Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Κορίτσιααααααααα τέλειωσαν τα ψέμματα! Μπαίνω το πρωί χειρουργείο..... Μπρρρρρρρρρ:confused::(:mad::?

Ελπίζω να πήγε καλά το χειρουργείο κ όλα να ήταν ανέλπιστα καλά!! Εγώ πάντωσ έχω πολύ καλή ανάμνηση απο τη μέρα του χειρουργείου γιατί πραγματικά είχα πάρει τόσο καλά τη νάρκωση που νομίζω οτι όλοι γελούσαν μαζί μου απο τις βλακείες που έλεγα... Πόνους δεν είχα, μόνο νύστα αλλά κ αυτή έπρεπε να την ξεχάσω γτ δν έπρεπε να κοιμηθώ... κ εύχομαι να είναι για όλους μας τόσο καλές οι εμπειρίες όπως επίσης οι πρώτες κ οι τελευταίες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτά που διαβάζω γτ πραγματικά αύριο νομίζω θα μπω λιγότερο αγχωμένη.. Βέβαια, ακόμα προσπαθώ να φτιάξω τη καθόλου ευχάριστη βαλίτσα μου κ ακόμα δεν το έχω καταφέρει!!! Ελπίζω μέχρι το βράδυ να βρω την όρεξη :) Κ χθες που ήμουν πάλι στο νοσοκομείο μου ζήτησαν να κάνω αξονική εγκεφάλου ( όχι μόνο σε μένα, αλλά σε όσους είναι να μπουν για ιώδιο) κ αυτό πραγματικά μου έκοψε τα πόδια... νομίζω οτι έχω λίγο άγχος μέχρι να την πάρω τ απόγευμα όσο κ να μην θέλω να το παραδεχτώ.. Απλά αρχικά μου είπαν οτι θα έκανα ή το ολόσωμο σπινθηρογράφημα ή την αξονική και οτι αυτό εξαρτάται απο την πρόσληψη που θα έκανα για το τοπικό σπινυηρογράφημα το οποίο κ έκανα εχθές(ο φυσικός είναι λακωνικός κ δν μιλάει κ σχεδόν καθόλου κ μου είπε οτι ήταν καλό) κ όταν το ρώτησα τη διαφορά του ολόσωμου με τν αξονική μου είπε είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα κ οτι δν μπορώ να κάνω τώρα το ολόσωμο αλλά μόνο την αξονική και το ολόσωμο μετά... Ελπίζω αυτό να μην σημαίνει οτι συνεχίζεται η δίαιτα!!!!! Αλλά γενικότερα κατάλαβα οτι δν μιλάνε πολύ κ έτσι μου αφήνουν κ εμένα απορίες.....

καλη επιτυχια!!!!Και μην αγχωνεσαι καθολου!!!!!:)ολα θα ειναι καλα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτά που διαβάζω γτ πραγματικά αύριο νομίζω θα μπω λιγότερο αγχωμένη.. Βέβαια, ακόμα προσπαθώ να φτιάξω τη καθόλου ευχάριστη βαλίτσα μου κ ακόμα δεν το έχω καταφέρει!!! Ελπίζω μέχρι το βράδυ να βρω την όρεξη :) Κ χθες που ήμουν πάλι στο νοσοκομείο μου ζήτησαν να κάνω αξονική εγκεφάλου ( όχι μόνο σε μένα, αλλά σε όσους είναι να μπουν για ιώδιο) κ αυτό πραγματικά μου έκοψε τα πόδια... νομίζω οτι έχω λίγο άγχος μέχρι να την πάρω τ απόγευμα όσο κ να μην θέλω να το παραδεχτώ.. Απλά αρχικά μου είπαν οτι θα έκανα ή το ολόσωμο σπινθηρογράφημα ή την αξονική και οτι αυτό εξαρτάται απο την πρόσληψη που θα έκανα για το τοπικό σπινυηρογράφημα το οποίο κ έκανα εχθές(ο φυσικός είναι λακωνικός κ δν μιλάει κ σχεδόν καθόλου κ μου είπε οτι ήταν καλό) κ όταν το ρώτησα τη διαφορά του ολόσωμου με τν αξονική μου είπε είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα κ οτι δν μπορώ να κάνω τώρα το ολόσωμο αλλά μόνο την αξονική και το ολόσωμο μετά... Ελπίζω αυτό να μην σημαίνει οτι συνεχίζεται η δίαιτα!!!!! Αλλά γενικότερα κατάλαβα οτι δν μιλάνε πολύ κ έτσι μου αφήνουν κ εμένα απορίες.....

