Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!Σας διάβασα λίγο και χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Εμεις πήγαμε γιατρό εχτές να δούμε το μωράκι μας!Κοριτσακι κι αυτό!!!!!Αρχιντα θα τον έχουμε τον άντρα μου,με 3 γυναίκες!Χαχαχαχα:wub:

Γενικα όλα καλά,αλλά μου έγραψε 5 μέρες να ξεκουραστώ γιατί είδα λίγο καφέ ανοιχτό στο σκούπισμα.Μου είπε γενικά να ξεκουράζομαι,γιατί κι η δουλειά που κάνω είναι πολύ κουραστική!Δουλευω στο γνωστό παιχνιδικαταστημα,δεν ξέρω αν πρέπει να γραψω το όνομα!:?:

Μου έδωσε κι εμένα δείγματα και από κ ρεμούλες για τις ραγάδες,της Pregnaderm,στήθος,σώμα και ενυδατική προσώπου.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φόραγαν μια άλλη αλλά δεν θυμάμαι ποια!Ευτυχως δεν είχα κάνει ούτε μια!

Να σας ρωτήσω κάτι;Εγώ τώρα το χαρτί αυτό το πάω στο ΙΚΑ;Είναι η δεύτερη φορά που παίρνω 5μερες άδεια αναρρωτική,αλλά δεν έχω ιδέα,ξέχασα να  ρωτήσω εχτές.

Νομίζω έφτιαξα σωστά το tickeraki μου!

  • Μου αρέσει 1

gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Eleutheria2012 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!Σας διάβασα λίγο και χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Εμεις πήγαμε γιατρό εχτές να δούμε το μωράκι μας!Κοριτσακι κι αυτό!!!!!Αρχιντα θα τον έχουμε τον άντρα μου,με 3 γυναίκες!Χαχαχαχα:wub:

Γενικα όλα καλά,αλλά μου έγραψε 5 μέρες να ξεκουραστώ γιατί είδα λίγο καφέ ανοιχτό στο σκούπισμα.Μου είπε γενικά να ξεκουράζομαι,γιατί κι η δουλειά που κάνω είναι πολύ κουραστική!Δουλευω στο γνωστό παιχνιδικαταστημα,δεν ξέρω αν πρέπει να γραψω το όνομα!:?:

Μου έδωσε κι εμένα δείγματα και από κ ρεμούλες για τις ραγάδες,της Pregnaderm,στήθος,σώμα και ενυδατική προσώπου.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη φόραγαν μια άλλη αλλά δεν θυμάμαι ποια!Ευτυχως δεν είχα κάνει ούτε μια!

Να σας ρωτήσω κάτι;Εγώ τώρα το χαρτί αυτό το πάω στο ΙΚΑ;Είναι η δεύτερη φορά που παίρνω 5μερες άδεια αναρρωτική,αλλά δεν έχω ιδέα,ξέχασα να  ρωτήσω εχτές.

Νομίζω έφτιαξα σωστά το tickeraki μου!

Καταρχάς θα το πας στο γραφείο προσωπικού και θα σου πουν αλλά νομίζω πρέπει να πας ΙΚΑ .να προσέχεις μη κουράζεσαι πολύ. Δεν Γ ινεται να αλλάξεις πόστο να πας ταμείο ή να κάθεσαι στην είσοδο που δίνουν αν εχ ουν τσάντες?Να κάνεις κάτι πιο ήρεμο ρε συ.

Για το τικερακι  σχεδόν τα κατάφερες.βγαινει ο url Κωδικός.πατα εκει κάτω από το πλαίσιο που λέει επισυναψη αρχείου και καινεπικολλησε τον κωδικό για φωτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

loyloy μου καλημέρα!Ευχαριστω  πολύ για την βοήθεια!Οχι δυστυχώς δεν γίνεται,γιατί έχω άλλη θέση και δεν μπορούν να με μεταφέρουν.Αληθεια δεν ξέρω ποσό θα αντέξω,είμαι 8 ώρες όρθια και άλλες 2 πήγαινε έλα,γυρνάω σπίτι και είμαι λιώμα.Στην Μαρια μου δούλευα ταμείο σε άλλη εταιρία και ετσι δεν χρειάστηκε να πάρω καθόλου άδεια!

Αχ να δω πως θα το φτιάξω το τικερακι!


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleutheria2012 είπε:

loyloy μου καλημέρα!Ευχαριστω  πολύ για την βοήθεια!Οχι δυστυχώς δεν γίνεται,γιατί έχω άλλη θέση και δεν μπορούν να με μεταφέρουν.Αληθεια δεν ξέρω ποσό θα αντέξω,είμαι 8 ώρες όρθια και άλλες 2 πήγαινε έλα,γυρνάω σπίτι και είμαι λιώμα.Στην Μαρια μου δούλευα ταμείο σε άλλη εταιρία και ετσι δεν χρειάστηκε να πάρω καθόλου άδεια!

