Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

      πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

georgiamami, καλά είσαι γλυκιά μου???Εγώ μια χαρά, βέβαια παίρνω Τ3 το όποιο με έχει απορρυθμίσε ι- ή να το πω καλύτερα - ζαβλακώσει όπως λέμε στα μέρη μου! Πολύ υπνωτικό δεν είναι αυτό βρε παιδιά?

Diara, τι έγινε τελικά???Βρήκες άκρη με Πάτρα?Για πές μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!!Στεναχωρεθηκα πολυ που δεν σε προλαβα Αλεξανδρα!!Οι οδηγιες που ειχα παρει απο το Νοσοκομειο ηταν να καθησουμε διαγωνια απο τον οδηγο στο πισω καθισμα(οχι ακριβως απο πισω του),το πολυ για μιση ωρα και μετα να αλλαξουμε ταξι,εαν η διαδρομη ειναι μεγαλυτερη.Δεν πειραζει,μπορει να στα πουνε οι γιατροι την Τεταρτη.Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να εχει επιτυχια η θεραπεια που θα κανεις!!Σιγα-σιγα με την θυροξινη,θ`αρχισεις να ανακτας τις δυναμεις σου!!Δεν χρειαζεται και να κλειστεις στους τεσσερις τοιχους!!Να βγαινεις εξω και να πηγαινεις βολτες,για ψωνια,απλως οταν υπαρχει ουρα,δεν θα στηνεσαι εκει.Εγω πηγαινα στα μαγαζια και στο σουπερ μαρκετ,οταν δεν υπηρχε συνωστισμος π.χ.τα μεσημερια.Πηγαινα με το αυτοκινητο βολτες,ακουγοντας μουσικη.Με τα παιδια σου θα προσεξεις πολυ.Μην ξεχασεις για αρκετες μερες, να πινεις νερα και να μασας πολυ τακτικα τσιχλες και καραμελες!!Ειναι σημαντικο αυτο που σου λεω,για να μην παθεις σιαλαδενιτιδα!!Επισης πολυ πρακτικο ειναι να χρησιμοποιεις πλαστικα πιατα και πηρουνια μιας χρησης και τα ρουχα σου θα τα πλενεις χωρια απο της υπολοιπης οικογενειας.Θα στα πουν και τα υπολοιπα παιδια που τα περασαν αυτα.Λιγες μερουλες υπομονη και ολα θα περασουν!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σου sonia, όλα καλά?γειά σας παιδιά

λοιπόν ,τα νέα μου έχουν περιληπτικά ως εξης΄'εγχειρήστηκα στις 27 απριλίου.η βιοψία όπως το διάβασα, αναφέρει ότι και στους 2 λοβους παρατηρήθηκαν μικροσκοπικες εστίες τύπου θηλώδους καρκινώματος,επίσης παριυσιάζουν αλλοιώσεις πολυζώδους υπερπλασίας με αιμορραγία, και κάτι άλλα που δεν καταλαβαίνω καθόλου.την περασμένη δευτέρα έκανα σπινθηρογράφημα ,λέγεται καθήζηση με ιώδιο 24 ωρών.να σας πω εδώ ότι έμεινα μακρυά απο τα παιδιά μου εκείνο το 24ωρο.οι παραθυροειδείς μάλλον δεν έχουν αφαιρεθεί, διότι το ασβέστιο είναι 8,5 χωρις χάπι.αυτο και η εικόνα του σπινθ\τος έκανε τον γιατρό μου να πει ότι ο χειρούργος ήταν πολύ καλός. όλον αυτόν τον μήνα, σήμερα, που μιλάμε αισθάνομαι περίεργα.τα άκρα μου,είναι πρησμένα,το πρόσωπό μου επίσης,μπερδεύεται η γλώσσα μου όταν μιλώ,δεν έχω τις αντοχές που είχα, είμαι όπως ειπε ο ενδοκρ. απόλυτα υποθυρεοειδικη.είμαι έτοιμη για την <δόση>μου,η οποία είναι 1οοmil.και θα γινει μεθαύριο δευτέρα. δεν αγχώνομαι, ποιδιά, νοιώθω καλά, ανησυχώ όμως για το μετά. όταν θα βγω την τετάρτη θα μείνω μακρια από τα παιδιά μου 13 ημέρες!!!!! βέβαια ,μου είπε ο γιατρός, ότι οσο περισσόερο νερο πιω, τόσο γρηγορότερα θα αποβληθει το ιώδιο !είναι όμως κάτι σαν -καραντίνα-.