Κι εμενα μου ειχαν πει οτι θα εκανα αξονικη εγκεφαλου στο Μεταξα, αλλα τελικα εκανα το ιωδιο στο Μετροπολιταν και εκει δεν το θεωρησε απαραιτητο ο πυρηνικος. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει τι την θελουν...(καποιος λογος θα υπαρχει, υποθετω).

Παντως, γενικα στα νοσοκομεια (οπως το εχω εισπράξει) υπαρχει μια ατμοσφαιρα...πως να την πω...φοβου, αμφισβητησης, '' ναι μεν αλλα'', δεν ξερω πως να το πω...παντως σε ριχνει...και πας κουρελι σπιτι, θα το εχετε διαπιστωσει...

Εν τελει, κανεις ολα αυτα που πρεπει, και μια χαρα εισαι στο τελος, κριμα την ενεργεια που εχασες με τα ψυχοπλακώματα!!!!

Αντε, φτιαξε την βαλιτσουλα σου, και μολις γυρισεις σπιτι, βαλτα στο μπαλκονι για κανα μηνα, μετα πλυντα και φορεσε τα. Μην πεταξεις τιποτα γιατι εχουμε και κριση! χαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερωτήσεις τς τελευταίας στιγμής.. γενικότερα έρχεται κανένας μέσα στο δωμάτιο? γιατί έχω πάρει κ ρούχα που δεν είναι δικά μου οπότε μη γελάνε κ μαζί μου :) προσπαθώ να π'αρω οτι πιο παλιό μπορώ γιατί φαντάζομαι οτι είναι πολύ διαφορετικά ένα δημόσιο με μια ιδιωτική κλινική κ αν κρίνω απο αυτά που είδα χθες..... οχι περιτυλίγματα δν θα έχει πουθενά... ούτε χαρτί τουαλέτας δν βλέπω να έχουν!! 'Ηταν μια κατάσταση οτι να ναι οπότε έχω πάρει μαζί μου κ χλωρίνη να καθαρίσω λίγο... Κ μου είπαν βέβαια να κάνω πολλά ντουζ για να φύγει γρήγορα κ ν αλλάζω συνέχεια ρούχα αλλά σεντόνια θα μου αλλάξουν καμία μέρα ή ΚΑΜΙΑ μέρα????? Είμαι κ λίγο περίεργη σε θέματα υγιεινής αλλά χθές ας πούμε έπαιρναν αίμα σε μια κυρία κ δν είχαν τσιρότο να τσ καλύψουν το σημείο!! κ σε μια 'αλλη που νοσηλευόταν η γυναίκα τη ρωτούσαν αν είχε μαζί της καθετήρα !! Οπότε σιγά μην καλύπτουν τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

...χθές ας πούμε έπαιρναν αίμα σε μια κυρία κ δν είχαν τσιρότο να τσ καλύψουν το σημείο!! κ σε μια 'αλλη που νοσηλευόταν η γυναίκα τη ρωτούσαν αν είχε μαζί της καθετήρα !!..

τι κουλά είναι αυτά??? σε λίγο θα παίρνουμε μαζί και το κρεβάτι μας! Έλεος μ' αυτό το χάλι πια:-)

Καλή ευκολία κοπέλα μου, και γρήγορη επάνοδο στα φυσιολογικά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

cinnamon καλή επιτυχία, εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Θα ήθελα και γω τη βοήθειά σας, Πήγα χτες στην ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι πρέπει να αρχίσω να ψάχνω χειρουργό.

Μου είχαν πεί για έναν καλό στο Μεταξά, Κονδύλης . Εχει ακούσει κανείς κατί , πειτε μου καμιά γνώμη παρακαλώ. Μιλάω πάντα για δημόσιο, γιατί για ιδιωτικό δεν νομίζω ότι με παίρνει!! Οποιος γνωρίζει κάτι, οτιδήποτε, ας με ενημερώσει παρακαλώ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις τς τελευταίας στιγμής.. γενικότερα έρχεται κανένας μέσα στο δωμάτιο? γιατί έχω πάρει κ ρούχα που δεν είναι δικά μου οπότε μη γελάνε κ μαζί μου :) προσπαθώ να π'αρω οτι πιο παλιό μπορώ γιατί φαντάζομαι οτι είναι πολύ διαφορετικά ένα δημόσιο με μια ιδιωτική κλινική κ αν κρίνω απο αυτά που είδα χθες..... οχι περιτυλίγματα δν θα έχει πουθενά... ούτε χαρτί τουαλέτας δν βλέπω να έχουν!! 'Ηταν μια κατάσταση οτι να ναι οπότε έχω πάρει μαζί μου κ χλωρίνη να καθαρίσω λίγο... Κ μου είπαν βέβαια να κάνω πολλά ντουζ για να φύγει γρήγορα κ ν αλλάζω συνέχεια ρούχα αλλά σεντόνια θα μου αλλάξουν καμία μέρα ή ΚΑΜΙΑ μέρα????? Είμαι κ λίγο περίεργη σε θέματα υγιεινής αλλά χθές ας πούμε έπαιρναν αίμα σε μια κυρία κ δν είχαν τσιρότο να τσ καλύψουν το σημείο!! κ σε μια 'αλλη που νοσηλευόταν η γυναίκα τη ρωτούσαν αν είχε μαζί της καθετήρα !! Οπότε σιγά μην καλύπτουν τα πράγματα..

