Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερααα ναιιιι τα λεγαμε!! Απο εκεινη τη μερα σκεφτηκα πως λπορει να είσαι η @Bluee19 απο 2 πραγματα π ειπες! Χαχαχαχαχα!

      Ελα ρε μιση ωρα?? αυτα ειναι! Εμενα 11 μ ειπε και πηγα 7.10!! Μπορεί να σ φανει παραξενο αλλα εχω φουλ αγχος κ ας ξερω οτι ειναι θετικο! Φοβαμαι μη δεν είναι καλη η τιμη ή μετα οι αυξησεις..

      Χαχαχαχα με είχες καταλάβει !!!! Και εγώ τώρα κατάλαβα ποια είσαι !!!! Εσύ που είπες πήγαινε εσυ έχω μάθει να κρατιέμαι σωστά ;;; 
      μονη μου σε δικό μου πλανήτη μου χάλασαν το όνειρο εκείνες 😂 μου είπαν 12:30 τώρα πήγα εγώ αλλά τους είπα κάντε πιο γρήγορα και μου είπαν να τους πάρω στις 11 για να δούμε !!! Και εγώ έχω άγχος για τον ίδιο λόγοοοο!!!! Επίσης βλέπω στον ύπνο μου εδώ και δυο μέρες το 140 λες να είναι συμβολικό ;😂

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , gogouli88 είπε:

Ε όχι δεν υπάρχει λογοσ. Μια φίλη με το που γέννησε με καισαρική κιόλας σηκώθηκε κ πήγε έκανε τσιγάρο εννοείτε δε θήλασε κ έκανε κ στην εγκυμοσύνη πολλά τσιγάρα. Εγώ δε κάνω πλέον αν κ το ζηλεύω κάποιες φορές δε μου δίνει ο άντρας μου να στριψω μόνο αν πάω στη κουμπάρα μου τότε κάνω  

Ναι καλό θα ήταν στο θηλασμό να μη κάνεις αφού θέλεις κ αποκλειστικό. Εγώ ήξερα αν κάνεις τσιγάρο πρέπει να το βγάλεις με θήλαστρο κ να το πετάξεις 

Και γω αυτο με το θηλαστρο ηξερα...οτι δηλαδη αν καπνισεις πρεπει μετα αυτο το γαλα να το βγαλεις και να το πεταξεις...βεβαια δεν με λες και ενημερωμενη...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πλησιαζεις...ξερω πως νιωθεις γιατι το περασα και γω.

Το βασικο ειναι ο εντοπισμος του προβληματος.

Ξερεις ποσες δεν τα καταφεραν επειδη ειχαν αχρηστους γιατρους που δεν εβρισκαν το προβλημα?

Εν τω μεταξυ να ξερεις σε μια επομενη εγκυμοσυνη ο τραχηλος παιζει να ναι και τελειος...δεν ειναι στανταρ.

Να θετεις μικρους στοχους ανα βδομαδα...και παντα να προσπαθεις να επιβραβευεις εσενα και το μωρακι σου...πηγαινε για μια κρεπα πχ...να σε αφησουν απ εξω ακριβως και μονο να κατσεις.

Το μεσα ειναι αστα. Και γω 10 βδομαδες κρεβατι περασα...ποσο κλαμα εριξα?!? Περναει ομως και μετα ποιος σε πιανειιι?!

Ιουλιο θα κανεις μεχρι και μπανακι!

Και εγω κλαιω!με πιάνει το παράπονο... 

Περιμενα 2,5 χρόνια για αυτό το μωρό και τρεμω μήπως παει κάτι στραβά την τελευταία στιγμή!σκέφτομαι οτι αφου βρήκαμε το πρόβλημα νωρίς και το αντιμετωπίζουμε οτι όλα θα πάνε καλά!εχω εναν εξαιρετικό γιατρό δίπλα μου και την πέμπτη που θα με δει μου είπε ότι αν έχει μικρύνει κι άλλο ο τράχηλος θα μου βάλει πεσσό!είναι αισιόδοξος οτι αφού κάνουμε αυτά που πρέπει δεν θα εχω πρόβλημα!

Δεν μπορώ να βγω ρρ γαμωτο αν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις! 

Εχω και 42 σκαλιά να κατεβω και να ανεβω!

Just now, iwanna24 είπε:

Και γω αυτο με το θηλαστρο ηξερα...οτι δηλαδη αν καπνισεις πρεπει μετα αυτο το γαλα να το βγαλεις και να το πεταξεις...βεβαια δεν με λες και ενημερωμενη...

Αν δεν περάσουν 2 ώρες, ναι!

