδοξία σε όλους. Θα σας αφήσω για σήμερα διότι νομίζω πως ήρθε η ώρα να κάνω και κάτι άλλο εκτός από τις μαύρες σκέψεις που έκανα τις τελευταίες ημέρες όπως να αλλάξω την εμφάνισή μου (λέω να πάω κομμωτήριο) και να παίξω περισσότερο με την κόρη μου. Φιλιά και πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kisi ,μπραβο ,πολυ χαιρομαι για τα αισιοδοξα νεα σου!!!!Ολα λοιπον θα ειναι περαστικα!!!Καλα θα κανεις επιτελους ν` ασχοληθεις με ευχαριστα πραγματα και με την κορουλα σου!!Φιλια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τώρα που ξαναδιάβασα το μήνυμά μου κατάλαβα ότι από τη χαρά μου ξέχασα τα ελληνικά μου. Εννοούσα ότι θα μπαίνω στο forum μας κάθε μέρα για να αντλώ και να δίνω δύναμη και αισιοδοξία σε όλους. Θα σας αφήσω για σήμερα διότι νομίζω πως ήρθε η ώρα να κάνω και κάτι άλλο εκτός από τις μαύρες σκέψεις που έκανα τις τελευταίες ημέρες όπως να αλλάξω την εμφάνισή μου (λέω να πάω κομμωτήριο) και να πσσότερο με την κόρη μου. Φιλιά

Κισι χαιρομαι για τα καλα σου αποτελεσματα!!!και καταλαβαινω πληρως την τρελλη χαρα σου! Ολοι οσοι περασαμε την περιπετεια αυτη, νοιωσαμε λιγο πολυ τη γη να φευγει κατω απ' τα ποδια μας...Κι εγω πολυ αγχος ειχα, μεχρι που ο ενδοκρινολογος στο νοσοκομειο μετα την επεμβαση μου ειπε χαρακτηριστικα '' μην φοβαστε, θα γερασετε κυρια μου, τι αλλο να σας πω;'' σκεψου πως θα ημουνα...μεσ' στο φοβο (που προκαλει η αγνοια). Ομως τωρα μεσα απο το forum, ακουγοντας τις εμπειριες τοσων ανθρωπων και την καλη εκβαση όλων, πηρα τα πανω μου κι εγω και τα αφησα ολα πισω μου.

Φυσικα παρακολουθουμε την κατασταση με την ενδοκρινολογο μου τακτικα, χωρις να μας ανησυχει τιποτα, ''αλλα σαν να μας ανησυχούσε''.Κι εγω εχω ενα μικρο υπολειμμα που περιμενουμε να καει εντελως. Αντε, με κατι τετοια παντως εκτιμαμε τη ζωούλα μας και δεν θεωρουμε πια τιποτα δεδομενο εε;; Αυτο ειναι το μεγαλο μας πλεονεκτημα, εγω έτσι το θεωρω...''SEIZE THE DAY''!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω Γιωργια!! Οταν αισθανομαι καλά, το λέω και οταν εχω πρόβλημα το συζηταω!!! Τι να κανουμε; Ολοι έχουμε και τις δυσκολες στιγμές μας που θέλουμε στήριξη και μέσω της τεχνολογίας μιά χαρα τα καταφέρνουμε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Είπα να σας γράψω παρόλο που δεν εχω διαπιστωμένο πρόβλημα με το θυρεοειδη μου αλλα πραγματικα εχω την εντύπωση οτι κατι δεν παει καλα.

Εδω και αρκετο καιρο εχω διαφορα προβλήματα .Τα κυριοτερα ειναι ταχυπαλμίες και αρρυθμίες , κοπωση και πολλες αλλαγες στη διαθεσή μου.

Εχω παει σε καρδιολόγο και μου ειπε οτι προβλημα με την καρδια δεν υπάρχει.

Προσφατα πήγα και ασε παθολόγο ο οποίος επισης δεν βρήκε κατι παθολογικο και μου είπε οτι εχω μια μικρη καταθλιψη.

Μου εγραψε και εξετασεις αιματος τις οποίες δεν εκανα ακομα.

Μου ειπε βεβαια μεσα σε ολα να δω και τον θυρεοειδη μου.

Εγω γενικα κανω καθε χρονο εξετασεις αιματος και καθε 3 χρόνια κανω και για θυρεοειδη .

Οι τιμές ηταν παντα φυσιολογικες αλλα για να ειμια ειλικρινης μονο διαβαζοντας εσας καταλαβα οτι οι αιματολογικες δεν ειναι αρκετες.

Λόγω προβληματων στα νεφρα μου τα τελευταια 3 χρόνια εχω κανει παρα πολλες εξετασεις οποτε αποκλειεται ως ενα βαθμό το ενδεχόμενο να υπάρχει κατι αλλο .

Αρα μου μενει να δω τον θυρεοειδη μου κανονικα αυτη τη φορα.

Είχε καποιος αλλος απο εσας παρομοια συμπτωματα?

Και επίσης στην πόλη μου δεν υπάρχει ενδοκρινολόγος.Μπορεί καποιος να μου συστησει καποιον στη Θεσ/νικη ή στη Βέροια?

Link to comment
Share on other sites

SOULA 33 καλως ηλθες στη παρεα μας!Πολυ πιθανο τα συμπτωματα αυτα να προερχονται απο το θυρεοειδη,αλλα θα πρεπει να κανεις εξετασεις αιματος.Οταν λες "διαπιστωμενο προβλημα με το θυρεοειδη"τι ακριβως εννοεις?Εαν θελεις γιατρο στη Θεσ/κη,μπορεις αν θελεις να πας στο Προληπτικο Ιατρειο για Θυρεοειδη του Θεαγενειου,οπου εχει πολυ καλους Ενδοκρινολογους.Δεν ξερω βεβαια ποτε θα σου κλεισουν ραντεβου.Το τηλεφωνο ειναι,2310-898848 και θα τους πεις για το προληπτικο Ιατρειο να σου δωσουν το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...