ΣΤΟ ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ ΠΟΥ ΗΠΙΑ ΕΓΩ 4 ΦΟΡΕΣ ΙΩΔΙΟ, ΔΕΝΑΦΗΝΟΥΝ ΝΕΑΡΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΟΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.ΤΟ ΜΕΤΑΞΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ; ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

Κατ αρχας καλη επιτυχία

Τωρα αξονικη γινεται μονο στα πλαισια ενος πρωτικολλου χωρις ομως πραγματική αξια.

Τωρα απο ρουχα παιρνεις οτι θες.Αυτα αλλα και τα ρουχα ολης της εβδομαδας απο την ημερα εξοδου σου φυλασσονται και πλενονται ξεχωριστα μετα 8 ημερες.Δεν χρειζεται να πατεξεις τιποτα.

Επισκεψεις μονο για 2-3 λεπτα και κυριως απο ενηλικα ατομα.Σεντονια δεν χρειαζονται να αλλαχτουν για τις δυο μερες και ππως καταλαβαινετε δεν υπαρχει room service για λογους ακτινοπροστασιας.

Αυτα λοιπον χοντρικα τα του δωματιου.

Κραταμε στο μυαλο μας οτι σε ποσοστο 95% πηγαινουν καλα .Εσυ θα εισαι μεσα σε αυτο.

Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλους.

cinnamon καλή επιτυχία, εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Θα ήθελα και γω τη βοήθειά σας, Πήγα χτες στην ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι πρέπει να αρχίσω να ψάχνω χειρουργό.

Μου είχαν πεί για έναν καλό στο Μεταξά, Κονδύλης . Εχει ακούσει κανείς κατί , πειτε μου καμιά γνώμη παρακαλώ. Μιλάω πάντα για δημόσιο, γιατί για ιδιωτικό δεν νομίζω ότι με παίρνει!! Οποιος γνωρίζει κάτι, οτιδήποτε, ας με ενημερώσει παρακαλώ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Απο τους καλυτερους χειρουργους στο Μεταξα, και το κυριοτερο, καλος ανθρωπος με Α κεφαλαιο και ΔΕΝ ''ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ'', με τιποτα ομως....φανταζομαι οτι θα χειρουργει και θυρεοειδη, δεν ξερω αν ειναι η ειδικοτητα του...

Αξιζει λοιπον να τα πειτε και αποφασιζεις μονη σου... καλη επιτυχία και μην φοβασαι μαζι του....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

Κατ αρχας καλη επιτυχία

Τωρα αξονικη γινεται μονο στα πλαισια ενος πρωτικολλου χωρις ομως πραγματική αξια.

Τωρα απο ρουχα παιρνεις οτι θες.Αυτα αλλα και τα ρουχα ολης της εβδομαδας απο την ημερα εξοδου σου φυλασσονται και πλενονται ξεχωριστα μετα 8 ημερες.Δεν χρειζεται να πατεξεις τιποτα.

Επισκεψεις μονο για 2-3 λεπτα και κυριως απο ενηλικα ατομα.Σεντονια δεν χρειαζονται να αλλαχτουν για τις δυο μερες και ππως καταλαβαινετε δεν υπαρχει room service για λογους ακτινοπροστασιας.

Αυτα λοιπον χοντρικα τα του δωματιου.

Κραταμε στο μυαλο μας οτι σε ποσοστο 95% πηγαινουν καλα .Εσυ θα εισαι μεσα σε αυτο.

Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια.

