Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Μήπως έτσι έπρεπε να κάνουν και με μένα ? με βάζεις σε προβληματισμό τώρα...Επίσης έχω μια απόρία εαν γνωρίζετε ,πρέπει να κάνω σπινθηριγράφημα μετά την επέμβαση ? γιατι δεν μου είπαν κάτι ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λανα δεν χρειαζεται σπινθηρογραφημα,αν ολα ειναι ενταξει,που θα ειναι σιγουρα!!Φαινεται οτι οπτικα ο χειρουργος δεν θα ειδε κατι "υποπτο",γι αυτο σε ξεκινησαν Τ4.Εμενα μου το ειχαν απαγορευσει απο την πρωτη στιγμη.....Μην σκεφτεσαι τιποτα,ολα θα πανε καλα!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Lana, ολα πανε καλα!!!! Συμφωνω με Sonia, δηλαδη σου εδωσαν αμεσως Τ4 γιατι δεν υπηρχε λογος να σε κρατησουν σε υποθυρεοειδισμο. Αρα τελος καλο ολα καλα. Κι εγω πηρα Τ4 απο την επομενη του χειρουργειου μου.

Για τον πονο του κεφαλιου επισης συμφωνω με Sonia. Θα νιωθεις ενα τραβηγμα στην προσπαθεια σου να στριψεις το κεφαλι δεξια και αριστερα ή πανω κατω, το οποιο θα περασει μεσα σε 10 μερες περιπου. (Θυμαμαι που δεν μπορουσα να οδηγησω γιατι δεν ειχα καλη οπτικη εικονα στις διασταυρωσεις)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.ευχαριστώ πολύ για τη καθοδήγηση και τις συμβουλές.ήδη έχω αρχίσει να νιώθω καλύτερα ,σχεδόν φυσιολογικά εκτός των τραβηγμάτων στο λαιμό.ψυχολογικά είμαι κάπως.. μάλλον φταίει η ορμονική επανάσταση , συν το γεγονός ότι έχω κάψει και το τσιγάρο.έχω νέυρα και καταθλιψούλες....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς πίστευα οτι η πρώτη μου συμμετοχή σε αυτό το φόρουμ θα ήταν για να συζητάω μαζί σας την εγκυμοσύνη μου, αλλά όλο αυτό μπαίνει σε αγνώστου χρόνου αναβολή λόγω καρκίνου θυρεοειδούς... Είμαι 31 σχεδόν και πριν ένα χρόνο περίπου τυχαία ανακάλυψα έναν όζο. Μετά από εξετάσεις, σπινθηρογράφημα (που δεν έδειξε τίποτα και τυχαία η ενδοκρινολόγος με έστειλε για παρακέντηση!) και παρακέντηση που έδειξε θηλώδη όζο, έκανα αφαίρεση θυρεοειδούς. 2 μήνες μετά, κι ενώ ο χειρουργός μου είχε πει οτι έχω μόνο 20-30 % πιθανότητα να είναι κακοήθης, με φωνάζει και μου λέει οτι "το περιμένανε" να είναι κακοήθες και θέλω ραδιενεργό ιώδιο. Μου μίλησε και για "100% ίαση" μάλιστα. Σήμερα έχω ραντεβού με πυρηνικό φυσικό και θα ήθελα λίγο να μου πείτε τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί αν κάποιος-α το έχει περάσει. Διάβασα για αύξηση κιλών κλπ, τι άλλο σύμπτωμα έχει το να σταματήσω το Τ3 που παίρνω τώρα; Και αυτό που με απασχολεί πιο πολύ από όλα: πόσος καιρός θα πρέπει να περάσει ώσπου να μπορεσω να μείνω έγκυος; Η ενδοκρινολόγος είχε πει 6-12 μήνες, προχτές μου τα μάσαγε και μου είπε οτι πρέπει να κλείσω χρόνο ώστε να κάνω ολόσωμο σπινθηρογράφημα. Με έχει πιάσει ψιλοπανικός και δεν εμπιστεύομαι πια κανέναν, διαβάζω στο ίντερνετ ιστορίες για δεύτερη εγχείριση και πολλά ιώδια (ενώ ο χειρουργός μου είπε οτι μόνο μια φορά θα το κάνω και μετά το ξεχνάς οτι το έχεις). Φοβάμαι οτι οι γιατροί μου λένε μισές αλήθειες. Πείτε μου ό,τι ξέρετε σας παρακαλώ, κι αν έχουν ειπωθεί πιο παλιά, δώστε μου κάποιο λινκ. Συγνώμη που σας τρέλανα αλλά έτσι νιώθω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Iguanna,καλως ηλθες στη παρεα μας και περαστικα σου.Και εγω ειχα θηλωδη πολυεστιακο καρκινο και με το ψαξιμο που εχω κανει διαπιστωσα οτι οντως ειναι ιασιμο,γι αυτο δε θελω να στεναχωριεσαι!!Με την διακοπη του Τ4 θα εχεις υπο-θυρ/σμο και γι αυτο θα νιωσεις εξαντληση λιγες μερες πριν κανεις την θεραπεια με ραδιεν.ιωδιο.Μετα θα αρχισεις Τ4 και θα εισαι καλυτερα.Οσο για τα κιλα,επειδη δεν θα τρως αλατι δεν θα βαλεις κιλα,αλλα μετα οταν θα ξεκινησεις κανονικη διατροφη να προσεξεις.Εκει πηραμε οι περισσοτεροι απο μας κιλα!Οσο για την εγκυμοσυνη θα πρεπει να γινει το ολοσωμο λιγους μηνες μετα το ραδιν ιωδιο,για να διαπιστωθει οτι δεν υπαρχει υπολειμμα θυρεοειδικου ιστου και ετσι δεν θα χρειαστει να κανεις αλλη θεραπεια!!Να ξερεις οτι ειναι πολυ σπανιο αυτο και ολοι εδω στο φορουμ δεν χρειαστηκε να κανουμε δευτερη φορα!!Ετσι θα γινει και με σενα και ολα θα πανε καλα!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .εκανα την επεμβαση σημερα, ειμαι στο Υγεια με wifi !!!οντως νιωθω ενα πονο στο λαιμο αλλα περισσοτερο στον αυχενα.ολα πηγαν καλα κ η το