πρίν από 10 λεπτά , gogouli88 είπε:

Ε όχι δεν υπάρχει λογοσ. Μια φίλη με το που γέννησε με καισαρική κιόλας σηκώθηκε κ πήγε έκανε τσιγάρο εννοείτε δε θήλασε κ έκανε κ στην εγκυμοσύνη πολλά τσιγάρα. Εγώ δε κάνω πλέον αν κ το ζηλεύω κάποιες φορές δε μου δίνει ο άντρας μου να στριψω μόνο αν πάω στη κουμπάρα μου τότε κάνω  

Ναι καλό θα ήταν στο θηλασμό να μη κάνεις αφού θέλεις κ αποκλειστικό. Εγώ ήξερα αν κάνεις τσιγάρο πρέπει να το βγάλεις με θήλαστρο κ να το πετάξεις 

Ναι, αν δεν έχουν περάσει 2 ώρες!κοιτά, στην αρχή που μπορεί να θέλει το μωρό να είναι 18 ωρες στο στήθος δεν γίνεται να καπνισεις!βλέποντας και κάνοντας Γωγώ μου!τώρα με νοιάζει να μην γέννησω πρόωρα!ας βγει η γοργόνα μου στην ώρα της και ελπίζω να τα καταφέρω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγω κλαιω!με πιάνει το παράπονο... 

Περιμενα 2,5 χρόνια για αυτό το μωρό και τρεμω μήπως παει κάτι στραβά την τελευταία στιγμή!σκέφτομαι οτι αφου βρήκαμε το πρόβλημα νωρίς και το αντιμετωπίζουμε οτι όλα θα πάνε καλά!εχω εναν εξαιρετικό γιατρό δίπλα μου και την πέμπτη που θα με δει μου είπε ότι αν έχει μικρύνει κι άλλο ο τράχηλος θα μου βάλει πεσσό!είναι αισιόδοξος οτι αφού κάνουμε αυτά που πρέπει δεν θα εχω πρόβλημα!

Δεν μπορώ να βγω ρρ γαμωτο αν δεν σταματήσουν οι συσπάσεις! 

Εχω και 42 σκαλιά να κατεβω και να ανεβω!

Αν δεν περάσουν 2 ώρες, ναι!

Ναι, αν δεν έχουν περάσει 2 ώρες!κοιτά, στην αρχή που μπορεί να θέλει το μωρό να είναι 18 ωρες στο στήθος δεν γίνεται να καπνισεις!βλέποντας και κάνοντας Γωγώ μου!τώρα με νοιάζει να μην γέννησω πρόωρα!ας βγει η γοργόνα μου στην ώρα της και ελπίζω να τα καταφέρω!

Πολλα σκαλια γαμωτο...αντε ευχομαι την Πεμπτη να ναι καλος...αν και χω ακουσει τα καλυτερα για τον πεσσο...αν δεν βγει μετα δεν γεννας...οποτε θα σε βοηθησει παρα πολυ.

Ωστοσο, αν εχει μεινει σταθερος ακομα καλυτερα...θα κανεις υπομονη...τι αλλο?!?

2.5 χρονια ε?

Μπραβο σου ματια μου!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πολλα σκαλια γαμωτο...αντε ευχομαι την Πεμπτη να ναι καλος...αν και χω ακουσει τα καλυτερα για τον πεσσο...αν δεν βγει μετα δεν γεννας...οποτε θα σε βοηθησει παρα πολυ.

Ωστοσο, αν εχει μεινει σταθερος ακομα καλυτερα...θα κανεις υπομονη...τι αλλο?!?

2.5 χρονια ε?

Μπραβο σου ματια μου!

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!!!

Ασε που δεν μ'αρεσει να κλαιγομαι κάθε τρεις και λίγο για αυτό που μου συμβαίνει!νιώθω λες και κλαιγομαι κάθε φορά που το συζηταω!

Ναι....νόμιζα οτι δεν θα το ζήσω ποτέ!Και οταν βρήκαμε το πρόβλημα με τον γιατρό μου έμεινα έγκυος μετά απο λίγες μέρες!!!Δεν μπορούσα να το πιστέψω!!!εκείνο τον μήνα του είχα πιει το αίμα του άντρα μου!τον λυπομουν τον καημενο!δεν γίνεται να χάσουμε ούτε μια γόνιμη μέρα του έλεγα, είναι εντολή γιατρού!!!!Χαχαχαχα

Ο γιατρός και η παναγίτσα βοήθησαν και έγινε το θαύμα!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες αλλά μπαίνω και σας διαβάζω! 

Σήμερα ήρθε η μαμά μου από το χωριό για να κάνει κάτι εξετάσεις που ήθελε και είχαμε χρόνο το πρωί καιμπηγαμε στα μαγαζιά βόλτα. Πήρε υφάσματα (ξέρει να ράβει μου έχει φτιάξει ήδη 3 σετ σεντονια για κουνια) για να κάνει ένα κουβερλι κεκτημένο με σχέδιο. . Τώρα πλέκει κουβερτακι για την κούνια. 

Κλείσαμε και την κούνια του μπέμπη διάλεξα μια εντελώς απλή ασπρη και ζήτησα να μου τη φέρουν τέλος του άλλου μήνα! 

