Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Just now, kathyv25 είπε:

Εμένα είναι 6.700 κορίτσια έχω ένα κλειστό πακέτο νούμερο 3 αλλά αυτό σκεφτόμουν και εγώ την επόμενη φορά να πάρω το νούμερο 4.

Παντως ακόμα του κάνουν δε λέω απλά για να είναι πιο άνετος. Ήθελα να ήξερα τα κιλά που γράφουν όμως στον ύπνο τους τα βλέπουν;;; Δεν παίζει  να χωράει παιδί 9 κιλών εκεί μέσα με τίποτα!!!! 

Ελα ντε...εδω ισα ισα ειναι στο 7κιλο μωρο! Εγω δεν τις ειχα ξανα παρει και λεω το 3 θα παρω αφου λεει μεχρι 9 κιλα και πηρα και τη συσκευασια που εχει 56 μεσα! Που θα παει θα τελειωσει να παρω το 4 να ειναι πιο ανετη γιατι αυτο τις κανει γραμμες στα μπουτακια!

 

Just now, nanoula90 είπε:

Μια απο τα ιδια. Κ γω παλευω με το ταλιμπανακι μου. Ανυπομονω να ερθει το καλοκαιρι να παμε για τα πρωτα μας μπανιααα!!

Ναιιιιι! Και θα παρουμε και μαγιο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Diavolitsa είπε:

Ελα ντε...εδω ισα ισα ειναι στο 7κιλο μωρο! Εγω δεν τις ειχα ξανα παρει και λεω το 3 θα παρω αφου λεει μεχρι 9 κιλα και πηρα και τη συσκευασια που εχει 56 μεσα! Που θα παει θα τελειωσει να παρω το 4 να ειναι πιο ανετη γιατι αυτο τις κανει γραμμες στα μπουτακια!

 

Ναιιιιι! Και θα παρουμε και μαγιο :)

Εγω κορίτσια μου παίρνω το 3 και για τα δύο μωρά που έχουν μισό κιλό διαφορά, τελευταία φορά που ζυγιστηκαμε ήταν κάτι περισσότερο από 7 κιλά η μικρή και 6.600 ο μικρός! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Στο ιδιο δωματιο ειναι συγκοιμιση κανονικα. Στο ιδιο κρεβατι οι αγγλοι εχουν αλλον ορο, το λενε bed sharing τωρα εμεις εδω πως να το λεμε. Ολοι οι καλοι χωρανε?  χαχαχαχ

Βρε @nanoula90 μου να σ πω κάτι; βλέπω σε κάθε σου πρόταση δεν έχεις ούτε έναν κακό λόγο να πεις. Συνεχώς μας κάνεις και γελάμε (μου θυμίζεις πολύ την αδερφή μου), κι ενώ είμαστε σε μια φάση λίγο παράξενη που μπορεί να μας φταίει το οτιδήποτε, εσύ είσαι τόσο θετικός άνθρωπος βρε παιδί μου και μας το μεταδιδεις κι εμάς! Thank u!!! :rolleyes:

1 ώρα πρίν, Diavolitsa είπε:

Κοριτσια να ρωτησω λιγο οσες χρησιμοποιειτε πανες  lupilu ποσα κιλα ειναι τα μωρακια σας και πιο νουμερο περνετε?

Στην lupilu φοράμε κι εμείς το 4 που ειμαστε 8 kg. Στα pampers πάντως επειδή έχω κάποια κλειστά Νο 3 που λένε μέχρι 10 kg, δεν του κανουν καθολουυ.. Είναι λίγο ότι να 'ναι τα νουμερα.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Βρε @nanoula90 μου να σ πω κάτι; βλέπω σε κάθε σου πρόταση δεν έχεις ούτε έναν κακό λόγο να πεις. Συνεχώς μας κάνεις και γελάμε (μου θυμίζεις πολύ την αδερφή μου), κι ενώ είμαστε σε μια φάση λίγο παράξενη που μπορεί να μας φταίει το οτιδήποτε, εσύ είσαι τόσο θετικός άνθρωπος βρε παιδί μου και μας το μεταδιδεις κι εμάς! Thank u!!! :rolleyes:

Στην lupilu φοράμε κι εμείς το 4 που ειμαστε 8 kg. Στα pampers πάντως επειδή έχω κάποια κλειστά Νο 3 που λένε μέχρι 10 kg, δεν του κανουν καθολουυ.. Είναι λίγο ότι να 'ναι τα νουμερα.. 

