Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολυ για τις δημοσιεύσεις! ειμαι πολυ αγχωμενη για τον bro μου! ειχε 10 και 14 θυροξινη! το upptake το εκανε με thyrogen! του ειπαν οτι δεν εδειξε γιατι μαλλον ειναι κατι πολυ μικρο! και δε λεω! να γινονται ολες οι προλυπτικές εξετασεις αλλα αυτά έχουν και μια καποια ραδιενέργεια! του το είπαν του αδερφου μου με το σκιαγραφικο οτι θα κανει το σεπτεμβρη ιωδιο αν χρειαστει, δε γίνεται νωρίτερα λεει! εχω φρικαρει πραγματικα! και αν χρειαστεί να το παρει νωρίτερα? τι να πω?

Παντως όπως έγραψαν και οι προλαλίσασες ο θηλώδης δίνει από δύσκολα έως καθόλου μεταστασεις. Οπότε μάλλον οι γιατροί πάνε δια της αποκλήσεως να ξεκαθαρίσουν την κατάσταση, πράγμα που δεν είναι καθόλου κακό!!!! Οπότε λίγη υπομονή, γιατί φοβάμαι ότι εσύ είσαι πιο αγχωμένη από το bro σου όπως λές και εσύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδια,η συμπαράστασή σας είναι συγκινητική..κ τόσο άμεση!Ευχαριστώ πραγματικά,γιατί να μη σας ξέρω εδω κ 2βδομάδες;

gerogiamami : ευχαριστώ για τις ευχές σου!διαβάζοντας το forum σας ηρέμησα κ μετά τις συμβουλές σας ξαναβρήκα την αισιοδοξία μου! Όσο για απορίες..πάμπολλες!kate75 :καλώς σας βρήκα!Νιώθω ήδη τυχερή! ευχαριστώ για την καλή επιτυχία, θα χειρουργηθώ Αθήνα-Γ.Γεννηματάς στον χειρουργό που χειρούργησε τον πατέρα μου το 2002 σε Ca παχέος εντέρου, τότε για μας έγινε ένα θαύμα,είναι εμπειρότατος χειρουργός!Ελπίζω να δικαιώσει τον τίτλο του κ στη περίπτωσή μου!Ιδωμεν!

sonia 64 : ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη, έχεις δίκιο στην ανάλυση που κάνεις,2,23εκ όζο τι να τον κάνω μέσα μου; Ο πολύποδας στον ορθό εντέρου μου είπε ο γιατρός οτι είναι υπερπλαστικός 0,5εκ, η βιοψία θα βγει 8Ιουλίου,μου πρότεινε να μην ανησυχώ.Δεν είχα κάνει ποτέ εξετάσεις,κ μέσα σε 2βδομ πέρασα από κόσκινο!Για την ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΤΥΠΟΥ δε μου διεκρίνισε με τι έχει σχέση, με τον όζο ή κατι άλλο...η μικροβιολόγος μου είπε οτι είναι ιδιοσυγκρασικό.

folegandros : όντως γέλασα κ κατα τη διάρκεια της σημερινής μέρας το σκεφτόμουν κ χαζογέλαγα...ευχαριστώ!Είμαι ακόμη στην αρχή κ αδημονώ...

"2001-2006": ευχαριστώ για τις πληροφορίες, είμαι φοβητσιάρα ξέρεις κ δεν κρατάω πόνο, οπότε με ανακούφισες!Θα τους πω να μου δώσουν παυσίπονα,μορφίνη, ό,τι έχουν να μη καταλάβω τίποτα!Αυτό που με αγχώνει όμως είναι να μιλάω καθαρά, φιλόλογος γαρ, είναι το εργαλείο μου...άσε που τραγουδάω από το πρωί μέχρι το βράδυ και παραλληλα είμαι γλωσσοκοπάνα, είναι κινέζικο βασανιστήριο να μη μιλάω!kerasw:ευχαριστώ με το κύμα θετικής ενέργειας που μου έστειλες!!!!!!

Παιδιά, εκτιμώ πολυ τη βοήθεια σας, ειναι πολύτιμη για μένα τέτοιες στιγμές!