πράγματι, βλέποντας ότι μοιράζεσαι τα ίδια προβλήματα , ότι ψάχνεις να βρεις τις λύσεις που θα σε κάνουν να γινεις καλά μαζι με άλλους, αγνώστους κατά τα άλλα, ανθρώπους, μοιώνεται το βάρος καταλυτικά,επιτρέψτε μου να πω!!!!, χαίρομαι που σας ανακάληψα και σας ευχαριστω για το ενδιαφέρον γιατί το ξερω,είναι πραγματικό και δεν είναι από μια απλη περιέργια. φιλιά

καλησπερα Αλεξανδρα,ειμαι ο nikos21 απο Αθηνα..τα περασα κι εγω οπως εχεις διαβασει σε προηγουμενες δημοσιευσεις μου..κι εγω 2 οζους μεγαλους 20mm,ο ενας θηλωδες καρκινωμα,τα γνωστα..παρακεντηση,βιοψια,εγχειρηση,uptake,ιωδιο 131,ολοσωμο...η βιοψια μετα το χειρουργειο παρομοια με τη δικη σου,αν κι εμενα διασπουσε σε ενα σημειο την καψα...μην τρομαζεις ολα αυτα δεν ειναι τρομερα,η ζωη μας δεν κινδυνευει,ο θηλωδης καρκινος ειναι ιασιμος 99 τοις εκατο,μετα απο 6 μηνες αυτης της μικρης ταλαιπωριας,οι εξετασεις ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ,ο ενδοκρινολογος λεει οτι ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ..κοριτσια αισιοδοξια ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ το καρκινακι μας ΘΑ ΤΟ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ..καντε λιγο υπομονη και σε λιγο καιρο ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΚΗ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΝΑΜΝΗΣΗ...

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ σας όλους!!!!

Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου:D :D και είμαι πολύ καλά! αισθάνομαι ότι γύρισα από ολιγοήμερες διακοπές!!!!!!!! σας ευχαριστώ για όλα! συνετέλεσαν οι συζητήσεις μου μαζί σας για να αισθάνομαι έτσι!!!!!!!!!!!!!!. Ήταν μια εμπειρία άγνωση μα καλή, για μένα.Δεν με απασχολούσε ο καρκίνος,ο κίνδυνος, μα το πώς θα πρέπει από δω και πέρα να ζω για μένα και για τους ανθρώπους που αγαπώ. Παντού και πάντα εισχύει το <ουδεν κακόν αμειγές καλού>(αν υπάρχει κάποιο λάθος ορθ. συγχωρήστε το).

Πιστέψτε με δεν γράφω υπερβολές. έτσι αισθανόμουν εκεί μέσα!!!

Ναί!, ο χειρούργος στο Γεννηματά είναι κορυφή, ναι! η διαδικασία του ιωδίου δεν ήταν τίποτε το δύσκολο ή το συνταρακτικό, ναι! η επιστροφή έγινε σύμφωνα με τις οδηγίες. όλα καλά και ΝΑΙ!!! δεν θα του περάσει.Σε λίγους μήνες θα είναι ένα θέμα περασμένο, δεν θα ειναι νέο για συζήτηση. Ήδη σήμερα ξεκίνησα την θεραπεία με το thyrohormone 0,1gr - αυτο συνταγογράφησε ο ενδοκρινολόγος- και περιμένω την ώρα που θα δω να υποχωρεί το πρήξημο (χα!χα!:tongue: δεν θέλω να με βλέπω στον καθρέφτη!) ;), θα αργήσει φυσικά.Τέλος με μένα , τα δικά σας τα νέα.:rolleyes::!:

sonia, nolkos, elli,georgiamami,αν εισαι κι εσυ μαζί μας και όποιος άλλος που πιθανον ξέχασα, γράψτε μου αν μπορείτε. γειά σας φιλάκια :D

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρα καλως ηλθες στο σπιτακι σου!!!Υπολογιζα την ωρα και λεω "οπου να`ναι θα`ρθει"!!Χαιρομαι που πηρες ολη την υποθεση καλα και αυτο ειναι πολυ σημαντικο!!Ολα περασαν λοιπον και ευχομαι το ραδιενεργο Ιωδιο να κανει καλη δουλεια!!!Να ξερεις οτι για 9 περιπου μηνες θα "τρωει" ο,τι υπολοιπο εχει απομεινει,κι αυτο ειναι πολυ καλο!!Καλη ξεκουραση και να κανεις βολτες οπως σου ειπα!!Μην καθεσαι ολη μερα μεσα!!!Αν εχεις καμια απορια πες μου η αμα θελεις το τηλεφωνο μου , θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσορισες στο σπιτακι σου Αλεξανδρα. Πολυ χαιρομαι που η εμπειρια σου ηταν τοσο χαλαρη και επισης χαιρομαι για την κουβεντα σου :ΔΕ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ. Κατι ηξερα οταν σε χαρακτηρισα "αγωνιστρια". Χαιρομαι που εισαι στην παρεα μας και σιγουρα εχεις πολλα "να δωσεις" σε οσους ακολουθησουν και χρειαστουν τη βοηθεια μας.

