Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

SOULA 33 καλως ηλθες στη παρεα μας!Πολυ πιθανο τα συμπτωματα αυτα να προερχονται απο το θυρεοειδη,αλλα θα πρεπει να κανεις εξετασεις αιματος.Οταν λες "διαπιστωμενο προβλημα με το θυρεοειδη"τι ακριβως εννοεις?Εαν θελεις γιατρο στη Θεσ/κη,μπορεις αν θελεις να πας στο Προληπτικο Ιατρειο για Θυρεοειδη του Θεαγενειου,οπου εχει πολυ καλους Ενδοκρινολογους.Δεν ξερω βεβαια ποτε θα σου κλεισουν ραντεβου.Το τηλεφωνο ειναι,2310-898848 και θα τους πεις για το προληπτικο Ιατρειο να σου δωσουν το τηλεφωνο.

Ευχαριστω!

Εννοω ότι εκτος απο τις αιματολογικες που μεχρι τωρα εβγαιναν καλες δεν εχω κανει ποτε υπερηχο ή κατι επιπλεον .

Θα παρω τηλεφωνο αλλα οντως δεν ξερω για ποτε θα μου κλεισουν ραντεβου.Σ'ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kisi, ήμουν σιγουρη οτι ολα θα ηταν οπως τα επιθυμουσαμε. Ειδες?????? Αμα λεμε οτι εχουμε το κοκκαλακι της νυχτεριδας, να μας πιστευετε!!!! Αντε παμε παρακατω, να τον φαμε τουν ποUstR@k0 που τολμησε να ενοχλησει τον αντρουλη σου. Αμα θελει ο συζυγος σου, πες του ότι θα ηταν χαρα μας να εχουμε κι εκεινον και στην παρεα μας.

Soula, ειναι αληθεια οτι οι αιματολογικες, δεν αποδεικνυουν 100% αν ή οχι υπαρχει προβλημα. Ο υπερηχος δειχνει την ακριβη εικονα. Συνεπως, κανε τις απαραιτητες εξετασεις και περιμενουμε τα νεα σου.

Για περιοχη Βεροιας, δε θα προτεινω γιατρο, γιατι εχω αρνητικη εμπειρια απο καποιο ατομο (δε θα πω ονομα). Για Θεσ/νικη ομως, θα ελεγα κι εγω να πας στο Θεαγενειο για προληπτικο ελεγχο. Βεβαια ο υπερηχος και οι ορμονολογικες σου, θα δειξουν και μετα καθοριζεις που θα πας.

Οσο για τα συμπτωματα, δες στις αρχικες σελιδες του θεματος μας, οπου εχουμε παραθεσει σχετικες αναρτησεις.

Ο,τι θες, εδω ειμαστε!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Εννοω ότι εκτος απο τις αιματολογικες που μεχρι τωρα εβγαιναν καλες δεν εχω κανει ποτε υπερηχο ή κατι επιπλεον .

Θα παρω τηλεφωνο αλλα οντως δεν ξερω για ποτε θα μου κλεισουν ραντεβου.Σ'ευχαριστω πολυ παντως

Σίγουρα η ολοκληρωμένη εξέταση του θυρεοειδούς απαιτεί υπερηχογράφημα, νομίζω όμως (ας με διορθώσουν οι πιο έμπειρες/έμπειροι) πως ο/οι τυχόν όζος/οι που πιθανόν υπάρχουν δεν δημιουργούν συμπτώματα τύπου ταχυκαρδίες κλπ. Νομίζω πως αυτά είναι αποτέλεσμα υπο/υπερ θυρεοειδισμού, που φαίνεται με τις αιματολογικές.

Link to comment
Share on other sites

Katrin εχεις δικιο!Επειδη ειπε η SOULA33 για τα συμπτωματα αυτα,γι αυτο πρεπει να δει πρωτα τις τιμες λειτουργιας του θυρεοειδους.Βεβαια οταν καποιος εχει προβλημα μ`αυτες,καλο παντα ειναι(ετσι λενε οι ενδοκρινολογοι),να κανουν και υπερηχο,μηπως υπαρχουν οζοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ Ντίτα για την υποστηριξη όπως και όλο το forum.Την Τετάρτη μπαίνω για προεγχειριντικές εξετάσεις , μπορεί να μου πει καποιος τι περιλαμβάνουν ,εαν περιλαμβάνουν και καρικινικους δείκτες ?

