Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δυο ερωτησεις....ξερετε αν υπαρχουν καλσον εγκυμοσυνης? Και επισης εμεις τωρα που γενναμε Δεκεμβρη τη φορμακια πηρατε εσεις στα μπεμπακια σας? Βελουτε? Γιατι αυτα που εβλεπα χτες μου φαινοταν πολυ λεπτα...επισης θα παρετε αλλα για τον υπνο?

Στα h&m έχει καλσόν.τα δα σήμερα.κοιτα Εγώ ακόμα 3 ρούχα του χω πάρει.1 βελουτέ και 2 βαμβακερα.αλλα μάλλον κυρίως βελουτέ.δεκεμβρη μήνα ρε συ έχει πολύ κρύο.βεβαια θα χουμε φουλ θέρμανση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Εμένα νομίζω την τελευταία φορά μου είπε ότι στον 8ο θα με βλέπει κάθε 2 βδομάδες; Αλλά δεν είμαι κ σίγουρη δε θυμάμαι καλά.... 

μηπως έχει να κάνει που δεν έχουμε νοσοκομείο εδώ είναι ιδιώτης η γιατρός μου κ αν τύχει κάτι φεύγουμε εκτακτως. 

Εμένα τα φλιζ που μου παρήγγειλαν απ το ηλεκτρονικό κατάστημα δεν είναι πολύ ψιλά.... εντάξει δεν είναι κ τα πιο χοντρά του κόσμου... αλλά είναι χοντρουλικα..... 

Τα είδα κι αυτά αλλά τα φοβήθηκα.εχει αρχίσει και με πιάνει φαγούρα στη κοιλιά και λε ω και με αυτό πάνω δεν θα αντέξω.

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

@loyloy αυτή τη π μπορντώ ριγέ που λες την έχω σταμπάρει κ εγώ χαχαχα

Ωραιότατη.την πήρα και σε μπεζ με μαύρο.αντε να φέρει και τα χειμερινά να πάρουμε και τπτ πιο χοντρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Ναι h&m και το 38 μου έκανε.ελαστικα είναι.ανετα.αλλα έχω μεγάλη κοιλιά και το φοβήθηκα. Λέω καλύτερα να είμαι άνετη να με πάει μέχρι τέλους σίγουρα.τι μπλούζες σου πήρε?εδώ δεν είχε ποικιλία. Πήρα 2 μακρυμανικες ριγέ. Μια μπεζ μια Μπορντό.χοντρςς δεν είχε ακόμα γαμωτο.για κολαν μη πάρεις απο κει.ειναι πολύ ψηλά.ψευτικα τελείως.δεν αξίζει.

Μου πηρε κατι απλες μονοχρωμες, η μια ροζ η αλλη ανθρακί. Καλα μη φανταστεις οτι ειναι και πολυ χοντρες, για αυτην την περιοδο ομως κανουν και σιγουρα για κανα δυο μηνες ακομα. Μετα με τα χοντρα κρυα, απο κατω κανα ζιβαγκο αν κ δεν μαρεσουν, και πανω χοντρες μακριες μπλουζες με χοντρο κολαν και μποτινι. Γιατι ειμαστε και στυλαρες, οχι αστεια χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω εχω τη Δευτερα ραντεβου θα ειμαι 27+1. Εμενα με βλεπει καθε 2 βδομαδες ο γιατρος, εκτος απο τον αυγουστο που ελειπε. Ετσι ειμαι κ γω πιο ηρεμη. 

Κοντα κοντα σε βλεπει μπραβοοο εμενα ανα 4-5εβδομαδες....αλλα ευελπιστω να με βλεπει πιο συχνα απο το επομενο ραντεβου...γιατι σε αυτο π θα με δει τωρα θα ειμαι 31+5 πιστευω να με πει εστω 35η να με δει...


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Μου πηρε κατι απλες μονοχρωμες, η μια ροζ η αλλη ανθρακί. Καλα μη φανταστεις οτι ειναι και πολυ χοντρες, για αυτην την περιοδο ομως κανουν και σιγουρα για κανα δυο μηνες ακομα. Μετα με τα χοντρα κρυα, απο κατω κανα ζιβαγκο αν κ δεν μαρεσουν, και πανω χοντρες μακριες μπλουζες με χοντρο κολαν και μποτινι. Γιατι ειμαστε και στυλαρες, οχι αστεια χαχαχα

Α δεν είχε μονοχρωμες.μονο μια ασπρη.τωρα σκέτη ασπρη δεν ήθελα.πηρα και αθλητικά καινούρια.ευκαιρια είναι τωρ α. :) ειχει χα παραγγείλει από intersport που χε προσφορά τα Nike.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Τα είδα κι αυτά αλλά τα φοβήθηκα.εχει αρχίσει και με πιάνει φαγούρα στη κοιλιά και λε ω και με αυτό πάνω δεν θα αντέξω.

