Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , linaa είπε:

οχι βρε μια χαρα ειναι κ 31 λιγο πανω λιγο κατω δεν εχει διαφορες αυτη η εξεταση την ροη του αιματος κοιτανε κ ποσα κιλα ειναι το μικρο. 

Α εντάξει τότε γτ είδα ότι οι πιο πολλές θα τν κάνουν στς 32 βδομάδες κ λέω μήπως με έβαλε νωρίς.. Είδα ότι γενας πολύ σύντομα εε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 25 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα! Που χαθηκατε όλες;;;;;;;;;;

Καλημέρα. Εγώ είμαι ξάπλα ξεκουραζομαι. Πήρα και τα πρώτα πράγματα του μωρού και τα χαζεύω. Μάντη να σε ρωτήσω, ο χαμηλός πλακούντας απαιτεί να γινει καισαρική?? Σου είπε κάτι εσενα ο γιατρός σου. Εμείς δεν το εχουμε συζητησει, θεωρώ οτι εχουμε καιρο ακόμα. Απλά διαβάζω στο ίντερνετ ότι δημιουργεί αιμορραγιες μετα τη γέννα αυτη η θέση του  πλακουντα  και καλυτερα να γίνεται καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Καλημέρα. Εγώ είμαι ξάπλα ξεκουραζομαι. Πήρα και τα πρώτα πράγματα του μωρού και τα χαζεύω. Μάντη να σε ρωτήσω, ο χαμηλός πλακούντας απαιτεί να γινει καισαρική?? Σου είπε κάτι εσενα ο γιατρός σου. Εμείς δεν το εχουμε συζητησει, θεωρώ οτι εχουμε καιρο ακόμα. Απλά διαβάζω στο ίντερνετ ότι δημιουργεί αιμορραγιες μετα τη γέννα αυτη η θέση του  πλακουντα  και καλυτερα να γίνεται καισαρική.

Εχουμε χρονο να ανέβει ακομα θα περιμενουμε λογικα μεχρι 37 εβδομάδα και αν δεν ανέβει λογικα θα παμε για καισαρική ειναι νωρις ακομα μου ειπε για να ξερουμε πως θα εξελιχθεί... εμενα ο γιατρός μου ειναι Αθήνα εγω είμαι σε νησι θα τον δω απο κοντα μετα τις 10 Σεπτεμβρίου και θα τα πουμε αναλυτικά απο κοντα! Εσενα ποσο χαμηλα ειναι;;; θυμισε μου 1ο παιδάκια;;; τι ψώνια κάνετε;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχουμε χρονο να ανέβει ακομα θα περιμενουμε λογικα μεχρι 37 εβδομάδα και αν δεν ανέβει λογικα θα παμε για καισαρική ειναι νωρις ακομα μου ειπε για να ξερουμε πως θα εξελιχθεί... εμενα ο γιατρός μου ειναι Αθήνα εγω είμαι σε νησι θα τον δω απο κοντα μετα τις 10 Σεπτεμβρίου και θα τα πουμε αναλυτικά απο κοντα! Εσενα ποσο χαμηλα ειναι;;; θυμισε μου 1ο παιδάκια;;; τι ψώνια κάνετε;;;

Εμένα ηταν επιχείλιος και ανέβηκε ελαφρώς, αλλά παραμένει χαμηλός. Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί και μου ειπε να κάνω το ίδιο. Για τον τοκετό δεν μιλησαμε αλλά θα τον ρωτήσω συντομα. Είναι το πρώτο μας παιδάκι, εσας?? Είναι μπέμπα και πήρα μερικα ροζουλια φορμακια όλο τρελλα. Πηρα και αρκετά εσωτερικά άσπρα. Και κουβερτουλες, πανες αγκαλιας, σεντονακια, πετσετες για το μπανακι, καλτσουλες και σαλιαριτσες μικρουλικες. Εσυ τελείωσες με τα ψώνια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Εμένα ηταν επιχείλιος και ανέβηκε ελαφρώς, αλλά παραμένει χαμηλός. Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί και μου ειπε να κάνω το ίδιο. Για τον τοκετό δεν μιλησαμε αλλά θα τον ρωτήσω συντομα. Είναι το πρώτο μας παιδάκι, εσας?? Είναι μπέμπα και πήρα μερικα ροζουλια φορμακια όλο τρελλα. Πηρα και αρκετά εσωτερικά άσπρα. Και κουβερτουλες, πανες αγκαλιας, σεντονακια, πετσετες για το μπανακι, καλτσουλες και σαλιαριτσες μικρουλικες. Εσυ τελείωσες με τα ψώνια??

