Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Βρε κοριτσακι μου σε καταλαβαινω ενταξει, αλλα υπαρχουν πολλες επιλογες!! Φτιαξε σαλατες ωραιες, εγω φτιαχνω σιζαρ κ τη ξεσκιζω, τωρα που δροσιζει ο καιρος κιολας φτιαξε καμια κρεατοσουπα με λαχανικα, οσπρια, γιγαντες στον φουρνο, η παρε απο το σουπερμαρκετ αραβικες πιτες και γινονται τελειες με σοσ γιαουρτιου και βαλε οτι μπορεις να φας μεσα, αν θες ζυμαρικα παρε μαυρα και φαε μια μικρη χουφτα, με πεστο η με απλη σαλτσα ακομα κ με λιγο κιμα, ψησε μπιφτεκακια, πετα στον φουρνο κανα ψαρακι μεγαλο ή ψηστο, αν θες γλυκο μπορεις να φτιαξεις ζελε. Εγω φτιαχνω ζελε κ τρωω κ μαρεσει πολυ. Μπορεις να βαλεις μεσα κ κομματακια απο ενα φρουτο. Για σνακ μπορεις να τρως κανα αυγουλακι, κανα τοστακι, δημητριακα ολικης. 

Γενικα υπαρχουν επιλογες, μην πεφτεις, ειμαστε στο 3ο τριμηνο, δεν εμεινε πολυ! Κ γω προσεχω τι τρωω και μολις εφαγα ελαχιστο φαγακι, γιουβαρλακια. Αλλα πολυ λιγο, και διπλα σαλατα πρασινη. Μην σε παιρνει απο κατω. 

Δε ξερω με εχει πιασει πολυ γκρινια σημερα....γενικα ειμαι και στη δουλεια ολη μερα οποτε οτι φαω πρεπει να το εχω προβλεψει και κουβαλησει απο το σπιτι και δε ξερω...τπτ δεν μου αρεσει, τπτ δεν με ευχαριστει! Σας επριξα και σας σημερα...αντε να σχολασω να παω να γκρινιαξω στη μανα μου λιγο :) μη με πειτε αχαριστη γιατι το ξερω οτι αλλες γυναικες εχουν περασει χειροτερα και πιο δυσκολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Δε ξερω με εχει πιασει πολυ γκρινια σημερα....γενικα ειμαι και στη δουλεια ολη μερα οποτε οτι φαω πρεπει να το εχω προβλεψει και κουβαλησει απο το σπιτι και δε ξερω...τπτ δεν μου αρεσει, τπτ δεν με ευχαριστει! Σας επριξα και σας σημερα...αντε να σχολασω να παω να γκρινιαξω στη μανα μου λιγο :) μη με πειτε αχαριστη γιατι το ξερω οτι αλλες γυναικες εχουν περασει χειροτερα και πιο δυσκολα!

Απο τη δουλεια ποτε σταματας?? Δικαιουμαστε να γκρινιαζουμε κ λιγο. Ενα ολοκληρο μωρο μεγαλωνουμε κ εχουμε κ τα ορμονικα μας.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Απο τη δουλεια ποτε σταματας?? Δικαιουμαστε να γκρινιαζουμε κ λιγο. Ενα ολοκληρο μωρο μεγαλωνουμε κ εχουμε κ τα ορμονικα μας.

Την Παρασκευη θα παω να μου βγαλουν ακριβως τη μερα αλλα οπως τις μετρησα εγω γυρω στις 15 Οκτωβριου! Εχω ακομα 3 εβδομαδες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Diavolitsa είπε:

Την Παρασκευη θα παω να μου βγαλουν ακριβως τη μερα αλλα οπως τις μετρησα εγω γυρω στις 15 Οκτωβριου! Εχω ακομα 3 εβδομαδες!

Οποτε εκει στοχευσε. Μετα θα δεις θα σαι πολυ πιο χαλαρη με το θεμα φαγητου! Θα χουμε αλλα θεματα μετα. Μεση, πλατη, κοκαλα, βαρος χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , loyloy είπε:

Πήρα το μηχανάκι μου κινεγω.τελευταιας Τεχνολογίας παρακαλώ.με Bluetooth.αυτο μας μαρανε.διατροφουλα μετρήσεις και βλέπουμε.

Μια χαρα ολα καλα θα πανε...φτανουμε στο τελος εξαλλου σιγα σιγα!!! Υπομονη ολες μας...

Παντως ειτε ειμαστε κρεβατομενες λογω συσπασεων ειτε παλευουν με το σακχαρο γενικα σαραβαλακιααα ειμαστε ολες μας!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μια χαρα ολα καλα θα πανε...φτανουμε στο τελος εξαλλου σιγα σιγα!!! Υπομονη ολες μας...

Παντως ειτε ειμαστε κρεβατομενες λογω συσπασεων ειτε παλευουν με το σακχαρο γενικα σαραβαλακιααα ειμαστε ολες μας!!!