Link to comment
Share on other sites

lana, καλη επιτυχια σου ευχομαι!!Οι προεγχειρητικες απ`οτι ξερω,δεν περιλαμβανουν καρκινικους δεικτες.Σου κανουν καρδιογραφημα και αιματολογικες(απ`οτι θυμαμαι).Παντως να ξερεις, οτι δεν θα πονεσεις ΚΑΘΟΛΟΥ και ολα θα πανε καλα!!Εγω αμεσως ξυπνησα και βοηθουσα, να φανταστεις ,την διπλανη μου!!Οι σκεψεις μας ειναι μαζι σου!!Θα περιμενουμε νεα σου!!Φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Ντίτα για την υποστηριξη όπως και όλο το forum.Την Τετάρτη μπαίνω για προεγχειριντικές εξετάσεις , μπορεί να μου πει καποιος τι περιλαμβάνουν ,εαν περιλαμβάνουν και καρικινικους δείκτες ?

Λάνα, εύχομαι κι εγώ καλή επιτυχία. Ο σύζυγός μου πριν την εγχείρηση υποβλήθηκε σε έλεγχο από ΩΡΙΛΑ για να δουν εάν είναι όλα ΟΚ με τις φωνητικές χορδές, γεγονός που απ'ότι μας ενημέρωσε ο χειρουργός είναι πολύ σημαντικό. Όλα θα πάνε καλά και να δεις όταν τελειώσει το χειρουργείο και θα πας σπίτι σου θα λες καλά που το έκανες.

Εύχομαι και πάλι καλά επιτυχία και ανάρρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Είπα να σας γράψω παρόλο που δεν εχω διαπιστωμένο πρόβλημα με το θυρεοειδη μου αλλα πραγματικα εχω την εντύπωση οτι κατι δεν παει καλα.

Εδω και αρκετο καιρο εχω διαφορα προβλήματα .Τα κυριοτερα ειναι ταχυπαλμίες και αρρυθμίες , κοπωση και πολλες αλλαγες στη διαθεσή μου.

Εχω παει σε καρδιολόγο και μου ειπε οτι προβλημα με την καρδια δεν υπάρχει.

Προσφατα πήγα και ασε παθολόγο ο οποίος επισης δεν βρήκε κατι παθολογικο και μου είπε οτι εχω μια μικρη καταθλιψη.

Μου εγραψε και εξετασεις αιματος τις οποίες δεν εκανα ακομα.

Μου ειπε βεβαια μεσα σε ολα να δω και τον θυρεοειδη μου.

Εγω γενικα κανω καθε χρονο εξετασεις αιματος και καθε 3 χρόνια κανω και για θυρεοειδη .

Οι τιμές ηταν παντα φυσιολογικες αλλα για να ειμια ειλικρινης μονο διαβαζοντας εσας καταλαβα οτι οι αιματολογικες δεν ειναι αρκετες.

Λόγω προβληματων στα νεφρα μου τα τελευταια 3 χρόνια εχω κανει παρα πολλες εξετασεις οποτε αποκλειεται ως ενα βαθμό το ενδεχόμενο να υπάρχει κατι αλλο .

Αρα μου μενει να δω τον θυρεοειδη μου κανονικα αυτη τη φορα.

Είχε καποιος αλλος απο εσας παρομοια συμπτωματα?

Και επίσης στην πόλη μου δεν υπάρχει ενδοκρινολόγος.Μπορεί καποιος να μου συστησει καποιον στη Θεσ/νικη ή στη Βέροια?