Και εμας πρωτο παιδακι! Πηραμε καροτσακι ριλαξ και τα πρωτα ρουχαλάκια!!!! Κουβερτακι σεντονακια πηρα απ ολα αλλα λιγα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

τέτοια να διαβάζω... κ γω πάλι απο ψώνια γύρισα.. πήρα κάτι τελευταία φορμάκια για να έχω.. αλλά σήμερα τα πήρα ουδέτερα.. φτάνει με τα ροζ.. χαχα.. τα έδειχνα προχθες σε μια φίλη κ ήταν όλα ροζ.. χαχα. δεν εχω ούτε ένα ουδέτερο.. βέβαια γενικά λίγα έχω αλλά θέλω να δω πρώτα τι μέγεθος θα χρειαστώ κ έπειτα ας πάει ο μπαμπάκας της να της αγοράσει ότι θέλει!  αλλά κορίτσια όταν λέτε κουβερτούλα, τί εννοείται.. μόνο σε κουβερτούλα δεν πήρα τίποτα.. πήρα δύο πάνες αγκαλιάς χοντρές που μου κάνουν σαν κουβερτούλα πικέ.. λέτε για την γέννα να είναι οκ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, irinikavala είπε:

τέτοια να διαβάζω... κ γω πάλι απο ψώνια γύρισα.. πήρα κάτι τελευταία φορμάκια για να έχω.. αλλά σήμερα τα πήρα ουδέτερα.. φτάνει με τα ροζ.. χαχα.. τα έδειχνα προχθες σε μια φίλη κ ήταν όλα ροζ.. χαχα. δεν εχω ούτε ένα ουδέτερο.. βέβαια γενικά λίγα έχω αλλά θέλω να δω πρώτα τι μέγεθος θα χρειαστώ κ έπειτα ας πάει ο μπαμπάκας της να της αγοράσει ότι θέλει!  αλλά κορίτσια όταν λέτε κουβερτούλα, τί εννοείται.. μόνο σε κουβερτούλα δεν πήρα τίποτα.. πήρα δύο πάνες αγκαλιάς χοντρές που μου κάνουν σαν κουβερτούλα πικέ.. λέτε για την γέννα να είναι οκ? 

Νομιζω πρεπει να παρεις μια σε φλις... και μια ποιο χοντρη θα χρειαστεί σίγουρα!

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Νομιζω πρεπει να παρεις μια σε φλις... και μια ποιο χοντρη θα χρειαστεί σίγουρα!

μια φλις πήρα αλλά δεν καταλαβαίνω κατα πόσο είναι καλή για μωράκι.. πιο καλή μου φαίνεται η βαμβακερή.. κ σε όλα τα μαγαζιά μου λένε διαφορετικά.. μάλλον θα πάρω μια από κάθε τύπο να τελειώνει.. χαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ εδώ που είμαι δεν έχω σήμα κ μπαίνω με το ζόρι.. Αύριο τελειώνουν οι διακοπές μου κ θα γυρίσουμε να κάνουμε μετακόμιση κ μετά ψώνια για το μωρό.Γενικά είμαι Καλά Απλα Βάρυνα λιγάκι.. Κ νιώθω ότι η κοιλιά μου μεγάλωσε!κ με τον ύπνο δεν τα πάω πολύ καλά.. Περιμένω την άλλη Τρίτη για το ντομπλερ κ να δω που βρίσκεται το μωρό γτ κάνει πάρτυ στην κοιλιά μου.. Κ έχει κ λοξυγγα!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Καλημέρα. Εγώ είμαι ξάπλα ξεκουραζομαι. Πήρα και τα πρώτα πράγματα του μωρού και τα χαζεύω. Μάντη να σε ρωτήσω, ο χαμηλός πλακούντας απαιτεί να γινει καισαρική?? Σου είπε κάτι εσενα ο γιατρός σου. Εμείς δεν το εχουμε συζητησει, θεωρώ οτι εχουμε καιρο ακόμα. Απλά διαβάζω στο ίντερνετ ότι δημιουργεί αιμορραγιες μετα τη γέννα αυτη η θέση του  πλακουντα  και καλυτερα να γίνεται καισαρική.