Link to comment
Share on other sites

liladam μακάρι να είχα τις γνώσεις των παιδιών να σε διαφωτίσω!Ξέρω από πρώτο χέρι πως είναι να αγωνιάς για δικό σου άνθρωπο, είναι χειρότερο από το να περιμένεις αποτελέσματα για τη δική σου υγεία, τώρα μπορώ να το συγκρίνω!Ήδη πάντως έχεις φανεί πολυ δυνατή και καθώς περνά ο καιρός χρειάζεται να είσαι διπλά ψυχραιμη για τη ψυχολογία του αδερφούλη σου!Όλα να πάνε κατ'ευχήν κ να ξέρεις οτι η θετική σκέψη προδιαθέτει τον οργανισμό για καλά αποτελέσματα!Σκέψου θετικά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω? ευχομαι να εχετε δικιο και να προσπαθουν να αποκλεισουν πραγματα! δεν κανω και τιποτα αλλο! ολο υπομονη! ομως δε βρισκω και κανεναν να μου πει οτι εχει ζησει κατι παρομοιο! δηλαδη οτι ειχε μετα μια κυστη, η οτι πηρε και δευτερο ιωδιο και οτι οι γιατροι τον ξεσκονησαν πριν του το δωσουν! ειμαι πολυ παραπονιαρα! και φοβιτσιαρα! το ξερω! και οτι δεν υπαρχουν γιατροι εδωμεσα και αυτο το ξερω! μηπως χρειαζομαι ψυχιατρο???

Link to comment
Share on other sites

Elli μου, να`σαι καλα!!Ειναι για ολους /-ες μας εδω χαρα μας, να συμπαραστεκομαστε σε οποιον το εχει αναγκη και να προσφερουμε βοηθεια με γνωσεις που αποκτησαμε απο την δικη μας εμπειρια!!Παντως να ξερεις ,οτι οντως δεν θα πονεσεις καθολου απο την επεμβαση και θα μιλησεις μολις ξυπνησεις!!Εγραψες οτι την Πεμπτη θα χειρουργηθεις!Σου ευχομαι καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα και στις δυο βιοψιες!!Θα περιμενω νεα σου,οποτε αναρρωσεις!!:-):smile::-) Liladam,ειναι φυσιολογικο να εχεις αγωνια!!Στη θεση σου θα ζητουσα περισσοτερες εξηγησεις απο τους γιατρους,ετσι για να ησυχασω λιγο!!Στη δικια μου περιπτωση ,τα ξεδιαλυνα ολα με πολλες ερωτησεις,γιατι δεν μπορουσα ουτε να κοιμηθω,απο αυτα που μου ελεγαν!!!Αλλα να ξερεις,αυτη ειναι η τακτικη τους,να κανουν πολλες εξετασεις για σιγουρια!!Εγω για να παρω ραδιενεργο ιωδιο,μου εκαναν ενα σωρο εξετασεις για μια ολοκληρη μερα,ενω δεν ειχα αλλο προβλημα,εκτος του καρκινου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω? ευχομαι να εχετε δικιο και να προσπαθουν να αποκλεισουν πραγματα! δεν κανω και τιποτα αλλο! ολο υπομονη! ομως δε βρισκω και κανεναν να μου πει οτι εχει ζησει κατι παρομοιο! δηλαδη οτι ειχε μετα μια κυστη, η οτι πηρε και δευτερο ιωδιο και οτι οι γιατροι τον ξεσκονησαν πριν του το δωσουν! ειμαι πολυ παραπονιαρα! και φοβιτσιαρα! το ξερω! και οτι δεν υπαρχουν γιατροι εδωμεσα και αυτο το ξερω! μηπως χρειαζομαι ψυχιατρο???

επισης γνωρίζει κανείς ποσο διαρκει σε χρονο μια αξονικη θωρακος με σκιαγραφικο??

Link to comment
Share on other sites

elli πραγματικα καλη επιτυχια στην επεμβαση! και ο bro μου που την εκανε και ειναι κ γκρινιαρης δεν γκρινιαξε καθολου! δεν πονεσε! απλα ειχε λιγο ταση για εμετο και αγχωθηκε! αλλα ηταν απο την ναρκωση! πονο δεν ειχε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου συνασθενείς, έχω απορίες, αν ξέρετε κάτι παρακαλώ απαντήστε μου!

1)Τα ράμματα θα ναι φυτικά;απορροφήσιμα όπως λένε;

2)Αν πάνε όλα καλά , θα μπορώ να κάνω μπάνια στη θάλασσα(άκου τώρα που έχω το μυαλό μου?!...στις διακοπές)

3)Αν η βιοψία δείξει καλοήθη όζο, ποιο είναι το επόμενο στάδιο στη διαδικασία;

3)Αν η βιοψία δείξει θηλώδη ή θυλακιώδη ca, πότε θα πάρω το ιώδιο;

Αύριο, 5Ιουλίου θα κατεβώ στην αθήνα κ δεν θα έχω laptop στο νοσοκομείο. Οπότε ,πρώτα ο Θεός ,θα τα ξαναπούμε από Δευτέρα...

