Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

On 12/4/2019 at 5:28 ΜΜ, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τοσο καιρο ετριβες με τα χερια χωρις ξυδι;;; κ πως καθαριζε;;:shock:

 

Αχ ναι άσε! Το έκανα με σφουγγαράκι και σαπούνι και μετά νερό :roll: καθαριζε αλλά με πολύ κόπο.. Τι να πω.. Και φαντάσου ότι ξυδι χρησιμοποιω κι εγώ για τον καθαρισμό του βραστήρα, αλλά ποτέ δεν το είχα σκεφτεί για τον αποστειρωτή..

On 12/4/2019 at 5:41 ΜΜ, Cath3rine είπε:

Ναιιι κ τον αποστείρωτη.. Κ τον βραστήρα.. Κ το θερμός κ τον πάγκο της κουζίνας νικελ κανω με ξύδι..... Ευτυχώς είναι φτηνό χαχααχαααα τα βγάζει ολα!!! 

ΑΣΕ κ εγώ στην αρχή έτριβα κ ειχα φριξει.. Μπράβο φίλη μου.! Χαίρομαι... Το ξύδι θα μας σώσει..!! 

:x :x :x

On 14/4/2019 at 1:09 ΠΜ, Nicol_ είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι..επειδη συνεχιζει τους κολικους ο μπεμπακος μου και μαλιστα Σημερα ειχαμε απο τους πιο εντονους,η παιδιατρος μου είπε να του δωσω λιγο χαμομηλακι την επόμενη φορα. Το kinderte της μιλουπα. Λεω να του δωσω Γιατι τον στεναχωριέμαι πολυ.. Εσας ποια η γνώμη σας? Ηξερα οτι γενικα δεν δινουν πλεον χαμομηλι

Κι εγώ λέω να κάνεις ότι σου είπε η παιδίατρος.. Κι επίσης κι εμείς μεγαλώσαμε με kinderte και δεν πάθαμε κάτι.. Εγώ δεν του έχω δώσει ακόμη γιατί δεν υπήρχε λόγος, αλλά άμα όπως λες παιδεύεται έτσι το γλυκούλη σου κάνε αυτό που νομίζεις εσύ πιο σωστό.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες κ γλυκα στρουμπουλα μωρακια!!!!

Καλη εβδομαδουλα να εχουμε....το σαββατο παμε για εμβολιο εμεις να δουμε τι βαρος πηρε η μπουμπου μ εχουν πεσει τα χεριαααα!!!

Τι κανετε εσεις;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα μανουλες κ γλυκα στρουμπουλα μωρακια!!!!

Καλη εβδομαδουλα να εχουμε....το σαββατο παμε για εμβολιο εμεις να δουμε τι βαρος πηρε η μπουμπου μ εχουν πεσει τα χεριαααα!!!

Τι κανετε εσεις;;;

Καλημεεερα. Εμεις αργουμε αυτον τον μηνα. Μετα το Πασχα εχουμε παιδιατρο γιατι θα λειπει! Προσπαθω να καταλαβω το βαρος του οταν ανεβαινω εγω στη ζυγαρια τη μεγαλη κ εδειξε οτι ειναι 7,5 κιλα :shock: Ολοι τον αποκαλλουν ντρουλη ντρουλη χοντρουλη :lol: 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημεεερα. Εμεις αργουμε αυτον τον μηνα. Μετα το Πασχα εχουμε παιδιατρο γιατι θα λειπει! Προσπαθω να καταλαβω το βαρος του οταν ανεβαινω εγω στη ζυγαρια τη μεγαλη κ εδειξε οτι ειναι 7,5 κιλα :shock: Ολοι τον αποκαλλουν ντρουλη ντρουλη χοντρουλη :lol: 

Εμενα κοντα στα 6ηταν πριν ενα μηνα ε πιστευω κοντα στα 7θα ειμαστε! Ειμαστε κ εμεις τσουπωτες....εγω ημουν τσιφλιδα μωρο 7μιση και 8μιση μηνων ημουν σταθερη 7.200 τωρα π βλεπω το βιβλιαριο μ! Χαχαχαχ κ ο μπαμπας μας αδυνατουλης λογω διδυμων απο π πηρε αυτο το παιδι;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα μανουλες κ γλυκα στρουμπουλα μωρακια!!!!

Καλη εβδομαδουλα να εχουμε....το σαββατο παμε για εμβολιο εμεις να δουμε τι βαρος πηρε η μπουμπου μ εχουν πεσει τα χεριαααα!!!