:oops::oops::oops: Αχ ρε αγαπη με συγκινεις με τα λογια σου, ειλικρινα!! Η αληθεια ειναι οτι παντα ετσι ημουν, ολοι περιμεναν οτι θα σοβαρευτω μολις γινω μανα, αλλα τους την εφερα! Ιδια εμεινα χαχαχα. Καρδουλα για σενα κ το μπεμπακι σου ❤!!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

:oops::oops::oops: Αχ ρε αγαπη με συγκινεις με τα λογια σου, ειλικρινα!! Η αληθεια ειναι οτι παντα ετσι ημουν, ολοι περιμεναν οτι θα σοβαρευτω μολις γινω μανα, αλλα τους την εφερα! Ιδια εμεινα χαχαχα. Καρδουλα για σενα κ το μπεμπακι σου ❤!!

Τέτοιους ανθρώπους χρειαζόμαστε να έχουμε όλοι κοντά μας, ανθρώπους που να μας κάνουν να γελάμε, να ξεχναμε έστω και για λίγο τα προβλήματα μας, είσαι όντως μια από τις πολύ ευχάριστες νότες αυτού του φόρουμ!!!! Και, μια συμβουλή, μη σοβαρευτείς ποτέ αν είναι να χάσεις αυτό που εκπέμπεις εδώ μέσα χαχαχαχαχα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_paris είπε:

Τέτοιους ανθρώπους χρειαζόμαστε να έχουμε όλοι κοντά μας, ανθρώπους που να μας κάνουν να γελάμε, να ξεχναμε έστω και για λίγο τα προβλήματα μας, είσαι όντως μια από τις πολύ ευχάριστες νότες αυτού του φόρουμ!!!! Και, μια συμβουλή, μη σοβαρευτείς ποτέ αν είναι να χάσεις αυτό που εκπέμπεις εδώ μέσα χαχαχαχαχα!!!! 

Αχ ρε κοριτσακια μου σας αγαπω!! Σουπεργουμαν μου ευχαριστω τοοοσο πολυ για τα ομορφα σου λογια!! Εισαι η ηρωιδα μου φιλη μου!

Κοριτσια αν θελετε δανεικα παντως δεν πεφτει σαλιο σας το λεω χαχαχα. Love uuuu

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ ρε κοριτσακια μου σας αγαπω!! Σουπεργουμαν μου ευχαριστω τοοοσο πολυ για τα ομορφα σου λογια!! Εισαι η ηρωιδα μου φιλη μου!

Κοριτσια αν θελετε δανεικα παντως δεν πεφτει σαλιο σας το λεω χαχαχα. Love uuuu

Χάχαχαχα τρελή!!! Love you toooooooo!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πείτε μου κατι γιατι εχω τεντωσει ειλικρινά. .εκτος απο κολικους και εντερικα έχουμε και μια εντονη υπερδιέγερση οολη μερα! Η οποια του προκαλει εκνευρισμό, κουραση κ κλαμα. Αυτο κραταει σχεδον ολη μερα και ερχεται κ ο κολικος το απόγευμα για να συμπληρώσει. Εχω κουραστεί παρα πολυ. Αντι να φτιαχνουν τα πραγματα με τον καιρο νομιζω χειροτερα γίνονται. Σημερα κυριολεκτικά τον ειχα αγκαλιά ολη μερα γιατι ηταν πολυ γκρινιαρης απο την υπερένταση και δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Εχει βιώσει καμία κατι παρομοιο?Δεν εχω χρονο να φαω να κανω δουλειές να παω τουαλετα..ποτε φτιαχνουν τα πραγματα??


