Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, ειμαι καινουργια στην παρεα σας... εχω πολυοζωδη βρογχοκοιλη απο το 2009... ο τοτε γιατρος μου εκρινε πως ο ενας οζος ο οποιος ηταν τοτε 2,4 εκ, δεν υπήρχε λόγος να παρακεντηθει, αλλα απλά εδωσε βαρος στο θεμα των περιττων κιλων μου... με πολλές ταλαιπωρίες και πολλές παρενεργειες απο την φαρμακευτική αγωγή που μου ειχε δωσει, αρχισε η κατηφορα μου... αλλαγη διαθεσης, αισθημα κουρασης, καταθλιψη και πολλα ακομα... καποιες μέρες ημουν τοσο ασχημα ψυχολογικα που ειχα αρνηση στο να παιρνω το φαρμακο μου για τον θυρεοειδη, ηταν και σε ελλειψη...τί ανοητη που ημουν... δεν ειχα κουραγιο να παω στον γιατρο για 2 χρονια! Δεν αντεχα μεσα στην καταθλιψη μου να τον ακουσω να μου μιλαει τοσο περιφρονητικά για τα περιττα κιλα μου τα οποια δεν ήθελα να πάω στην κορη του που ειναι διαιτολογος για να τα χασω... Μέχρι που προχθες ξυπνησα με μια κριση πανικου..πνιγμος, αισθηση τρομου, ταχυκαρδιες... Τρελάθηκα! Την επομενη μέρα πήγα αμέσως σε αλλον ενδοκρινολογο, απο τους πολύ γνωστούς και σπουδαίους ο οποιος εκανε διαγνωση βασει εξετασεων παλαιοτητας 2 ετων!!!Ευτυχως μου εγραψε επαναληπτικες εξετασεις....το αποτελεσμα ειναι πως ο οζος ειναι 3,7 εκ θρεφταρι και οι αιματολογικές εξετασεις εξαιρετικές! Σήμερα πήγα σε άλλον γιατρό ο οποιος επιτελους μου συμπεριφερθηκε ανθρωπινα (τί καταντια να το θεωρουμε πολυτελεια) και μου εξηγησε ολη την λειτουργία του θυρεοειδή... φυσικά και εκεινος θεωρεί πως πρεπει να γινει αφαιρεση οχι αυριο αλλα χτες...λογω πασχα ειπα να περιμενω να περασουν οι γιορτες και να παω μετα... Φοβαμαι παρα πολυ.. εκανα το λάθος και ειδα στο youtube κανονική επεμβαση θυρεοειδους αδενα και εχω τρομοκρατηθει...Μου συστησε τον κ Λινο στο Υγεια...αυριο θα ερθω σε επαφη μαζι του να δω πότε υπάρχει διαθεσιμοτητα για την επεμβαση... Το μετά με φοβίζει...μέχρι να παρω τα αποτελεσματα της βιοψίας, αν ειναι κακοήθεια θα πρεπει να περιμενω 6-9 μηνες για να μεινω εγκυος (ναι προσπαθω να κανω ενα παιδακι), το ραδιενεργο ιωδιο αν χρειαστεί, την ρυθμιση με το Τ4..μου φαινονται ολα βουνο...


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντρι σου εστειλα ΠΜ.

Georgkat, καταρχην καλωσορισες στην παρεα μας. Δεν σε παρεξηγω που πελαγωσες αλλα θα σε συμβουλεψω να μην βλεπεις ολη τη διαδικασια συγκεντρωμενη. Ενα ενα βημα καθε φορα και μονο αν χρειαστει. Καθε παθηση ειναι διαφορετικη και καθε οργανισμςο επισης ανταποκρινεται διαφορετικα σε καθε θεραπεια.

Εδω μεσα οπως θα εχεις καταλαβει, εκτος απο ατομα που οπως κι εσυ αναζητουν πληροφοριες, συμμετεχουν και ατομα που εχουν περασει πολλα σταδια της θεραπειας και ηδη συνεχιζουν κανονικα τη ζωη τους.

Ειμαστε στη διαθεση σας


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Αντρι σου εστειλα ΠΜ.

Georgkat, καταρχην καλωσορισες στην παρεα μας. Δεν σε παρεξηγω που πελαγωσες αλλα θα σε συμβουλεψω να μην βλεπεις ολη τη διαδικασια συγκεντρωμενη. Ενα ενα βημα καθε φορα και μονο αν χρειαστει. Καθε παθηση ειναι διαφορετικη και καθε οργανισμςο επισης ανταποκρινεται διαφορετικα σε καθε θεραπεια.

