Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Γειά σας κιαπο μενα κορίτσια.. Τι είναι αυτά που ακούω για πόνους και ναυτίες μετα το ιώδιο;;; ποιός τα λέει αυτά;; μήπως είναι...λιιιιιιιγο παρατραβηγμένα βρε παιδιά;; εγώ δεν έννοιωσα τίποτα, ούτε οταν το πήρα το ιώδιο, ούτε μεχρι νά φύγει απο πάνω μου, ούτε μετα...σαν να μη συνέβη τίποτα!! αρχισα αμέσως και το χαπάκι μου, και μετα την προβλεπόμενη καραντίνα, αρχισα και γυμναστήριο! Γιά ηρεμήστε λιγο.... το μυαλό ειναι αυτο που μας κατευθύνει σε...ανύπαρκτα μονοπάτια, μου φαίνεται..............:rolleyes: ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ τέλος!

Ντιτα,με ολο το σεβασμο, οντως ηταν παρατραβηγμενη η αναρτηση σου. Ειμαι σιγουρη οτι δεν το εκανες σκοπιμα. Επειδη θυμαμαι την περιπτωση σου, θυμιζω οτι ηταν απο τις ηπιοτερες στην παρεα που γνωριζω. Και η αναρτηση σου βασιστηκε αποκλειστικα στην προσωπικη σου εμπειρια, που ευτυχως για σενα ηταν σχετικα ανωδυνη (αν μου επιτρεπεται να δωσω τετοιο χαρακτηρισμο). Δυστυχως ομως δεν ειναι τοσο τυχεροι ολοι οσοι εμπλεκονται με τη διαδιακσια του ιωδιου.

Ζητώ συγγνώμη αν θεωρεις οτι υποβιβάζω την κατάσταση πού βρέθηκες, ειλικρινά δεν ειχα τέτοια πρόθεση, αλλοίμονο!!!:cry:Ισως επειδή εγω προσωπικά τα πέρασα πιό light ολα αυτά και επειδή δούλεψα αρκετα με τον εαυτό μου στο να μη με ρίξει κατω αυτή η ψυχοφθόρα-ομολογουμένως- κατάσταση, κι επειδή εχει περάσει πιά χρόνος και.....θέλησα να σας μεταδόσω λίγη θετική ενέργεια. Μάλλον δεν τα κατάφερα....Πάντως εγώ, δυνατή δεν είμαι και τόσο. Είχα πολύ φόβο, και το φόρουμ με βοήθησε να τον ξεπεράσω το ομολογώ! Παρ' όλα αυτά σε διαβεβαιώ οτι του χρόνου- πρώτα ο Θεός-θα τα θυμάσαι ολα σαν μια κακιά ανάμνηση. :P:p

Οπως αναφερα και παραπανω, οντως ησουν απο τις light περιπτωσεις αλλα οσο και να δουλευες με τον εαυτο σου, αν ησουν απο τις πιο δυσκολες περιπτωσεις, θα ειχες κι εσυ ολα τα συμπτωματα που ειχαν πολλοι απο τους νοσουντες.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

'Αλλο το να δίνεις θετική ενέργεια κι άλλο να λες οτι υπερβάλλουμε που τα παρουσιάζουμε έτσι... Ποιος ο λόγος να το κάνω; Την αλήθεια λέμε όλοι όπως τη βιώσαμε. Και παρεμπιπτόντως ΕΧΕΙ ΗΔΗ περάσει ένας χρόνος, αυτά που πέρασα όμως δε θα τα ξεχασω ποτέ.

Aκριβως αυτο Iguanna!!! Ο καθενας μιλαει συμφωνα με τις προσωπικες του εμπειριες και η Ντιτα, ευτυχως για κεινη, ειχε σχετικα ευκολη πορεια. Βεβαια, ηταν λαθος απο μερος της που γενικευσε τα συμπτωματα και τις επιπτωσεις.

Βαζουμε μια τελεια σ αυτη την παρεξηγηση και παμε παραπερα. Η ζωη συνεχιζεται και δεν πρεπει να χαλαμε τη διαθεση μας απο ..... κουβεντες που δεν εγιναν με κακο σκοπο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Νομίζω ότι απλώς έγινε παρεξήγηση: η συζητηση τη δεδομένη στιγμή ξεκίνησε από το πως νοιώθει κάποιος μετά την χορήγηση του ιωδίου ΚΑΙ ΟΧΙ πως νοιώθει κάποιος όταν βρίσκεται στη φάση του υποθυρεοειδισμού, που ούτως ή άλλως, όλες έχουμε συμφωνήσει ότι είναι μια δύσκολη φάση -εξαιτίας πολλών παραγόντων- που άλλος περνά ελαφρύτερα και άλλος βαρύτερα,. Αν διαβάσετε προσεκτικά παραπάνω θα καταλάβετε σε ποιο σημείο έγινε το μπέρδεμα-δεν νομίζω να υπήρξε κακή πρόθεση από κανέναν.