Και φυσικα, ......ειμαι κι εγω κοντα σας οπως ειστε κι εσεις κοντα μου και σας ευχαριστω ολους για αλλη μια φορα.

Σου εχω στειλει το τηλ μου σε ΠΜ. Παρε με οταν θες.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλως τες!

Ναι, δοξα τω θεω, όλα πήγαν καλά. Εντάξει, δεν ξέρω και πολλά πράγματα για την συνέχεια του επεισοδίου, μάλλον τιποτε δεν ξέρω, αλλα ό,τι χρειαστεί, θα το μάθω καλά, έχω καλους δασκάλους,

απ΄ότι βλέπω θα πάρω κι εγώ ντοκτορά στο τέλος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η ζωή συνεχίζεται και επειδή είναι πολλά τα θέματά της, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω μέσα, δεν είναι και του χαρακτήρα μου να κάθομαι για πολύ. Ένα καφεδάκι όμως με την καλή σας παρέα και την βοή της θάλασσας που ακούγεται, θα το πίνω, όπωσδήποτε, τί λέτε , είστε μέσα?

φιλιά

georgiamami,αν μπορείς γράψε μου όπως στην πρωτη μας επικοινωνία, διότι μου είναι δύσκολο να μπω αμέσως και δεν ξέρω πώς.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ σας όλους!!!!

Μόλις γύρισα στο σπιτάκι μου:D :D και είμαι πολύ καλά! αισθάνομαι ότι γύρισα από ολιγοήμερες διακοπές!!!!!!!! σας ευχαριστώ για όλα! συνετέλεσαν οι συζητήσεις μου μαζί σας για να αισθάνομαι έτσι!!!!!!!!!!!!!!. Ήταν μια εμπειρία άγνωση μα καλή, για μένα.Δεν με απασχολούσε ο καρκίνος,ο κίνδυνος, μα το πώς θα πρέπει από δω και πέρα να ζω για μένα και για τους ανθρώπους που αγαπώ. Παντού και πάντα εισχύει το <ουδεν κακόν αμειγές καλού>(αν υπάρχει κάποιο λάθος ορθ. συγχωρήστε το).

Πιστέψτε με δεν γράφω υπερβολές. έτσι αισθανόμουν εκεί μέσα!!!

Ναί!, ο χειρούργος στο Γεννηματά είναι κορυφή, ναι! η διαδικασία του ιωδίου δεν ήταν τίποτε το δύσκολο ή το συνταρακτικό, ναι! η επιστροφή έγινε σύμφωνα με τις οδηγίες. όλα καλά και ΝΑΙ!!! δεν θα του περάσει.Σε λίγους μήνες θα είναι ένα θέμα περασμένο, δεν θα ειναι νέο για συζήτηση. Ήδη σήμερα ξεκίνησα την θεραπεία με το thyrohormone 0,1gr - αυτο συνταγογράφησε ο ενδοκρινολόγος- και περιμένω την ώρα που θα δω να υποχωρεί το πρήξημο (χα!χα!:tongue: δεν θέλω να με βλέπω στον καθρέφτη!) ;), θα αργήσει φυσικά.Τέλος με μένα , τα δικά σας τα νέα.:rolleyes::!:

sonia, nolkos, elli,georgiamami,αν εισαι κι εσυ μαζί μας και όποιος άλλος που πιθανον ξέχασα, γράψτε μου αν μπορείτε. γειά σας φιλάκια :D

Καλησπερα Αλεξανδρα..αυτο το΄΄ δεν θα του περασει ΄΄μου αρεσει και μενα.

