Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Οχι βεβαια!!!!!!! Εγω ειμαι απο τις .....ταλαιπωρημενες!!!!:(:(:(

Αλλα ....εξαιτιας του γιατρου μου που δεν λαμβανε υποψη τα δυμπτωματα που του ελεγα ωστε να μου αυξησει τη δοση με αποτελεσμα να ειμαι επι 1,5 χρονο υποθυρεοειδικη με τα αναλογα συμπτωματα και ....+19 κιλα παρακαλω. Τελικα ......αλλαξα γιατρο!!!:eek::-o:D:D και παλευω να χασω τα .....κατσικωμενα κιλα!!!!!

Γνωμη μου, τα επιλπεον 2 κιλακια που αναφερες, δε θα τα φορτωνα στον αδενα αλλα προσεχε μην παρεις την ανιουσα και δεν σταματας.

Καλά, ήσουν υποθυρεοειδικη και η TSH ήταν εντάξει? Γιατί αν δεν ήταν, από μόνη της δεν θα ήταν ένδειξη να σου αλλάξει τη δόση?

Τα κιλά μου τελικά μάλλον από τα γλυκά και τα παγωτά είναι icon11.gif, γιατί δύο μέρες που έκανα δίαιτα ήδη άρχισα να χάνω :-). Απλά φαίνεται πως πλέον βάζω και πολύ εύκολα, ενώ παλαιότερα δεν μου συνέβαινε αυτό. Ίσως είναι και θέμα ηλικιακό βέβαια, μεγαλώνοντας βάζεις ευκολότερα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά, ήσουν υποθυρεοειδικη και η TSH ήταν εντάξει? Γιατί αν δεν ήταν, από μόνη της δεν θα ήταν ένδειξη να σου αλλάξει τη δόση?

Τα κιλά μου τελικά μάλλον από τα γλυκά και τα παγωτά είναι icon11.gif, γιατί δύο μέρες που έκανα δίαιτα ήδη άρχισα να χάνω :-). Απλά φαίνεται πως πλέον βάζω και πολύ εύκολα, ενώ παλαιότερα δεν μου συνέβαινε αυτό. Ίσως είναι και θέμα ηλικιακό βέβαια, μεγαλώνοντας βάζεις ευκολότερα, σωστά?

Η TSH μου επαιζε αναμεσα στο 2 με 5 ενω εκ των υστερων εμαθα οτι επρεπε να ειναι κοντα στο 0 (για οσους εχουν βγαλειτον αδενα). Αλλα ο γιατρος μου, ελεγε οτι ειναι ΟΚ (μαλλον πρεπει να σκισει το πτυχιο του και την αδεια εξασκησεως επαγγελματος). Μεχρι που εφυγα και πηγα αλλου αφου πρωτα αρχισα να ψαχνω μονη μου να ενημερωθω.

