Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Marian84,καλα αποτελεσματα να χεις!!

Konstantin εκοψες το Τ3?Αντε λιγες μερες απεμειναν μεχρι την θεραπεια!!Κοιτα να διασκεδασεις το τριημερο και μην τα σκεφτεσαι αυτα!!Θα περασουν συντομα!

και εγω την Τεταρτη εχω ραντεβου στο νοσοκομειο για αιματολογικα αποτελεσματα ,υπερηχο και επισκεψη στους ενδοκρινολογους.Εχουν περασει 3 χρονια απο το ραδιεν.ιωδιο και ως τωρα ολα πανε καλα.Δεν ειχα ουτε υποτροπη ουτε μετασταση και σας τα γραφω αυτα για να γνωριζετε οτι ειναι ΙΑΣΙΜΟΣ αυτος ο καρκινος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παω να μου παρουν το αιματακι μου!!!!αντε να δουμε που ειναι η tsh...τωρα βεβαια εχουμε και τη νεα απορρυθμισμενη ορμονη...προλακτινη!!!!!αυτο που ο θυρεοειδης τα επηρεαζει ολα αρχιζει να μ εκνευριζει!!!

Καλα αποτελσματα. Περιμενουμε τα νεα. Οσο για τον εκνευρισμο..... πιες ενα παγωμενο καφεδακι μετα την αιμοδοσια και .....χαΛΛΛΛΛΛΛαρα. Παρτο αποφαση οτι για λιγο καιρο θα ερθουν τα πανω κατω αλλα μετα ....θα στρωσουν.

Marian84,καλα αποτελεσματα να χεις!!

Konstantin εκοψες το Τ3?Αντε λιγες μερες απεμειναν μεχρι την θεραπεια!!Κοιτα να διασκεδασεις το τριημερο και μην τα σκεφτεσαι αυτα!!Θα περασουν συντομα!

και εγω την Τεταρτη εχω ραντεβου στο νοσοκομειο για αιματολογικα αποτελεσματα ,υπερηχο και επισκεψη στους ενδοκρινολογους.Εχουν περασει 3 χρονια απο το ραδιεν.ιωδιο και ως τωρα ολα πανε καλα.Δεν ειχα ουτε υποτροπη ουτε μετασταση και σας τα γραφω αυτα για να γνωριζετε οτι ειναι ΙΑΣΙΜΟΣ αυτος ο καρκινος!!

Ηθελα να το ΦΩΝΑΞΩ!!!!

