Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Κοριτσια μ γεια σας! Γυρισαμε απο εμβολιο ευτυχως δεν σπαραξε αυτη τη φορα ηταν δευτερη δοση κ ειναι πιο ελαφριες λενε οι δευτερες...κοιμαται βεβαια που δεν μου το χει ξανακανει τετοια ωρα...ο προβληματισμος μ να μου πειτε γνωμη αν ρωτησετε οσες θηλαζετε τους παιδιατρους σας!3 μηνων ημασταν 6 κιλα κ τωρα 6.500 ...μου φανηκε πολυ λιγο γιατι ειχα συνηθησει να παιρνει 1 κιλο το μηνα περιπου αλλα μ ειπε η γιατρος οτι απο το τριτο κ μετα αλλαζει η προσληψη βαρους κ το αναμενομενο ειναι μισο κιλο το μηνα στα αποκλειστικα θηλαζοντα...


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ γεια σας! Γυρισαμε απο εμβολιο ευτυχως δεν σπαραξε αυτη τη φορα ηταν δευτερη δοση κ ειναι πιο ελαφριες λενε οι δευτερες...κοιμαται βεβαια που δεν μου το χει ξανακανει τετοια ωρα...ο προβληματισμος μ να μου πειτε γνωμη αν ρωτησετε οσες θηλαζετε τους παιδιατρους σας!3 μηνων ημασταν 6 κιλα κ τωρα 6.500 ...μου φανηκε πολυ λιγο γιατι ειχα συνηθησει να παιρνει 1 κιλο το μηνα περιπου αλλα μ ειπε η γιατρος οτι απο το τριτο κ μετα αλλαζει η προσληψη βαρους κ το αναμενομενο ειναι μισο κιλο το μηνα στα αποκλειστικα θηλαζοντα...

Γειά σου κορίτσι μου! 

Εμας ήταν 5.800 και πήγε 6.600. Δλδ 800 γραμμάρια ενώ είχε πάρει 1.100 τον προηγούμενο μήνα και τον προπροηγουμενο 1.500. Η παιδίατρος μου είπε ότι φυσικά και δεν θα παίρνει 1 κιλό κάθε μήνα διαφορετικά θα γίνει γίγαντας χαχαχα! Αλλά γενικά ότι θα μειωθεί το βάρος που θα παίρνει σταδιακά. Οποτε μην ανησυχείς καθόλου! Και εμείς αποκλειστικά θηλάζουμε 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra K είπε:

Κοριτσια μ γεια σας! Γυρισαμε απο εμβολιο ευτυχως δεν σπαραξε αυτη τη φορα ηταν δευτερη δοση κ ειναι πιο ελαφριες λενε οι δευτερες...κοιμαται βεβαια που δεν μου το χει ξανακανει τετοια ωρα...ο προβληματισμος μ να μου πειτε γνωμη αν ρωτησετε οσες θηλαζετε τους παιδιατρους σας!3 μηνων ημασταν 6 κιλα κ τωρα 6.500 ...μου φανηκε πολυ λιγο γιατι ειχα συνηθησει να παιρνει 1 κιλο το μηνα περιπου αλλα μ ειπε η γιατρος οτι απο το τριτο κ μετα αλλαζει η προσληψη βαρους κ το αναμενομενο ειναι μισο κιλο το μηνα στα αποκλειστικα θηλαζοντα...

εμεις δεν πηγαμε ακομα για να δουμε ποσο βαλαμε αυτο τον μηνα!! Αλλα μου ειχε πει θυμαμαι οτι απο τον 3-4 μηνα θα αρχισει να μην βαζει οσο εβαζε στην αρχη γιατι αλλιως θα φταναμε 1 χρονων και θα ειμασταν 20 κιλα χαχαχα!!! Οποτε μην αγχωνεσαι καθολου!!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχαχαχαχχ νυφικο βρηκα σε 2μερες μεσα....εμεις 14ιουλιου γαμοβαφτιση! Γενικα ηθελα να ξεκινησω νωρις γτ δεν μπορω ολα μαζι με την μικρη οποτε ειπα λιγα λιγα για να προλαβω....να ειμαι με την ανεση μου! Αν ξερεις οτι θα τα προλαβεις γτ να αγχωθεις;;

Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν θα τα προλαβω χαχαχα αλλα δεν ξερω γιατι ειμαι τοσο χαλαρη ακομα... θα τρεχω και δεν θα φτανω το μονο σιγουρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina-90 είπε:

εμεις δεν πηγαμε ακομα για να δουμε ποσο βαλαμε αυτο τον μηνα!! Αλλα μου ειχε πει θυμαμαι οτι απο τον 3-4 μηνα θα αρχισει να μην βαζει οσο εβαζε στην αρχη γιατι αλλιως θα φταναμε 1 χρονων και θα ειμασταν 20 κιλα χαχαχα!!! Οποτε μην αγχωνεσαι καθολου!!!