Σούλα μου, τα συμπτώματά σου τα είχα κι εγώ! Πάσχω από υπερθυρεοειδισμό νόσο graves.'Oζους δεν μου είχανε βρει, δεν παρουσιάζονται όζοι σε όλες τις θυρεοειδοπάθειες. Καλό είναι να επισκεφτείς άμεσα έναν καλό ενδοκρινολόγο και όχι όποιον να ναι. Εγώ ταλαιπωρήθηκα 'αδικα με κάποιους άσχετους. Τώρα πλέον πηγαίνω σε κάποιον πολύ καλό Ποντικίδης λέγεται είναι Θεσσαλονίκη. Το ιατρείο του είναι Ερμού 48. τηλέφωνο 2310227303. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σένα γιατί αυτή παρέα είναι όντως γούρικη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .εκανα την επεμβαση σημερα, ειμαι στο Υγεια με wifi !!!οντως νιωθω ενα πονο στο λαιμο αλλα περισσοτερο στον αυχενα.ολα πηγαν καλα κ η το

η τομη ειναι μικρη.οι λεμφαδενες ηταν καθαροι κ τωρα περιμενουμε τη βιοψια σε 8-10 ημερες.καλο βραδυ σε ολους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολους .εκανα την επεμβαση σημερα, ειμαι στο Υγεια με wifi !!!οντως νιωθω ενα πονο στο λαιμο αλλα περισσοτερο στον αυχενα.ολα πηγαν καλα κ η το

η τομη ειναι μικρη.οι λεμφαδενες ηταν καθαροι κ τωρα περιμενουμε τη βιοψια σε 8-10 ημερες.καλο βραδυ σε ολους

lana μου ολα θα πανε μια χαρα απο εδω και περα θα το δεις!!!!Με το καλο να γυρησεις σπιτακι σου και καλα αποτελέσματα!!!Θα περιμενουμε τα νεα σου!!!!Καλο σου βραδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Lana, καλη αναρωση και καλα αποτελεσματα απο τη βιοψια.

Οταν θα εχεις χρονο, μοιρασου μαζι μας την εμπειρια σου και την κατασταση σου.

Φιλια σε ολους και ολες!!!

Και.......καλο Σ/Κ!!!! :P:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιστρέψει στο σπίτι σήμερα.Η κατασταση μου είναι καλή εαν εξαιρέσει κανείς τον πόνο στο πίισω μέρος του κεφαλιού και τις κομάρες.Μου έχουν δώσει προληπτικά για 2 εβδομάδες ασβέστιο,vit D και μαγνήσιο.Επίσης αύριο ξεκινάω Τ4 των 100.Πολύ χάπι βρε παιδιά...έχω γεμίσει υπενθυμίσεις στο κιν. μου.Γενικά είμαι πολυ ευχαριστημένη και από το νοσηλευτικό προσωπικό και βέβαια από τον γιατρό , δεν είχα ούτε βραχνάδα και η τομή είναι μικρή και ψηλά σχετικά.Αυτό το σύμπτωμα με το κεφάλι πότε περνάει, νιώθω σαν να με χτυπούσαν ώρες.... Επειδή έχω κάνει και καισαρική εχω να πω ότι σαν επέμβαση αντέχεται και όποιος πρέπει να το κάνει για να ησυχάσει από αυτό το πρόβλημα δεν πρέπει να φοβάται την επέμβαση και σας μιλάω εγώ που από τη φύση μου είμαι πολύ φοβιτσιάρα...Καλό βράδυ και θα τα ξαναπούμε σύντομα ...

Link to comment
Share on other sites

Lana καλημερα!!Χαιρομαι που εισαι καλα!!Και εγω με την καισαρικη πιο πολυ υπεφερα απ`οτι με του θυρεοειδη!!Ο πονος στο σβερκο ειναι απο την θεση του κεφαλιου κατα την διαρκεια του χειρουργειου και θα περασει σιγα-σιγα!Πολυ ενθαρρυντικο που σου εδωσαν αμεσως Τ4,γιατι εμενα μεχρι να βγει η βιοψια,δεν μου εδιναν τιποτα,παρα μονο ασβεστιο και μαγνησιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...