Αχ να δω πως θα το φτιάξω το τικερακι!

Κοριτσι μου βαζεις λαθος κώδικα για αυτο δεν βγαινει. Πρεπει να βαλεις κωδικα για φορουμ!

Θα τον βρεις εκει που βρισκεις και αυτα που ηδη βαζεις, απλα αντι για την καρτελα websites που παιρνεις εσυ τον κωδικα θα πας στην παραδιπλα που λεει forums. Κ κατω απο κει θα επιλεξεις --> PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Και αυτον τον κωδικα θα αντιγραψεις. Οι αλλοι ειναι για ιστοσελιδες και αλλα προγραμματα. Για εδω θες αυτον που εχει στην καρτελα forums.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleutheria2012 είπε:

loyloy μου καλημέρα!Ευχαριστω  πολύ για την βοήθεια!Οχι δυστυχώς δεν γίνεται,γιατί έχω άλλη θέση και δεν μπορούν να με μεταφέρουν.Αληθεια δεν ξέρω ποσό θα αντέξω,είμαι 8 ώρες όρθια και άλλες 2 πήγαινε έλα,γυρνάω σπίτι και είμαι λιώμα.Στην Μαρια μου δούλευα ταμείο σε άλλη εταιρία και ετσι δεν χρειάστηκε να πάρω καθόλου άδεια!

Αχ να δω πως θα το φτιάξω το τικερακι!

Κοριτσι μου βαζεις λαθος κώδικα για αυτο δεν βγαινει. Πρεπει να βαλεις κωδικα για φορουμ!

Θα τον βρεις εκει που βρισκεις και αυτα που ηδη βαζεις, απλα αντι για την καρτελα websites που παιρνεις εσυ τον κωδικα θα πας στην παραδιπλα που λεει forums. Κ κατω απο κει θα επιλεξεις --> PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Και αυτον τον κωδικα θα αντιγραψεις. Οι αλλοι ειναι για ιστοσελιδες και αλλα προγραμματα. Για εδω θες αυτον που εχει στην καρτελα forums.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα επανερχομαι με το χθεσινο θεμα! Πηγα στο φαρμακειο π λετε κ ρωταω:θελω μια κρεμα ή λαδι για ραγαδες κατα την εγκυμοσυνη αλλα την λεω την ξαδερφη μ θελω οτι καλυτερο μπορεις να μ προτεινεις κ μ λεει:να σου μιλησω ειλικρινα αν ηθελα να σ πουλησω απλα θα σ προτεινα ή το bio oil ή το bepanthol mammy ή frezyderm π εχουν ολα πανω απο 20-25€ δεν κανουν τπτ κ εμας μας συμφερει γιατι εχουμε κερδος....εγω στην εγκυμοσυνη μ λεει χρησιμοποιησα το ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ και δεν εκανα ουτε μια ραγαδα οποτε λεει αν θες πραγματικα αποτελεσμα θα παρεις αυτο για καλυτερη απορροφηση μ λεει θα το χρησιμοποιεις μετα το μπανιο π οι ποροι του δερματος ειναι ανοιχτοι.τα 100ml κοριτσια 5€ μαλλον σιγουρα ηθελε να μ δωσει κατι καλο....το πηρα κοριτσια κ ειπε ειναι για ολο το σωμα και το προσωπο! Αυτα τα ολιγα:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eleutheria2012 είπε:

loyloy μου καλημέρα!Ευχαριστω  πολύ για την βοήθεια!Οχι δυστυχώς δεν γίνεται,γιατί έχω άλλη θέση και δεν μπορούν να με μεταφέρουν.Αληθεια δεν ξέρω ποσό θα αντέξω,είμαι 8 ώρες όρθια και άλλες 2 πήγαινε έλα,γυρνάω σπίτι και είμαι λιώμα.Στην Μαρια μου δούλευα ταμείο σε άλλη εταιρία και ετσι δεν χρειάστηκε να πάρω καθόλου άδεια!

Αχ να δω πως θα το φτιάξω το τικερακι!

