Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

καλημέρα καλημέρα.. κ γω κορίτσια μια απο τα ίδια με το φούσκωμα.. ξυπνάω με μικρή κοιλίτσα κ μέχρι να το μεσημέρι είμαι έγκυος τουλάχιστον 6 μηνών... χχαχαχα.. 

Όσο για το ζάχαρο δεν εχω ιδέα.. αλλά εμένα στην αυχενική που είπε ότι μέτρησε κ κάτι δείκτες που δείχνουν προδιάθεση για προεκλαμψία κτλ.. κ μου είπε ότι είμαι οκ, αρκει να μην το ρίξω στα γλυκα κ στα σαλάμια.. Δεν ξέρω αν έχει σχέση.. αλλά βρε παιδιά, κόψαμε τα ωμά σαλατικά, κάποια φρούτα, τα κρέατα απο έξω, τα αλλαντικά (λόγω τοξοπλάσματος), αν κόψουμε κ τελείως τα γλυκά κ τα ζυμαρικά τι θα απογίνουμε?? άρχισαν κ τα λαδερά να μου φέρνουν δυσπεψία.. εεε  κάτι πρέπει να τρώμε!

Αυτο με τα αλλαντικα δεν μου το πε κανεις.Νταξ δεν τρωω κι ενα σωρο αλλα γιατι τοξοπλασμα απο εκει,σου ειπανε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Αυτο με τα αλλαντικα δεν μου το πε κανεις.Νταξ δεν τρωω κι ενα σωρο αλλα γιατι τοξοπλασμα απο εκει,σου ειπανε?

Ωμά αλλάντικά μου είπε όχι... ούτε καπνιστά.. δεν ξέρω γιατί κ μένα υπερβολή μου φαίνεται.. αφού λέω μόλις γεννήσω θα φάω ένα κλάμπ  με μπόλικη μαγιονέζα κ πολύ αλλά πάρα πολύ μπείκον.. χαχαχ.. ααα κ για την μαγιονέζα μου το είπε μια φίλη.. κ γενικά για τις σως.. έχουν ωμό αυγο λέει.. Δεν ξέρω.. ίσως είναι υπερβολές.. αλλά φυλάω τα ρούχα μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

Ωμά αλλάντικά μου είπε όχι... ούτε καπνιστά.. δεν ξέρω γιατί κ μένα υπερβολή μου φαίνεται.. αφού λέω μόλις γεννήσω θα φάω ένα κλάμπ  με μπόλικη μαγιονέζα κ πολύ αλλά πάρα πολύ μπείκον.. χαχαχ.. ααα κ για την μαγιονέζα μου το είπε μια φίλη.. κ γενικά για τις σως.. έχουν ωμό αυγο λέει.. Δεν ξέρω.. ίσως είναι υπερβολές.. αλλά φυλάω τα ρούχα μου

Για τη σαλμονελα σου ειπανε για το αυγο.Ωχ μωρε κοπελες.. ξερω ειναι αγχος αλλα γω δε μπορω να τ ακολουθησω ολα αυτα.Πιστευω ειναι να μη μας τυχει κι ολας.Προς το παρον μονο αναψυκτικα εχω κοψει και καποια λαχανικα πρασινα.Κι ελπιζω στο Θεο να με προστατευει γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

Ωμά αλλάντικά μου είπε όχι... ούτε καπνιστά.. δεν ξέρω γιατί κ μένα υπερβολή μου φαίνεται.. αφού λέω μόλις γεννήσω θα φάω ένα κλάμπ  με μπόλικη μαγιονέζα κ πολύ αλλά πάρα πολύ μπείκον.. χαχαχ.. ααα κ για την μαγιονέζα μου το είπε μια φίλη.. κ γενικά για τις σως.. έχουν ωμό αυγο λέει.. Δεν ξέρω.. ίσως είναι υπερβολές.. αλλά φυλάω τα ρούχα μου

Μαγιονεζα δεν κανει να φας λογω ωμου αυγου για Σαλμονελλα.. Καπνιστα αλαντικα κλπ γτ ειναι καρκινογονα και εχουν πολλα συντηρητικα, αλατι κλπ.. Μπορεις να τρως βραστη γαλοπούλα που είναι υγιεινή 

Just now, zina7777 είπε:

Για τη σαλμονελα σου ειπανε για το αυγο.Ωχ μωρε κοπελες.. ξερω ειναι αγχος αλλα γω δε μπορω να τ ακολουθησω ολα αυτα.Πιστευω ειναι να μη μας τυχει κι ολας.Προς το παρον μονο αναψυκτικα εχω κοψει και καποια λαχανικα πρασινα.Κι ελπιζω στο Θεο να με προστατευει γενικοτερα.