Καλησπέρα... Και εγώ είχα χαμηλό πλακούντα αλλά μου είπαν ότι θα το παρακολουθούμε και αν δεν ανέβει ναι θα πάμε με καισαρική... Βέβαια στ τελευταία εξέταση μου είχε ανέβει αρκετά οπότε μέχρι να γεννήσω ίσως ανέβει καλό... Πάντως ο γιατρός μου είχε πει πως με χαμηλό πλακούντα επιβάλετε καισαρική 

Εγώ κορίτσια θέλω να ρωτήσω κτ άλλο γτ πραγματικά δεν ξέρω ίσως είμαι εγώ παράλογη... Οι άντρες σας πως είναι απέναντι σας τώρα στην εγκυμοσύνη??? Σας καταλαβαίνουν πχ με το ότι μπορεί να δυσκολεύεστε στον ύπνο η να πονάει η μέση σας ή να έχετε βαρύνει και λόγο ζέστης κιόλας να μην μπορείτε να κάνετε πολλά πολλά.. Γτ εμένα ο άντρας μου δεν με καταλαβαίνει καθόλου και όταν λέω καθόλου το εννοώ με όλη την σημασία... Δεν λέω ότι είμαι έγκυος και πρέπει να μου τα κάνει όλα αυτός αλλά βρε κορίτσια τα πόδια μου είναι πολύ πρησμένα και έχουν πρηστεί πολύ νωρίς από τον 6ο μήνα και με τις ζεστές η κατάσταση γίνεται χειρότερη χθες λοιπόν ενώ ήταν τα πόδια που σε άθλια κατάσταση του ζήτησα εάν μπορεί να μου κάνει λίγο μασάζ και η απάντηση του ήταν.. ΜΑ ΚΑΛΆ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΌΝΗ ΣΟΥ.. δεν απάντησα καν εννοείται κ προσπάθησα όσο μπορούσα μόνη μου δύσκολα βέβαια γτ με την κοιλιά δεν είναι εύκολο εδώ δεν μπορώ να κόψω τα νύχια μου πλέον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Marimarv είπε:

Καλησπέρα... Και εγώ είχα χαμηλό πλακούντα αλλά μου είπαν ότι θα το παρακολουθούμε και αν δεν ανέβει ναι θα πάμε με καισαρική... Βέβαια στ τελευταία εξέταση μου είχε ανέβει αρκετά οπότε μέχρι να γεννήσω ίσως ανέβει καλό... Πάντως ο γιατρός μου είχε πει πως με χαμηλό πλακούντα επιβάλετε καισαρική 

Εγώ κορίτσια θέλω να ρωτήσω κτ άλλο γτ πραγματικά δεν ξέρω ίσως είμαι εγώ παράλογη... Οι άντρες σας πως είναι απέναντι σας τώρα στην εγκυμοσύνη??? Σας καταλαβαίνουν πχ με το ότι μπορεί να δυσκολεύεστε στον ύπνο η να πονάει η μέση σας ή να έχετε βαρύνει και λόγο ζέστης κιόλας να μην μπορείτε να κάνετε πολλά πολλά.. Γτ εμένα ο άντρας μου δεν με καταλαβαίνει καθόλου και όταν λέω καθόλου το εννοώ με όλη την σημασία... Δεν λέω ότι είμαι έγκυος και πρέπει να μου τα κάνει όλα αυτός αλλά βρε κορίτσια τα πόδια μου είναι πολύ πρησμένα και έχουν πρηστεί πολύ νωρίς από τον 6ο μήνα και με τις ζεστές η κατάσταση γίνεται χειρότερη χθες λοιπόν ενώ ήταν τα πόδια που σε άθλια κατάσταση του ζήτησα εάν μπορεί να μου κάνει λίγο μασάζ και η απάντηση του ήταν.. ΜΑ ΚΑΛΆ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΌΝΗ ΣΟΥ.. δεν απάντησα καν εννοείται κ προσπάθησα όσο μπορούσα μόνη μου δύσκολα βέβαια γτ με την κοιλιά δεν είναι εύκολο εδώ δεν μπορώ να κόψω τα νύχια μου πλέον