Αναρρωτική?έστω πάρε ένα 15ημερο να ξεκουραστείς λίγο.ειναι κρίμα.σηκωνεις και βάρη? 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου εσεις εχετε μια μαυρη γραμμη στην κοιλιτσα σας; εγω ειδα σημερα στο καθρεφτη μια γραμμη απο τον αφαλο κ κατω εντονη μεχρι κ την αρχη της ηβης και πανω απο τον αφαλο μεχρι πριν ξεκινησει το στηθος στο κεντρο πιο αχνη πηρα τηλ τον γιατρο μ κ ειπε οτι επειδη ειμαι ασπρη ειναι η ορμονη δεν ξερω πως μ την ειπε....δεν ειναι κατι ανησυχητικο λεει θα φυγει μετα την γεννα....τι γινεται ρε κοριτσια να τρομοκρατηθω;;:? μ ειπε οτι με αυτην την ορμονη μαυριζουν κ οι θηλες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@loyloy σε 2 εβδομάδες βγαίνω σε καλοκαιρινή άδεια 15 μέρες,κι ετσι λέω να κάνω υπομονη.Βεβαια αν είχα κάτι πιο σοβαρό δεν θα το σκεφτόμουν,θα σταματούσα με αδειες!Ειναι δύσκολη και βαριά δουλειά,οι περισοτυερες κοπέλες που έχουν μείνει έγκυος σταματάνε από την πρώτη μέρα,αλλά ακόμα το παλεύω,χωρίς όμως να διακινδυνεύω το μωράκι μου!Θελω να ψάχνω λίγο και με το ΙΚΑ τι ακριβώς θα παίρνω αν σταματήσω.Εσεις κοριτσάκια δουλεύετε;

@ΒαλεντιναΧρηστοςκοριτσάκι μην αγχωνεσαι,είναι φυσιολογική η γραμμουλα,εγώ την έβγαλα στον 6 μήνα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και έφυγε σιγά σιγά όταν γέννησα.Τωρα έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται!


gCo4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eleutheria2012 είπε:

@loyloy σε 2 εβδομάδες βγαίνω σε καλοκαιρινή άδεια 15 μέρες,κι ετσι λέω να κάνω υπομονη.Βεβαια αν είχα κάτι πιο σοβαρό δεν θα το σκεφτόμουν,θα σταματούσα με αδειες!Ειναι δύσκολη και βαριά δουλειά,οι περισοτυερες κοπέλες που έχουν μείνει έγκυος σταματάνε από την πρώτη μέρα,αλλά ακόμα το παλεύω,χωρίς όμως να διακινδυνεύω το μωράκι μου!Θελω να ψάχνω λίγο και με το ΙΚΑ τι ακριβώς θα παίρνω αν σταματήσω.Εσεις κοριτσάκια δουλεύετε;

@ΒαλεντιναΧρηστοςκοριτσάκι μην αγχωνεσαι,είναι φυσιολογική η γραμμουλα,εγώ την έβγαλα στον 6 μήνα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και έφυγε σιγά σιγά όταν γέννησα.Τωρα έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται!

Εγώ έχω σταματήσει εδ ω κ 6 μήνες.παραιτηθηκα.δουλευα σε καζίνο και το κλίμα μετά την παλλινδρομη δεν το άντεχα.παλλινδρομησε το μωράκι μ Τον Αύγουστο που χαμε φουλ δουλειά και πήρα αναρρωτική.εκανα αποξεση.και οτ αν γύρισα ο προϊστάμενος ο γλυκούλης μ μου βγάλε το λάδι γτ έλεγε τους κρέμασα αυγουστιατικα.και Έτσι 4 μέρες πριν τα Χριστούγεννα παραιτήθηκα με προειδοποίηση 1 μην α πριν βέβαια προς σεβασμό στους συναδέλφους μου.με τον φιλο μ μενα με 40χλμ μακριά και Αφού Αυτός έχει κ δική του  δουλειά το χαμε στο πρόγραμμά να σταματήσω να μείνουμε μαζί.

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κοριτσια αυτη η γραμμη ειναι που, λενε οτι έχεις οταν κανεις αγορι; αυτην εννοείται;;; εγω δεν εχω βγάλει ακόμα.. 

Ούτε εγώ έχω ακόμα.δεν βγάζουν όλες οι γυναίκες.και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το φύλο του μωρού 

Κορίτσια έκανα μια γρουνιτσα άλλο πράμα.εφαγα ενα κλαμπ σάντουιτς.το ονειρεύομαι μήνες τώρα.μια φορά το δικαιούμαι πιστεύω.βεβαια έχω φίλες που τρώγανε συχνά απ'έξω στην εγκυμοσύνη τους.εγω πάντως προσέχω πολύ γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κοριτσια αυτη η γραμμη ειναι που, λενε οτι έχεις οταν κανεις αγορι; αυτην εννοείται;;; εγω δεν εχω βγάλει ακόμα.. 

Οχι δεν νομιζω πως εχει να κανει με το φυλο εγω εχω κοριτσακι! :P

@loyloy εγω παντως τα κλαμπ σαντουιτς τα εχω αδυναμια τρωω παραααα παρααα πολλααα δεν ξερω τι θα γινει με εμεναα ειμαι πολλη γουρουναααα!!!:tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...