Σιγουρα μετα απο καποια ηλικια και καποιες γεννες και φυσικα αν τα γονιδια λενε οτι θα βαζεις ευκολοτερα αυτο θα συμβαινει-για τα κιλα λεω-. Αλλα και παλι αν προσεχεις και κανεις καποια τακτικη ασκηση θα δεις οτι δεν μπαινουν τοσο ευκολα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάναμε αιματος(δηλαδή το αδερφακι μου εκανε) και εδειξαν Τ3=142,6 FT4=1.72 TSH 0.076 ANTI TRO 13.12 ANTI TG=<10,00 ΚΑΙ HTG=0.738! Επίσης η αξονική θωρακος δεν ειναι καποια μετάσταση! περιγραδη εναν λεμφαδένα που φαινεται αλλα δεν ειναι παθολογικός! δυστυχώς ομως η κυστούλα παραμένει στην τομή στα ίδια χιλιοστα! μπορεί να σχολιάσει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Liladam ,καλησπερα!Χαρηκα πολυ που δεν φανηκε καποια μετασταση!!Σιγουρα ηρεμησες πολυ,ετσι?Οσο για τον λεμφαδενα,ολοι οσοι δεν καναμε λεμφαδενικο καθαρισμο,οπως εγω,ειμαστε σε παρακολουθηση ανα εξαμηνο με υπερηχο,μηπως αλλαξει κατι!Αυτο μην σε ανησυχει!Για την κυστουλα δεν γνωριζω κατι.Τι σας ειπαν οι γιατροι?Πρεπει να αφαιρεθει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά κάναμε αιματος(δηλαδή το αδερφακι μου εκανε) και εδειξαν Τ3=142,6 FT4=1.72 TSH 0.076 ANTI TRO 13.12 ANTI TG=<10,00 ΚΑΙ HTG=0.738! Επίσης η αξονική θωρακος δεν ειναι καποια μετάσταση! περιγραδη εναν λεμφαδένα που φαινεται αλλα δεν ειναι παθολογικός! δυστυχώς ομως η κυστούλα παραμένει στην τομή στα ίδια χιλιοστα! μπορεί να σχολιάσει κανείς??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ!!!!!!Η ΚΥΣΤΟΥΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ!ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΣΤΙΚΗ..... ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ(ΕΝΔΟΔΕΡΜΙΚΑ)ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΡΑΜΜΑΤΑ!!!!ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ.ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ.ΤΟΠΙΚΑ ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ!!!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΣΚΟΛΙΚΟΕΙΔΙΤΙΔΑ!ΚΥΣΤΟΥΛΑ!ΤΩΡΑ ΖΗΤΑΩ ΜΟΝΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΩΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ''ΔΕΧΟΜΑΙ''!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ!!!!!!Η ΚΥΣΤΟΥΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ!ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΣΤΙΚΗ..... ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ(ΕΝΔΟΔΕΡΜΙΚΑ)ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΡΑΜΜΑΤΑ!!!!ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ.ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ.ΤΟΠΙΚΑ ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ!!!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΣΚΟΛΙΚΟΕΙΔΙΤΙΔΑ!ΚΥΣΤΟΥΛΑ!ΤΩΡΑ ΖΗΤΑΩ ΜΟΝΟ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΖΩΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ''ΔΕΧΟΜΑΙ''!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΛΕΜΦΑΔΕΝΑ! ΤΟ ΨΑΞΑΜΕ! ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ 80% ΥΓΡΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ! ΤΩΡΑ ΥΓΡΟ ΥΠΟΛΕΙΜΑ??? ΔΕ ΞΕΡΩ! ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΚΥΣΤΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 1CM!

Link to comment
Share on other sites

I AM BACK!!!!!Γύρισα σπιτάκι μου, δόξα τω Θεώ...Όλα πήγαν καλά, σας ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ έναν προς έναν για τη βοήθεια κ το ενδιαφέρον σας, καλοί μου συνασθενείς!!!!!!

Χειρουργήθηκα τη Πέμπτη 7 Ιουλίου κ πήρα εξιτήριο το Σάββατο 9Ιουλίου, αλλά παιδιά, γύρισα στο σπίτι της θείας μου όπου δεν έχει internet κ τώρα που μπήκα στο σπιτάκι μου το πρώτο που έκανα ήταν να σας μιλήσω!

Οι δύο μέρες πριν επέμβαση, Τρίτη &Τετάρτη της αναμονής, ήταν ψυχοφθόρες .Είχαν προτεραιότητα άλλες επεμβάσεις. Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένη ψυχολογικά κ από εσάς κ έκανα δουλίτσα κ με τον εαυτό μου οπότε βοήθησε στην ανάρρωση. Όπως μου τα είχατε πει,έτσι κ έγιναν. Σου δίνουν πολλά παυσίπονα, δεν πονάει, μόνο η τομή σε "σπρώχνει". Η πρωτοπορία μου είναι οτι αδιαθέτησα τη μέρα της επέμβασης κ περισσότερο είχα στο μυαλό μου αυτό...Τώρα έβγαλα τα ράμματα, παίρνω ασβέστιο κ θα κάνω εξετάσεις μέχρι να βγει βιοψία .