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Βρε κορίτσια πείτε μου κατι γιατι εχω τεντωσει ειλικρινά. .εκτος απο κολικους και εντερικα έχουμε και μια εντονη υπερδιέγερση οολη μερα! Η οποια του προκαλει εκνευρισμό, κουραση κ κλαμα. Αυτο κραταει σχεδον ολη μερα και ερχεται κ ο κολικος το απόγευμα για να συμπληρώσει. Εχω κουραστεί παρα πολυ. Αντι να φτιαχνουν τα πραγματα με τον καιρο νομιζω χειροτερα γίνονται. Σημερα κυριολεκτικά τον ειχα αγκαλιά ολη μερα γιατι ηταν πολυ γκρινιαρης απο την υπερένταση και δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Εχει βιώσει καμία κατι παρομοιο?

Ειναι φαση που περναει το μπεμπακι.μου υα χει κανει και μενα καποιες φορες.αυριο μπορεο να σου ειναι μια χαρα.κανε υπομονη κοριτσι μου.ειναξ βρεφακι μωρε ακομα το δικο σου.εμεις στο 3ο μηνα καπως ηρεμησαμε απο τθς πολλες γκρινιες και τους κολικους. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Εχουν προσωπικοτηρα ρε συ. Εδω εμενα μου λεγανε επειδη γκρινιαζε πολυ ο μικρος κ εκλαιγε κ δεν θηλαζε στην αρχη, να τον εχω γυμνουλη πανω μου ωστε να εχουμε δερμα δερμα επαφη. Ξεσηκωνε ολη την πολυκατοικια λοιπον με το δερμα δερμα. Κανενας ρομαντισμος κ συναισθηματισμος αυτο το παιδι. <_< Ουτε καν αυτα που λενε θελει τη μυρωδια της μαμας. Γραμμενη την εχει κ αυτην. Μονο το βυζι θελει κ αυτο επειδη εχει φαγητο, αλλιως θα μου το φερνε στη μουρη αν μπορουσε χαχαχα

Καλε αυτο το δέρμα δέρμα ειλικρινα ...εγω που ζεσταίνομαι υπερβολικά κ το παιδί μου λογικά μου μοιάζει έστω κ λίγο ..καταλαβαίνεις....

Εκμετάλλευση αγάπη μου απο τώρα.. Χαχαχα δεν πειράζει.. Να ναι καλα αυτα κ θα καταλάβουν την αξια μας αργότερα στο φανταρικο χαχαχαχααχ 

Μπα εμενα νομιζω πιάνει αυτο με την μυρωδιά της μαμάς γτ εμένα κοιμάται ανετα σ εμένα! Στον άντρα μ δυσκολεύεται! 

Οντως είσαι πολυ θετική κ να μην αλλάξεις.. Αμα ήσουν πιο, κοντά θα σε ειχα φιλη στο λεω κ στο δηλώνω!!! Τέλος....! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Cath3rine είπε:

Καλε αυτο το δέρμα δέρμα ειλικρινα ...εγω που ζεσταίνομαι υπερβολικά κ το παιδί μου λογικά μου μοιάζει έστω κ λίγο ..καταλαβαίνεις....

Εκμετάλλευση αγάπη μου απο τώρα.. Χαχαχα δεν πειράζει.. Να ναι καλα αυτα κ θα καταλάβουν την αξια μας αργότερα στο φανταρικο χαχαχαχααχ 

Μπα εμενα νομιζω πιάνει αυτο με την μυρωδιά της μαμάς γτ εμένα κοιμάται ανετα σ εμένα! Στον άντρα μ δυσκολεύεται! 

Οντως είσαι πολυ θετική κ να μην αλλάξεις.. Αμα ήσουν πιο, κοντά θα σε ειχα φιλη στο λεω κ στο δηλώνω!!! Τέλος....! 