Εδω μεσα οπως θα εχεις καταλαβει, εκτος απο ατομα που οπως κι εσυ αναζητουν πληροφοριες, συμμετεχουν και ατομα που εχουν περασει πολλα σταδια της θεραπειας και ηδη συνεχιζουν κανονικα τη ζωη τους.

Ειμαστε στη διαθεση σας

Δεν πειρα μηνυμα =[ μπορεις να μου ξαναστειλεις σε παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειρα μηνυμα =[ μπορεις να μου ξαναστειλεις σε παρακαλω?

Ριξε μια ματια στα προσωπικα σου μηνυματα.

Εκει ειναι.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

andrie12, χειρουργηθηκα τον Απριλη του 2009. Και ειμαι καλα.

Ουτε κι εγω δεν εκανα παρακεντηση γιατι ηταν περιττο. Οι οζοι μου επρεπε να βγουν γιατι πολλαπλασιζονταν παρα την αγωγη που επαιρνα και οσο πιο νωρις τους εβγαζα τοσο μειωνονταν οι πιθανοτητες να μεταλλαχθουν σε κατι περισσοτερο βλαβερο.

Μην αγχωνεσαι για τα αποτελεσματα βιοψιας. Πιστευω πως αν υπηρχε κατι ασχημο θα το ειχαν υποψιασθει οι γιατροι βλεποντας την κλινικη σου εικονα και θα σε ειχαν ενημερωσει.

Το χειρουργειο δεν ειναι επικινδυνο και σε 2-3 μερουλες θα εισαι σπιτι σου, κανοντας σχεδον οσα κανεις και τωρα να μη σου πω και περισσοτερα γιατι ειμαι σιγουρη οτι η δυσλειτουργια που υπαρχει τωρα, σου δημιουργει προβληματα τα οπιια θα εξαλειφθουν οταν πια δεν θα υπαρχει αδενας.

Για οτι χρειαστεις φυσικα κι εγω στη διαθεση σου.

Καλη επιτυχια και ταχεια αναρρωση.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντρι σου εστειλα ΠΜ.

Georgkat, καταρχην καλωσορισες στην παρεα μας. Δεν σε παρεξηγω που πελαγωσες αλλα θα σε συμβουλεψω να μην βλεπεις ολη τη διαδικασια συγκεντρωμενη. Ενα ενα βημα καθε φορα και μονο αν χρειαστει. Καθε παθηση ειναι διαφορετικη και καθε οργανισμςο επισης ανταποκρινεται διαφορετικα σε καθε θεραπεια.

Εδω μεσα οπως θα εχεις καταλαβει, εκτος απο ατομα που οπως κι εσυ αναζητουν πληροφοριες, συμμετεχουν και ατομα που εχουν περασει πολλα σταδια της θεραπειας και ηδη συνεχιζουν κανονικα τη ζωη τους.

Ειμαστε στη διαθεση σας

Σε ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη..σημερα μιλησα με τον Λινο και αυριο εχουμε ραντεβου για να με δει και να ορισουμε την επεμβαση... εγω εχω ιδιωτικη ασφαλιση και με αυτην θα κανω την επεμβαση. το νοσοκομειο ειναι συμβεβλημένο οποτε δεν θα χρειαστει να πληρωσω και να παρω μετα τα χρηματα... δεν ξέρω ομως αν ο Λινος μου πει πως θελει τα χρηματα την ίδια ημερα και δεν μπει στην διαδικασια της αποζημιωσης απο την ασφαλιστικη εταιρια...εκει θα ερθω σε πολυ δυσκολη θεση διοτι οικονομικα δεν εχω αποθεματικο ενα τοσο υψηλο ποσο που ενδεχομενως χρειαστει για την επεμβαση...μακαρι να πανε ολα καλα και να μην χρειαστει να ψαχνω παλι για αλλον γιατρο...


fmGhp2.png

A8ojp2.png

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι ακομη πηγα Παρασκευη για προεγχειρητικο ελεγχο, Αυριο απογευμα θα παω Νοσοκομιο και Δευτερα πρωι θα κανω την εγχειρηση . Μολις ειμαι καλα θα σας γραψω τα νεα μου χχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα παρεάκι!

Σας έχω μια ερώτηση: Αν ξενυχτήσω και γυρίσω πολύ αργά, ξημερώματα πχ, το χάπι πότε πρέπει να το πάρω; Την ώρα που θα πέσω για ύπνο (π.χ. 6 το πρωί) ή την ώρα που θα ξυπνήσω κι ας είναι και αργά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...