Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

On 25/9/2018 at 1:38 ΜΜ, Diavolitsa είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε; Εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό για τον καθιερωμένο έλεγχο και την πήρα και εγώ την στεναχώρια μου... Ο τράχηλος μου από 2.6 που ήταν πριν ένα μήνα επεσε στο 2.1. ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα κολπικά ουτροτζεσταν και ξεκούραση... Γενικά δεν μου είπε να μην σηκώνομαι καθόλου αλλά νομίζω ότι γενικά προσπαθεί να μην με αγχωνει... Όταν τον ρώτησα γιατί μειώθηκε μου είπε ότι ούτως η άλλως μειώνεται στην εγκυμοσύνη και πρόβλημα υπάρχει όταν είναι κάτω από 1.5. οπότε από σήμερα και εγώ ξάπλα θα είμαι και όχι πολλά πολλά... Απλά ξενέρωσα γιατί είμαι εν μέσω εξεταστικής και σκοπεύω να δώσω άλλα τρία μαθήματα αλλά με την ψυχολογία που έχω αποκλείεται να μπορέσω να διαβάσω... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε; Εγώ πήγα σήμερα στον γιατρό για τον καθιερωμένο έλεγχο και την πήρα και εγώ την στεναχώρια μου... Ο τράχηλος μου από 2.6 που ήταν πριν ένα μήνα επεσε στο 2.1. ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα κολπικά ουτροτζεσταν και ξεκούραση... Γενικά δεν μου είπε να μην σηκώνομαι καθόλου αλλά νομίζω ότι γενικά προσπαθεί να μην με αγχωνει... Όταν τον ρώτησα γιατί μειώθηκε μου είπε ότι ούτως η άλλως μειώνεται στην εγκυμοσύνη και πρόβλημα υπάρχει όταν είναι κάτω από 1.5. οπότε από σήμερα και εγώ ξάπλα θα είμαι και όχι πολλά πολλά... Απλά ξενέρωσα γιατί είμαι εν μέσω εξεταστικής και σκοπεύω να δώσω άλλα τρία μαθήματα αλλά με την ψυχολογία που έχω αποκλείεται να μπορέσω να διαβάσω... 

Μη στεναχωριεσαι για τα μαθηματα. Θα τα δωσεις του χρονου αν δεν τα καταφερεις τωρα. Απ την αλλη εγω στις εξεταστικες πολλες φορες δεν προλαβαινα να διαβασω καποια μαθηματα και πηγαινα απλα για να δω τι θεματα βαζανε. Κ ομως ακομα κ το ελαχιστο διαβασμα συνηθως αποδεικνυοταν σωτηριο και περνουσα!! Θελει λιγη τυχη, αλλα ποτε δεν ξερεις. Οσο για τον τραχηλο, εγω οταν εφτασε 2,4 μου βαλε πεσσο. Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εσενα μειωθηκε απο 2,6 σε 2,1 σε εναν μηνα κ εμενα απο 4 σε 2,4 σε 3 βδομαδες. Ισως επειδη ειχα ταχεια μειωση εμενα μου βαλε το δαχτυλιδακι αυτο. Ωστοσο οταν ειχε φτασει 2,8 μου ειχε πει να μην κανω πολλα πραγματα, οχι βαρος και μαγνησιο παραπανω. Μην αγχωνεσαι, το επομενο ραντεβου ποτε το εχετε?

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Να μαι καινεγω επιτέλους.κοριτσια εκτός από μετρήσεις ζαχαρου κάνετε και κετονες ούρων? 

Εγω δεν μπορω να σε βοηθησω λουλου μου δεν εχω ιδεα 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Cath3rine είπε:

Να μαι κ εγω!!! Να ρωτήσω κατι... Ξερει καμια τι σημαινει προσθιος χαμηλός πλακούντας;; 

Έτσι ήταν το 1ο τρίμηνο σε μένα.απο ότι ει χα καταλάβει ήταν χαμηλά Και γι αυτό μου χε πει ο γιατρός αν δω καθολου καφέ ειναι φυσιολογικό να μη τρομαξω.

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Μη στεναχωριεσαι για τα μαθηματα. Θα τα δωσεις του χρονου αν δεν τα καταφερεις τωρα. Απ την αλλη εγω στις εξεταστικες πολλες φορες δεν προλαβαινα να διαβασω καποια μαθηματα και πηγαινα απλα για να δω τι θεματα βαζανε. Κ ομως ακομα κ το ελαχιστο διαβασμα συνηθως αποδεικνυοταν σωτηριο και περνουσα!! Θελει λιγη τυχη, αλλα ποτε δεν ξερεις. Οσο για τον τραχηλο, εγω οταν εφτασε 2,4 μου βαλε πεσσο. Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εσενα μειωθηκε απο 2,6 σε 2,1 σε εναν μηνα κ εμενα απο 4 σε 2,4 σε 3 βδομαδες. Ισως επειδη ειχα ταχεια μειωση εμενα μου βαλε το δαχτυλιδακι αυτο. Ωστοσο οταν ειχε φτασει 2,8 μου ειχε πει να μην κανω πολλα πραγματα, οχι βαρος και μαγνησιο παραπανω. Μην αγχωνεσαι, το επομενο ραντεβου ποτε το εχετε?

