Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Τόσο νωρίς ωορρηξία; πως θα προκύψει εγκυμοσύνη;


Recommended Posts

Είναι η 3η φορά που γράφω τα ίδια, δεν ξέρω γιατί δεν καταχωρεί την απάντηση μου

 

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

Τα υγρα κ γω τα εχω σαν θετικο συμπτωμα

Επειδη εδειξε αρνητικο το τεστ δ σημαινει οτι δ εισαι.ξερεις οτι το εκανες νωρις

Κ σε καθε εγκυμοσυνη εχουμε διαφορετικη μερα εμφυτευση κ διαφορετικα αυξανεται η χοριακη.μην τα συσχετιζεις,δ σημαινει κτ απαραιτητα αυτο

Σε ποια μερα του κυκλου εισαι;

 Είμαι στην 23η. Εχτές που έκανα το τεστ στην 22η με κύκλο 25ημερων

Το τεστ το έκανα πολύ πρωί κ σαν να έβλεπα μια πολύ πολύ άχνη γραμμή που κ που. Και που κ που την έχανα ανάλογα με τον φωτισμό. Οπότε είπα τα μάτια μου θα κάνουν πουλάκια. Το απόγευμα όταν το ξανά κοίταξα που είχε ξεθολώσει κ το τζαμακι όντως υπήρχε κ υπάρχει μια πάρα πολύ άχνη γραμμή που δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά πρέπει να το προσέξεις. Το έδειξα κ του άντρα μου κ την είδε όταν το πρόσεξε.

Σε περίπτωση εγκυμοσύνης ξέρετε αν το ότι το στήθος ναι μεν έχει μεγαλώσει σταθερά αλλά δεν πονάει κ δεν είναι σκληρό, μήπως αυτό προμηνύει ότι κάτι δεν πάει καλά με τις ορμόνες της εγκυμοσύνης; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Mary fairy είπε:

Είναι η 3η φορά που γράφω τα ίδια, δεν ξέρω γιατί δεν καταχωρεί την απάντηση μου

 

 Είμαι στην 23η. Εχτές που έκανα το τεστ στην 22η με κύκλο 25ημερων

Το τεστ το έκανα πολύ πρωί κ σαν να έβλεπα μια πολύ πολύ άχνη γραμμή που κ που. Και που κ που την έχανα ανάλογα με τον φωτισμό. Οπότε είπα τα μάτια μου θα κάνουν πουλάκια. Το απόγευμα όταν το ξανά κοίταξα που είχε ξεθολώσει κ το τζαμακι όντως υπήρχε κ υπάρχει μια πάρα πολύ άχνη γραμμή που δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά πρέπει να το προσέξεις. Το έδειξα κ του άντρα μου κ την είδε όταν το πρόσεξε.

Σε περίπτωση εγκυμοσύνης ξέρετε αν το ότι το στήθος ναι μεν έχει μεγαλώσει σταθερά αλλά δεν πονάει κ δεν είναι σκληρό, μήπως αυτό προμηνύει ότι κάτι δεν πάει καλά με τις ορμόνες της εγκυμοσύνης; 

Καλημέρα. . Αυτό με τη γραμμούλα προς κάτι καλό πάει. . Το στήθος μπορεί να είναι όπως να ναι στην εγκυμοσύνη.  Δεν υποδηλώνει την πορεία της.  Μπορει να είναι πρησμένο και να πονάει ή να μην πονάει.  Επίσης μπορεί να μην είναι πρησμένο.  Ή μια να είναι πρησμένο περισσότερο και μια λιγότερο. . Μην ψάχνεις να βρεις στοιχεία που θα σου δείξουν ότι κάτι  δεν  πάει καλά πάλι. . Μην το κάνεις αυτο στον εαυτό σου. . Είναι  κρίμα. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Καλημέρα. . Αυτό με τη γραμμούλα προς κάτι καλό πάει. . Το στήθος μπορεί να είναι όπως να ναι στην εγκυμοσύνη.  Δεν υποδηλώνει την πορεία της.  Μπορει να είναι πρησμένο και να πονάει ή να μην πονάει.  Επίσης μπορεί να μην είναι πρησμένο.  Ή μια να είναι πρησμένο περισσότερο και μια λιγότερο. . Μην ψάχνεις να βρεις στοιχεία που θα σου δείξουν ότι κάτι  δεν  πάει καλά πάλι. . Μην το κάνεις αυτο στον εαυτό σου. . Είναι  κρίμα. .

Ναι το γνωρίζω κι αυτό. Θα πρέπει να είμαι πιο χαλαρή. Οι πολλές σκέψεις μονο κακό κάνουν. Γι αυτό κ έχω πει ότι όταν θα μπω ξανά στην διαδικασία της εξέτασης χοριακης δεν θα κάνω ανά δύο μέρες ξανά, γιατί είναι ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ αγχωτικό χωρίς λόγο, αφού ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι ούτως ή άλλως. Κ ανά 4 ή παραπάνω καλά είναι.. Για να δούμε.. 2 - 3 μέρες ακομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Mary fairy είπε:

Ναι το γνωρίζω κι αυτό. Θα πρέπει να είμαι πιο χαλαρή. Οι πολλές σκέψεις μονο κακό κάνουν. Γι αυτό κ έχω πει ότι όταν θα μπω ξανά στην διαδικασία της εξέτασης χοριακης δεν θα κάνω ανά δύο μέρες ξανά, γιατί είναι ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ αγχωτικό χωρίς λόγω, αφού ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι ούτως ή άλλως. Κ ανά 4 ή παραπάνω καλά είναι.. Για να δούμε.. 2 - 3 μέρες ακομα

Καλημερα και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.Την πατησα περιπου σαν εσενα..γι αυτο κι οταν εμεινα παλι εγκυος.Μου συστησε η μικροβιογος να παω μια βδομαδα μετα για ελεγχο χοριακης(εφοσον ελεγξε προγεστερονη και δε χρειαζοταν να παρω).Κι ειπε ορι μαθηματικα μπορει να υπολογισει οτι αυξανεται σωστα 7 μερες μετα.Συμφωνω να μη τρυπηθεις 50 φορες γιατι αυξανει το αγχος μας.