Αυτο που ξερω ειναι οτι δεν θα τα προλαβω χαχαχα αλλα δεν ξερω γιατι ειμαι τοσο χαλαρη ακομα... θα τρεχω και δεν θα φτανω το μονο σιγουρο!!!

Xαχαχαχαχαχχα.....ξεκινα τοτε σιγα σιγα αν θες με τα πιο ελαφρυα προσκλητηρια μπομπονιερες κ μετα νυφικα κλπ..


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοντα στα 7δεν θα ειναι; αυριο θ ξερω π θα παμε παιδιατρο εξαλλου καταληγω να την κουβαλαω αγγαλια γτ κλαιει μερικες φορες πιο πολυ δεν νομιζω να ξεπλατιστω! Μ μεινανε οι μπομπονιερες!!

Καλα περπατηματα!!!!

Εμενα ειναι αδυνάτου λα και φαντασου όταν ηταν 7 κιλα ηταν βαριά και με ποναγε η μεση. Πρέπει να πάρεις καλό μαρσιπο να σε βολεύει και εσενα και την μικρη. Τιποτα δεν σου έμεινε μια χαρα οι μπομπονιερες δεν είναι τιποταΕυχαριστούμε με εχει τρελανει σημερα θελει ολο να περπαταει γύρω γύρω σε ολο το σπίτι και την περνω αγκαλιά και τσιριζει. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Εμενα ειναι αδυνάτου λα και φαντασου όταν ηταν 7 κιλα ηταν βαριά και με ποναγε η μεση. Πρέπει να πάρεις καλό μαρσιπο να σε βολεύει και εσενα και την μικρη. Τιποτα δεν σου έμεινε μια χαρα οι μπομπονιερες δεν είναι τιποταΕυχαριστούμε με εχει τρελανει σημερα θελει ολο να περπαταει γύρω γύρω σε ολο το σπίτι και την περνω αγκαλιά και τσιριζει. 

Ναι ηδη κοιταω για καλο μαρσιπο βρηκα εναν π ειναι μεχρι 12κιλα....ενω οσους ειχα δει ηταν μεχρι 9.....αχχχ τι ωραια ποτε θα περπατησει κ εμενα να μην την περνω αγγαλια πραγματικα με πονανε τοοοσοοο πολυ τα χερια μ π το βραδυ δν μπορω να κοιμηθω απο τον πονΟ!!! Ειμαι κ 40κιλα ανθρωπος!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ηδη κοιταω για καλο μαρσιπο βρηκα εναν π ειναι μεχρι 12κιλα....ενω οσους ειχα δει ηταν μεχρι 9.....αχχχ τι ωραια ποτε θα περπατησει κ εμενα να μην την περνω αγγαλια πραγματικα με πονανε τοοοσοοο πολυ τα χερια μ π το βραδυ δν μπορω να κοιμηθω απο τον πονΟ!!! Ειμαι κ 40κιλα ανθρωπος!

Εμενα ειναι μεχρι 10 αλλα νομιζω αμμα ειναι παραπανω κιλα  δεν μπορεις να το κουβαλας  μονο αυτοι η μαρσιποι που ειναι 3 σε ενα και τους βαζεις στη πλατη μονο εκει θα το μπορείς να το. αντεξεις. Ποιο εχεις δει; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εμενα ειναι μεχρι 10 αλλα νομιζω αμμα ειναι παραπανω κιλα  δεν μπορεις να το κουβαλας  μονο αυτοι η μαρσιποι που ειναι 3 σε ενα και τους βαζεις στη πλατη μονο εκει θα το μπορείς να το. αντεξεις. Ποιο εχεις δει; 

 

Ειδα τον Μάρσιπος Joyello Fagottino Blue JL-1001 νομιζω ειναι καλουτσικος! Τι λες;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειδα τον Μάρσιπος Joyello Fagottino Blue JL-1001 νομιζω ειναι καλουτσικος! Τι λες;;;

Τον ειδα ωραιος φενεται δεν το ειχα ξανα δει νομιζω μπενει και στην Πλατή καπου το διαβασα. Μονο να δεις αν εχει σωστη θεση για τα ποδαρακια της γιατι καποιοι δεν εχουν σωστή θεση. Μου το ειπαν καποιες κοπελες εδω στο φορουμ δεν το ηξερα και το τον ειχα παρει και μου ειπαν πως δεν ηταν καλως εμενα παντως με βολεψε παρα πολυ. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Τον ειδα ωραιος φενεται δεν το ειχα ξανα δει νομιζω μπενει και στην Πλατή καπου το διαβασα. Μονο να δεις αν εχει σωστη θεση για τα ποδαρακια της γιατι καποιοι δεν εχουν σωστή θεση. Μου το ειπαν καποιες κοπελες εδω στο φορουμ δεν το ηξερα και το τον ειχα παρει και μου ειπαν πως δεν ηταν καλως εμενα παντως με βολεψε παρα πολυ. 