Τα αναψυκτικά πχ δεν βλάπτουν καπου περα απο τη ζαχαρη, αλλα αν τρως οτι να ναι (πχ λαχανικα απεξω κλπ)  ο Θεός πως να σε προστατευσει απο τη Σαλμονελλα και το τοξοπλασμα? Καποια πραγματα είναι στο δικό μας χερι. Ειπαμε οχι υπερβολες,  αλλα οτι μπορούμε το προσέχουμε αλλιως θα ναι δικη μας η ευθύνη 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μαγιονεζα δεν κανει να φας λογω ωμου αυγου για Σαλμονελλα.. Καπνιστα αλαντικα κλπ γτ ειναι καρκινογονα και εχουν πολλα συντηρητικα, αλατι κλπ.. Μπορεις να τρως βραστη γαλοπούλα που είναι υγιεινή 

Τα αναψυκτικά πχ δεν βλάπτουν καπου περα απο τη ζαχαρη, αλλα αν τρως οτι να ναι (πχ λαχανικα απεξω κλπ)  ο Θεός πως να σε προστατευσει απο τη Σαλμονελλα και το τοξοπλασμα? Καποια πραγματα είναι στο δικό μας χερι. Ειπαμε οχι υπερβολες,  αλλα οτι μπορούμε το προσέχουμε αλλιως θα ναι δικη μας η ευθύνη 

Ναι ενταξει δεν τρωω απ εξω.Αλλα ειπα γενικοτερα προστασια απ το Θεο,δεν ανεφερα απ το τοξοπλασμα ή απο τη σαλμονελα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως κ ένα σαιτ που διάβασα για το τοξόπλασμα έλεγε οχι αλλαντικά άρα είπα για σιγουριά να τα κόψω.. γενικά σκέφτομαι ότι αν μπορώ να προφυλαχτώ απο κάτι ας το κάνω.. για λίγο θα είναι.. φοβήθηκα με αυτό το άτιμο το τοξόπλασμα.. αλλά κ γω αυτό πιστεύω.. ότι αν είναι να γίνει θα γίνει.. ο Θεός να μας φυλάει.. εδώ μερικά σαιτ λένε κ για το τυρι κ τα γιαούρτια. εεε ναι τα κόβουμε ολα κ μετα παθαίνουμε άλλα.. χαχαχ..

Αλλά με την μαγιονέζα έχω έρωτα,, οπότε μου λέιπει απίστευτα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

πάντως κ ένα σαιτ που διάβασα για το τοξόπλασμα έλεγε οχι αλλαντικά άρα είπα για σιγουριά να τα κόψω.. γενικά σκέφτομαι ότι αν μπορώ να προφυλαχτώ απο κάτι ας το κάνω.. για λίγο θα είναι.. φοβήθηκα με αυτό το άτιμο το τοξόπλασμα.. αλλά κ γω αυτό πιστεύω.. ότι αν είναι να γίνει θα γίνει.. ο Θεός να μας φυλάει.. εδώ μερικά σαιτ λένε κ για το τυρι κ τα γιαούρτια. εεε ναι τα κόβουμε ολα κ μετα παθαίνουμε άλλα.. χαχαχ..

Αλλά με την μαγιονέζα έχω έρωτα,, οπότε μου λέιπει απίστευτα.. 

Ασε κι εγω με τη μαγιονεζα εχω θεμα.νομιζω ομως,αν δεν κανω λαθος.οτι υπαρχει υποκαταστατο χωρις αυγο???!!

Φυλαει ο Θεος για ολα,να σαι σιγουρη.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα αλλαντικα ειναι λογω λιστεριας οπως κ τα μαλακα τυρια. γενικα βραστη γαλοπουλα αν την παρεις συσκευασμενη εισαι καλλημενη γιατι τα παστεριωνουν κ εχεις μια προσταστασια. τωρα απτο σουπερ σε κομματια ειναι πιο επικιδυνη να εχει αναπτυξει μικροοργανισμους. γενικα ειναι ψιλοσπανια ολα αυτα τα μικροβια αλλα καλο ειναι να προσεχουμε οτι τρωμε να ειναι σπιτικο φτιαγμενο μονο απο δικους μας ανθρωπους που ξερουν την κατασταση. κ στα πιατα σφουγγαρακια κτλ να βαζεται ξυδι εκτος απτο σαπουνι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια. Πως μου ειστε?