Στα δικά μας λοιπόν εγώ χθες πήρα τη μικρή, διαγνωστική δόση του ιωδίου και σήμερα με μέτρησαν για να δουν τι ποσοστό καθήλωσης υπάρχει. Η μέτρηση βγήκε 1149, οπότε αυτό ισοδυναμεί με περίπου 1% καθήλωσης του ιωδίου, που σημαίνει ότι έγινε φοβερά καλός καθαρισμός. Η γιατρός μού είπε μάλιστα ότι ο χειρουργός πρεπει να ήταν αστέρι, οπότε τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αμέσω μετά, μου έδωσαν ενδοφλέβια υπερτεχνητικό για να κάνουμε το σπινθηρογράφημα. Επίσης, μου είπε ότι δεν δείχνει τίποτα. Συγκεκριμένα είπε: ''με 1% καθήλωση τι να δείξει'; Δεν υπάρχει και τίποτα να φανεί''. Οπότε, όλα καλά!!!

Το ίδιο εύχομαι σε όλες. Επόμενη στάση: το θεραπευτικό ιώδιο. Από σήμερα και για 2 εβδομάδες ξαναρχίζω το Τ3 και τρώω ό,τι θέλω! Γιούπι! Πρώτο μέλημα το βράδυ: ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΥΡΕΣ!

Α και ως προς το ιώδιο και το υπερτεχνητικό, που επίσης είναι ραδιοϊσότοπο τίποτα δεν ένοιωσα απολύτως. Και για απομόνωση μου πε μόνο σήμερα όχι κοντά σε παιδιάκαι εγγύους. Βέβαια, εγώ για να μαι σίγουρη θα κρατήσω ένα 48ωρο απόστασης από όλους!

Σας φιλώ όλες και καλωσορίζω τη νέα φίλη με τον υπερθυρεοειδισμό αν και λυπάμαι που δεν ξέρω να της απαντήσω κάτι για την περίπτωσή της. Φαντάζομαι όλο και κάποιος θα βρεθεί!

Link to comment
Share on other sites

Ας πω λοιπόν κι εγώ τα νέα μου, το ολόσωμο σπινθηρογράφημα του ενός χρόνου καθαρό (δε βρέθηκαν παθολογικά ευρήματα) και η θυροσφαιρίνη κάτω του 1!!!! Όλα καλά λοιπόν. Πάμε για καλοκαίρι!:D

Καλό κουράγιο σε όλους που κάνουν εγχειρίσεις και ιώδια, καλά αποτελέσματα σε όλους και κυρίως ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!;)

Link to comment
Share on other sites

Ars και Iguanna καταπληκτικα νεα!!Μπραβο!!Το 1% τελειο,μπραβο στο χειρουργο!!Οσο για το καθαρο σπινθηρογραφημα και την θυρεοσφαιρινη κατω απο 1,δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο!!Παντα καλα νεα να εχετε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ πάντα τέτοια, πολύ χαίρομαι!!! Στα νέα μέλη ή σε αυτούς που ψάχοντας για την πάθηση στο google πέφτουν πάνω στις συζητήσεις μας έχω να πω: ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΕΙ!!! 9 ΣΤΙΣ 10 ΣΤΟΧΕΥΕΙ ΝΑ ΑΠΟΜΥΖΗΣΕΙ ΠΟΣΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΑΣ ΠΕΛΑΤΕΣ! Με τον σωστό προγραμματισμό και αισιοδοξία όλα πάνε ρολόϊ! Αναμένω τις 5/7 για το ιώδιο, μέχρι τότε καλό καλοκαίρι σε όλες/ους και όποιος χρειάζεται πληροφορίες είμαι εδώ!! Προς το παρόν κάνω πάρτυ σπίτι μόνη μου! Σας στέλνω τη θετική μου διάθεση, ας καταπολεμήσουμε τα αρνητικά συναισθήματα με κάθε τι που μας ευχαριστεί (στη δική μου περίπτωση ένα ποτήρι κρασί και λίγο κοτοπουλάκι ήταν αρκετά)! Τα φιλιά μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ντιτα,με ολο το σεβασμο, οντως ηταν παρατραβηγμενη η αναρτηση σου. Ειμαι σιγουρη οτι δεν το εκανες σκοπιμα. Επειδη θυμαμαι την περιπτωση σου, θυμιζω οτι ηταν απο τις ηπιοτερες στην παρεα που γνωριζω. Και η αναρτηση σου βασιστηκε αποκλειστικα στην προσωπικη σου εμπειρια, που ευτυχως για σενα ηταν σχετικα ανωδυνη (αν μου επιτρεπεται να δωσω τετοιο χαρακτηρισμο). Δυστυχως ομως δεν ειναι τοσο τυχεροι ολοι οσοι εμπλεκονται με τη διαδιακσια του ιωδιου.