Μπανει κ στην πλατη ναι! Απο οτι οτι ειδα ειναι καλα τα ποδαρακια τωρα τι να πω....θα τν παρω κ ο Θεος βοηθος!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Katerina-90 εμείς κάθε 3 ώρες χοντρικά.... το πρωί μου τρώει λιγότερο από ότι το βράδυ, κ φυσικά δε κοιμόμαστε σερί συνήθως κάνουμε ένα 4 ώρα το βράδυ κ μετά ξυπνάμε κάθε 2 ώρες ως το πρωί.... μη το πεις ούτε του παπά που σε αφήνει να κοιμάσαι! Μην μειώσεις θηλασμού για να ζητάει το χρειάζεται... άλλωστε για να διατηρηθεί η γαλουχία έχω διαβασει ότι χρειαζονται γύρω στους 8 θηλασμούς το 24 ώρα.  αν σου κοιμάται το βράδυ γιατί να ρισκάρεις; Εγώ με τη δουλειά το πρωί θα πέταγα απ τη χαρά μου αν κοιμόμουν σερί, ευτυχώς όμως πλέον απλά τον παίρνω τον βάζω στο στήθος κ συνεχίζω τον ύπνο μου φροντίζοντας να μη τον έχω σκεπασμένο, μόνο με το δικό του το κουβερτάκια.... 

@sunshine83 ούτε κ εμένα του άρεσε στην αρχή αλλά λέγαμε τραγουδάκια κ καθόμουν κ εγώ ώστε να είμαστε πρόσωπο με πρόσωπο και έτσι άρχισε να του αρέσει σιγά σιγά :) όλα τα μωράκια έχουν το δικό τους χρόνο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

@Katerina-90 εμείς κάθε 3 ώρες χοντρικά.... το πρωί μου τρώει λιγότερο από ότι το βράδυ, κ φυσικά δε κοιμόμαστε σερί συνήθως κάνουμε ένα 4 ώρα το βράδυ κ μετά ξυπνάμε κάθε 2 ώρες ως το πρωί.... μη το πεις ούτε του παπά που σε αφήνει να κοιμάσαι! Μην μειώσεις θηλασμού για να ζητάει το χρειάζεται... άλλωστε για να διατηρηθεί η γαλουχία έχω διαβασει ότι χρειαζονται γύρω στους 8 θηλασμούς το 24 ώρα.  αν σου κοιμάται το βράδυ γιατί να ρισκάρεις; Εγώ με τη δουλειά το πρωί θα πέταγα απ τη χαρά μου αν κοιμόμουν σερί, ευτυχώς όμως πλέον απλά τον παίρνω τον βάζω στο στήθος κ συνεχίζω τον ύπνο μου φροντίζοντας να μη τον έχω σκεπασμένο, μόνο με το δικό του το κουβερτάκια.... 

@sunshine83 ούτε κ εμένα του άρεσε στην αρχή αλλά λέγαμε τραγουδάκια κ καθόμουν κ εγώ ώστε να είμαστε πρόσωπο με πρόσωπο και έτσι άρχισε να του αρέσει σιγά σιγά :) όλα τα μωράκια έχουν το δικό τους χρόνο! 

Ειναι μερες που ειναι ανυσηχη αλλα συνηθως ναι κοιμαται καλα τα βραδια!!! Εμενα το 24ωρο κανει συνηθως 6 θηλασμους και καμια φορα 7!!! Λες να ειναι λιγοι να μου μειωθει το γαλα;;;; αλλα λογικα για να κοιμαται τοσο το βραδυ χορταινει δεν θελει να φαει!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Κορίτσια πως καθαρίζετε το εξωτερικο του αυτιου? Χρησιμοποίησα μπατονετα αλλα μονο για το πτερυγιο,τ ασημεια εκεινα δηλ.που δεν μπαινει γαζουλα. Ειναι λαθος?

Κ γω με μπατονετα το κανω αγαπη το εξω εξω.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...