Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και σε όλους.Μόλις έκανα εγγραφή και το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό μου είνα να πώ σε όλα τα μέλη και την ομάδα των διαχειριστών ένα μεγάλο ευχαριστώ.Στον ένα περίπου μήνα που σας διαβάζω,πήρα πολλές πληροφορίες,κουράγιο και τελικά αποφάσισα να εγγραφώ παρόλο που από χαρακτήρα δεν είμαι και πολύ ανοιχτός..Ελπίζω να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μουάλλους που θα βρεθούν στη ίδια θέση.Υγεία και καλή διαθεση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες και σε όλους.Μόλις έκανα εγγραφή και το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό μου είνα να πώ σε όλα τα μέλη και την ομάδα των διαχειριστών ένα μεγάλο ευχαριστώ.Στον ένα περίπου μήνα που σας διαβάζω,πήρα πολλές πληροφορίες,κουράγιο και τελικά αποφάσισα να εγγραφώ παρόλο που από χαρακτήρα δεν είμαι και πολύ ανοιχτός..Ελπίζω να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μουάλλους που θα βρεθούν στη ίδια θέση.Υγεία και καλή διαθεση σε όλους.

καλώς ήρθες κονσταντίν!!!!!!!ότι θέλεις εμείς εδώ είμαστε!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Θα ήθελα να ρωτήσω για τη θεραπεία με το Ι131.Θα μπώ στο θάλαμο στις 5/7.Το Τ3 δεν το έχω σταματήσει ακόμη.Σήμερα έκανα μέτρηση Tsh και ανάλογα με την απάντηση ο γιατρός θα υπολογήσει τις μέρες χωρίς χάπι..Η ερώτησή μου είναι αν τα συμπτώματα από τη διακοπή είναι έντονα από τις πρώτες μέρες γιατί θέλω να φύγω π-σ-κ-δ-τ και φοβάμαι οτι εκεί που θα πάω δεν θα μαι καλή παρέα.Αν όμως δεν πάω τώρα,μετά θα είμαι σε απομόνωση ένα μήνα και θα έχω και χάλια ψυχολογία.Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και να πας και να περασεις υπεροχα!!Ειδικα τωρα που παιρνεις Τ3 ,δεν εχουν "πεσει" οι δυναμεις σου!!Γι αυτο εξαλλου μας το δινουν.Οταν το σταματησεις ,θα προσπαθησεις να μην κουραζεσαι πολυ και να χαλαρωνεις για να κανεις "οικονομια" στις μπαταριες σου!!Υπαρχει και η πιθανοτητα να εισαι απο τις τυχερες που δεν θα καταβληθει πολυ ο οργανισμος σου απο τον υπο-θυρεοειδισμο και στο ευχομαι ολοψυχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Θα ήθελα να ρωτήσω για τη θεραπεία με το Ι131.Θα μπώ στο θάλαμο στις 5/7.Το Τ3 δεν το έχω σταματήσει ακόμη.Σήμερα έκανα μέτρηση Tsh και ανάλογα με την απάντηση ο γιατρός θα υπολογήσει τις μέρες χωρίς χάπι..Η ερώτησή μου είναι αν τα συμπτώματα από τη διακοπή είναι έντονα από τις πρώτες μέρες γιατί θέλω να φύγω π-σ-κ-δ-τ και φοβάμαι οτι εκεί που θα πάω δεν θα μαι καλή παρέα.Αν όμως δεν πάω τώρα,μετά θα είμαι σε απομόνωση ένα μήνα και θα έχω και χάλια ψυχολογία.Τι να κάνω;

Καλώς ήρθες και από εμένα Konstantin!

Και εγώ στις 5/7 θα μπω για ιώδιο και η γιατρός εδώ και μέρες μου είχε πει ότι πρέπει να διακόψω το Τ3 στις 17/6, χωρίς να έχω κάνει εξετάσεις.:confused:

Να πας εκεί που θες και το Τ3 να κόψεις δεν φαίνονται κατευθείαν τα συμπτώματα. Ίσα ίσα που θα χρειαστείς και την καλή παρέα πριν μπεις αφού μετά θα κάνει κάμποσο το ματάκι μας να δει κόσμο!