Οπως αναφερα και παραπανω, οντως ησουν απο τις light περιπτωσεις αλλα οσο και να δουλευες με τον εαυτο σου, αν ησουν απο τις πιο δυσκολες περιπτωσεις, θα ειχες κι εσυ ολα τα συμπτωματα που ειχαν πολλοι απο τους νοσουντες.

Προφανώς καπως έτσι έχουν τα πράγματα και μάλλον τα έχω απωθήσει τόσο, που να τα βλέπω πιο ήπια απο απόσταση...sorry παιδια...:cry: Αλήθεια, κανένας δεν το πέρασε ανώδυνα το ιώδιο; ακαδημαϊκά ρωταω (μην παρεξηγηθώ πάλι:?)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Νομίζω ότι απλώς έγινε παρεξήγηση: η συζητηση τη δεδομένη στιγμή ξεκίνησε από το πως νοιώθει κάποιος μετά την χορήγηση του ιωδίου ΚΑΙ ΟΧΙ πως νοιώθει κάποιος όταν βρίσκεται στη φάση του υποθυρεοειδισμού, που ούτως ή άλλως, όλες έχουμε συμφωνήσει ότι είναι μια δύσκολη φάση -εξαιτίας πολλών παραγόντων- που άλλος περνά ελαφρύτερα και άλλος βαρύτερα,. Αν διαβάσετε προσεκτικά παραπάνω θα καταλάβετε σε ποιο σημείο έγινε το μπέρδεμα-δεν νομίζω να υπήρξε κακή πρόθεση από κανέναν.

Στα δικά μας λοιπόν εγώ χθες πήρα τη μικρή, διαγνωστική δόση του ιωδίου και σήμερα με μέτρησαν για να δουν τι ποσοστό καθήλωσης υπάρχει. Η μέτρηση βγήκε 1149, οπότε αυτό ισοδυναμεί με περίπου 1% καθήλωσης του ιωδίου, που σημαίνει ότι έγινε φοβερά καλός καθαρισμός. Η γιατρός μού είπε μάλιστα ότι ο χειρουργός πρεπει να ήταν αστέρι, οπότε τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Αμέσω μετά, μου έδωσαν ενδοφλέβια υπερτεχνητικό για να κάνουμε το σπινθηρογράφημα. Επίσης, μου είπε ότι δεν δείχνει τίποτα. Συγκεκριμένα είπε: ''με 1% καθήλωση τι να δείξει'; Δεν υπάρχει και τίποτα να φανεί''. Οπότε, όλα καλά!!!

Το ίδιο εύχομαι σε όλες. Επόμενη στάση: το θεραπευτικό ιώδιο. Από σήμερα και για 2 εβδομάδες ξαναρχίζω το Τ3 και τρώω ό,τι θέλω! Γιούπι! Πρώτο μέλημα το βράδυ: ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΥΡΕΣ!

Α και ως προς το ιώδιο και το υπερτεχνητικό, που επίσης είναι ραδιοϊσότοπο τίποτα δεν ένοιωσα απολύτως. Και για απομόνωση μου πε μόνο σήμερα όχι κοντά σε παιδιάκαι εγγύους. Βέβαια, εγώ για να μαι σίγουρη θα κρατήσω ένα 48ωρο απόστασης από όλους!

Σας φιλώ όλες και καλωσορίζω τη νέα φίλη με τον υπερθυρεοειδισμό αν και λυπάμαι που δεν ξέρω να της απαντήσω κάτι για την περίπτωσή της. Φαντάζομαι όλο και κάποιος θα βρεθεί!