Ήταν μια περιπετειούλα που τελείωσε κ τώρα που το βλέπω από απόσταση-έστω κ μικρή- δεν ήταν τόσο τρομακτική. Χαίρομαι τόσο τόσο πολύ που είμαι σπίτι μου που αυτό το έχω αφήσει πίσω κ κοιτάζω τι άλλο χρειάζεται για να ανταπεξέλθω κ πάλι!Εξάλλου μου έχετε πει οτι ότι κ να είναι αντιμετωπίζεται!

Link to comment
Share on other sites

liladam, χαίρομαι πάρα πολυ για τον αδερφούλη σου!!!!!Όταν περνάμε ένα εμπόδιο είναι υπέροχο να το πανηγυρίζουμε κ η καλή είδηση που έλαβες δεν είναι μόνο καλή είναι τέλεια!!!!Αφού το ελέγχετε κ το έχετε υπό στενή παρακολούθηση, μη το φοβάσαι, οι γιατροί θα πράξουν το σωστό, πάρε πολλές γνώμες γιατρών μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Daira, δεν βρίσκω το αρχικό σου μήνυμα, αλλά κατάλαβα οτι θα κάνεις αφαίρεση. Μη σε αγχώνει το θέμα της Αθήνας ή Πάτρας, θα υπάρχει κάπιοιος καλός χειρουργός αρκεί να το ψάξεις αρκετά.

Τη Πέμπτη που τον έβγαλα κ γω, στο θάλαμο ήταν 2 ακόμη γυναίκες , 30χρ κ 60χρονών. Όλες πήγαμε περίφημα κ φυγαμε περπατώντας. Σίγουρα, δυσκολεύεσαι αυτές τις μέρες, αλλά εχεις περάσει γέννα, πολύ πιο ζόρικη επέμβαση! Καταλαβα οτι περισσοτερο είναι θέμα ψυχολογίας πχ μη φοβηθείς από την ατμόσφαιρα του νοσοκομείου κ να επιμείνεις να σηκωθείς.

Όμως οταν περάσουν λίγες μερούλες χαίρεσαι που τελείωσε κ διαγράφεις όλο το δύσκολο κομμάτι που πέρασες, το οποίο δεν είναι κ τραγικό, στο λέω με σιγουριά!Ασε που εσύ θα ηρεμήσεις κ μόνο να δείς τη κορούλα σου!Ολα θα πάνε μια χαρούλα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Elli, καλωσορισες πισω στο σπιτακι σου και στο χωρο μας. Γρηγορα περαστικα και πολυ καλα εκανες που καταθεσες την εμπειρια σου η οποια σιγουρα θα ηρεμησει πολλους/πολλες που προετοιμαζονται για χειρουργειο. Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα και αυτο το λεμε συνεχεια. Και φυσικα .....ολα αντιμετωπιζονται.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

I AM BACK!!!!!Γύρισα σπιτάκι μου, δόξα τω Θεώ...Όλα πήγαν καλά, σας ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ έναν προς έναν για τη βοήθεια κ το ενδιαφέρον σας, καλοί μου συνασθενείς!!!!!!

Χειρουργήθηκα τη Πέμπτη 7 Ιουλίου κ πήρα εξιτήριο το Σάββατο 9Ιουλίου, αλλά παιδιά, γύρισα στο σπίτι της θείας μου όπου δεν έχει internet κ τώρα που μπήκα στο σπιτάκι μου το πρώτο που έκανα ήταν να σας μιλήσω!