Εγω δεν μπορω να σε βοηθησω λουλου μου δεν εχω ιδεα 

Εντάξει έβγαλα άκρη απλά να δω αν κάνετε και οι υπόλοιπες ή μόνο Εγώ πάω για τσισα σε ποτηράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτελους καλησπερα και απο μενα! Σημερα πηγα και εκανα τα πρωτα ψωνια μπουμπους μου! Της πηρα 5 ζιπουνακια, 5 πετσετακια για το ρεψιμο και τις γουλιες και ενα σετ σεντονακια για την καλαθουνα! Αντε επιτελους αρχισα και γω τα ψωνια σιγα σιγα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Cath3rine είπε:

Να μαι κ εγω!!! Να ρωτήσω κατι... Ξερει καμια τι σημαινει προσθιος χαμηλός πλακούντας;; 

Κοιτα στην αρχη ετσι ημουν κ γω κ ο γιατρος μου χε πει οτι θα περιμενουμε να ανεβει. Το οτι ειναι προσθιος δεν σημαινει κατι και γω προσθιο εχω. Αλλα το χαμηλος, απ οτι ξερω πρεπει να ανεβει για να μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα αλλιως αν παραμεινει χαμηλα μεχρι το τελος της κυησης τοτε κανουν καισαρικη. Αυτα αν θυμαμαι καλα μου χε πει τοτε ο γιατρος, αλλα εμενα ανεβηκε κ δεν ξανασχοληθηκαμε με αυτο


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Μη στεναχωριεσαι για τα μαθηματα. Θα τα δωσεις του χρονου αν δεν τα καταφερεις τωρα. Απ την αλλη εγω στις εξεταστικες πολλες φορες δεν προλαβαινα να διαβασω καποια μαθηματα και πηγαινα απλα για να δω τι θεματα βαζανε. Κ ομως ακομα κ το ελαχιστο διαβασμα συνηθως αποδεικνυοταν σωτηριο και περνουσα!! Θελει λιγη τυχη, αλλα ποτε δεν ξερεις. Οσο για τον τραχηλο, εγω οταν εφτασε 2,4 μου βαλε πεσσο. Δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εσενα μειωθηκε απο 2,6 σε 2,1 σε εναν μηνα κ εμενα απο 4 σε 2,4 σε 3 βδομαδες. Ισως επειδη ειχα ταχεια μειωση εμενα μου βαλε το δαχτυλιδακι αυτο. Ωστοσο οταν ειχε φτασει 2,8 μου ειχε πει να μην κανω πολλα πραγματα, οχι βαρος και μαγνησιο παραπανω. Μην αγχωνεσαι, το επομενο ραντεβου ποτε το εχετε?

Εγω δεν μπορω να σε βοηθησω λουλου μου δεν εχω ιδεα 

Ήθελα να τελειώσω μωρέ με τα μαθήματα γιατί μετά θα δυσκολευτω πολύ... Και βασικά δεν θέλω να πάω για να μην κουράστω... λεω τώρα για δύο βδομάδες  μέχρι να ξαναπάω  στον γιατρό  να είμαι  όλη μέρα  ξαπλα... Ο γιατρος δεν μου είπε κάτι για πεσσο μόνο ξεκούραση... Απ' ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας στο ιντερνέτ το θέμα τράχηλος ο κάθε γιατρός το χειρίζεται διαφορετικά... Ίσως να είναι και το ότι δεν μειώθηκε πολύ και το ότι δεν έχω πολλές συσπάσεις... Εσύ αν θυμάμαι καλά είχες πολλές συσπάσεις ή κάνω λάθος;. Εγώ έχω αλλά όχι κάθε μερα μόνο όταν κουραζομαι... Μου είπε μόνο αν έχω πολλές και συγχρονισμένες να τον πάρω τηλέφωνο... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Επιτελους καλησπερα και απο μενα! Σημερα πηγα και εκανα τα πρωτα ψωνια μπουμπους μου! Της πηρα 5 ζιπουνακια, 5 πετσετακια για το ρεψιμο και τις γουλιες και ενα σετ σεντονακια για την καλαθουνα! Αντε επιτελους αρχισα και γω τα ψωνια σιγα σιγα...

Αχ τι ωραία.εγω ελπίζω να αντέξω Αύριο να πάω για ψώνια για μένα.απο τη Τρίτη που ήρθα Αθήνα το προσπαθώ αλλά πονάνε τα κόκαλα.παντως αν τα καταφέρω θα πάρω και κάνα ρουχαλάκι του μπέμπη.