Να περασετε ολοι ομορφα το 3ημερο.:P:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια και konstantin9(εχουμε και ενα αγορακι στην παρεα).νομιζω οτι η tsh πρεπει να εχει πιασει πατο.εχω ταχυπαλμιεσ,αρρυθμιες, δυσπνοια,ιδρωνω και ζεσταινομαι!!!!αντε να δουμε...καθε φορα ειναι και μια εκπληξη!!χιχιχι.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα η προλακτινη μου.η tsh ειναι χαμηλη0.059.πηγα και στον γυναικολογο και μου κανε την καρδια περιβολι.εκανα υπερηχο στηθουσ(πρωτη φορα κανω) και ο ακτινολογοσ μου ειπε οτι εχω ινοαδενωματα και ινοκυστικη μαστοπαθεια και το ενα το ινοαδενωμα θελει παραολουθηση σε 6 μηνεσ να ξανακανω υπερηχο.τον δειχνω στο γυναικολογο και μου λεει να παω σε μαστολογο μηπως πρεπει να κανω μαστογραφια.ειμαι 29 χρονων.ειχα ρωτησει τον ατινολογο αν πρεπει να ανησυχησω και μου ειπε οτι η περιπτωση κακοηθειας ειναι λιγοτερο απο 1% απλα οταν εχουμε ινοαδενωματα θελει παρακολουθηση.θα τρελαθω ρε κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε ολους!Παλιά και καινούργια μέλη!Εχω πάρα πολύ καιρό να γράψω γιατί υπήρξαν συγκλονιστικες αλλαγές στην ζωή μου!Εγινα μαμα!Και αυτο μου συνεβη μετά την αφαίρεση του θυρεοειδούς και θεραπεία με ραδ. ιώδιο.Το λέω αυτό για να δώσω κουράγιο σε ολα τα καινούργια μέλη.Και δεν είμαι η μόνη!Απο μέρα σε μέρα περιμενουμε και δεύτερο μωράκι κοπέλας μου έκανε αφαίρεση και θεραπεία με ιώδιο.Σε ολη την εγκυμοσύνη με παρακολουθούσε ο ενδοκρινολόγος και δεν είχα κανένα πρόβλημα, όλα πολύ καλά και τώρα θα ξανακάνω σπινθηρογράφημα τον Οκτώβριο.Μην το βάζεται κάτω όλα θα πάνε μια χαρά!Ελπίζω απο δω και πέρα να τα λέμε πιο συχνά.Εύχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όσους μπαίνουν για θεραπεία και ελπίζω να βοηθήσουμε όπου μπορούμε!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα η προλακτινη μου.η tsh ειναι χαμηλη0.059.πηγα και στον γυναικολογο και μου κανε την καρδια περιβολι.εκανα υπερηχο στηθουσ(πρωτη φορα κανω) και ο ακτινολογοσ μου ειπε οτι εχω ινοαδενωματα και ινοκυστικη μαστοπαθεια και το ενα το ινοαδενωμα θελει παραολουθηση σε 6 μηνεσ να ξανακανω υπερηχο.τον δειχνω στο γυναικολογο και μου λεει να παω σε μαστολογο μηπως πρεπει να κανω μαστογραφια.ειμαι 29 χρονων.ειχα ρωτησει τον ατινολογο αν πρεπει να ανησυχησω και μου ειπε οτι η περιπτωση κακοηθειας ειναι λιγοτερο απο 1% απλα οταν εχουμε ινοαδενωματα θελει παρακολουθηση.θα τρελαθω ρε κοριτσια.

Μην ανησυχεις θελει απλα παρακολούθηση.Μια φίλη μου έχει και στα δυο στήθη εδώ και χρόνια και απλά τα παρακολουθεί με υπέρηχο κάθε χρόνο και μαστογραφία ψηφιακή κάθε δύο χρόνια.Στο δεξί στήθος μάλιστα είναι αρκετά μεγάλο και τις μέρες πριν αδιαθετήσει την πονάει και πιάνεται το χέρι της αλλά κανείς γιατρος δεν της εχει πει να το αφαιρεσει ή να ανησυχήσει και έχει παέι σε πολλους.Οποτε μην σε πιανει πανικος δεν σημαινει τιποτα, σταματας να το σκεφτεσαι και απλα το παρακολουθεις!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα η προλακτινη μου.η tsh ειναι χαμηλη0.059.πηγα και στον γυναικολογο και μου κανε την καρδια περιβολι.εκανα υπερηχο στηθουσ(πρωτη φορα κανω) και ο ακτινολογοσ μου ειπε οτι εχω ινοαδενωματα και ινοκυστικη μαστοπαθεια και το ενα το ινοαδενωμα θελει παραολουθηση σε 6 μηνεσ να ξανακανω υπερηχο.τον δειχνω στο γυναικολογο και μου λεει να παω σε μαστολογο μηπως πρεπει να κανω μαστογραφια.ειμαι 29 χρονων.ειχα ρωτησει τον ατινολογο αν πρεπει να ανησυχησω και μου ειπε οτι η περιπτωση κακοηθειας ειναι λιγοτερο απο 1% απλα οταν εχουμε ινοαδενωματα θελει παρακολουθηση.θα τρελαθω ρε κοριτσια.

Μην αγχωνεσαι....... τα περισσοτερα στηθη ολο και κατι εχουν. Αυτο δε σημαινει οτι εχουν κατι κακο, απλα το παρακολουθουν. Να σκεφτεσαιθετικα και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Mary78, χαιρομαι που μοιραστηκες μαζι μας ( και στο φορουμ) τις ευχαριστες εξελιξεις της ζωης σου και φυσικα που εισαι ζωντανη αποδειξη -οπως και πολλοι αλλοι εδω γυρω- οτι ο καρκινος του θυροειδη ειναι ιασιμος και η ζωη συνεχιζεται!!!!