Τι κανετε εσεις;;;

Καλημέρα φιλενάδα!!!! Εμεις ακόμα Χαλκιδική... Ευτυχώς σημερα δεν βρέχει.... Εμβόλιο έχουμε την πέμπτη.. Κι εγώ εχω περίεργια να δω κιλά.. Πιστευω θα φτασαμε 7κιλά.. Χαχαα τον εχω εδω κ παίζει..! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημέρα φιλενάδα!!!! Εμεις ακόμα Χαλκιδική... Ευτυχώς σημερα δεν βρέχει.... Εμβόλιο έχουμε την πέμπτη.. Κι εγώ εχω περίεργια να δω κιλά.. Πιστευω θα φτασαμε 7κιλά.. Χαχαα τον εχω εδω κ παίζει..! 

Αχχχ ωραια η χαλκιδικη εχω παει κ γω διακοπουλες εκει πιο παλια εχουμε συγγενεις! 

Κ εμεις καπου τοσο θα ειμαστε! Τωρα ξυπνησε κ εμενα κ καθεται μ μιλαει! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχχχ ωραια η χαλκιδικη εχω παει κ γω διακοπουλες εκει πιο παλια εχουμε συγγενεις! 

Κ εμεις καπου τοσο θα ειμαστε! Τωρα ξυπνησε κ εμενα κ καθεται μ μιλαει! 

Ααα ωραία...αρα ξες μολις ζεστάνει ο καιρός ξεκιναμε μπάνια χαχαααχα 

Εμενα νευριάζει πυ δεν μπορεί να κατεβάσει τα κρεμαστά παιχνίδια του χααχααχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Ααα ωραία...αρα ξες μολις ζεστάνει ο καιρός ξεκιναμε μπάνια χαχαααχα 

Εμενα νευριάζει πυ δεν μπορεί να κατεβάσει τα κρεμαστά παιχνίδια του χααχααχα

Ναι ναι τ εχουμε κ μεις αυτο κ επισης γτ δεν μπαινει οοοοολη η κουδουνιστρα μεσα στο στομα της την πεταει περα κ κλαιει!

Μακαρι να παμε προς τ εκει τ καλοκαιρακι...αν κ δυσκολο ο αντρας μ δουλευει 24-7 αφου αν καταφερει να ρθει στην γαμοβαφτιση καλα θα ειναι χαχαζα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Αχ ναι άσε! Το έκανα με σφουγγαράκι και σαπούνι και μετά νερό :roll: καθαριζε αλλά με πολύ κόπο.. Τι να πω.. Και φαντάσου ότι ξυδι χρησιμοποιω κι εγώ για τον καθαρισμό του βραστήρα, αλλά ποτέ δεν το είχα σκεφτεί για τον αποστειρωτή..

:x :x :x

Κι εγώ λέω να κάνεις ότι σου είπε η παιδίατρος.. Κι επίσης κι εμείς μεγαλώσαμε με kinderte και δεν πάθαμε κάτι.. Εγώ δεν του έχω δώσει ακόμη γιατί δεν υπήρχε λόγος, αλλά άμα όπως λες παιδεύεται έτσι το γλυκούλη σου κάνε αυτό που νομίζεις εσύ πιο σωστό.. 

Κι εγω ενα διάστημα ετσι επλενα κ ειχα απελπιστεί. Οποτε μετα οαω κ παίρνω 5 ξύδια κάθε φορα μην τυχόν κ ξεμεινω χαχαχαχ 

Καλημερούδια .....!!!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ναι τ εχουμε κ μεις αυτο κ επισης γτ δεν μπαινει οοοοολη η κουδουνιστρα μεσα στο στομα της την πεταει περα κ κλαιει!

Μακαρι να παμε προς τ εκει τ καλοκαιρακι...αν κ δυσκολο ο αντρας μ δουλευει 24-7 αφου αν καταφερει να ρθει στην γαμοβαφτιση καλα θα ειναι χαχαζα

Τοσο δύσκολα :::;;γτ;;;; δεν έχει μερες να καθίσει να ξεκουραστεί ο άνθρωπος;;;; 

Κ με την κουδουνιστρα ναι.. Χαχαχααχ μωρε μεγάλωσαν κ εχουν κ νευρα χαχαχααχα θα τρελαθώ! Εμεις τώρα σιγά σιγα θα φέρουμε το κρεβατάκι του στο σπίτι γτ σε λιγο δεν θα χωράει στη καλαθουνα... Κ πρέπει να βρω που θα την βάλω ωστε να χωράμε όλοι... Πφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Κι εγω ενα διάστημα ετσι επλενα κ ειχα απελπιστεί. Οποτε μετα οαω κ παίρνω 5 ξύδια κάθε φορα μην τυχόν κ ξεμεινω χαχαχαχ 

Καλημερούδια .....!!!!

