Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Φόρμες εγώ δε φοράω γενικά πολύ.... αλλά όλο το χειμώνα λιώνω τα κολάν... περισυ είχα τουλάχιστον 8 κολάν βελουτε, απλά, φλιζ.... με αθλητικό και μακρυά ζακέτα από πάνω, η με μποτακι και μακρυά μπλούζα. Για τα σουτιέν το σκέφτηκα αυτό που λες, έτσι κ αλλιώς δεν είναι πολύ μεγάλα μου απλά έχουν λίγο αέρα. Εγώ μέσα στο σπίτι φοράω ήδη μπουστακια αθλητικά, στις σπάνιες εξόδους μας ένα και μοναδικό σουτιέν που δε με ενοχλεί και το είχα πάρει στην 6η βδομάδα.. από τότε ως τώρα το στήθος έχει μείνει το ίδιο.... δεν είχα κ μικρό, ένα μέτριο μέγεθος ήταν.... 

σχεδον μισά μισά έχω καταλήξει να εχΩ  κ εγώ... τώρα θα δούμε ότι βολέψει.... από νούμερα τι διαλέξατε;;;;

 

Αν αγχώνεσαι δε μπορείς να πας νωρίτερα; Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που είχα πολύ άγχος πήγαινα ανα 2 βδομάδες... τώρα που νιώθω το μωρό ν κουνιέται έχω ηρεμήσει λίγο κ αντέχω το μήνα...... με λίγο ζόρι χαχαχα

 

Επίσης ασχετο αλλά για κάποιο λόγο έχω την εντύπωση ότι βλέπω μια μικρή πτώση στο στήθος.... ο άντρας μου λέει ότι είναι της φαντασίας μου επειδή έχει αλλάξει λίγο σχήμα και οι θηλές έχουν σκούρυνει και μου φαίνεται. Όμως εγώ νομίζω έχει πέσει λίγο... δεν έχω δει ούτε κυτταρίτιδα που λένε άλλες κοπέλες ούτε τίποτα μόνο αυτό..... 

Δεν έχεις δει κυτταρίτιδα?  Τυχερηηηηη.μια χαρά σε βρίσκω.οι θηλές θα σε μπερδεύουν.σκεψου Εγώ είμαι ξανθιά γενικότερα και έχω καν ει μια θηλη μαύρη και έχει μεγαλώσει αρκετά.ισως αυτό να σε καν ει να νομίζεις ότι έχει κρεμάσει.

Ρουχαλάκια Έχω πάρει 60 εκατοστά μέχρι στιγμής.λεω αυτά σίγουρα θα τα βρω μπροστά μου.καξ μάλλον θα ναι ψηλός. Τώρα τα 50 εκ θα είναι οριακά .θα πάρω κι από αυτα αλλά λιγότερα.

πρίν από 19 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καταλαβααα...γιατι δεν ξερω αυτο το ραντεβου επεσε ετσι ωστε στον 7ο δεν θα με δει καθολου...με ειδε 25+3(6ος) και θα με ξαναδει 31+5(8ος)!!! Κ ψιλοφριττω λιγο:shock:

Αφού σε κλωτσαει η μικρή μη σκας.τωρα αν αγχώνεσαι πάρε τηλ αν μπορείς να βάλεις πιο νωρίς ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω! Θα δω τι θα κανω με τα φορμακια....και πανακριβα ρε γμτ! Στο λητω που πηγα χτες αυτα τα ωραια τα βελουτε ειχαν 15 ευρω το ενα! Θα κοιταξω και αλλου! Ζιπουνακια προς το παρον πηρα 6 0-3 και δεν αγοραζω αλλα! Νομιζω φτανουν για αρχη! Αν χρειαστω στελνω τον αντρα μου να παρει! Μεχρι να μην της κανουν θα εχουμε σαραντησει και θα βγουμε να παρουμε μεγαλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Σας ευχαριστω! Θα δω τι θα κανω με τα φορμακια....και πανακριβα ρε γμτ! Στο λητω που πηγα χτες αυτα τα ωραια τα βελουτε ειχαν 15 ευρω το ενα! Θα κοιταξω και αλλου!

Στο orchestra εχεις δει??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , noni90 είπε:

 

 

Αν αγχώνεσαι δε μπορείς να πας νωρίτερα; Εγώ στο πρώτο τρίμηνο που είχα πολύ άγχος πήγαινα ανα 2 βδομάδες... τώρα που νιώθω το μωρό ν κουνιέται έχω ηρεμήσει λίγο κ αντέχω το μήνα...... με λίγο ζόρι χαχαχα

 

Επίσης ασχετο αλλά για κάποιο λόγο έχω την εντύπωση ότι βλέπω μια μικρή πτώση στο στήθος.... ο άντρας μου λέει ότι είναι της φαντασίας μου επειδή έχει αλλάξει λίγο σχήμα και οι θηλές έχουν σκούρυνει και μου φαίνεται. Όμως εγώ νομίζω έχει πέσει λίγο... δεν έχω δει ούτε κυτταρίτιδα που λένε άλλες κοπέλες ούτε τίποτα μόνο αυτό..... 