Ενταξει μωρε ,το ιωδιο μια μικρη ταλαιπωρια ειναι,εγω μπορω να πω οτι ησυχασα λιγο απο τη φασαρια των παιδιων μου χαχαχαχα,κανε υπομονη 10-15 μερουλες..το πρηξιμο θα υποχωρησει σε 2-3 μηνες,αλλα μη το σκεπτεσαι,οσο για την τομη;;η δικη μου μετα απο 6 μηνες δεν φαινεται σχεδον καθολου..εγω ξεκινησα με τ4 απο 50 και εχω φτασει τελικη δοση τα 150,βεβαια καθε γιατρος εχει τα δικα του..να σε ρωτησω;;δοκιμασια προσληψης ιωδιου εκανες πριν το ΙΩΔΙΟ 131;;ειναι το uptake,εκει φαινεται ποσο υπολλοιμα θυρεοειδους εχει αφησει ο χειρουργος και φυσικα στο ολοσωμο που θα κανεις μετα απο 8-10 μερες..επισης και η μετρηση της θυρεοσφαιρινης στο αιμα σου...

Σιγουρα αλεξανδρα αυτη η περιπετεια μας κανει να αναθεωρουμε πραγματα και προτεραιοτητες στη ζωη μας και ισως μας κανει καλυτερους σαν ανθρωπους..καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε σένα Νίκο. Λοιπόν η τομή μου φαίνεται ελάχιστα, είναι μια γραμμούλα σαν αυτές που έχουμε όλοι στον λαιμό. Η εξέταση που αναφέρεις, αν γράφεται ως καθήζηση με ιώδιο 24 ωρών με γ-καμερα, ναι την έκανα, πήρα Ιώδιο 1μιλκιουρι και έδειξε ότι το υπόλοιμμα του θυροειδους είναι ελάχιστο. Έτσι η δόση του Ι 131 ήταν 100 mill. Oσο για την θυρεοσφαιρίνη που αναφέρεις, δεν ξέρω μα μπορεί να περιλαμβάνεται στις εξετάσεις που έκανα όταν μπήκα, αλλοιώς θα συζητήσω την Δευτέρα με τον γιατρο γι` αυτήν.Σ`ευχαριστώ. Χά! το ντοκτορά είναι έτοιμο να μπει στο τσεπάκι μου!!!! Ηδη έχασα το 80ο\ο σύμφωνα με την σημερινή μέτρηση και ευελπιστώ μέχρι την Δευτέρα ,αν όχι όλο, ας έχει μείνει το ελάχιστο! καλή συνέχεια και σε σένα

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αλεξανδρα αυτη η περιπετεια μας κανει να αναθεωρουμε πραγματα και προτεραιοτητες στη ζωη μας και ισως μας κανει καλυτερους σαν ανθρωπους..καλο βραδυ..

Εχεις δικιο Νικο. Ετσι ακριβως συμβαινει. Μονο οποιος φτασει κοντα στον γκρεμο, μπορει να εκτιμησει το ισιαδι.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για αλλη μια φορα μεσα απο αυτον τον χωρο, θα πω κατι που ισως φανει ...... υπερβολικο μα καλυτερα να ανησυχισετε και να προλαβετε παρα να γινουν τα πραγματα χειροτερα και η επιλυση του προβληματος να γινει δυσκολοτερη και επωδυνη. Και ο λογος ειναι οτι, μετα απο οσα εμαθα ολο αυτο το διαστημα που εχω εμπλακει με παθησεις του θυρεοειδους, εκανα προληπτικες εξετασεις (συγκεκριμενες αιματολογικες και υπερηχο) στα παιδια μου οι οποιες εδειξαν και στα δυο οτι εχουν παθησεις (ελαφρως διαφορετικες ο καθενας) που ομως ξεκινωντας φαρμακευτικη αγωγη εχουμε πολλες ελπιδες να χτυπησουμε το κακο στην αρχη πριν αυτο μας χτυπησει πιο ασχημα. Μαλιστα ο γιατρος, ειπε οτι ειναι πολυ τυχερα τα παιδια μου που εχοντας μια μαμα με σχετικη εμπειρια, προσηλθαν εγκαιρα και θα λαβουν την απαραιτητη αγωγη. (θυμιζω οτι τα παιδια μου ειναι ανω των 1 8 ).


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Γεωγία, γλυκιά μου

φαίνεται απο τα γραφόμενά σου και ειδικά από τον τρόπο γραφής, πόσες επώδεινες καταστάσεις έχεις περάσει ! Όμως έχοντας αποκτήσει τόσες γνώσεις, εμπειρικές, μα πραγματικές, βλέπεις και τον τρόπο επιλυσης άμεσα και αποτελεσματικά.