η τομη ειναι μικρη.οι λεμφαδενες ηταν καθαροι κ τωρα περιμενουμε τη βιοψια σε 8-10 ημερες.καλο βραδυ σε ολους

Γεια σου κι απο μενα lana!!! σου εύχομαι ολοψυχα να εισαι σιδερενια απο δω και περα (και θα εισαι δεν το συζητω!!!). Ο,τι και να δειξει η βιοψια, νομιζω οτι σε έχουμε προετοιμάσει εδω, δεν θα στενοχωρηθεις καθολου...θα κανεις τη διαδικασια και μετα θα κλεισεις την ''παρενθεση'' αυτη της ζωης σου και θα κοιταξεις μπροστα!!! piece of cake!!! Aντε καλο σου βραδυ και αναλογίσου με αγαλλιαση την τυχη σου που η περιπτωση σου εχει ιαση!!!!!!!!!!!!!!!:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δυστυχώς πίστευα οτι η πρώτη μου συμμετοχή σε αυτό το φόρουμ θα ήταν για να συζητάω μαζί σας την εγκυμοσύνη μου, αλλά όλο αυτό μπαίνει σε αγνώστου χρόνου αναβολή λόγω καρκίνου θυρεοειδούς... Είμαι 31 σχεδόν και πριν ένα χρόνο περίπου τυχαία ανακάλυψα έναν όζο. Μετά από εξετάσεις, σπινθηρογράφημα (που δεν έδειξε τίποτα και τυχαία η ενδοκρινολόγος με έστειλε για παρακέντηση!) και παρακέντηση που έδειξε θηλώδη όζο, έκανα αφαίρεση θυρεοειδούς. 2 μήνες μετά, κι ενώ ο χειρουργός μου είχε πει οτι έχω μόνο 20-30 % πιθανότητα να είναι κακοήθης, με φωνάζει και μου λέει οτι "το περιμένανε" να είναι κακοήθες και θέλω ραδιενεργό ιώδιο. Μου μίλησε και για "100% ίαση" μάλιστα. Σήμερα έχω ραντεβού με πυρηνικό φυσικό και θα ήθελα λίγο να μου πείτε τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί αν κάποιος-α το έχει περάσει. Διάβασα για αύξηση κιλών κλπ, τι άλλο σύμπτωμα έχει το να σταματήσω το Τ3 που παίρνω τώρα; Και αυτό που με απασχολεί πιο πολύ από όλα: πόσος καιρός θα πρέπει να περάσει ώσπου να μπορεσω να μείνω έγκυος; Η ενδοκρινολόγος είχε πει 6-12 μήνες, προχτές μου τα μάσαγε και μου είπε οτι πρέπει να κλείσω χρόνο ώστε να κάνω ολόσωμο σπινθηρογράφημα. Με έχει πιάσει ψιλοπανικός και δεν εμπιστεύομαι πια κανέναν, διαβάζω στο ίντερνετ ιστορίες για δεύτερη εγχείριση και πολλά ιώδια (ενώ ο χειρουργός μου είπε οτι μόνο μια φορά θα το κάνω και μετά το ξεχνάς οτι το έχεις). Φοβάμαι οτι οι γιατροί μου λένε μισές αλήθειες. Πείτε μου ό,τι ξέρετε σας παρακαλώ, κι αν έχουν ειπωθεί πιο παλιά, δώστε μου κάποιο λινκ. Συγνώμη που σας τρέλανα αλλά έτσι νιώθω...