Βάζεις κρέμα καθόλου; Μήπως ανοίγει το δέρματακι σου είπες έχει κ μεγάλη κοιλιτσα.... 

εμενα μου παραγγειλαν δυο κολάν φλιζ ένα παντελόνι τζιν και 2 τοπ θηλασμού τιράντακι Λές κ γεννάω καλοκαιρι χαχαχα... μπλούζες δε νομίζω να πάρω γιατί τα πουλόβερ μου είναι όλα φαρδιά κ μακρυά... όποτε θα βουλευτώ... θέλω να πάρω μια δυο πιο λεπτούλες σαν αυτή τη μπορντω..επίσης μου παραγγειλαν δυο σουτιέν θηλασμού τα οποια σκέφτομαι αν θα Τά κρατήσω ακόμα γιατί μου είναι λίγο μεγάλα.... κ δεν είμαι σίγουρη... γενικά με εξόπλισαν πλήρως χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοντα κοντα σε βλεπει μπραβοοο εμενα ανα 4-5εβδομαδες....αλλα ευελπιστω να με βλεπει πιο συχνα απο το επομενο ραντεβου...γιατι σε αυτο π θα με δει τωρα θα ειμαι 31+5 πιστευω να με πει εστω 35η να με δει...

Μόλις μπούμε στον 8ο μας βλέπουν κάθε 2 βδομάδες.κοβεταο το μηνιαίο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Στα h&m έχει καλσόν.τα δα σήμερα.κοιτα Εγώ ακόμα 3 ρούχα του χω πάρει.1 βελουτέ και 2 βαμβακερα.αλλα μάλλον κυρίως βελουτέ.δεκεμβρη μήνα ρε συ έχει πολύ κρύο.βεβαια θα χουμε φουλ θέρμανση. 

Λες δηλαδή να ποντάρω σε βελουτε κ εγώ; Σκέφτομαι ότι θα είναι κ σκεπασμένο με κουβερτούλα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Βάζεις κρέμα καθόλου; Μήπως ανοίγει το δέρματακι σου είπες έχει κ μεγάλη κοιλιτσα.... 

εμενα μου παραγγειλαν δυο κολάν φλιζ ένα παντελόνι τζιν και 2 τοπ θηλασμού τιράντακι Λές κ γεννάω καλοκαιρι χαχαχα... μπλούζες δε νομίζω να πάρω γιατί τα πουλόβερ μου είναι όλα φαρδιά κ μακρυά... όποτε θα βουλευτώ... θέλω να πάρω μια δυο πιο λεπτούλες σαν αυτή τη μπορντω..επίσης μου παραγγειλαν δυο σουτιέν θηλασμού τα οποια σκέφτομαι αν θα Τά κρατήσω ακόμα γιατί μου είναι λίγο μεγάλα.... κ δεν είμαι σίγουρη... γενικά με εξόπλισαν πλήρως χαχαχα

Βαζω πρωί βράδυ.προς το παρόν δεν έχω δει ραγάδα.αλλα με φαγουριζει ρε γαμωτο.παντως και οι φορμουλες ωραιότατες.κοιτα τα σουτιέν είναι λίγο μεγάλα θα σου λεγα να τα κρατήσεις.σκεψου Όταν γεννησουμε την επόμενη μεγαλώνει κι άλλο το στήθος.εγω πήρα μπουστακια θηλασμού αλλά έχω μικρό στήθος.εστω για τωρ α θα με βολέψουν.με τα σουτιέν μου δεν άντεχα άλλο.

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Λες δηλαδή να ποντάρω σε βελουτε κ εγώ; Σκέφτομαι ότι θα είναι κ σκεπασμένο με κουβερτούλα.... 

Για τις πρώτες μέρες που λένε κρυώνουν πολύ θα του χω βελουτέ μάλλον.θα πάρω μισα μισα να χω και στη πορεία βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Βαζω πρωί βράδυ.προς το παρόν δεν έχω δει ραγάδα.αλλα με φαγουριζει ρε γαμωτο.παντως και οι φορμουλες ωραιότατες.κοιτα τα σουτιέν είναι λίγο μεγάλα θα σου λεγα να τα κρατήσεις.σκεψου Όταν γεννησουμε την επόμενη μεγαλώνει κι άλλο το στήθος.εγω πήρα μπουστακια θηλασμού αλλά έχω μικρό στήθος.εστω για τωρ α θα με βολέψουν.με τα σουτιέν μου δεν άντεχα άλλο.

Κ εγω πηρα κ βελουτε και βαμβακερα.....κ αναλογως τον κρυο γιατι στο σπιτι εχουμε πολλη ζεστη ρε σεις χωρις να επιδιωκουμε κατι μονο με ξυλοσομπα!!! Σας γραφω κ στο σπιτι γινεται πανικος το βαψιμο συνεχιζεται....!!!