Ευχομαι να εισαι εγκυουλα  και να κανεις ισα με 1 1/5 χρονο να δεις περιοδο παλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.Την πατησα περιπου σαν εσενα..γι αυτο κι οταν εμεινα παλι εγκυος.Μου συστησε η μικροβιογος να παω μια βδομαδα μετα για ελεγχο χοριακης(εφοσον ελεγξε προγεστερονη και δε χρειαζοταν να παρω).Κι ειπε ορι μαθηματικα μπορει να υπολογισει οτι αυξανεται σωστα 7 μερες μετα.Συμφωνω να μη τρυπηθεις 50 φορες γιατι αυξανει το αγχος μας.

Ευχομαι να εισαι εγκυουλα  και να κανεις ισα με 1 1/5 χρονο να δεις περιοδο παλι.

Ναι έτσι είναι όντως. Κι εγώ σκέφτηκα την επόμενη να κοιτάξω την προγεστερονη. Θα το πω στην γιατρό μου όταν έρθει η ώρα αν κ μπορεί να μου δώσει έτσι κι αλλιώς εξ αρχής όπως κ στην προηγούμενη αποτυχημένη εγκυμοσύνη αλλά κ όταν ήμουν στο μικρό μου γιατί είχα συσπάσεις κ καφετι. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ποτε δ πονουσε το στηθος μου,να πρηστει ναι,αλλα κ αυτο μετα την 6η εβδ

Δ ξερω ποσο ευαισθητο ειναι το τεστ που κανεις αλλα απο δευτερα θα μπορουσες να κανεις μια χοριακη αν ανυπομονεις

 

Επισης νομιζω αν δ φαινεται για θετικο απο την αρχη,μεσα σε 10',μετα δ το λαμβανουμε υποψιν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

Εμενα ποτε δ πονουσε το στηθος μου,να πρηστει ναι,αλλα κ αυτο μετα την 6η εβδ

Δ ξερω ποσο ευαισθητο ειναι το τεστ που κανεις αλλα απο δευτερα θα μπορουσες να κανεις μια χοριακη αν ανυπομονεις

 

Επισης νομιζω αν δ φαινεται για θετικο απο την αρχη,μεσα σε 10',μετα δ το λαμβανουμε υποψιν

Είναι το self clear από την 5η μέρα σύλληψης.. Δεν ξέρω αν είναι καλό. Δεν λέει από πόσες μονάδες ανιχνεύει.. Ισχύει ότι πάνω από δεκα λεπτά δεν αξιολογείται.. Βέβαια εγώ σαν να το έβλεπα κ το πρωί αλλά πιο δύσκολα.. Δεν το έχω λάβει βέβαια ως θετικό, αλλά ως αδιευκρινιστο.. Την Τρίτη είναι να αδιαθετησω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , vikib είπε:

Τι νεα;

Γεια σου vikib.. Τίποτα.. Απλά περιμένω. Δεν έχω κάνει τίποτα άλλο. Αύριο είναι κανονικά να αδιαθετησω.. Εύχομαι να μην έρθει. Η αλήθεια είναι ότι εγώ ξέρω μόνο πως έχω κρατηθεί κ δεν έχω αγοράσει άλλο τεστ. Σκέφτομαι ότι μπορεί να απογοητευτώ κ γιαυτό το αφήνω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Ξύπνησα πρωί πρωί με ένα απίστευτο άγχος κ αγωνια!! Έκανα το predictor early!! Βγήκε θετικοτατο!! Θεέ μου τι να πω!! Χαίρομαι τόσο αλλά κ φοβάμαι στην σκέψη του τι θα δείξει η χοριακη!! Τι λέτε, να πάω σήμερα κιόλας για χοριακη ή να αφήσω να περάσουν κάποιες μέρες μην μπαίνω πάλι σε αυτό το άγχος; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mary fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ξύπνησα πρωί πρωί με ένα απίστευτο άγχος κ αγωνια!! Έκανα το predictor early!! Βγήκε θετικοτατο!! Θεέ μου τι να πω!! Χαίρομαι τόσο αλλά κ φοβάμαι στην σκέψη του τι θα δείξει η χοριακη!! Τι λέτε, να πάω σήμερα κιόλας για χοριακη ή να αφήσω να περάσουν κάποιες μέρες μην μπαίνω πάλι σε αυτό το άγχος; 

Κορίτσι μου γλυκό πόσο χαίρομαι! !!!!!!!!!!♡♡♡♡♡♡

Εννοείται να πας! ! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις!  Δεν μας ενδιαφέρει το αρχικό νούμερο αλλά η μετέπειτα αύξηση! !! 

Με το καλό! !! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! ! Θα δεις! !!!♡♡♡♡

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου γλυκό πόσο χαίρομαι! !!!!!!!!!!♡♡♡♡♡♡

Εννοείται να πας! ! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις!  Δεν μας ενδιαφέρει το αρχικό νούμερο αλλά η μετέπειτα αύξηση! !! 

Με το καλό! !! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! ! Θα δεις! !!!♡♡♡♡

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ  :):):)

Μακαρι!! ❤ ❤ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...