Iguanna, μην τρελλαινεσαι κοριτσι μου!!! Κατ' αρχας θελω να σου πω οτι ολα θα πανε καλα και για σενα, οπως πηγαν σε ολους μας με παρομοιο πρόβλημα...Εγω εκανα το χειρουργιο τελος Νοεμβρη, και πηρα ιωδιο αρχες

Φλεβαρη. Εμεινα χωρις χαπι ενα μηνα και μονο τις 4-5 τελευταιες μερες (πριν το ιωδιο) ενοιωσα καποια πρηξιματα, οχι ιδιαιτερα εμφανη στους αλλους και απο κιλα πηρα τα 3 που εχασα μετα την επεμβαση (απο το φοβο μου μαλλον μου ειχεκοπει η ορεξη.! Ως εκεί! τιποτα το ιδιαίτερο δηλαδη για να το κανω big issue!!! ε, μετα το ιωδιο αρχισα το χαπι και δε μια βδομαδούλα αρχισα να νοιωθω οπως πριν, και τα ξεχασα ΟΛΑ!!! Συμπέρασμα και συμβουλη, δωσε χρονο στον εαυτο σου ηρεμα και χωρις αγχος για να μπορεσει ο οργανισμος σου να ανταποκριθει στο καλυτερο. Αυτα τα θεματα θελουν χρονο γιατι γινονται σιγα σιγα οι διεργασιες της ιασης μεσα μας!! Εμεις συνηθως τα θελουμε ολα εδω και τωρα γι' αυτο τα βλεπουμε ''μαυρα'' αν δεν πανε οσο γρηγορα θελουμε.

Οσο για τα 3 κιλα, οχι δεν τα εχασα και δεν φταιει τιποτα' αλλο απ' το οτι τσιμπολογαω. Αν σταματησω θα τα χασω...και παω και γυμναστηριο...

Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια στο θεμα. Ολα καλα!! γι' αυτο....χαλαραααααα!!! (σε ζαλισα η πολυλογού!!)

Link to comment
Share on other sites

Iguanna καλησπέρα και καλως ηρθες στην παρέα μας!Ηθελα πολύ να σου γραψω για να σταματησεις να αγχωνεσαι.

Καταρχην μην ανησυχεις καθολου ειναι πληρως ιασιμο θα περασει και θα συνεχισεις κανονικα την ζωη σου.Εγω ειχα θηλακιώδη Ca, εκανα ιωδιο τον Φεβρουάριο του 2011 και επανελεγχο με σπινθηρογραφημα ολοσωμο στις 30 Νοεμβριου του 2011.Τοτε μου δωσαν το οκ να προσπαθησω για παιδακι και αρχες Ιανουαριου εμαθα πως ειμαι εγκυος!Τωρα ειμαι στον πεμπτο μηνα και ολα πανε καλα οποτε μην ανησυχεις καθολου απλα προσπαθησε να ηρεμησεις λιγο και να κανεις υπομονη για λιγοτερο απο 1 χρονο.Μην βαζεις στο μυαλο σου ασχημες σκεψεις για δευτερο ιωδιο γιατι αποκλειεται να ξανακανεις.