Ars και Iguanna χαίρομαι πραγματικα για τα καλα σας νέα και σας εύχομαι ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ (Sorry αν σας έκανα τα νεύρα κρόσσια:tongue: δεν είχα τετοια προθεση , ας μην επαναλαμβάνομαι όμως...)Χαίρομαι που για όλες μας πανε κατ΄ευχήν τα πράγματα και όταν μας διαβάζουν νέα μέλη, σίγουρα θα αντιμετωπίσουν το πρόβλημά τους με πολλή αισιοδοξία!!!

Και οι αντιπαραθέσεις, καμμια φορά, είναι εποικοδομητικές, γιατί σε βάζουν να σκεφτείς και να δείς ΟΛΩΝ τις αποψεις...και τις εμπειρίες..

ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ σε όλους μας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ars & Inguanna, συγχαρητηρια για τα υπεροχα νεα σας.

Ars, εσυ σχεδιαζες μπυρες και σουβλακια για το βραδυ και τελικα "ξεπεσες" σε κρασι και κοτοπουλακι??

Καποτε, εψαχνα απεγνωσμενα να αποδειξω στον γιατρο μου αλλα κυριως στον ευατο μου οτι δεν ειμαι καλα εξαιτιας του θυροειδη. Επεσα πανω στο φορουμ (το απλο parents) και ειδα σε διαφορα σημεια να υπαρχει αντιστοιχο θεμα. Επειδη εχω την λόξα της οργανωσης και της ταξης, ανοιξα αυτο το θεμα και οπως βλεπετε...... καλα κρατει.

Βεβαια θα ευχομουν η αιτια που υπαρχει να ηταν καποιο ευχαριστο γεγονος και οχι μια παθηση. Αλλα ας ειναι. Σημασια εχει οτι πολλοι αναγνωστες/αναγνωτριες βρισκουν απαντησεις σε ερωτηματα που δημιουργουνται οταν ερχονται σε πρωτη επαφη με την παθηση τους αλλα βρισκουν ακομη και ανθρωπους που με μια ανοιχτη αγκαλια, με περισση διαθεση, με ευαισθησια και σεβασμο, θα σταθουν στο πλαι αυτου που χρειαζεται την παρουσια των αλλων στον ανηφορο που εχει μπροστα του. Και τελος, ο ιδιος/η ιδια που καποτε ηρθε εδω (στην παρεα μας) ζητωντας βοηθεια, τωρα μενει για να δωσει τη δικη του βοηθεια στους νεους επισκεπτες/νοσουντες.

Χαρακτηριστικη εισαγωγη πολλων νεων μελων ειναι : σας διαβαζα πολυ καιρο και αποφασισα να σας γραψω τη δικη μου περιπτωση.......

και καπως ετσι γιναμε πολλοι .

Κλεινω με μια ευχη απο τα βαθη της καρδιας μου: να εχουμε ολοι την ΥΓΕΙΑ μας!!!


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α και ως προς το ιώδιο και το υπερτεχνητικό, που επίσης είναι ραδιοϊσότοπο τίποτα δεν ένοιωσα απολύτως. !

Τι ειναι αυτο????? Μηπως το γνωστο uptake?????


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

πρώτη φορά γράφω στο θέμα σας!!

έκανα τις πιο κάτω εξετάσεις και δεν ξέρω τι σημαίνουν...

ο γιατρός μου λείπει είναι εκτός ευρώπης και δεν ξέρω τι ώρα θα τον πετύχουμε...

λοιπόν:

anti -TPO 22.13

anti -THYROGLOBULIN 246.10

TSH 2.95

θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε τι σημαίνουν αυτά και αν επηρεάζουν

ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο????? Μηπως το γνωστο uptake?????

Uptake απ'ότι κατάλαβα λένε τη μικρή δόση ιωδίου που παίρνεις και πας την επόμενη μέρα και σε μετράνε (η γνωστή καθήλωση 24 ωρών).

Το υπερτεχνητικό είναι ένα άλλο ραδιοϊσότοπο, κάθε φορά αποφασίζει ο πυρηνικός ποιο θα είναι απ'ότι κατάλαβα. Το δικό μου ήταν το TC99M04, το οποίο λειτουργεί λογικά σαν σκιαγραφικό. Στο κάνουν ενδοφλέβια και σε ένα τεταρτάκι σε βάζουν στη γ κάμερα και σου κάνουν το σπινθηρογράφημα.