Να είστε όλοι καλά κ να χαρείτε ξέφρενα το καλοκαιράκι με αγαπημένα σας πρόσωπα!Αυτό είναι το νόημα της ζωής, κατ'εμέ, από ενα mini απολογισμό κ μια αποτίμηση της ζωής που έκανα τελευταία, το είχα ξεχάσει, αλλά αν όλα πάνε καλά σκοπεύω να μη χάνω στιγμή χαράς κ ξεγνοιασιάς!Ευχαριστώ για όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου συνασθενείς, έχω απορίες, αν ξέρετε κάτι παρακαλώ απαντήστε μου!

1)Τα ράμματα θα ναι φυτικά;απορροφήσιμα όπως λένε;

2)Αν πάνε όλα καλά , θα μπορώ να κάνω μπάνια στη θάλασσα(άκου τώρα που έχω το μυαλό μου?!...στις διακοπές)

3)Αν η βιοψία δείξει καλοήθη όζο, ποιο είναι το επόμενο στάδιο στη διαδικασία;

3)Αν η βιοψία δείξει θηλώδη ή θυλακιώδη ca, πότε θα πάρω το ιώδιο;

Αύριο, 5Ιουλίου θα κατεβώ στην αθήνα κ δεν θα έχω laptop στο νοσοκομείο. Οπότε ,πρώτα ο Θεός ,θα τα ξαναπούμε από Δευτέρα...

Να είστε όλοι καλά κ να χαρείτε ξέφρενα το καλοκαιράκι με αγαπημένα σας πρόσωπα!Αυτό είναι το νόημα της ζωής, κατ'εμέ, από ενα mini απολογισμό κ μια αποτίμηση της ζωής που έκανα τελευταία, το είχα ξεχάσει, αλλά αν όλα πάνε καλά σκοπεύω να μη χάνω στιγμή χαράς κ ξεγνοιασιάς!Ευχαριστώ για όλα!!!

Του αδερφου μου τα ραματα ηταν αποροφησιμα! ειχε θηλωδες και πηρε σε δυο μηνες ιωδιο!ηταν Γεναρης ομως και δε μας απασχολησε το θεμα της θαλασσας! χα,χα! Παντως μετα το ιωδιο δεν επρεπε να τρωει τροφες με ιωδιο οπως θαλασσινα! αλλα εσυ μπορει να εισαι στο κομματι εκει το ΜΕΓΓΓΑΑΑΑΛΛΛΟΟΟΟ με τους ανθρωπους που εχουν οζουσ και δεν ειναι κακοειθης! ξεπερνα το 90% το ποσοστο!

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου συνασθενείς, έχω απορίες, αν ξέρετε κάτι παρακαλώ απαντήστε μου!

1)Τα ράμματα θα ναι φυτικά;απορροφήσιμα όπως λένε;

2)Αν πάνε όλα καλά , θα μπορώ να κάνω μπάνια στη θάλασσα(άκου τώρα που έχω το μυαλό μου?!...στις διακοπές)

3)Αν η βιοψία δείξει καλοήθη όζο, ποιο είναι το επόμενο στάδιο στη διαδικασία;

3)Αν η βιοψία δείξει θηλώδη ή θυλακιώδη ca, πότε θα πάρω το ιώδιο;

Αύριο, 5Ιουλίου θα κατεβώ στην αθήνα κ δεν θα έχω laptop στο νοσοκομείο. Οπότε ,πρώτα ο Θεός ,θα τα ξαναπούμε από Δευτέρα...

Να είστε όλοι καλά κ να χαρείτε ξέφρενα το καλοκαιράκι με αγαπημένα σας πρόσωπα!Αυτό είναι το νόημα της ζωής, κατ'εμέ, από ενα mini απολογισμό κ μια αποτίμηση της ζωής που έκανα τελευταία, το είχα ξεχάσει, αλλά αν όλα πάνε καλά σκοπεύω να μη χάνω στιγμή χαράς κ ξεγνοιασιάς!Ευχαριστώ για όλα!!!

καλησπερα elli ,nikos 21 απο ΑΘΗΝΑ...

ΘΗΛΩΔΗ CA,εκανα εγχειρηση Δεκεμβρη του 10..

η τομη μου δεν φαινεται καθολου μετα απο 6 μηνες,οποτε ξεχασετο αυτο το θεμα..