Να σου πω και για τα κιλα, εγω οταν εκανα την διακοπη χαπιου και την διαιτα για να παρω το ιωδιο ετρωγα παραπανω και οταν ξαναρχισα να τρωω κανονικα ετρωγα αλατι και φυσικα διαφορες βλακειες με αποτελεσμα να παρω 7 κιλα.Οταν εκανα την ιδια διαδικασια για το σπινθηρογραφημα προσεχα πολύ την διατροφη μου τοσο κατα την διαρκεια της διακοπης χαπιου οσο και μετακαι επισης οπως ειπε και η Σονια δεν ετρωγα καθολου αλατι, και φυσικα αντι να παρω εχασα 5 κιλα;)

Οποτε μην απελπιζεσαι, λιγο υπομονη και ολα θα περασουν!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μενα.

Iguanna, ολο αυτο το διαστημα που συμμετεχω σ αυτο το θεμα του cafe, και πιο πριν στο απλο parents, γνωρισα αρκετα ατομα που μπηκαν οπως κι εσυ στην παρεα μας και μοιραστηκαν μαζι μας την χρονικη περιοδο της αντιμετωπισης του CA τους. Με απολυτη σιγουρια και αρκετη αισιοδοξια, σου λεω οτι οπως σε ολους ετσι και σε σενα ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Μην πανικοβαλεσαι και ακου εδω τα παιδια που ηδη βρισκονται στην αντιπερα οχθη και συνεχιζουν τη ζωη τους εχοντας γινει δυνατοτεροι μετα απο αυτη την ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ στη ζωη τους.

Σου ευχομαι περαστικα και μη διστασεις να ρωτησεις οτιδηποτε, προκειμενου να ξερεις ακριβως τι συμβαινει και πως θα το αντιμετωπισεις.

Αν θελεις, πες μας σε ποια πολη θα κανεις τις θεραπειες σου????

ΥΓ.Οσο για το θεμα συζητησης σε φορουμ, να ξερεις οτι μετα απο αυτη τη σελιδα με το θυρεοειδη, σε περιμενει αλλη σελιδα με .....εγκυμοσυνες.

Μαιρη, 5ος μηνας βρε θηριο?????? Εσυ κοντευεις να γεννησεις!!! Μα, πως περναει ετσι ο καιρος???????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη συμπαράστασή σας! Βρίσκομαι στην Αθήνα και θα κάνω το ιώδιο στη Βιοιατρική που τώρα τελευταία από ό,τι έμαθα είναι συμβεβλημένη με το ΙΚΑ (ΕΟΠΥΥ πια) κι έτσι θα πληρώσω μόνο (!!!) 700 ευρώ από τα 2300, κάτι είναι κι αυτό. Είδα τη γιατρό, μου είπε να μην τρώω θαλασσινά και ψάρια, δε μου είπε να μην τρώω αλάτι, τώρα το διαβάζω από σας. Κατά τα άλλα ήταν πολύ καθησυχαστική και μου είπε οτι όλοι οι ενδοκρινολόγοι επιτρέπουν εγκυμοσύνη σε 6 μήνες αλλά αυτοί είναι αυστηροί και λένε 1 χρόνο, κάτι που σέβομαι φυσικά, κάτι παραπάνω θα ξέρουν. Από χτες ηρέμησα λίγο, γιατί το μεγαλύτερο άγχος μου είναι οτι θα με πάρουν τα χρόνια και δε θα προλάβω να κάνω παιδί (ξέρω, είμαι λίγο ψυχωτικιά με αυτό το θέμα). Ελπίζω να τελειώσουν όλα καλά και του χρόνου τέτοια εποχή να ετοιμάζομαι για μια εγκυμοσύνη.... Και πάλι σας ευχαριστώ, αν κάποιος έχει κάποια ερώτηση για την αφαίρεση θυρεοειδούς που έκανα, ευχαρίστως να σας βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ιgouanna, νεα φιλη μας, θα σου προτεινω να φυλλαξεις στο αρχειο σου το παραπανω μηνυμα, να εχεις πιστη, υπομονη, ψυχραιμια, να συνεργαστεις οσο το δυνατον καλυτερα με τους γιατρους σου και σε ενα χρονο να ανασυρρεις το μηνυμα απο το αρχειο σου και να μας το παραθεσεις εδω, συμπληρωνοντας τα ευχαριστα νεα της κυοφοριας ενος -και δυο αν θελεις - bebe-babies!!!