πρίν από 16 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Ήθελα να τελειώσω μωρέ με τα μαθήματα γιατί μετά θα δυσκολευτω πολύ... Και βασικά δεν θέλω να πάω για να μην κουράστω... λεω τώρα για δύο βδομάδες  μέχρι να ξαναπάω  στον γιατρό  να είμαι  όλη μέρα  ξαπλα... Ο γιατρος δεν μου είπε κάτι για πεσσο μόνο ξεκούραση... Απ' ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας στο ιντερνέτ το θέμα τράχηλος ο κάθε γιατρός το χειρίζεται διαφορετικά... Ίσως να είναι και το ότι δεν μειώθηκε πολύ και το ότι δεν έχω πολλές συσπάσεις... Εσύ αν θυμάμαι καλά είχες πολλές συσπάσεις ή κάνω λάθος;. Εγώ έχω αλλά όχι κάθε μερα μόνο όταν κουραζομαι... Μου είπε μόνο αν έχω πολλές και συγχρονισμένες να τον πάρω τηλέφωνο... 

Ξεκούραση αυτό μου λέει εμένα συνέχεια Όταν τον παίρνω τηλ.καξ αν κάνω πανω απο 3 συσπασεις ουτροτζεσταν κολπικα αμέσως.και πάντα ενα κάθε βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοιτα στην αρχη ετσι ημουν κ γω κ ο γιατρος μου χε πει οτι θα περιμενουμε να ανεβει. Το οτι ειναι προσθιος δεν σημαινει κατι και γω προσθιο εχω. Αλλα το χαμηλος, απ οτι ξερω πρεπει να ανεβει για να μπορεις να γεννησεις φυσιολογικα αλλιως αν παραμεινει χαμηλα μεχρι το τελος της κυησης τοτε κανουν καισαρικη. Αυτα αν θυμαμαι καλα μου χε πει τοτε ο γιατρος, αλλα εμενα ανεβηκε κ δεν ξανασχοληθηκαμε με αυτο

Εντάξει δλδ δεν επηρεάζει το μωρό... Να μην ανησυχώ...! Το παιδί να ναι καλα...! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ τι ωραία.εγω ελπίζω να αντέξω Αύριο να πάω για ψώνια για μένα.απο τη Τρίτη που ήρθα Αθήνα το προσπαθώ αλλά πονάνε τα κόκαλα.παντως αν τα καταφέρω θα πάρω και κάνα ρουχαλάκι του μπέμπη.

Ξεκούραση αυτό μου λέει εμένα συνέχεια Όταν τον παίρνω τηλ.καξ αν κάνω πανω απο 3 συσπασεις ουτροτζεσταν κολπικα αμέσως.και πάντα ενα κάθε βράδυ.

Γιατί εσυ @loyloy τι πρόβλημα έχεις; Με συσπάσεις η με τον τράχηλο;


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Ήθελα να τελειώσω μωρέ με τα μαθήματα γιατί μετά θα δυσκολευτω πολύ... Και βασικά δεν θέλω να πάω για να μην κουράστω... λεω τώρα για δύο βδομάδες  μέχρι να ξαναπάω  στον γιατρό  να είμαι  όλη μέρα  ξαπλα... Ο γιατρος δεν μου είπε κάτι για πεσσο μόνο ξεκούραση... Απ' ότι έχω καταλάβει διαβάζοντας στο ιντερνέτ το θέμα τράχηλος ο κάθε γιατρός το χειρίζεται διαφορετικά... Ίσως να είναι και το ότι δεν μειώθηκε πολύ και το ότι δεν έχω πολλές συσπάσεις... Εσύ αν θυμάμαι καλά είχες πολλές συσπάσεις ή κάνω λάθος;. Εγώ έχω αλλά όχι κάθε μερα μόνο όταν κουραζομαι... Μου είπε μόνο αν έχω πολλές και συγχρονισμένες να τον πάρω τηλέφωνο... 

Καλημερα κοριτσι. Ναι ειχα συσπασεις, αλλα το θεμα ηταν οτι μικραινε ο τραχηλος. Αλλα το προκαλεσαν οι συσπασεις αυτο. Εσυ προφανως απλα αρχισε να κονταινει απο τωρα, αλλα μην ανησυχεις εφοσον κ ο γιατρος σου ειναι ενταξει. Αν μικραινει σιγα σιγα δεν ειναι κατι, στο τελος που θα γεννησουμε αυτο θα θελουμε. Αλλα εσυ καλου κακου κατσε ξαπλα και οσο μπορεις στο πλαι στο αριστερο σου πλευρο, ετσι μειωνεται η πιεση που ασκειται στη μητρα και ολα καλα θα πανε. Τα μαθηματα θα βρεις εσυ τροπο να τα δωσεις, μη σε απασχολει.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

Γιατί εσυ @loyloy τι πρόβλημα έχεις; Με συσπάσεις η με τον τράχηλο;

Συσπασςις από τον 4ο μήνα.αυτα τα πετρώματα στη κοιλιά.τωρα για το τράχηλο μέχρι την προηγούμενη βδομάδα δεν είχε μικρύνει ευτυχώς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλε κορίτσια σε τι τροφή έχετε τη μεγαλύτερη τιμή στο ζάχαρο? Έφαγα για πρωινό 1 2%Γιαούρτι και 2 μαύρες φρυγανιές και μου ανέβασε 131.ενω με το φαγητό γενικότερα μου ανεβάζει βαριά 95 μέχρι στιγμής.τι κουλο κι αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...