Ωραία ήταν τα ψώνια αλλά εδώ κάνει καύσωνα... πολληηηηη ζέστη, έσκασα και από αύριο θα φοράω σανδάλια κ σιγά σιγά φορέματα μακριά...

αύριο το πρωί εχω ραντεβού στο γιατρο θα τουπαω τη Β επιπεδου κ την καμπύλη

Α Όλα μαζεμένα θα τα γραψω, 15 του μήνα πάω για σεμινάριο θηλασμού! Γιουπι! @modena νομίζω μαζί το λέγαμε με πήραν τηλ απο το λητω , το έχουν βάλει κ στο σάιτ.. μπορεί να κανουν και σε άλλες πόλεις αν θέλει καμία κοπέλα να πάρει να ρωτησει

Αυτά τα μαζεμένα από εμένα! 


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Elfs είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα λίγες μέρες αλλά μπαίνω και σας διαβάζω! 

Σήμερα ήρθε η μαμά μου από το χωριό για να κάνει κάτι εξετάσεις που ήθελε και είχαμε χρόνο το πρωί καιμπηγαμε στα μαγαζιά βόλτα. Πήρε υφάσματα (ξέρει να ράβει μου έχει φτιάξει ήδη 3 σετ σεντονια για κουνια) για να κάνει ένα κουβερλι κεκτημένο με σχέδιο. . Τώρα πλέκει κουβερτακι για την κούνια. 

Κλείσαμε και την κούνια του μπέμπη διάλεξα μια εντελώς απλή ασπρη και ζήτησα να μου τη φέρουν τέλος του άλλου μήνα! 

Ωραία ήταν τα ψώνια αλλά εδώ κάνει καύσωνα... πολληηηηη ζέστη, έσκασα και από αύριο θα φοράω σανδάλια κ σιγά σιγά φορέματα μακριά...

αύριο το πρωί εχω ραντεβού στο γιατρο θα τουπαω τη Β επιπεδου κ την καμπύλη

Α Όλα μαζεμένα θα τα γραψω, 15 του μήνα πάω για σεμινάριο θηλασμού! Γιουπι! @modena νομίζω μαζί το λέγαμε με πήραν τηλ απο το λητω , το έχουν βάλει κ στο σάιτ.. μπορεί να κανουν και σε άλλες πόλεις αν θέλει καμία κοπέλα να πάρει να ρωτησει

Αυτά τα μαζεμένα από εμένα! 

Αλήθεια??? Θα πας? Κ εγώ θέλω!!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , modena είπε:

Αλήθεια??? Θα πας? Κ εγώ θέλω!!

Ναι θα πάω! Δεν δουλεύω αυτή τη περίοδο οπότε μπορώ να πάω! 5 το απόγευμα μου ειπαν

 Πάρε αύριο τηλ να δηλώσεις συμμετοχή! Εγώ είχα αφήσει το τηλ μου από τον τρίτο μήνα η τρελή!

Έλα να πάμε παρεούλα!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elfs είπε:

Ναι θα πάω! Δεν δουλεύω αυτή τη περίοδο οπότε μπορώ να πάω! 5 το απόγευμα μου ειπαν

 Πάρε αύριο τηλ να δηλώσεις συμμετοχή! Εγώ είχα αφήσει το τηλ μου από τον τρίτο μήνα η τρελή!

Έλα να πάμε παρεούλα!

Ναι αμέ!!! Πότε είναι δηλαδή?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Ναι αμέ!!! Πότε είναι δηλαδή?

15 Μαΐου 5 το απόγευμα, αλλά δηλώνεις συμμετοχή πρώτα, αύριο μετά το γιατρό θα περάσω από εκεί που θέλω να δω κάποια πράγματα αν δεν κατάλαβα κάτι Καλά θα στο πω αλλά καλύτερα να πάρεις τηλ η ιδια για να έχουν και τα στοιχεία σου!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elfs είπε:

Ναι θα πάω! Δεν δουλεύω αυτή τη περίοδο οπότε μπορώ να πάω! 5 το απόγευμα μου ειπαν

 Πάρε αύριο τηλ να δηλώσεις συμμετοχή! Εγώ είχα αφήσει το τηλ μου από τον τρίτο μήνα η τρελή!

Έλα να πάμε παρεούλα!

Έστειλα μέιλ!!! Χιχιχι 16/5 λέει στο site.

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Ναι Λένα μου έτσι γράφει.

@Elfs πες μου κ μένα αύριο. Έδωσα τηλ να με πάρουν στο μέιλ. θα έρθει κ ο μπαμπάς σας μαζί? 

Δεν του το εχω συζητήσει αλλά δεν τον κόβω να έρχεται... Θέλω να πάω και στο άλλο σεμινάριο του ανωδυνου τοκετού στο κέντρο μάνας και παιδιού και εκεί θα του ζητήσω και προτιμω να έρθει. Αν του τα πω όλα μαζί θα τσινισει!!!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...