Τοσο δύσκολα :::;;γτ;;;; δεν έχει μερες να καθίσει να ξεκουραστεί ο άνθρωπος;;;; 

Κ με την κουδουνιστρα ναι.. Χαχαχααχ μωρε μεγάλωσαν κ εχουν κ νευρα χαχαχααχα θα τρελαθώ! Εμεις τώρα σιγά σιγα θα φέρουμε το κρεβατάκι του στο σπίτι γτ σε λιγο δεν θα χωράει στη καλαθουνα... Κ πρέπει να βρω που θα την βάλω ωστε να χωράμε όλοι... Πφφφ

Κανει 2δουλειες Ειναι ελευθερος επαγγελματιας(υδραυλικος) κ ειναι κ υπευθυνος προσωπικου σε ενα εργοταξιο το πρωι ειναι στο εργοταξιο το απογευμα στις δικες τ δουλειες γτ δουλευει μονος τ σαν υδραυλικος κ επειδη δοξα τω Θεω πανε καλα οι δουλειες αλλα δεν προλαβαινει να παει σε ολα κ βαζει μεχρι κ κυριακη δουλειες!

Στην κρεβατοκαμαρα θ το βαλεις ε? Ειπες δεν εχεις 2ο δωματιο?


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ασχετο αλλα σας τυχαινουν κ σας μανουλες που ρωτας τι ηλικια εχουν τα παιδια τους και απαντανε του τυπου 34 μηνων??? Τι 34 μηνων καλη μου?? :shock: Δηλαδη θα πρεπει να κατσω 5 λεπτα να κανω μαθηματικα που δεν το πολυεχω κιολας για να δω ποσο ειναι??? :lol:  Ελπιζω να μην υπαρχουν και τετοιες που απαντανε με εβδομαδες. Εκει απλα θα απανταω να το χαιρεσαι μεγαλωσε το ζουζουνι κ ας μην εχω καταλαβει τπτ :lol:

  • Χαχα 5

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κανει 2δουλειες Ειναι ελευθερος επαγγελματιας(υδραυλικος) κ ειναι κ υπευθυνος προσωπικου σε ενα εργοταξιο το πρωι ειναι στο εργοταξιο το απογευμα στις δικες τ δουλειες γτ δουλευει μονος τ σαν υδραυλικος κ επειδη δοξα τω Θεω πανε καλα οι δουλειες αλλα δεν προλαβαινει να παει σε ολα κ βαζει μεχρι κ κυριακη δουλειες!

Στην κρεβατοκαμαρα θ το βαλεις ε? Ειπες δεν εχεις 2ο δωματιο?

1000,κομμάτια ο άνθρωπος.. Οσο μπορεί κ αντέχει ακομα... Μπράβο του! 

Ναι δεν εχω αλλο δωμάτιο.. Οποτε μέσα στη κρεβατοκάμαρα διπλα κολλητά με το κρεβάτι μας γτ δεν χωράει κ άλλου... Κ ευτυχως που χωράει κ εκει κ δεν χρειάζεται να κάνω ολόκληρη μετακόμιση μεσα στο δωμάτιο χαχαχαχαχα ολα θεμα συνήθειας είναι μωρε.. Θα τα καταφέρουμε πιστεύω !!!

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια ασχετο αλλα σας τυχαινουν κ σας μανουλες που ρωτας τι ηλικια εχουν τα παιδια τους και απαντανε του τυπου 34 μηνων??? Τι 34 μηνων καλη μου?? :shock: Δηλαδη θα πρεπει να κατσω 5 λεπτα να κανω μαθηματικα που δεν το πολυεχω κιολας για να δω ποσο ειναι??? :lol:  Ελπιζω να μην υπαρχουν και τετοιες που απαντανε με εβδομαδες. Εκει απλα θα απανταω να το χαιρεσαι μεγαλωσε το ζουζουνι κ ας μην εχω καταλαβει τπτ :lol:

Χαχαχαχααχα έλα ρε φίλη πες τα.μαζί σου εγω.. Κι εγώ απορια το χω... Δλδ πόσο δυσκολο είναι να πεις οτι είναι 3 ετών κ σου φαίνεται πιο εύκολο να πείς 36 μηνών.. 

Αμα πετύχω κ καμια μ εβδομάδες άστο... Δεν της ξαναμιλάω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

1000,κομμάτια ο άνθρωπος.. Οσο μπορεί κ αντέχει ακομα... Μπράβο του! 