Σ' ευχαριστουμε vasvol που μας διαθετεις λιγο απο τον πολυτιμο χρόνο σου!! Πραγματικα το εκτιμουμε....!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια καλο σ/κ σε ολες κ ευχομαι τα καλυτερα σε ολες

σας διαβαζω που κ που μιας κ ανηκω κ εγω στο κλαμπ του θυροειδη κ συγκεκριμενα υπο χασιμοτο, απλως θλεω αν μπορει καποια να με βοηθησει λιγακι γιατι εχω πελαγωσει......ειμαι τρισιμισι μηνων εγκυος , μετα πο 3 χρονια σχεδον προσπαθειων στο 1ο μας παιδακι κ πεταω στα συννεφα

χτες που εκανα τον προκαθορισμενο ελεγχο του θυροειδη tsh βγηκε χαμηλη 0,23 με χαμηλες φυσιολ.τιμες 0,30 πηρα αμεσως την ενδοκρινολογο μου κ μου ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας, θα αλλαξαουμε το χαπι κ ολα καλα!τωρα παιρνω τ4 των 88 πιστευετε οτι μπορει να ανησυχω τζαμπα για το μωρακι?γιατι κατα καιρους εχω διαβασει πολλα για εγκυμοσυνη κ μη ρυθμισμενο θυροειδη κ θορυβηθηκα αρκετα, συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα ειμαι αρκετα αγχωμενη:?

ευχαριστω εκ των προτερων μονο που με διαβασατε, ευχομαι ολα να μας πηγαινουν παντα καλα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια καλο σ/κ σε ολες κ ευχομαι τα καλυτερα σε ολες

σας διαβαζω που κ που μιας κ ανηκω κ εγω στο κλαμπ του θυροειδη κ συγκεκριμενα υπο χασιμοτο, απλως θλεω αν μπορει καποια να με βοηθησει λιγακι γιατι εχω πελαγωσει......ειμαι τρισιμισι μηνων εγκυος , μετα πο 3 χρονια σχεδον προσπαθειων στο 1ο μας παιδακι κ πεταω στα συννεφα

χτες που εκανα τον προκαθορισμενο ελεγχο του θυροειδη tsh βγηκε χαμηλη 0,23 με χαμηλες φυσιολ.τιμες 0,30 πηρα αμεσως την ενδοκρινολογο μου κ μου ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας, θα αλλαξαουμε το χαπι κ ολα καλα!τωρα παιρνω τ4 των 88 πιστευετε οτι μπορει να ανησυχω τζαμπα για το μωρακι?γιατι κατα καιρους εχω διαβασει πολλα για εγκυμοσυνη κ μη ρυθμισμενο θυροειδη κ θορυβηθηκα αρκετα, συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα αλλα ειμαι αρκετα αγχωμενη:?

ευχαριστω εκ των προτερων μονο που με διαβασατε, ευχομαι ολα να μας πηγαινουν παντα καλα

Εγώ ανακάλυψα εντελώς τυχαία ότι πάσχω από hashimoto λίγους μήνες μετά τη γέννα μου, άρα υποθέτω ότι το είχα και πριν, απλά δεν το είχα καταλάβει. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη και στον τοκετό και το μωρό μου επίσης.

Μην ανησυχείς! Κράτα τακτική επαφή με τον ενδοκρινολόγο σου, κάνε συχνά και σχολαστικά τις εξετάσεις σου και ό,τι σου πει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά!!

Καλή εγκυμοσύνη και ένα υπέροχο, υγιές και όμορφο μωράκι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

εχω 2 υποπτους οζους (οχι ψυχρους) με διαστασεις 13 και 15 χιλιοστα.

εκανα παρακεντιση και το συμπερασμα που πηρα απο την κυρια που ανελυσε το δειγμα (καθηγητρια του πανεπιστημιου αθηνων) ειναι " η εικονα δεν ειναι παθογνωμονικη ωστοσο δεν μπορει να αποκλεισθει το ενδεχομενο εκφθλιζομενου θηλωδουσ Ca".

με βαση το ανωτερω ολοι (ενδικρινολογοι,χειρουργοι κλπ) μου ειπαν οτι πρεπει να γινει ολικη αφαιρεση του θυροειδους.συμφωνησα (τι αλλο να κανω).τωρα ψαχνω για γιατρο και οι 2 που εχω καταληξει ειναι 1) καπ... και 2)γου... (σιγουρα οσοι εχουν ασχολθει στην αθηνα τους ξερουν)

οι ερωτησεισ μοθ ειναι

1) ποιον να διαλεξω και γιατι

2) παιζει ρολο η σημερινη τους ηλικια

3) ποσο πιθανο ειναι να προχωρησω σε ιωδιο με βαση το ανωτερω πορισμα της κυριας.

4) χρειαζεται πριν την επεμβαση να γινει γενικος υπερηχος της ευρυτερης περιοχης ωστε να ξερει ο γιατρος τι αλλο να καθαρισει ( εκτοσ απο οτι δει την ωρα της επεμβασης)

5) ποιος απο τους 2 μπορει να κανει καλυτερο καθαρισμο σε (πιθανους λεμφαδενες κλπ).

οποιος γνωριζει παρακαλω να βοθησει

σασ ευχαριστω εκ των ποτερω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...