Δεν ανχωνομαι κοριτσιιι την νιωθω ολη μερα δοξα τον Θεο απλα μ φαινεται περιεργο... με το στηθος κ εγω το ιδιο βλεπω σαν να εχει μια πτωσηηη!!! Μαλλον η ιδεα μας ειναι χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Στο orchestra εχεις δει??

Οχι εκει δεν πηγα! Γενικα εδω που μενω τα εχουμε ολα τα μαγαζια αλλα δεν εχουν την ποικιλια της Αθηνας πχ! Οπως ολα αυτα που λετε για το h&m πηγα χτες αλλα εδω δεν τα ειχε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

 

Αφού σε κλωτσαει η μικρή μη σκας.τωρα αν αγχώνεσαι πάρε τηλ αν μπορείς να βάλεις πιο νωρίς ραντεβού.

Οχι δεν ανχωνομαι την αισθανομαι πολλη απλα ειπα να το σχολιασω!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Σας ευχαριστω! Θα δω τι θα κανω με τα φορμακια....και πανακριβα ρε γμτ! Στο λητω που πηγα χτες αυτα τα ωραια τα βελουτε ειχαν 15 ευρω το ενα! Θα κοιταξω και αλλου! Ζιπουνακια προς το παρον πηρα 6 0-3 και δεν αγοραζω αλλα! Νομιζω φτανουν για αρχη! Αν χρειαστω στελνω τον αντρα μου να παρει! Μεχρι να μην της κανουν θα εχουμε σαραντησει και θα βγουμε να παρουμε μεγαλυτερα!

Μπες στο site της orchestra και δες και τιμές του club.εγω θα πάω να βγάλω κάρτα.30 ευρώ δίνεις το χρόνο αλλά έχει πάντα άλλες τιμές για τα μέλη.50% συνήθως.και με ρη κάρτα νομίζω κάνεις παραγγελίες από ίντερνετ και δίνεις το κωδικό της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Οχι εκει δεν πηγα! Γενικα εδω που μενω τα εχουμε ολα τα μαγαζια αλλα δεν εχουν την ποικιλια της Αθηνας πχ! Οπως ολα αυτα που λετε για το h&m πηγα χτες αλλα εδω δεν τα ειχε!

Δες εκει που λεμε με την λουλουκα, εχει ωραια πραγματακια και οικονομικα!! Εχει κ online αν δεν εχεις καταστημα κοντα!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν έχεις δει κυτταρίτιδα?  Τυχερηηηηη.μια χαρά σε βρίσκω.οι θηλές θα σε μπερδεύουν.σκεψου Εγώ είμαι ξανθιά γενικότερα και έχω καν ει μια θηλη μαύρη και έχει μεγαλώσει αρκετά.ισως αυτό να σε καν ει να νομίζεις ότι έχει κρεμάσει.

Ρουχαλάκια Έχω πάρει 60 εκατοστά μέχρι στιγμής.λεω αυτά σίγουρα θα τα βρω μπροστά μου.καξ μάλλον θα ναι ψηλός. Τώρα τα 50 εκ θα είναι οριακά .θα πάρω κι από αυτα αλλά λιγότερα.

Αφού σε κλωτσαει η μικρή μη σκας.τωρα αν αγχώνεσαι πάρε τηλ αν μπορείς να βάλεις πιο νωρίς ραντεβού.

Γενικά το σώμα μου δεν έχει αλλάξει, από πίσω δε φαίνομαι έγκυος! Μόνο κοιλιά έχω κάνει κ αυτή είναι στρογγυλή, μικρή και προς τα μπροστά... μάλλον αυτό θα είναι με τις θηλές γιατί κ εμένα έχουν σκουρυνει παρά πολύ. Πάντα είχα ανοιχτόχρωμες θηλές και τώρα έχουν γίνει σκούρες καφέ.. 

εγω πήρα τρία τέσσερα 56 και πήρα και κάποια λίγο πιο μεγάλα.... γιατί μας είπαν ότι θα βγει γενικά μικρούλης γύρω στα 3 κιλά.... το ύψος του δε το ξέρω βέβαια αλλά φαντάζομαι δε θα είναι ψηλος, κ εμείς δεν είμαστε το πρώτο μπόι! 

πρίν από 13 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Σας ευχαριστω! Θα δω τι θα κανω με τα φορμακια....και πανακριβα ρε γμτ! Στο λητω που πηγα χτες αυτα τα ωραια τα βελουτε ειχαν 15 ευρω το ενα! Θα κοιταξω και αλλου! Ζιπουνακια προς το παρον πηρα 6 0-3 και δεν αγοραζω αλλα! Νομιζω φτανουν για αρχη! Αν χρειαστω στελνω τον αντρα μου να παρει! Μεχρι να μην της κανουν θα εχουμε σαραντησει και θα βγουμε να παρουμε μεγαλυτερα!

Orchestra που λένε τα κορίτσια είναι σούπερ.... κ ηλεκτρονικές παραγγελίες... εγώ από εκεί έχω πάρει τα πιο πολλά κ μάλιστα κάποια στιγμή πέτυχα μια προσφορά με 2€ 5 ζιπουνακια χρωματιστά με σχέδια .... με 2€!!