Ναι δεν εχω αλλο δωμάτιο.. Οποτε μέσα στη κρεβατοκάμαρα διπλα κολλητά με το κρεβάτι μας γτ δεν χωράει κ άλλου... Κ ευτυχως που χωράει κ εκει κ δεν χρειάζεται να κάνω ολόκληρη μετακόμιση μεσα στο δωμάτιο χαχαχαχαχα ολα θεμα συνήθειας είναι μωρε.. Θα τα καταφέρουμε πιστεύω !!!

Ναι εννοειται! Θα βολευτειτε! Εμεις ευτυχως εχουμε 2ο κ εχουμε την κουνια εκει φυσικα ακομα δεν ειναι πληρως παιδικο εχει γραφειο με τηλεοραση ενα μονο κρεβατι μια συρταριερα καρεκλακι φαγητου ενα καροτσι καλοκαιρινο ενα ακομα παρκοκρεβατο μαζεμενο στην θηκη τ.....θ το κανουμε ομως με τον καιρο.....

Τα 1000 κομματια θεωρω ειναι λιγα γ τον αντρα μ....τρεχει κ σε διπλα πολεις οταν κλεινει καποια δουλεια εκει π.χ μενουμε κατερινη πηγαινει λαρισσα σκυδρα θεσσαλονικη χαλκιδικη κοζανη κλπ κλπ....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

1000,κομμάτια ο άνθρωπος.. Οσο μπορεί κ αντέχει ακομα... Μπράβο του! 

Ναι δεν εχω αλλο δωμάτιο.. Οποτε μέσα στη κρεβατοκάμαρα διπλα κολλητά με το κρεβάτι μας γτ δεν χωράει κ άλλου... Κ ευτυχως που χωράει κ εκει κ δεν χρειάζεται να κάνω ολόκληρη μετακόμιση μεσα στο δωμάτιο χαχαχαχαχα ολα θεμα συνήθειας είναι μωρε.. Θα τα καταφέρουμε πιστεύω !!!

Χαχαχαχααχα έλα ρε φίλη πες τα.μαζί σου εγω.. Κι εγώ απορια το χω... Δλδ πόσο δυσκολο είναι να πεις οτι είναι 3 ετών κ σου φαίνεται πιο εύκολο να πείς 36 μηνών.. 

Αμα πετύχω κ καμια μ εβδομάδες άστο... Δεν της ξαναμιλάω χαχαχα

Χαχαχαχαχα μα πραγματικα δηλαδη. 

Οσο για το κρεβατακι του μικρου παντως ολοι λενε οτι η συγκοιμιση εχει πολλαπλα οφελη ειδικα για τον πρωτο χρονο. Οποτε μην σε αγχωνει εφοσον χωρατε. Αρκει να μην ροχαλιζουν, γιατι εμενα ροχαλιζε κ ο μικρος χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια ασχετο αλλα σας τυχαινουν κ σας μανουλες που ρωτας τι ηλικια εχουν τα παιδια τους και απαντανε του τυπου 34 μηνων??? Τι 34 μηνων καλη μου?? :shock: Δηλαδη θα πρεπει να κατσω 5 λεπτα να κανω μαθηματικα που δεν το πολυεχω κιολας για να δω ποσο ειναι??? :lol:  Ελπιζω να μην υπαρχουν και τετοιες που απαντανε με εβδομαδες. Εκει απλα θα απανταω να το χαιρεσαι μεγαλωσε το ζουζουνι κ ας μην εχω καταλαβει τπτ :lol:

Καλεε οντως τι πραγμα ειναι αυτο;;; πες χρυση μ γυναικα σε 2μηνες θα κλεισει τα 3 να τελειωνουμε....δεν ειναι βρεφος ειναι παιδι πλεον!

 

Just now, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχα μα πραγματικα δηλαδη. 

Οσο για το κρεβατακι του μικρου παντως ολοι λενε οτι η συγκοιμιση εχει πολλαπλα οφελη ειδικα για τον πρωτο χρονο. Οποτε μην σε αγχωνει εφοσον χωρατε. Αρκει να μην ροχαλιζουν, γιατι εμενα ροχαλιζε κ ο μικρος χαχαχα

Εμενα ξυπναει με τον παραμικρο θορυβο η μικρη οποτε ισα π ανασαιναμε με τον αντρα μ οταν την ειχαμε διπλα!!!

Εμενα ροζαλιζε οταν ηταν αρρωστη! Χαχαχχαχαχα

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...