Κοριτσια οσον αφορα τη δυσφορια, μολις φαω αισθανομαι χαλια. φουσκωμα, καουρα σαν μπαλονι που θα σκασει και για αυτο το λογο φοβαμαι μην αρχισω να παιρνω απο τωρα κιλα...

Σκεφτομαι συνεχεια φαγητα αλλα αν μου τα φερεις μπροστα μου δεν θα τα φαω. Χθες εφαγα φακες και το μετανιωνω μεχρι τωρα. Με χαλασαν παρα πολυ... Τελοσπαντων που θα παει θα περασει

Βεβαια αγχωνομαι παρα πολυ με το θεμα του σακχαρου. Μια φιλη που μολις εκανε β επιπεδου με σακχαρο 92 ο γιατρος της εκοψε ολα τα γλυκα. εμενα τι θα μου κανει δλδ αν παραμεινει εκει στο 97? Οχι τπτ αλλο αλλα ερχεται καλοκαιρακι με παγωτακια και πολλα φρουτακια που τσακιζω

Και εγω 92 ειχα σάκχαρο και μου ειπε οτι μαλλον θα κανω ποιο νωρίς καμπύλης σακχάρου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσια τα αλλαντικα ειναι λογω λιστεριας οπως κ τα μαλακα τυρια. γενικα βραστη γαλοπουλα αν την παρεις συσκευασμενη εισαι καλλημενη γιατι τα παστεριωνουν κ εχεις μια προσταστασια. τωρα απτο σουπερ σε κομματια ειναι πιο επικιδυνη να εχει αναπτυξει μικροοργανισμους. γενικα ειναι ψιλοσπανια ολα αυτα τα μικροβια αλλα καλο ειναι να προσεχουμε οτι τρωμε να ειναι σπιτικο φτιαγμενο μονο απο δικους μας ανθρωπους που ξερουν την κατασταση. κ στα πιατα σφουγγαρακια κτλ να βαζεται ξυδι εκτος απτο σαπουνι

όταν όμως είναι ψημένα, φαντάζομαι δεν υπάρχει θέμα.. έτσι δεν είναι?? δηλαδή η γαλοπούλα σε πίτσα να φανταστώ δεν έχει τον ίδιο κίνδυνο,, όπως κ τα μαλακά τυρια.. σωστα??? 

αυτό με το ξύδι το έχω σκεφτεί κ γω αλλά επειδή με λένε ήδη υπερβολική είπα να μην το παραχέσω.. χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

 

αυτό με το ξύδι το έχω σκεφτεί κ γω αλλά επειδή με λένε ήδη υπερβολική είπα να μην το παραχέσω.. χαχα

Like.. χαχαχα και συμπασχω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

όταν όμως είναι ψημένα, φαντάζομαι δεν υπάρχει θέμα.. έτσι δεν είναι?? δηλαδή η γαλοπούλα σε πίτσα να φανταστώ δεν έχει τον ίδιο κίνδυνο,, όπως κ τα μαλακά τυρια.. σωστα??? 

αυτό με το ξύδι το έχω σκεφτεί κ γω αλλά επειδή με λένε ήδη υπερβολική είπα να μην το παραχέσω.. χαχα

χα χα χα οχι να βαζεις οταν τελειωνεις με το πλυσιμο στο σφουγγαρακι σου ειναι απολυμαντικο κ για το σφουγγαρακι. ναι οταν ειναι ψημενα δεν υπαρχει θεμα αρκει βεβαια να τα εχεις ψησει εσυ για να ξερεις κ ποση ωρα μειναν στο φουρνο κ τις θερμοκρασιες. εγω δε τα τρωω ουτε σε πιτσα απεξω . στο σπιτι οκ μπαινουν στον κλιβανο ενταξει ειναι υπερβολη αλλα νιωθεις κ λιγο πιο σιγουρος οταν τα κανεις σπιτι η τουλαχιστον καποιος δικος σου ανθρωπος. βεβαια τωρα ολα αυτα ειναι τοσο σπανια που ειναι γενικα απειροελαχιστες οι πιθανοτητες να παθεις κατι σκεψου οτι εδω δεν εχω κολλησει ουτε μια ιωση χτυπα ξυλο κ θα κολλησεις αλλο μικροβιο που δεν το εχεις κολλησει ποτε στην ζωη σου???? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