Εκεί οι τιμές με την κάρτα κυμαίνονται γύρω στα 7€ το φορμάκι το βελουτε κ είναι πολύ χαριτωμένα.... βέβαια ο μπαμπάς μας τρελάθηκε κ άρχισε να κάνει αγορές από εκεί.. τώρα ξέρω έχει παραγγείλει κ αλλά ο μπαμπάς μας από εκεί αλλά δε ξέρω τι, δε μου λέει μου είπε μόνο ότι ξέφυγε κ πήρε πολλά... παντως εγώ έπλυνα ένα να δω κ πως συμπεριφέρεται στο πλύσιμο αν πίνουν κτλ... αλλά τίποτα μια χαρά! Κ συμφέρει με την κάρτα ειδικά όσο είναι μικρά που θα θέλουν κάθε τρεις κ λίγο κ αλλά ρούχα!

πρίν από 18 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Οχι εκει δεν πηγα! Γενικα εδω που μενω τα εχουμε ολα τα μαγαζια αλλα δεν εχουν την ποικιλια της Αθηνας πχ! Οπως ολα αυτα που λετε για το h&m πηγα χτες αλλα εδω δεν τα ειχε!

Εμείς εδώ δεν έχουμε καν φυσικά καταστήματα!! Όλα ον-λάιν τα παραγγέλνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , loyloy είπε:

Μπες στο site της orchestra και δες και τιμές του club.εγω θα πάω να βγάλω κάρτα.30 ευρώ δίνεις το χρόνο αλλά έχει πάντα άλλες τιμές για τα μέλη.50% συνήθως.και με ρη κάρτα νομίζω κάνεις παραγγελίες από ίντερνετ και δίνεις το κωδικό της κάρτας.

Μπήκα κι εγώ στο site της orchestra και έχει πολύ ωραία πράγματα για το μικρούλι μου. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , sunshine83 είπε:

Μπήκα κι εγώ στο site της orchestra και έχει πολύ ωραία πράγματα για το μικρούλι μου. :)

Συμφέρει έχει καλές τιμές τιμές για τα ζιπουνακια για τα μέλη.θα αγοράζουμε συνέχεια από αυτά.απο κει θα τα πάρω τα περισσότερα μη σου πω κι ολ α.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από ρούχα για μένα είχα πάρει ένα ωραιότατο κολάν από τα λιντλ που είχε πριν δύο εβδομαδες... Και δεν με βλέπω να ψωνίζω και τίποτα άλλο μόνο καμία φόρμα η καμία πιτζάμα... Βασικά επειδή περισυ είχα χάσει 15 κιλά έχω αρκετά παλια ρούχα που μου κάνουν ακόμα όπως και πολλά σουτιέν που μου ήταν μεγάλα (όταν χάνεις 15 κιλά χάνεις και από το στήθος δυστυχώς για μας που το ψάχνουμε το στήθος με τα κιάλια!!!). Αφήστε που δεν με βλέπω να πολυβγαινω από το σπίτι οπότε ποιος ο λόγος να γεμίζω με ρούχα...

Όσο για τα ρουχακια του μωρου και εγώ στα orchestra έχω καταλήξει γιατί με την κάρτα συμφέρει πολύ!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasoula85 είπε:

Εγώ πάλι από ρούχα για μένα είχα πάρει ένα ωραιότατο κολάν από τα λιντλ που είχε πριν δύο εβδομαδες... Και δεν με βλέπω να ψωνίζω και τίποτα άλλο μόνο καμία φόρμα η καμία πιτζάμα... Βασικά επειδή περισυ είχα χάσει 15 κιλά έχω αρκετά παλια ρούχα που μου κάνουν ακόμα όπως και πολλά σουτιέν που μου ήταν μεγάλα (όταν χάνεις 15 κιλά χάνεις και από το στήθος δυστυχώς για μας που το ψάχνουμε το στήθος με τα κιάλια!!!). Αφήστε που δεν με βλέπω να πολυβγαινω από το σπίτι οπότε ποιος ο λόγος να γεμίζω με ρούχα...

Όσο για τα ρουχακια του μωρου και εγώ στα orchestra έχω καταλήξει γιατί με την κάρτα συμφέρει πολύ!

Και γω αυτο το κολαν πηρα και μαλλον μ'αυτο θα τη βγαλω! Μπλουζες εχω φαρδιες! Και τωρα που χειμωνιαζει και θα σταματησω και τη δουλεια δε χρειαζομαι και πολλα ρουχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Και γω αυτο το κολαν πηρα και μαλλον μ'αυτο θα τη βγαλω! Μπλουζες εχω φαρδιες! Και τωρα που χειμωνιαζει και θα σταματησω και τη δουλεια δε χρειαζομαι και πολλα ρουχα!

Ε ναι μωρέ κι εγώ δεν δουλευω... Δεν θέλω να φορτωθω και ένα σωρό ρούχα εγκυμοσύνης γιατί δεν έχω που να τα βάλω...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...