Αχ μη νομίζεις κ εγώ αντιμετωπίζω διάφορα σχόλια του τυπου:μη τρως άλλο γτ θα γίνεις Σαν "φακλανα" Ενώ αυτος είναι 130 κιλα κ εγω 70 Τώρα στην Εγκυμ., φυσικα κ δεμ εχει μαγειρεψει τιποτα τοσο καιρο αλλα περιμενει εμενα να γυρισω απο τη  δουλεια , απλα εγω δε  του χαριζω τιποτα κ απανταω κ του υπενθυμιζω οτι εγω ειμαι εγκυος κ ετσι κανει μετα οτι του ζητησω.να κουβαλησει τα ψωνια,να μου κουμπωσει τα πεδιλα,κτλ.. Κ εγω  δεν μπορω να κοψω πλεον τα νυχια κ εννοειται οτι θα το κανει αυτος. Ασε που πλεον ολα με ενοχλουν κ ολα με δυσκολευουν..ειδικα στιν υπνο.

Απλα καποιοι θελουν καθοδηγηση κ υπενθυμιση. Αυτο να κανεις καθε φορα. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

Αχ μη νομίζεις κ εγώ αντιμετωπίζω διάφορα σχόλια του τυπου:μη τρως άλλο γτ θα γίνεις Σαν "φακλανα" Ενώ αυτος είναι 130 κιλα κ εγω 70 Τώρα στην Εγκυμ., φυσικα κ δεμ εχει μαγειρεψει τιποτα τοσο καιρο αλλα περιμενει εμενα να γυρισω απο τη  δουλεια , απλα εγω δε  του χαριζω τιποτα κ απανταω κ του υπενθυμιζω οτι εγω ειμαι εγκυος κ ετσι κανει μετα οτι του ζητησω.να κουβαλησει τα ψωνια,να μου κουμπωσει τα πεδιλα,κτλ.. Κ εγω  δεν μπορω να κοψω πλεον τα νυχια κ εννοειται οτι θα το κανει αυτος. Ασε που πλεον ολα με ενοχλουν κ ολα με δυσκολευουν..ειδικα στιν υπνο.

Απλα καποιοι θελουν καθοδηγηση κ υπενθυμιση. Αυτο να κανεις καθε φορα. 

Αχχχ και που το κάνω με λέει υπερβολική.. Στο μόνο που με βοηθάει είναι στ ψώνια δεν με αφήνει να σηκώσω σακούλες αλλά μέχρι εκεί.. Όλα τα άλλα ότι και να του πω είμαι υπερβολική και επειδή σταμάτησα την δουλειά μου στον 4 μήνα μου το χτυπάει συνέχεια ότι είμαι όλη μέρα σπίτι και κάθομαι ενώ αυτός τρέχει κ δουλεύει.. Και εννοείται άκου αυτά που ακούς κ εσύ για τα κιλά... 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.. ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς για να είστε εδω μέσα αλλα είπα να ρωτήσω μπας κ ηρεμήσω κ λίγο.. πριν λίγο πήγα τουαλέτα, έκανα την δεύτερη μου ανάγκη κ στο σκούπισμα είδα καφέ βλέννα η οποία όμως δεν κατάλαβα αν είναι απο τον κόλπο ή απο τον πρωκτό. σόρρυ κορίτσια πρωινιάτικα.. αλλά δε ζορίστηκα καθόλου.. πόσο έχω φοβηθεί δε φαντάζεστε.. ας βοηθήσει η παναγία να μην είναι σημάδια πρώορης γέννας.. τι λέτε/? να πάω νοσοκομείο ή να περιμένω αν ξαναδώ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...