Έχεις καιρό που χειρουργήθηκες;

Υπομονή, τον φάγαμε τον γαΐδαρο!

Ό,τι θες πες ελεύθερα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι χαλια ...ψυχολογικα???? Ο Kostantin???? Κακως!!!Ειπες οτι μας διαβαζεις ενα μηνα τωρα..... (και επεσες και σε περιοδο που δεν πολυγραφουμε) και δεν καταλαβες ακομη οτι οποιος ηρθε εδω, κολλησε ΤΥΧΗ και ΥΓΕΙΑ????

Θα σου κανουμε παρεουλα, θα σου απανταμε στις ερωτησεις και ο καιρος θα περασει γρηγορα και παρηγορα. Τελος, οταν ολα αυτα θα ειναι παρελθον για σενα, θα παραμεινεις εδω για να δωσεις, κι εσυ με τη σειρα σου, αυτο που τωρα λαμβανεις.

Καπως ετσι ειναι η πορεια καθε μελους σε αυτην την παρεα.

Μια ανοιχτη αγκαλια για οποιον μας χρειαζεται και ...συνεχιζουμε.

Αυτα για το ........ καλωσορισμα, Kostantin!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Θα ήθελα να ρωτήσω για τη θεραπεία με το Ι131.Θα μπώ στο θάλαμο στις 5/7.Το Τ3 δεν το έχω σταματήσει ακόμη.Σήμερα έκανα μέτρηση Tsh και ανάλογα με την απάντηση ο γιατρός θα υπολογήσει τις μέρες χωρίς χάπι..Η ερώτησή μου είναι αν τα συμπτώματα από τη διακοπή είναι έντονα από τις πρώτες μέρες γιατί θέλω να φύγω π-σ-κ-δ-τ και φοβάμαι οτι εκεί που θα πάω δεν θα μαι καλή παρέα.Αν όμως δεν πάω τώρα,μετά θα είμαι σε απομόνωση ένα μήνα και θα έχω και χάλια ψυχολογία.Τι να κάνω;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Konstantin!!!!!

Πως προεξοφλεις, βρε πουλάκι μου, οτι θα έχεις χάλια ψυχολογία; Θα κάνεις λίγο υπομονή με τα συμπτώματα του υποθυρεοειδισμου (που δεν ειναι απαραίτητα βαρεια για ολους- καθενας μας ειναι διαφορετικός-) και...ας ειν' καλά τα φεισμπουκ και τα τοιαύτα...μονάχος σου δεν θα νοιώσεις!!! οπότε η επαφή με φίλους και φόρα (πληθ. του φορουμ;)) θα σε στηρίξει επαρκώς!!!!Ολοι τα περάσαμε, κλείσαμε την ''παρένθεση'' και πάμε παρακάτω στη ζωή μας απο κει που την αφήσαμε πριν το ιώδιο!!!!!

ετσι θα γίνει και με σενα!!!Η τελική ίαση θέλει τον κόπο της:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ντίτα ευχαριστώ γιά την απάντηση και γιά το κουράγιο που μου δίνεις.Σ έχω διαβάσει κι έχουμε τον ίδιο γιατρό και το ίδιο νοσοκομείο;)Σήμερα έκοψα το φάρμακο γιατί η Τsh είναι πολύ χαμηλή και θα χρειαστούν μέρες.Το φόρουμ είναι καταπληκτικό,ένα μέγάλο ευχαριστώ σε όλους

Link to comment
Share on other sites

παω να μου παρουν το αιματακι μου!!!!αντε να δουμε που ειναι η tsh...τωρα βεβαια εχουμε και τη νεα απορρυθμισμενη ορμονη...προλακτινη!!!!!αυτο που ο θυρεοειδης τα επηρεαζει ολα αρχιζει να μ εκνευριζει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...