Ναι καλοπερναμε.δεν μπορείς να πεις.καλα να είναι τα μωράκια μας.αυτκ έχει σημασία!! !!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ναι καλοπερναμε.δεν μπορείς να πεις.καλα να είναι τα μωράκια μας.αυτκ έχει σημασία!! !!!

Φυσικα αυτο εχει μονο σημασια!!! Θα τα ξεχασουμε ολα οταν τα πρωτοπαρουμε αγγαλια!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , loyloy είπε:

Πήρα το μηχανάκι μου κινεγω.τελευταιας Τεχνολογίας παρακαλώ.με Bluetooth.αυτο μας μαρανε.διατροφουλα μετρήσεις και βλέπουμε.

Τουλαχιστον εσυ εφαγες μεχρι τωρα :) α...το δικο μου δεν εχει bluetooth! Θα κανω παραπονα παλι :) καλη αρχη και σε σενα loyloyka! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , loyloy είπε:

Πήρα το μηχανάκι μου κινεγω.τελευταιας Τεχνολογίας παρακαλώ.με Bluetooth.αυτο μας μαρανε.διατροφουλα μετρήσεις και βλέπουμε.

Η διατροφη τι λεει?? Παλευεται?? Ολα καλα θα πανε, πιστευω οτι το σακχαρο σου θα ναι μια χαρα! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Τουλαχιστον εσυ εφαγες μεχρι τωρα :) α...το δικο μου δεν εχει bluetooth! Θα κανω παραπονα παλι :) καλη αρχη και σε σενα loyloyka! 

Γκρίνιαξε!!! Να απελευθερωθεις χιχιχιχι και για να σε παρηγορήσω εγώ σ όλη την εγκυμοσύνη δεν έφαγα..... απ την 6η βδομάδα είμαι σε διατροφή...... 26 κ 4 στα συν δυο κιλά.... 

Οι ιδέες που έδωσε η @nanoula90 για φαγητό είναι σούπερ επίσης αν δε σου φτάνουν αμύγδαλα στο σνακ τρώγε αυγό που είναι πιο χορταστικό. Η κάνε συνδυασμό πχ αμύγδαλα και ένα μήλο με κάνελιτσα από πάνω. Γιαούρτι με φρούτο και λίγο βρώμη επίσης χορταστικό. Πίνω κ κανένα ρόφημα στα σνακ πχ ρόφημα μέντα και φουσκώνω χαχαχα!

υπομονη τον φάγαμε το γάιδαρο η ουρά έμεινε!

πρίν από 39 λεπτά , loyloy είπε:

Πήρα το μηχανάκι μου κινεγω.τελευταιας Τεχνολογίας παρακαλώ.με Bluetooth.αυτο μας μαρανε.διατροφουλα μετρήσεις και βλέπουμε.

Εμένα είναι σαν της γιαγιάς γαμωτο.... να ζητήσω καινούριο;;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Diavolitsa είπε:

Τουλαχιστον εσυ εφαγες μεχρι τωρα :) α...το δικο μου δεν εχει bluetooth! Θα κανω παραπονα παλι :) καλη αρχη και σε σενα loyloyka! 

Ναι δεβ εχω παράπονο.προλαβα κι έφαγα.

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Η διατροφη τι λεει?? Παλευεται?? Ολα καλα θα πανε, πιστευω οτι το σακχαρο σου θα ναι μια χαρα! 

Τωρα πρώτη βδομάδα είναι αυστηρή να δούμε αν θα μειωθούν τα αμνιακα υγρά και από την άλλη βδομάδα θα μου την αλλάξει λογικά.

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Γκρίνιαξε!!! Να απελευθερωθεις χιχιχιχι και για να σε παρηγορήσω εγώ σ όλη την εγκυμοσύνη δεν έφαγα..... απ την 6η βδομάδα είμαι σε διατροφή...... 26 κ 4 στα συν δυο κιλά.... 

Οι ιδέες που έδωσε η @nanoula90 για φαγητό είναι σούπερ επίσης αν δε σου φτάνουν αμύγδαλα στο σνακ τρώγε αυγό που είναι πιο χορταστικό. Η κάνε συνδυασμό πχ αμύγδαλα και ένα μήλο με κάνελιτσα από πάνω. Γιαούρτι με φρούτο και λίγο βρώμη επίσης χορταστικό. Πίνω κ κανένα ρόφημα στα σνακ πχ ρόφημα μέντα και φουσκώνω χαχαχα!

υπομονη τον φάγαμε το γάιδαρο η ουρά έμεινε!

Εμένα είναι σαν της γιαγιάς γαμωτο.... να ζητήσω καινούριο;;;;

Χαχαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Κοριτσια τι κάνετε ;;σημερα με δυσκολία μπαίνω στο forum διοτι δεν μ αφήνει.. Εσεις εχετε τα ίδια; 

Καλημερα Κατερινιώωω. Ναι σε ολες τα ιδια δειχνει. Τους εστειλα μειλ κ ειπαν θα το διορθωσουν εντος της μερας!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...