Εχω κ εγω παρα πολλη φαγουρα ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε κ εσεις μονο στην κοιλιτσα βεβαια!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχχχ μακαρι ειμαι πιο σιγουρη ετσι!!

Έτσι είναι υποχρεωτικό κανονικά.7μξνων μωρά.τοσες γυναίκες γεννανε 7 μηνών. Πρέπει να μας ελέγχουν.

πρίν από 2 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κ εγω πηρα κ βελουτε και βαμβακερα.....κ αναλογως τον κρυο γιατι στο σπιτι εχουμε πολλη ζεστη ρε σεις χωρις να επιδιωκουμε κατι μονο με ξυλοσομπα!!! Σας γραφω κ στο σπιτι γινεται πανικος το βαψιμο συνεχιζεται....!!!

Εχω κ εγω παρα πολλη φαγουρα ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε κ εσεις μονο στην κοιλιτσα βεβαια!!!!

Κοιλίτσα μόνο.οχι συνέχεια αλλα με πιάνει ώρες ώρες.διαβασα στο ίντερνετ πολλές γυναίκες το παθαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Έτσι είναι υποχρεωτικό κανονικά.7μξνων μωρά.τοσες γυναίκες γεννανε 7 μηνών. Πρέπει να μας ελέγχουν.

Καταλαβααα...γιατι δεν ξερω αυτο το ραντεβου επεσε ετσι ωστε στον 7ο δεν θα με δει καθολου...με ειδε 25+3(6ος) και θα με ξαναδει 31+5(8ος)!!! Κ ψιλοφριττω λιγο:shock:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Βαζω πρωί βράδυ.προς το παρόν δεν έχω δει ραγάδα.αλλα με φαγουριζει ρε γαμωτο.παντως και οι φορμουλες ωραιότατες.κοιτα τα σουτιέν είναι λίγο μεγάλα θα σου λεγα να τα κρατήσεις.σκεψου Όταν γεννησουμε την επόμενη μεγαλώνει κι άλλο το στήθος.εγω πήρα μπουστακια θηλασμού αλλά έχω μικρό στήθος.εστω για τωρ α θα με βολέψουν.με τα σουτιέν μου δεν άντεχα άλλο.

Για τις πρώτες μέρες που λένε κρυώνουν πολύ θα του χω βελουτέ μάλλον.θα πάρω μισα μισα να χω και στη πορεία βλέπουμε.

Φόρμες εγώ δε φοράω γενικά πολύ.... αλλά όλο το χειμώνα λιώνω τα κολάν... περισυ είχα τουλάχιστον 8 κολάν βελουτε, απλά, φλιζ.... με αθλητικό και μακρυά ζακέτα από πάνω, η με μποτακι και μακρυά μπλούζα. Για τα σουτιέν το σκέφτηκα αυτό που λες, έτσι κ αλλιώς δεν είναι πολύ μεγάλα μου απλά έχουν λίγο αέρα. Εγώ μέσα στο σπίτι φοράω ήδη μπουστακια αθλητικά, στις σπάνιες εξόδους μας ένα και μοναδικό σουτιέν που δε με ενοχλεί και το είχα πάρει στην 6η βδομάδα.. από τότε ως τώρα το στήθος έχει μείνει το ίδιο.... δεν είχα κ μικρό, ένα μέτριο μέγεθος ήταν.... 

σχεδον μισά μισά έχω καταλήξει να εχΩ  κ εγώ... τώρα θα δούμε ότι βολέψει.... από νούμερα τι διαλέξατε;;;;

 

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καταλαβααα...γιατι δεν ξερω αυτο το ραντεβου επεσε ετσι ωστε στον 7ο δεν θα με δει καθολου...με ειδε 25+3(6ος) και θα με ξαναδει 31+5(8ος)!!! Κ ψιλοφριττω λιγο:shock:

Αν αγχώνεσαι δε μπορείς να πας νωρίτερα; Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που είχα πολύ άγχος πήγαινα ανα 2 βδομάδες... τώρα που νιώθω το μωρό ν κουνιέται έχω ηρεμήσει λίγο κ αντέχω το μήνα...... με λίγο ζόρι χαχαχα

 

Επίσης ασχετο αλλά για κάποιο λόγο έχω την εντύπωση ότι βλέπω μια μικρή πτώση στο στήθος.... ο άντρας μου λέει ότι είναι της φαντασίας μου επειδή έχει αλλάξει λίγο σχήμα και οι θηλές έχουν σκούρυνει και μου φαίνεται. Όμως εγώ νομίζω έχει πέσει λίγο... δεν έχω δει ούτε κυτταρίτιδα που λένε άλλες κοπέλες ούτε τίποτα μόνο αυτό..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...