Να σκεφτεσαι παντα : ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τη συμπαράστασή σας! Βρίσκομαι στην Αθήνα και θα κάνω το ιώδιο στη Βιοιατρική που τώρα τελευταία από ό,τι έμαθα είναι συμβεβλημένη με το ΙΚΑ (ΕΟΠΥΥ πια) κι έτσι θα πληρώσω μόνο (!!!) 700 ευρώ από τα 2300, κάτι είναι κι αυτό. Είδα τη γιατρό, μου είπε να μην τρώω θαλασσινά και ψάρια, δε μου είπε να μην τρώω αλάτι, τώρα το διαβάζω από σας. Κατά τα άλλα ήταν πολύ καθησυχαστική και μου είπε οτι όλοι οι ενδοκρινολόγοι επιτρέπουν εγκυμοσύνη σε 6 μήνες αλλά αυτοί είναι αυστηροί και λένε 1 χρόνο, κάτι που σέβομαι φυσικά, κάτι παραπάνω θα ξέρουν. Από χτες ηρέμησα λίγο, γιατί το μεγαλύτερο άγχος μου είναι οτι θα με πάρουν τα χρόνια και δε θα προλάβω να κάνω παιδί (ξέρω, είμαι λίγο ψυχωτικιά με αυτό το θέμα). Ελπίζω να τελειώσουν όλα καλά και του χρόνου τέτοια εποχή να ετοιμάζομαι για μια εγκυμοσύνη.... Και πάλι σας ευχαριστώ, αν κάποιος έχει κάποια ερώτηση για την αφαίρεση θυρεοειδούς που έκανα, ευχαρίστως να σας βοηθήσω.

Iguanna εμενα μου ειχαν πει οτι αν μεινω έγκυος μετά τους 6 μήνες δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά καλυτερα να μην μεινεις ωστε να κάνεις και το ολοσωμο σπινθηρογράφημα μετά απο 8-12 μήνες.Ετσι θα ξεμπερδέψεις μία και καλή δεν θα ξαναασχοληθείς με το θέμα.

Οσο αγχωμένη εισαι εσυ τοσο και περισσότερο ήμουν και γω, γιατι ειμαι και μεγαλύτερη σου, σκεφτόμουν οτι περασαν τα χρονια και δεν θα κανω παιδι και με επιανε απελπισία.Που να το φανταζομουν περισυ τέτοια εποχή που ήμουν μέσα στην κατάθλιψη ότι φέτος θα είχε αλλάξει τοσο πολύ η ζωη μου :D.

Δεν ειναι τιποτα, θα περασει η διαδικασια του ιωδιου και μετα θα τα ξεχασεις ολα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι, το να κάνω παιδί είναι ο μοναδικός σκοπός της ζωής μου, μαζί με το να μπορέσω να το μεγαλώσω σωστά. Μακάρι όλα να πάνε κατ' ευχή και του χρόνου τέτοια εποχή να προετοιμάζομαι για μια εγκυμοσύνη. Θα προσπαθήσω να παίρνω τα πράγματα ένα ένα και να τα αντιμετωπίζω. Και να φανταστείτε οτι όλη αυτή την ιστορία την ανακάλυψα από...τα μαλλιά μου που έπεφταν, πήγα σε δερματολόγο και με έστειλε να δω το θυρεοειδή μου, κι ανακάλυψα τον όζο. Δεν είναι εύκολο στα 31 σου να μαθαίνεις οτι έχεις τέτοιο πράγμα... Τέλος πάντων, ας μην γκρινιάζω, υπάρχουν και χειρότερα. Εύχομαι καλή λευτεριά στις εγκύους (είναι κι η ξαδελφούλα μου) και στις μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Θα ήθελα και εγώ την δική σας άποψη. Μετά από παρότρυνση του οικογενειακού μας παιδιατρου, έβλεπε το λαιμό μου λίγο φουσκωμένο, έκανα αναλύσεις θυρεοειδη. Πήρα τα αποτελεσματα και οι αναλύσεις βγήκαν φυσιολογικές. Υπάρχει περίπτωση οι αναλύσεις αίματος να μην δείχνουν πάντα αν υπάρχει πρόβλημα η όχι; Επίσης οι αναλύσεις που έκανα ήταν για το TSH, Free T4 και Free T3. Μήπως θα έπρεπε να κάνω και καποιες αλλες εξετάσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...