χα χα χα οχι να βαζεις οταν τελειωνεις με το πλυσιμο στο σφουγγαρακι σου ειναι απολυμαντικο κ για το σφουγγαρακι. ναι οταν ειναι ψημενα δεν υπαρχει θεμα αρκει βεβαια να τα εχεις ψησει εσυ για να ξερεις κ ποση ωρα μειναν στο φουρνο κ τις θερμοκρασιες. εγω δε τα τρωω ουτε σε πιτσα απεξω . στο σπιτι οκ μπαινουν στον κλιβανο ενταξει ειναι υπερβολη αλλα νιωθεις κ λιγο πιο σιγουρος οταν τα κανεις σπιτι η τουλαχιστον καποιος δικος σου ανθρωπος. βεβαια τωρα ολα αυτα ειναι τοσο σπανια που ειναι γενικα απειροελαχιστες οι πιθανοτητες να παθεις κατι σκεψου οτι εδω δεν εχω κολλησει ουτε μια ιωση χτυπα ξυλο κ θα κολλησεις αλλο μικροβιο που δεν το εχεις κολλησει ποτε στην ζωη σου???? 

 

Καλα και στην πιτσαρια εχει ψηθει αρκετα μεσα σ φουρνο,  δεν το φερνουν ωμο... Εγω δηλ ας σταματησουν νε το καλο οι εμετοι και θα τ δωσω να καταλάβει και σ θεμα πιτσας και σουβλακιου!!! Αχαχαχχα

Αν και αυτο που εχω πεθυμησει ειναι βρωμικο και κρεπα!!! :shock:

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ σε καθε σπιτι τα ιδια και τα ιδια....

Εγω εχω κοψει τα αλλαντικα κυριως γτ δεν μου κανουν αισθηση καμια. Τα τυρια δεν μπορω να κοψω με τπτ και ζοριζομαι παρα παρα πολυ με τη μαγιονεζα την οποια εχω μειωσει πολυ αλλα οχι τελειως. Βεβαια μονο στο σπιτι τη χρησιμοποιω.

Σαλατες οπως και ολα τα πρασινα τα πλενω με νερο και μετα τα βαζω στο ξυδι. Απ' εξω σαλατες δεν τρωω καθολου. Αναψυκτικα δεν επινα ποτε γτ δεν μου αρεσουν. Τον καφε εχω κοψει εντελως προς το παρον και παρολο που ειμαι γλυκατζου δεν εχω ιδιατερη ορεξη για γλυκα... Αντε να δουμε τι θα βγει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

χα χα χα οχι να βαζεις οταν τελειωνεις με το πλυσιμο στο σφουγγαρακι σου ειναι απολυμαντικο κ για το σφουγγαρακι. ναι οταν ειναι ψημενα δεν υπαρχει θεμα αρκει βεβαια να τα εχεις ψησει εσυ για να ξερεις κ ποση ωρα μειναν στο φουρνο κ τις θερμοκρασιες. εγω δε τα τρωω ουτε σε πιτσα απεξω . στο σπιτι οκ μπαινουν στον κλιβανο ενταξει ειναι υπερβολη αλλα νιωθεις κ λιγο πιο σιγουρος οταν τα κανεις σπιτι η τουλαχιστον καποιος δικος σου ανθρωπος. βεβαια τωρα ολα αυτα ειναι τοσο σπανια που ειναι γενικα απειροελαχιστες οι πιθανοτητες να παθεις κατι σκεψου οτι εδω δεν εχω κολλησει ουτε μια ιωση χτυπα ξυλο κ θα κολλησεις αλλο μικροβιο που δεν το εχεις κολλησει ποτε στην ζωη σου???? 

 

αλλαντικά ούτε γω τρώω απ'έξω αλλά μια πίτσα μαργαρίτα θα την φάω.. χαχα.. Δυστυχώς λόγω δουλειάς τα Σαββατοκύριακα μου είναι εκτός πόλης μου κ φυσικά εκτός σπιτιού, μένω σε ξενοδοχείο κ φυσικά τρώω αναγκαστικά απέξω.. οπότε τρώω όσο πιο προσεκτικά μπορώ.. αλλά είναι πολύ δύσκολο.. αφού στην αρχή ήμουν τόσο απελπισμένη που έπαιρνα ταπεράκι απο το σπίτι κ έτρωγα σα τον κλέφτη μέσα στο δωμάτιο του ξενοδοχείου κ το ζέστανα στο καλοριφέρ.. χαχαχ.. αλλά δε γίνεται πλέον.. δεν ανάβουν κ τα καλοριφερ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...