Και εγώ τη θελω φιλη μου τη νανουλα την αγαπώ ❤

Just now, loyloy είπε:

Ειναι φαση που περναει το μπεμπακι.μου υα χει κανει και μενα καποιες φορες.αυριο μπορεο να σου ειναι μια χαρα.κανε υπομονη κοριτσι μου.ειναξ βρεφακι μωρε ακομα το δικο σου.εμεις στο 3ο μηνα καπως ηρεμησαμε απο τθς πολλες γκρινιες και τους κολικους. 

Μακάρι να ειναι μια φαση που περνάει γρηγορα γιατι ειμαι κ ολη μερα μονη στο σπίτι, ο άντρας μου δουλευει πολλες ωρες και δεν ξερω πως θα βγαζω την καθε μερα. Δεν εχω και βοηθεια κ δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα. .


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Και εγώ τη θελω φιλη μου τη νανουλα την αγαπώ ❤

Μακάρι να ειναι μια φαση που περνάει γρηγορα γιατι ειμαι κ ολη μερα μονη στο σπίτι, ο άντρας μου δουλευει πολλες ωρες και δεν ξερω πως θα βγαζω την καθε μερα. Δεν εχω και βοηθεια κ δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα. .

Συμπασχω.εγω εχω αφησεθ τις δουλειες υου σπιτιου.οτι προλαβαινω και οσα μπορω.προτεραιοτητα το παιδι. Απο κει και περα δν μπορω να γινω 1000 κομματια.ειχαμε και απο 9η μερα κολικους αρα καταλαβαινεις φαγαμε ενα 2μηνο γεμάτο με τους κολικους. Υπνος το βραδυ καθολου.τωτα επιτελους στρώνουμε. Κανε υπομονη κςι σιγα σιγα θα στρωσει. Χρειαζεται χρονο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη! Ειναι πολυ μικρο ακομη! Θα στρωσει! Και γω ετσι ενιωθα στην αρχη! Οτι δε θα περασει ποτε αυτη η φαση! Και τωρα κοιμαται απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις 6 το πρωι και τον τελευταιο καιρο κοιμαται και μεσημερι! Υπαρχουν βεβαια και στιγμες που την πιανει τρελη γκρινια αλλα οχι τοσο οσο στις αρχες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλε αυτο το δέρμα δέρμα ειλικρινα ...εγω που ζεσταίνομαι υπερβολικά κ το παιδί μου λογικά μου μοιάζει έστω κ λίγο ..καταλαβαίνεις....

Εκμετάλλευση αγάπη μου απο τώρα.. Χαχαχα δεν πειράζει.. Να ναι καλα αυτα κ θα καταλάβουν την αξια μας αργότερα στο φανταρικο χαχαχαχααχ 

Μπα εμενα νομιζω πιάνει αυτο με την μυρωδιά της μαμάς γτ εμένα κοιμάται ανετα σ εμένα! Στον άντρα μ δυσκολεύεται! 

Οντως είσαι πολυ θετική κ να μην αλλάξεις.. Αμα ήσουν πιο, κοντά θα σε ειχα φιλη στο λεω κ στο δηλώνω!!! Τέλος....! 

Αχ φιλη ναιαι να βολταραμε στην παραλιακη με τα μπεμπακια μας, ο δικος σου να ναι αγγελουδι και να λενε ολοι αχουου τι ομορφο κ ησυχο μωρακι,  και απο διπλα ο δικος μου να κανει την σειρηνα :lol: ωραια θα περνουσαμε

Just now, Nicol_ είπε:

Και εγώ τη θελω φιλη μου τη νανουλα την αγαπώ ❤

Μακάρι να ειναι μια φαση που περνάει γρηγορα γιατι ειμαι κ ολη μερα μονη στο σπίτι, ο άντρας μου δουλευει πολλες ωρες και δεν ξερω πως θα βγαζω την καθε μερα. Δεν εχω και βοηθεια κ δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα. .