Οι δύο μέρες πριν επέμβαση, Τρίτη &Τετάρτη της αναμονής, ήταν ψυχοφθόρες .Είχαν προτεραιότητα άλλες επεμβάσεις. Ήμουν πολύ καλά προετοιμασμένη ψυχολογικά κ από εσάς κ έκανα δουλίτσα κ με τον εαυτό μου οπότε βοήθησε στην ανάρρωση. Όπως μου τα είχατε πει,έτσι κ έγιναν. Σου δίνουν πολλά παυσίπονα, δεν πονάει, μόνο η τομή σε "σπρώχνει". Η πρωτοπορία μου είναι οτι αδιαθέτησα τη μέρα της επέμβασης κ περισσότερο είχα στο μυαλό μου αυτό...Τώρα έβγαλα τα ράμματα, παίρνω ασβέστιο κ θα κάνω εξετάσεις μέχρι να βγει βιοψία .

Ήταν μια περιπετειούλα που τελείωσε κ τώρα που το βλέπω από απόσταση-έστω κ μικρή- δεν ήταν τόσο τρομακτική. Χαίρομαι τόσο τόσο πολύ που είμαι σπίτι μου που αυτό το έχω αφήσει πίσω κ κοιτάζω τι άλλο χρειάζεται για να ανταπεξέλθω κ πάλι!Εξάλλου μου έχετε πει οτι ότι κ να είναι αντιμετωπίζεται!

elli Σιδερενια ,ειδες που πηγαν ολα καλα;;στο ειπα το φορουμ ειναι γουρικο,σημερα πηρα κι εγω ευχαριστα νεα,οι εξετασεις μου,6 μηνες μετα το ιωδιο 131,ηταν πολυ καλες..να πω το αγαπημενο σλογκαν της γεωργιας;;ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ...

Link to comment
Share on other sites

nikos21, σ'ευχαριστώ, χαίρομαι πάααααααααρα πολύ για τα σούπερ αποτελέσματά σου!!!μετα από μια σχετική αγωνία τα καλά μαντάτα σου χαρίζουν χαμόγελο Gol...te-για να μη πω τη μάρκα.Τώρα μπορεις να χαρείς το καλοκαιράκι ακόμη πιο χαλαρά!μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

georgiamami, καλώς σας βρήκα!!!το ξαναλέω, με βοηθήσατε πολύ!πριν να μπω στη παρέα ήμουν τρομοκρατημένη στο άγνωστο που θα ακολουθήσει.Όμως όταν διάβασα τις συζητήσεις σας κ κατόπιν με συμβουλεύσατε..."είχαν γνώση οι φύλακες" πήγα αποφασισμένη οτι θα τα καταφέρω!

Ανέφερα κάποιες λεπτομέρεις γιατί φυσικά βοηθούν όσους ετοιμάζονται για αφαίρεση,όπως το είπες!Ωστόσο, οφείλω να διευκρινίσω και να τονίσω οτι η επέμβαση που κάναμε ορισμένοι εμπερικλείει μικροταλαιπωρία με εξετάσεις, κάποια δυσκολία ανάρρωσης από αναισθησία, σχετική αναμονή εξιτηρίου, όμως σε μικρότερο βαθμό από ότι το φαντάζεσαι από πριν και σαφώς σε πολύ μικρότερο βαθμό από άλλες επεμβάσεις! Το πιο σημαντικό είναι οτι ξεχνάς τη μικροταλαιπωρία κ σου μενει το υπέροχο της υπόθεσης, είσαι ξανα ασφαλής σπίτι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Ποσο χαιρομαι οταν διαβαζω τετοια ευχαριστα νεα..... δε λεγεται!!!! Μπραβο ρε παιδια. Μακαρι αυτο το θεμα στο φορουμ (που παντα λεω οτι ειναι απο τα πιο αξιολογα πραγματα που εχω συναντησει στο διαδικτυο), να εφερνει παντα γουρι σε οσους το "επισκεπτονται".

Νικο,........ με συγκινεις!!!!!!!! αλλα ειναι αληθεια. Και ενα αλλο αγαπημενο μου ειναι οτι : Ο Θεος δε δινει σε κανεναν περισσοτερα απο οσα μπορει να αντεξει.

Ειθε να εχουμε παντα τη δυναμη να ξεπερναμε τα εμποδια και να ....ελπιζουμε.

Φιλια και την αγαπη μου σε ολους :P:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...