καλοηθης οζος;; μετα απο την εγχειρηση πας σπιτι σου ωραια και ανετη,βεβαια παντα με την ρυθμιση του χαπιου εε,απο τον ενδοκρινολογο ,,.εδω δεν παιζουμε εεε..

κακοηθης;;θα εχεις μια μικρη ταλαιπωρια,μετα απο 3 μηνες θα κανεις ιωδιο...μη το μελετας βρε κοπελλα μου,εαν γινει ετσι ,εδω ειμαστε να τα πουμε παλι,μην φανταζεσαι τιποτα τραγικα ομως..το θηλωδες ca ειναι 99 τοις εκατο ιασιμο..

Οποτε χαλαρα εε..

η εγχειρηση δεν ειναι βαρια σε 2 μερες στο σπιτι,απλα καλη επιλογη χειρουργου..εαν θες στειλε ΠΜ ,επειδη τα εχω ψαξει πολυ ,να σου πω για χειρουργος ,μια και κατεβαινεις Αθηνα να χειρουργηθεις..

καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


liladam και niko, ευχαριστώ για τις πληροφορίες, από Δευτερα θα είμαι κ γω λίγο πιο "σοφή" πάνω στον θυρεοειδή...απλά επειδή μαλλον το χω πολλά χρόνια-για να γινε 2,23 εκ- κ επειδή υπάρχει οικογεν.ιστορικό εεε...αλλά δε προδικάζω καταστάσεις, εξάλλου το forum είναι γουρλίδικο,έτσι ;;;είμαι μέλος πλέον...αν με δέχεστε βεβαίως!καλό βράδυ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την καταπληκτική παρέα;)

Elli δεν ξέρω αν σε πρόλαβα.Εγώ είχα 1 όζο 3,5 εκ.Οταν ο όζος είναι τόσο μεγάλος δεν γίνετε να τον αφήσεις πρέπει να τον αφαιρείς.Οπως σου είπαν και οι υπόλοιποι η εγχείρηση δεν είναι δύσκολη ήδη απο την επόμενη μέρα θα είσαι πολύ καλύτερα.Τώρα για το αποτέλεσμα της βιοψίας δεν πρέπει να ανησυχείς απο τώρα.Ανησυχούμε όταν πρέπει και ποτέ νωρίτερα;)

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έχεις πολύ πολύ καλά αποτελέσματα!!!!!:D

liladam καλησπέρα, με συγκινεί που ανησυχείς τόσο πολύ για τον αδερφούλη σου.Καλύτερα όμως να ηρεμήσεις και να περιμένετε τα αποτελέσματα των εξετάσεων.Το να πάρει δεύτερη φορά ιώδιο δεν είναι τόσο σπάνιο, και γώ μάλλονθα χρειαστεί να ξαναπάρω.Πάνω απ όλα ψυχραιμία και θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά!!!

Πολλά φιλιά σε όλους:D

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου συνασθενείς, έχω απορίες, αν ξέρετε κάτι παρακαλώ απαντήστε μου!

1)Τα ράμματα θα ναι φυτικά;απορροφήσιμα όπως λένε;

2)Αν πάνε όλα καλά , θα μπορώ να κάνω μπάνια στη θάλασσα(άκου τώρα που έχω το μυαλό μου?!...στις διακοπές)

3)Αν η βιοψία δείξει καλοήθη όζο, ποιο είναι το επόμενο στάδιο στη διαδικασία;

3)Αν η βιοψία δείξει θηλώδη ή θυλακιώδη ca, πότε θα πάρω το ιώδιο;

Αύριο, 5Ιουλίου θα κατεβώ στην αθήνα κ δεν θα έχω laptop στο νοσοκομείο. Οπότε ,πρώτα ο Θεός ,θα τα ξαναπούμε από Δευτέρα...

Να είστε όλοι καλά κ να χαρείτε ξέφρενα το καλοκαιράκι με αγαπημένα σας πρόσωπα!Αυτό είναι το νόημα της ζωής, κατ'εμέ, από ενα mini απολογισμό κ μια αποτίμηση της ζωής που έκανα τελευταία, το είχα ξεχάσει, αλλά αν όλα πάνε καλά σκοπεύω να μη χάνω στιγμή χαράς κ ξεγνοιασιάς!Ευχαριστώ για όλα!!!

1.Ναι

2.Ναι

3.Πας σπίτι

4.40-60 ημέρες μετά

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε χειρουργό κ μου είπε να κάνω χειρουργείο τη Πέμπτη 7 Ιουλίου.

Elli, καλη επιτυχια και να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα. Περιμενουμε νεα σου.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...