Παρεμπιπτόντως συμφωνώ και επαυξάνω σχετικά με τα παραπάνω για το φόρουμ.

Iguanna στις οδηγίες για το ιώδιο (το θεραπευτικό) λέει ότι πρέπει να περάσουν 6 μήνες για να μείνεις έγγυος άρα στο σπινθηρογράφημα θα απαιτείται λιγότερο. Καλού κακού εγώ θα το άφηνα λίγο παραπάνω, πχ 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

πρώτη φορά γράφω στο θέμα σας!!

έκανα τις πιο κάτω εξετάσεις και δεν ξέρω τι σημαίνουν...

ο γιατρός μου λείπει είναι εκτός ευρώπης και δεν ξέρω τι ώρα θα τον πετύχουμε...

λοιπόν:

anti -TPO 22.13

anti -THYROGLOBULIN 246.10

TSH 2.95

θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε τι σημαίνουν αυτά και αν επηρεάζουν

ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια!!

Καλώς ήλθες!

Όλες αυτές είναι ορμόνες και αντισώματα που ρυθμίζει ο αδένας και άλλα όργανα όπως η υπόφυση του εγκεφάλου πχ. Η anti-TRO είναι τα αντισώματα του θυρεοειδούς που όταν είναι αυξημένα υπάρχει υπόνοια για θυρεοειδίτιδα (υπάρχουν διάφορες). Η TSH είναι ορμόνη που όταν είναι αυξημένη υπάρχει υπόνοια για υποθυρειδισμό. Η 2η που έγραψες δεν την έχω ακούσει έτσι, μήπως είναι η γνωστή anti-Tg;;

Αυτά που γράφω τελείως σχηματικά έτσι;; Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που συνυπολογίζονται. Θα στα πει ο γιατρός σου, μην άγχεσαι, ό,τι και αν έχεις στο θυρεοειδή δεν είναι κάτι που επείγει να διαγνωστεί την ίδια μέρα κιόλας. Κάνε υπομονή να επιστρέψει ο γιατρός σου. Μπορείς να τσεκάρεις δίπλα και τις φυσιολογικές τιμές και να δεις αν ξεφεύγεις κάπου. νΑν κάποιο άλλο μέλος μπορεί να διαφωτίσει περισσότερο be my guest!:cool:

Άστα Georgiamami δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι το βράδυ για τα σουβλάκια και χλαπάκιασα το μεσημέρι....ε μετά είπα να μην το παρακάνω την ίδια μέρα!!! Πάντως κ το κοτοπουλάκι με το κρασάκι δεν με χάλασε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες!

Όλες αυτές είναι ορμόνες και αντισώματα που ρυθμίζει ο αδένας και άλλα όργανα όπως η υπόφυση του εγκεφάλου πχ. Η anti-TRO είναι τα αντισώματα του θυρεοειδούς που όταν είναι αυξημένα υπάρχει υπόνοια για θυρεοειδίτιδα (υπάρχουν διάφορες). Η TSH είναι ορμόνη που όταν είναι αυξημένη υπάρχει υπόνοια για υποθυρειδισμό. Η 2η που έγραψες δεν την έχω ακούσει έτσι, μήπως είναι η γνωστή anti-Tg;;

Αυτά που γράφω τελείως σχηματικά έτσι;; Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που συνυπολογίζονται. Θα στα πει ο γιατρός σου, μην άγχεσαι, ό,τι και αν έχεις στο θυρεοειδή δεν είναι κάτι που επείγει να διαγνωστεί την ίδια μέρα κιόλας. Κάνε υπομονή να επιστρέψει ο γιατρός σου. Μπορείς να τσεκάρεις δίπλα και τις φυσιολογικές τιμές και να δεις αν ξεφεύγεις κάπου. νΑν κάποιο άλλο μέλος μπορεί να διαφωτίσει περισσότερο be my guest!:cool:

Άστα Georgiamami δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι το βράδυ για τα σουβλάκια και χλαπάκιασα το μεσημέρι....ε μετά είπα να μην το παρακάνω την ίδια μέρα!!! Πάντως κ το κοτοπουλάκι με το κρασάκι δεν με χάλασε!!!!

ευχαριστώ πάρα πολύ..

αυξημένη κατά πολύ είναι το

anti -THYROGLOBULIN 246.10

το οποίο τα όρια είναι μέχρι 115...

ελπίζω να διορθωθεί ότι και να είναι και να μπορέσω σύντομα να ξεκινήσω τη προσπάθεια μου


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...