Περιμενουμε και τον μικρο Α..... της φιλης μας και δοξαζουμε το Θεο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Mary78, χαιρομαι που μοιραστηκες μαζι μας ( και στο φορουμ) τις ευχαριστες εξελιξεις της ζωης σου και φυσικα που εισαι ζωντανη αποδειξη -οπως και πολλοι αλλοι εδω γυρω- οτι ο καρκινος του θυροειδη ειναι ιασιμος και η ζωη συνεχιζεται!!!!

Περιμενουμε και τον μικρο Α..... της φιλης μας και δοξαζουμε το Θεο.

Γεωργία θέλω όλοι να δούν ότι η ζωή συνεχίζεται και μετά την αφαίρεση και το ιωδιο.Κάνουμε μια ζωή φυσιολογική και απλά το παρακολουθούμε και κάνουμε τις εξετάσεις μας!Και τα καλύτερα ερχονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Mary78, χαιρομαι που μοιραστηκες μαζι μας ( και στο φορουμ) τις ευχαριστες εξελιξεις της ζωης σου και φυσικα που εισαι ζωντανη αποδειξη -οπως και πολλοι αλλοι εδω γυρω- οτι ο καρκινος του θυροειδη ειναι ιασιμος και η ζωη συνεχιζεται!!!!

Περιμενουμε και τον μικρο Α..... της φιλης μας και δοξαζουμε το Θεο.

Γεωργία θέλω όλοι να δούν ότι η ζωή συνεχίζεται και μετά την αφαίρεση και το ιωδιο.Κάνουμε μια ζωή φυσιολογική και απλά το παρακολουθούμε και κάνουμε τις εξετάσεις μας!Και τα καλύτερα ερχονται!!!

Αυτο ακριβως!!!:P:p:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!!Ars σε ευχαριστω πολυ!!Και σε σενα ευχομαι καλη επιτυχια στη θεραπεια σου!!!Ολα καλα θα πανε!!

Mary78,να σου ευχηθω κι απο δω να σου ζησει το μωρακι σου!!Εισαι ενα μεγαλο παραδειγμα ,οτι μετα απ`ολα αυτα που περασες,οχι μονο νικησες τον καρκινο ,αλλα απεκτησες και οικογενεια!!!

marian84,οι περισσοτερες γυναικες παρακολουθουνται επι χρονια για ινοαδενωματα(οπως και εγω εχω 1 εκατοστο),για κυστες και γενικα για ογκιδια που ειναι καλοηθη!!Μην αγχωνεσαι καθολου,εφοσον εχεις μπει τη διαδικασια της παρακολουθησης.Ειναι μια ρουτινα που πρεπει να μπουμε παρα πολλες γυναικες!!

Εμενα εχει μεινει ιδιο εδω και 6 χρονια,αλλα θελει παρακολουθηση και εχω συμβιβαστει μ`αυτο.Ετσι θα σε συμβουλεψω κι εσενα,να χαλαρωσεις και να μην το σκεφτεσαι καθολου,απλα να το παρακολουθεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παλιους και νεους φιλους - συμπάσχοντες!!!

Εχω πολύ καιρό να γράψω στο φορουμ, μα είμαι εδώ πάλι να ευχηθώ κι εγώ νσ έχετε καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις .(' κι εγώ θα κάνω τις δικές μου κατα τις 10 του Ιουλιου). Η δικη μου η περίπτωση, δεν είχε επιπλοκές, δηλ ξαφνικά ανακαλύφθηκαν οι όζοι, μεγάλωναν σε αριθμό και όγκο, όμως χωρις άλλα προβλήματα. Πριν απο δυο χρόνια έκανα την αφαίρεση Απρίλιο, και Ιούλιο μπήκα για ιώδιο. Ολα μια χαρά απο τότε, πάιρνω το χάπι και αισθάνομαι σαν να μην έγινε τίποτε!!!!!!!!!!!!!

Για τα άλλα που αφορούν και γυναικολόγο, δεν μπορώ να έχω γνώμη!!