Ναι, πραγματικά, ο μόνος τρόπος για τα προβλήματα υγείας είναι η ΠΡΟΛΗΨΗ μα και η ΕΡΕΥΝΑ και όχι ο εφησυχασμός- τι να κάνω παίρνω τα χάπια μου και τέλος- δεν παραδίδουμε τίποτε γιατί δεν μας έχει τίποτε χαριστεί τίποτε δεν είναι έτσι γατί έπρεπε να γίνει!!!! ακόμη κι όταν αναφερόμαστε σε θέματα κληρονομικότητος.

μπράβο κορίτσι μου, μπράβο σε όλους σας, είστε όλες και όλοι <παλικάρια>.

Έτσι σας θέλω :D:):o:mad::tongue::tongue::D:o:tongue:

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε τελικά???Βρήκες άκρη με Πάτρα?....

Τα νέα μου... Συναντήθηκα με έναν γεν. χειρουργο, είναι καθηγητής χειρουργικης, και μάλλον θα χειρουργηθώ αρχές Σεπτέμβρη. Θα ξέρω "λεπτομέρειες" σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα μου, καλωσόρισες κ απο μένα!!!!!!!Χαίρομαι πολυ-πολύ-πολύ για σένα που γύρισες σπιτάκι σου, ξέρω καλά τη χαρά,την ανακούφιση και την ασφάλεια που ένιωσες!!!Όταν περνά η τρικυμία, η ηρεμία είναι απολαυστικότατη!ε???

Προσωπικά, περιμένω τη βιοψία αρχές Αυγούστου, οπότε είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο!Διαβάζοντάς σε καθησυχάζομαι κ παίρνω δύναμη οτι όλα είναι αντιμετωπίσιμα!

Ταυτίζομαι με το "δε θα του περάσει" και συνυπογράφω στο "θα ζω για μένα και για τους ανθρώπους που αγαπώ".

Κ για μένα όλο αυτό ήταν ένα δυνατό χαστούκι όχι για να με τιμωρήσει αλλά για να με ξυπνήσει. Χωρίς να έχω τα τελικά αποτελέσματα για το τι έχω, από τώρα το λέω οτι είμαι κερδισμένη και χαίρομαι που κάτι με ταρακούνησε να εκτιμήσω το ισιάδι ,ακριβώς αυτό που πετυχημένα είπε η Γεωργία "οποιος φτασει κοντα στον γκρεμο, μπορει να εκτιμησει το ισιαδι."

Μπορεί σε κάποιον να φαντάζουν μεγαλοστομίες κ κλισέ, αλλά εμείς ξέρουμε οτι ναι αληθινά γιατί είναι απόσταγμα δυσκολιών που μας γαλουχούν και μας χαλιβδώνουν!Εντάξει το κόβω γιατι με έπιασε το θεωρητικό μου κ άντε να με σταματήσω....

Κ πάλι,μπράβο Αλεξάνδρα!Όπως είδες μας ανανέωσες κ μας, η νίκη του ενός είναι νίκη όλων μας γιατί συμπλέουμε σε μια παρόμοια περιπέτεια..ισχύς εν τη ενώσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου, τα παιδάκια σου έχουν χτυπήσει τζακποτ με τη μανούλα που έχουν!!!Είναι μεγάλη ευ-τυχία που τα πήγες για εξετάσεις!!Κάπως έτσι νιώθω κ γω γιατι δική μου μαμά- προς θεού, δεν σας ταυτίζω εσύ είσαι πολύ νεότερη !Αυτή επέμενε να κάνω υπέρηχο οταν εγώ δεν ήξερα καν τι είναι θυρεοειδής κ οτι υπάρχουν τέτοιες εξετάσεις.

Επιπλέον μου έταξε φόρεμα-ξέρει το αδύνατο σημείο μου- να κάνω κολονοσκόπηση. Μου βρήκαν υπερπλαστικό πολυποδα που αφαιρέθη με ηλεκτροκαυτηρίαση κ ο γιατρός μου είπε οτι είμαι τυχερή που με έφερε η μαμά μου γιατι σε κπ χρόνια ο πολύποδας θα εξελισσόταν σε κάτι κακό στο έντερο-όπως ακριβώς την "έπαθε" ο πατέρας μου αλλα δόξα τω θεω ζει κ βασιλεύει!

Επισημαίνω προσωπικά μου βιώματα για να τα διαβάσουν ανέμελοι κ ανυποψίαστοι που μπορεί να πέσουν πάνω στο φορουμ ή κ κάποιοι που ψάχνουν!Εξετάσεις τακτικές κ όλα φτιάχνονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...