Κ γω σ αγαπω!! Σου χω πει οτι τα παιδια μας μοιαζουν πολυ. Κ μενα γκρινιαρης ειναι, απο τη μερα που γεννηθηκε. Ωστοσο ειναι διαχειρισιμη γκρινια, εκτος απο κατι ξεσπασματα που κανει τα απογευματα αλλα ευτυχως δεν μου τα ξαναεκανε. Ειναι και στο παιδι παντως. Οντως απο τοσο μικρα εχουν διαφορετικους χαρακτηρες. Μεγαλωνοντας εκτος του οτι θα αλλαζει κ αυτο, θα το μαθαινεις κ συ καλυτερα. Θα μαθεις τι θελει, ποτε το θελει, θα καταλαβαινεις καλυτερα τις αναγκες του. Θα υπαρχουν κ καλες μερες, αλλα κ δυσκολες. Ειναι μεσα στο προγραμμα. Εχε υπομονη αγαπη μου. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αχ φιλη ναιαι να βολταραμε στην παραλιακη με τα μπεμπακια μας, ο δικος σου να ναι αγγελουδι και να λενε ολοι αχουου τι ομορφο κ ησυχο μωρακι,  και απο διπλα ο δικος μου να κανει την σειρηνα :lol: ωραια θα περνουσαμε

Κ γω σ αγαπω!! Σου χω πει οτι τα παιδια μας μοιαζουν πολυ. Κ μενα γκρινιαρης ειναι, απο τη μερα που γεννηθηκε. Ωστοσο ειναι διαχειρισιμη γκρινια, εκτος απο κατι ξεσπασματα που κανει τα απογευματα αλλα ευτυχως δεν μου τα ξαναεκανε. Ειναι και στο παιδι παντως. Οντως απο τοσο μικρα εχουν διαφορετικους χαρακτηρες. Μεγαλωνοντας εκτος του οτι θα αλλαζει κ αυτο, θα το μαθαινεις κ συ καλυτερα. Θα μαθεις τι θελει, ποτε το θελει, θα καταλαβαινεις καλυτερα τις αναγκες του. Θα υπαρχουν κ καλες μερες, αλλα κ δυσκολες. Ειναι μεσα στο προγραμμα. Εχε υπομονη αγαπη μου. 

Ανετααα ....καφέδες... Βολτούλα.. Καρότσια... Τελεια θα μαστε.. Κ πάρτυ γενεθλίων μαζί χααχααχαα 

Ποσα φτου φτου κ ποσες ευχές μας εχουν δώσει Στηβ παραλιακή αλλο πράμα.. Κ πόσο καλος είναι. Κ ποσο ήσυχος. Κ πόσο όμορφος.. Κ ποσο καλός.. Αλλες φορές επειδη βλέπουν κοκκινο καρότσι λενε "πριγκίπισσουλα έχετε;;;; " άσε.. Αλλο να στα λεω άλλο να τα ζεις χαχαχα 

Λες ο δικός σου με τόση βόλτα να ναι ξύπνιος;;γτ εμενα κοιμάται χαχαα

Just now, Nicol_ είπε:

Και εγώ τη θελω φιλη μου τη νανουλα την αγαπώ ❤

Μακάρι να ειναι μια φαση που περνάει γρηγορα γιατι ειμαι κ ολη μερα μονη στο σπίτι, ο άντρας μου δουλευει πολλες ωρες και δεν ξερω πως θα βγαζω την καθε μερα. Δεν εχω και βοηθεια κ δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα. .

Κορίτσι μου υπομονή... Θετική σκέψη.. Θα στρώσει κ εσενα κ θα τα ξεχάσεις ολα.... ..κ φυσικά να μην κάνεις δουλειές ενω δεν προλαβαίνεις.   Να ξεκουράζεσε οσο πιο πολύ γίνεται!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...