Κonstantin, μην αγχώνεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ!! όλα θα πάνε μια χαρά!!πίστεψέ το και κάνε ...σχέδια για το πώς θα περάσεις τις ημέρες με το ιώδιο!!! Χαλαρα και ήρεμα!!!!! Είσαι, είμαστε τυχεροί σε αυτήν την ατυχία, γιατί είναι ιάσιμο αυτό το είδος του καρκίνου. επομένως.......

ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΆΣΕΙ!!! ΘΑ ΤΟΝ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ !!!!!

Να είστε όλοι καλά!!:-P:razz::-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Ars σε ευχαριστω πολυ!!Και σε σενα ευχομαι καλη επιτυχια στη θεραπεια σου!!!Ολα καλα θα πανε!!

Mary78,να σου ευχηθω κι απο δω να σου ζησει το μωρακι σου!!Εισαι ενα μεγαλο παραδειγμα ,οτι μετα απ`ολα αυτα που περασες,οχι μονο νικησες τον καρκινο ,αλλα απεκτησες και οικογενεια!!!

marian84,οι περισσοτερες γυναικες παρακολουθουνται επι χρονια για ινοαδενωματα(οπως και εγω εχω 1 εκατοστο),για κυστες και γενικα για ογκιδια που ειναι καλοηθη!!Μην αγχωνεσαι καθολου,εφοσον εχεις μπει τη διαδικασια της παρακολουθησης.Ειναι μια ρουτινα που πρεπει να μπουμε παρα πολλες γυναικες!!

Εμενα εχει μεινει ιδιο εδω και 6 χρονια,αλλα θελει παρακολουθηση και εχω συμβιβαστει μ`αυτο.Ετσι θα σε συμβουλεψω κι εσενα,να χαλαρωσεις και να μην το σκεφτεσαι καθολου,απλα να το παρακολουθεις!!

sonia64 την τριτη θα παω σε μαστολογο να δουμε τι θα πει και αυτος.απλα τρομαξα γιατι μου ειπε για μαστογραφια και ξερω οτι μαστογραφια κανεισ μετα τα 35.ουφ τοσο καιρο παρακολουθουσα τους οζουσ του θυρεοειδη τωρα θα παρακολουθω τα ογκιδια στο στηθος.χιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ο Κονσταντίνος μάλλον θα έχει πάει βολτίτσα!; Και καλά έκανε!

Μαριάν μην άγχεσαι, πραγματικά έχουν δίκαιο τα κορίτσαι, γίνεται χαμός με τα ινοαδενώματα στο στήθος, απλώς να τα παρακολουθείς και σε περίπτωση που καπνίζεις, καλό θα ήταν να το κόψεις. Αν ο γυναικολόγος σε άγχωσε υπερβολικά -εσύ θα το κρίνεις- άλλαξε γιατρό, δεν είναι εκεί για να μας αγχώνουν αλλά για να μας ενημερώνουν, μη χέσ@!!!! Α επίσης να τους τονίσεις την ηλικία και το γεγονός ότι δεν έχει γεννήσει (αν δεν κάνω λάθος) γιατί για μαστογραφία δεν ξέρω αν κάνει τόσο μικρή και καμιά φορά κι αυτοί δεν δίνουν σημασία.

Mary 78 να σου ζήσει!!!!! Μπράβο, το καλύτερο δώρο έκανες στον ευατό σου, μετά τη περιπέτεια με τον αδένα!

α.παλ ευχαριστούμε για το θάρρος και όλους όσους κάνουν τον κόπο να γράψουν κάτι παρήγορο. Εμένα τουλάχιστον με κάνει να ξελαφρώνω όταν ακούω θετικές εξελίξεις...γιατί σε αυτές τις δύο εβδομάδες που μου έχουν μείνει για να κάνω το ιώδιο είμαι ικανή να δαγκώσω άνθρωπο...τσίτα τα νεύρα...και κάθε τρεις και λίγο καρφίτσες στα χέρια και στα πόδια...Γολγοθάς μου φαίνεται...μακάρι να έρθουμε κ εμείς γρήγορα στις θέσεις όσων ξεμπέρδεψαν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...